Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #525 : 02 Kasım 2014, 18:45:20 »
İki eklemeden ben yapayım: "Ara Dünya"nın devamı gelecek mi? Bir de yeni bir Neil Gaiman kitabı çevrilecek mi?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #526 : 02 Kasım 2014, 22:09:49 »
İki eklemeden ben yapayım: "Ara Dünya"nın devamı gelecek mi? Bir de yeni bir Neil Gaiman kitabı çevrilecek mi?

Bunu ben de bir hayli merak ediyorum. Yeni Gaiman kitaplarından yayın programınızda var mı hiç?

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #527 : 03 Kasım 2014, 16:55:12 »
Barış Müstecaplıoğlu'nun son kitabı ''Özgürlük Uğruna'', ''Şamanlar Diyarı'' serisinin son kitabı mı yoksa Marvel'ın ''Team-Up''ları gibi bir şey mi anlayamadım. Var mıdır, bir bilen ?
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #528 : 03 Kasım 2014, 17:14:35 »
Barış Müstecaplıoğlu'nun son kitabı ''Özgürlük Uğruna'', ''Şamanlar Diyarı'' serisinin son kitabı mı yoksa Marvel'ın ''Team-Up''ları gibi bir şey mi anlayamadım. Var mıdır, bir bilen ?

Son kitap. Ayrıca Perg Efsaneleri de gerçek sonuna kavuşuyormuş, dediğine göre.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #529 : 05 Kasım 2014, 11:08:23 »
Arkadaşlar, buraya yılbaşından beri yaklaşık 20 soru gelmiş. Toparladım ve yayınevine ilettim. Soruları ve cevapları aşağıdadır. Cevapsız sorular ise olumsuz ya da belirsiz olduğundan öyle kalmıştır.

1) Kıyamet Kitabı'nın devamını çevirmeyi düşünüyor musunuz? Ya da Connie Willis'in diğer kitapları programınızda var mı?
C. Willis’in iki kitabı daha var programda: Blackout ve All Clear
2) Yayın listenizde yeni Neil Gaiman kitabı var mı?
N. Gaiman’ın 3 kitabı yayımlanacak: Fragile Things, Smoke and Mirrors, American Gods (Tenth Anniversary Edition)
3) Kuzgunun gölgesinin ikinci kitabını ne zaman çevirmeye başlarsınız ?
Kuzgunun Gölgesi ikinci kitabını nisan ayında yayımlamayı planlıyoruz.
4) Cthulhu'nun çağrısı için de yeni baskı çıkaracak mısınız?
Cthulhu’nun Çağrısı yeni kapağı ve gözden geçirilmiş haliyle yeniden basılacak.
5) John Scalzi'nin yeni kitabı "Lock in" için herhangi bir çalışmanız var mı?
J. Scalzi’nin Lock In kitabı yayın programımızda.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #530 : 05 Kasım 2014, 13:05:34 »
Cevaplar için teşekkürler Yosun hanım.

"Lock in" ve yeni Gaiman kitapları'nın gelecek olması güzel.
Öte yandan, burada sorulan çoğu kitabın "belirsiz" olmasına üzüldüm açıkçası. Özellikle "Uzun Dünya" ve "Enginlik Serisi"ne devam edilmeyecekse diyecek bir şeyim yok.. :blink

Son olarak "Dresden"ın devam kitaplarından da ümidi kesebiliriz artık, oturup ağlayalım şimdi... :fringa

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #531 : 05 Kasım 2014, 13:06:20 »
Telifi 5'e kadar aldılar demiştim :P.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #532 : 05 Kasım 2014, 13:09:02 »
Telifi 5'e kadar aldılar demiştim :P.

İyi de 5'e kadar aldılarsa diğerleri alınamıyor mu böyle bir kural mı var yani?...satmıyor diye umurunda değil işte yayınevinin, yapacak bir şey yok. :-\

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #533 : 05 Kasım 2014, 13:20:02 »
Yani sözlerimi tekrar ediyorsunuz şu an :).

Telifi seri halinde almadılar. Önce ilk 3'ü alındı. Sonra satmayınca bırakıldı. Aradan zaman geçti, Rıhtım okurları bastırdı. Bu defa 4 ve 5 alındı. Durumun özeti budur.

