Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #360 : 14 Mayıs 2013, 17:14:22 »
Bildiğim kadarıyla Epsilon Yayınları George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" serisi dışındaki kitaplarını yayınlamayı düşünmüyor. Siz yayınlamayı düşünür müsünüz, ya da böyle bir planınız var mı?

Çevrimdışı ozgurguley

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : 27 Mayıs 2013, 14:46:12 »
merhaba bilge adamın korkusu serisinin 3. kitabı ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı? teşekkürler.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #362 : 27 Mayıs 2013, 19:36:29 »
merhaba bilge adamın korkusu serisinin 3. kitabı ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı? teşekkürler.

Serinin adı Kralkatili Güncesi. 3.kitap hakkında da şu an için tek bilgi yazım aşamasının tamamlanmamış olduğu.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 28 Mayıs 2013, 11:28:50 »
Serinin yazarı Patrick Rothfuss, hayranlarının arsız soru yağmuruna tepki olarak kitabı 10 yıl sonra tamamlayacağını söyleyerek konuyu kapattı. Ama herkes bir kızgınlık anında böyle bir şey söylediğini düşünüyor. En azından öyle umuluyor =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı ozgurguley

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : 28 Mayıs 2013, 11:52:48 »
teşekkürler

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #365 : 28 Mayıs 2013, 14:24:40 »
A Memory Of Light yayınlanalı neredeyse 6 ay oldu.Kitabın şu anki durumu ve piyasaya sürüleceği tarih hakkında son gelişmeleri paylaşabilirmisiniz?

Birde şu Sanderson kitaplarını Arkadaş yayınevinden alma şansınız varmı acaba..
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı (Anansi Boys)
« Yanıtla #366 : 02 Haziran 2013, 14:33:07 »
Hepimizi üzen olayların yaşandığı ve halkımızın acı çektiği şu günlerde yüzünüzü gülümseteceğini umduğum bir haber vermek istiyorum.

Az önce Anansi Boys'un editörlüğünü bitirdim. Çevirmen (ki kendisi çok güzel bir iş çıkarmış) adını "Anansi'nin Evlatları" olarak çevirmiş. Ben "Anansi Çocukları" olarak değiştirdim. Çünkü Anansi burada sadece bir eski tanrı değil, aynı zamanda bir soy ismi olarak da kullanılıyor.

Umarım sizler de bu çalışmadan keyif alır, severek okursunuz. Bir hatam varsa eğer şimdiden affola.

Not: Son bir kontrol daha yapıp öyle teslim edeceğim.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #367 : 02 Haziran 2013, 22:26:53 »
Elinize sağlık. "Anansi Çocukları" isminin kesinlikle çok daha iyi bir tınısı var. Merakla bekliyoruz. Bu arada çevirmen kim (daha evvel söylendiyse de bulamadım forumda)?
Bir de kitabı ne zaman raflarda göreceğiz?

Kitabın içeriğini bilmesem de karanlık bir kapak olsun isterdim. Neil Gaiman'ın karanlık tarafını görmeyi tercih ediyorum. Yıldız Tozu'nu sırf kapağı yüzünden okuyasım yok ama Mezarlık Kitabı ilgimi çekiyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : 02 Haziran 2013, 22:32:26 »
Murat Özbank. Kendisini Ray Bradbury'nin Yakma Zevki adlı kitabından biliyorum. Orada da güzel bir iş çıkarmıştı, burada da aynen böyle yapmış.

Kitabı Haziran ortası ya da sonu gibi piyasaya sürmeyi planlıyor. Bir değişiklik olmaz, bir aksilik çıkmazsa bu ay göreceğiz. Tek endişem, benden sonra son okuma görüp görmeyeceği. İşi sağlama alıp son okuma yapar gibi de adım adım gittim, ama yine de hatalar varsa çok üzülürüm.

Not: Yayınevine bir de kapak önermeyi düşünüyorum.

Spoiler: Göster

Diğer kapaklara göre daha manidar (bence).

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : 02 Haziran 2013, 23:36:45 »
Okumadığım için içerdiği anlamı bilemiyorum ama kapak çok güzel görünüyor. Yalnız "Anansi Çocukları" punto değişmeden sığmaz gibi oraya. Punto küçülürse de çok küçük görünür sanki.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #370 : 02 Haziran 2013, 23:39:24 »
Birebir almak yerine bazen uyarlıyorlar ya, öyle yapabilirler. Kapağı birebir almak da telif gerektiriyor çünkü. Genel havası buna benzeyen, ama kendi tasarladıkları bir şey yapmaları olası. Hatta o yüzden bunu önereceğim. Fikir olsun diye.

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : 05 Haziran 2013, 16:51:43 »
Gediksavaşlarının baskısı bitmiş dediler alamadım.Nereden bulabilirim

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #372 : 05 Haziran 2013, 22:14:03 »

Gediksavaşları'nın birçok kitabı var, bazılarının satışı çeşitli sitelerde devam etmekte. Eğer aradığın kitap sitelerde de kalmamışsa sahaf sahaf gezmekten başka çaren kalmıyor ne yazık ki.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : 05 Haziran 2013, 22:59:26 »

Gediksavaşları'nın birçok kitabı var, bazılarının satışı çeşitli sitelerde devam etmekte. Eğer aradığın kitap sitelerde de kalmamışsa sahaf sahaf gezmekten başka çaren kalmıyor ne yazık ki.
Şu an baktım ana serinin 1. ve 3. kitabını kast etmiş arkadaşımız. En kısa zamanda yeniden basılıp basılmayacağını öğrenip haberdar ederim. O zamana kadar editörümüzün de dediği gibi sahaf sahaf aramak mecburiyetindesin :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #374 : 22 Haziran 2013, 17:58:49 »
Işığın Anısı çevrilmeye başlandı mı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!