Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı ataberk

• *
  • 23
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #450 : 01 Ocak 2014, 23:37:46 »

Bu arada "Caliban'ın Savaşı" 12 Aralık'ta raflarda.

kitap çok güzeldi emeği geçen herkesin eline sağlık

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #451 : 10 Ocak 2014, 16:58:02 »
İki hafta önce penguen yayınlarının Gebze şubesinden aldığım Ray Bradburry'nin "Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana" kitabını okuyorum. Güzel bir kitap emeği geçenlere teşekkürler. Bu arada seksenler basılan Baskan yayınlarının kitaplarını basmayı düşünüyorlar mı? Kanaatimce o kitaplar özet ve bir daha elden geçmeli. Bu arada Penguenin gebze centerdeki mağazasında bana yakınlık gösteren genç delikanlıya da teşekkür borçluyum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #452 : 10 Ocak 2014, 22:37:43 »
"Kıyamet Kitabı"nın (Connie Willis) devamını çevirmeyi düşünüyor musunuz? Ya da Connie Willis'in diğer kitapları programınızda var mı?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #453 : 13 Ocak 2014, 21:13:12 »
Dangerous Woman kitabını çevirmei düşünüyor musunuz?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #454 : 21 Ocak 2014, 14:19:58 »
İki satır yukarıda Ray Bradburry'nin "Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana" kitabından söz etmiştim. Tamamladım ve çok iyi keyif aldım. Yayınevi sorumlulularına sorum şu; Ray Bradburry'in diğer kitaplarını da yayınlayacak mısınız?
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #455 : 22 Ocak 2014, 03:03:47 »
Okuyup okumadığını bilmiyorum ama yine de belirteyim dedim: Ray Bradbury'nin dilimize çevrilmiş toplam altı eseri zaten mevcut. Şuradan bakabilirsin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #456 : 26 Ocak 2014, 16:02:52 »
Şimdilik planlanmış Ray Bradbury eseri yok fakat zamanı gelince elbette yayınlanacaktır.

Bildiğim kadarıyla Dangerous Women'ı basmak gibi bir plan da yok.

Çevrimdışı WhovianIN

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #457 : 17 Şubat 2014, 21:29:22 »
Şu an piyasada kaç tane Doctor Who kitabı var ?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #458 : 17 Şubat 2014, 22:24:07 »
Şu an piyasada kaç tane Doctor Who kitabı var ?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için İthaki yetkililerine sormanıza gerek yok, internette de pek tabii bulabilirsiniz. Ama yine de "bildiğim kadarıyla" cevaplayayım ben.

Yıllaaar yıllar önce Remzi Kitabevi'nin yayımladığı 6 adet "Doktor Kim" kitabı mevcut, fakat bulmak zaman ve emek ister. Bunun haricinde bir de Kalkedon Yayınları'na ait "Doctor Who - Efsane Devam Ediyor" adlı bir kitap var, bulmanız bir hayli kolay olacaktır.

Son olarak Douglas Adams imzalı "Doctor Who - Shada" çok yakında İthaki etiketiyle raflarda yer alacak.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #459 : 17 Şubat 2014, 23:22:58 »
Merhaba. Benim birkaç tane sorum olacaktı. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum. İlk sorum George R. R. Martin'in herhangi bir romanını ya da öykü derlemelerinden birini çevirmeyi düşünüyor musunuz? G.R.R.M. Buz ve Ateşin Şarkısı serisiyle birçok fantastik okuyucusunun gönlüne taht kurdu. Bununla birlikte bu seri dışında ülkemizde yayınlanan herhangi bir kitabı yok ve diğer kitaplarını okumak isteyen bir tek ben değilim diye düşünüyorum.

İkinci sorum; Dan Simmons'un eserlerini çevirmeyi düşünür müsünüz?

Üçüncü sorum; Clark Ashton Smith'in yıllar önce yayınladığınız Düşler İmparatoru adlı öykü derlemesi gibi diğer öykülerini yayınlama planınız var mı?

Dördüncü sorum ise Tad Williams'ın Memory, Sorrow and Thorn adlı fantastik üçlemesini çevirmeyi düşünür müsünüz?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #460 : 17 Şubat 2014, 23:48:26 »
Merhaba. Benim birkaç tane sorum olacaktı. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum. İlk sorum George R. R. Martin'in herhangi bir romanını ya da öykü derlemelerinden birini çevirmeyi düşünüyor musunuz? G.R.R.M. Buz ve Ateşin Şarkısı serisiyle birçok fantastik okuyucusunun gönlüne taht kurdu. Bununla birlikte bu seri dışında ülkemizde yayınlanan herhangi bir kitabı yok ve diğer kitaplarını okumak isteyen bir tek ben değilim diye düşünüyorum.

Şu soruna cevap vereyim ben. Buz ve Ateşin Şarkısı bu kadar popülerken ve Epsilon Yayınevi bunun ekmeğini yerken, Martin'in diğer eserlerini başka yayınevlerine kaptırmazlar diye düşünüyorum.

Hatta resmi bir bilgi de var elimizde. Martin'in Wild Cards serisinin ilki şu an Sibel Alaş tarafından çevriliyor, yakın bir zamanda çıkacağını umuyoruz.

Her ne kadar ben de çok istesem de, İthaki'nin Martin'le pek ilgileneceğini sanmıyorum, bu yüzden Epsilon'un insafına kaldık.

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #461 : 18 Şubat 2014, 13:53:25 »
Arkadaşlar o kadar da insafsız değiliz yahu.   :P
Belki biraz olabilir ve ayrıca Denaro Forbin wild cards serisini çeviren arkadaşımız Sibel Alaş değil.
Ayrıca ilk kitap şu an edisyonda çok ;D
merak etmeyin fazla beklemeyeceksiniz  8)

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #462 : 19 Şubat 2014, 19:00:52 »

İkinci sorum; Dan Simmons'un eserlerini çevirmeyi düşünür müsünüz?

Üçüncü sorum; Clark Ashton Smith'in yıllar önce yayınladığınız Düşler İmparatoru adlı öykü derlemesi gibi diğer öykülerini yayınlama planınız var mı?

Dördüncü sorum ise Tad Williams'ın Memory, Sorrow and Thorn adlı fantastik üçlemesini çevirmeyi düşünür müsünüz?

Bütün bu sorulara ek olarak Peter Straub'un kalan kitaplarını yayınlayacak mısınız?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #463 : 19 Şubat 2014, 19:14:27 »
Aynı soruları tekrar sormuşsunuz :).

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151