Bir daha söyleyeyim, evet, satmıyor diye teliflerin devamı gelmiyor. Ve fark ettiyseniz serinin kitaplarının basım süreleri arasında büyük fark var.

Diyelim ki 8'e ya da 9'a kadar tekrar telif alındı, yine serinin tamamlanacağının garantisi yok.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #534 : 05 Kasım 2014, 13:25:49 »
Rıhtım okurları bastırdı. Bu defa 4 ve 5 alındı.

O zaman napıyoruuuz?... ;D
Seri'den ne kadar çok kitap çevrilirse o kadar iyi değil mi?... :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #535 : 05 Kasım 2014, 13:42:01 »
Amerikan Tanrıları'nın yeniden basılacak olması en iyi haber oldu bunların içinde. Teşekkürler.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #536 : 05 Kasım 2014, 13:56:48 »
Rıhtım okurları bastırdı. Bu defa 4 ve 5 alındı.

O zaman napıyoruuuz?... ;D
Seri'den ne kadar çok kitap çevrilirse o kadar iyi değil mi?... :D

Uzun bir cevap olacağı önce kutu içine alayım. Hem konudan da saptırmamış olayım :).

Spoiler: Göster
Rıhtım okuru bastırması nasıl oldu biliyor musunuz? Tek başına forumda bu seriye dair olan ilgimizi anlatmakla olmadı maalesef. O zamanlar bir grup insan olarak forumdaki konuyu "her gün" aktif tuttuk. o Dönemki yayıncıların bir kısmı her yayın kitaba değindi. Bıkmadan, usanmadan. Sonra bizzat İthaki'nin yayınevine giderek "defalarca" kez basmaları için dil döktük. (Mesela ben her ziyaretimde illa Dresden'i sorarak ve överek bıktırıyordum hepsini) Hatta fuarda da çokça sıkıştırdık kendilerini Dresden ile ilgili. İthaki standadına gelen ziyaretçilerin eline Dresden kitapları tutuşturup övdük de övdük.

Şimdi o insanların bir kısmı burada değil. Olanlarda da yapacak istek yok. Mesela kendi adıma konuşayım, bir daha bu kadar uğraşmak istemem. Çünkü kızgınım ve değmez. Bu seriye olan sevgimizi zaten gördüler. Hala devam etmiyorlarsa bu okura karşı bir yanlıştır benim gözümde.

Sorunuza da şahsi cevabımı vereyim böylece :). Tamamlamayacaklarsa devam etmelerinin anlamı yok. Bedava şekilde e-kitaplarını buldum. Ben seriye devam ediyorum ve etmek isteyen herkese de linkleri vermeye hazır olduğumu kitabın konusunda sıkça söyledim :).

Yanlış anlaşılmasın. Tüm tepkim yayınevine.

Şimdi gelelim Yosun ablanın haberlerine.

Abla uğraşıp edip cevapları kerpetenle almışsın. Helal!

Enginlik Serisi'ni yarım bırakacaklarını kesinlikle düşünmüyorum. Editöründen de bir şeyler duymuştum. Hem unutmamak gerekir ki bu serinin dizisi geliyor. Hayatta bırakmazlar :D.

Lock In konusunu ben de merak ediyordum, pek sevindim ^^.

Son olarak, Connie Willis kitaplarının akıbetini soran arkadaş var olsun. Böylece Connie Willis'in kitaplarını tek kitapla bırakmayacağımızı öğrendik.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #537 : 05 Kasım 2014, 14:19:04 »
Yalnız Connie Willis konusunda, yeni bir seriye başlayacaklarına ilk önce "Oxford Time Travel 2" yi çevirseler daha mantıklı olmaz mı?..:/

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #538 : 05 Kasım 2014, 22:15:55 »
Önceki kitaplara bir şekilde ulaşırızda şu gedik savaşlarının son iki-üç kitabı kaldı sanırsam geriye onlar en azından çevrilsin , seri tamamlansın ..

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #539 : 06 Kasım 2014, 13:23:17 »
Biraz önce "Locke Lamora'nın Yalanları"nın ön okuma'sına bakarken, Patrick Rothfuss'un kitap hakkında ki yorumunu "Önsöz" olarak koyduklarını farkettim, güzel hareket olmuş. :)