Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı mvelten

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #645 : 28 Şubat 2015, 22:11:48 »
Malazan'ın telif hakları konusunda bir gelişme var mı acaba , en son 3 yıl önce sorulmuş ? Böyle bir serinin Türkçe olarak bulunmaması ben de dahil çoğu okuyucuyu üzüyordur sanırım . Şu seriyi çıkarıp bombayı patlatsanız artık çok güzel olacak . Bu işi eline yüzüne bulaştırmadan yapacak çok yayın evi yoktur , sizin elinize bakıyoruz yani .

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #646 : 14 Mart 2015, 17:34:00 »
Malazan'ın telif hakları konusunda bir gelişme var mı acaba , en son 3 yıl önce sorulmuş ? Böyle bir serinin Türkçe olarak bulunmaması ben de dahil çoğu okuyucuyu üzüyordur sanırım . Şu seriyi çıkarıp bombayı patlatsanız artık çok güzel olacak . Bu işi eline yüzüne bulaştırmadan yapacak çok yayın evi yoktur , sizin elinize bakıyoruz yani .

http://www.kayiprihtim.org/portal/2015/03/13/the-malazan-book-of-the-fallenin-turkce-yayin-haklari-kimde-dersiniz/

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #647 : 14 Mart 2015, 19:01:27 »
Basmış olduğunuz fakat şu an stoklar da bulunmayan Arthur C. Clarke'ın kitaplarını tekrar basmayı düşünüyor musunuz ?

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #648 : 17 Mart 2015, 02:07:54 »
ithaki gormenghastın ikinci kitabını çıkarıyormuş . İlk kitabını 2011de yayınlamışlar şimdide 2.kitap geliyor umarım 3.kitabıda çıkarıp seriyi bitirirler . Aslında seri daha önceden türkçeye çevrilmiş başka yayınevleri tarafından sanırsam ama şuan piyasada bulunamıyor bulsanız bile kitap başına 100 tl gibi rakamlar söz konusu. Okumak istediğimde bir seri 3.kitabı çıkarmak için de 4 sene beklemezlerse hemen alıp okumak lazım . Seri hakkında çok iyi şeyler okuduğumu hatırlıyorum :D

http://www.hepsiburada.com/liste/gormenghast/productDetails.aspx?productId=kithaki54435&categoryId=1501713&SKU=KITHAKI54435

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #649 : 18 Mart 2015, 18:10:39 »
Gormenghastın çıkacak oluşu sevindirici. Ancak kapak tasarımı ilkinden neden o kadar zıt, onu anlamadım. Yine beyaz kapaklı, o tarz bir şey bekliyordum.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Diomedas

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #650 : 28 Mart 2015, 11:33:45 »
Merhaba, önceki sayfalarda pek çoğu sorulmuş ancak belki de yeni bir gelişme vardır diye tekrar sormak istedim;

Richard Matheson - Ben Efsane
Tim Powers - Anubis Kapıları
Clifford D. Simak - Kent
Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret
Aldous Huxley - Maymun ve Öz

kitaplarının tekrar basılma ihtimalleri var mıdır? Teşekkürler.

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #651 : 28 Mart 2015, 13:28:23 »
Amerikan Tanrıları basımına çok sevindim. Umarım @Diomedesin sorduğu kitaplar da basılır.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #652 : 28 Mart 2015, 16:34:48 »
Merhaba, önceki sayfalarda pek çoğu sorulmuş ancak belki de yeni bir gelişme vardır diye tekrar sormak istedim;

Richard Matheson - Ben Efsane
Tim Powers - Anubis Kapıları
Clifford D. Simak - Kent
Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret
Aldous Huxley - Maymun ve Öz

kitaplarının tekrar basılma ihtimalleri var mıdır? Teşekkürler.

Çok zor. 3 tanesini bir şekilde buldum ama Ben, Efsane ve Anubis Kapıları'na yüklü paralar istiyorlar. Hatta bunlara ek olarak Ağır Görev adlı kitap da pahalıya konuluyor.

2.el kitap piyasası aldı başını gidiyor, özellikle bilimkurgu türündeki kitaplarda feci bir yükseliş var. Buna Stanislaw Lem'in kitapları da dahil. İşin kötüsü de, tüm bu kitaplar kuvvetle muhtemel yeni baskı göremeyecekler.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #653 : 28 Mart 2015, 17:24:54 »
O beş kitabın yeniden basılması henüz gündemde değil. O yönde bir çalışma olursa buradan duyururum.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #654 : 28 Mart 2015, 17:38:29 »
Merhaba. Önümüzdeki aylarda yayınevinizden çıkacak korku veya gotik türünde kitaplar var mı?

Çevrimdışı mayday

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #655 : 29 Mart 2015, 01:22:10 »
-Kıyamet Az Sonra’nın ikinci kitabının yayınlanıp yayınlanmayacağı ilk kitabın satış rakamlarına göre belli olacak.
üzüldüm. demek ki seriyi görmeden güvenip okumamalı.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #656 : 29 Mart 2015, 04:20:41 »
Merhaba. Önümüzdeki aylarda yayınevinizden çıkacak korku veya gotik türünde kitaplar var mı?

Gormenghast serisinin 3. kitabı "Titus Tek Başına" yayınlanacak.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #657 : 29 Mart 2015, 15:46:12 »
İzmir Kitap Fuarı'nda (18-26 Nisan) yayınlanacak üç kitap:

Doctor Who - 11 Doktor 11 Öykü (Bilimkurgu)
Patrick Rothfuss - Sessizliğin Müziği (Fantastik)
Seran Demiral - Hayat Üretim Merkezi (Bilimkurgu)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #658 : 29 Mart 2015, 15:47:42 »

ALLAHIM SANA GELİYORUM!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #659 : 29 Mart 2015, 17:09:40 »
Enginlik Serisi'ni bekleyenlere de müjdeyi vereyim, 3. kitap "Abaddon's Gate"in çevirisi başlıyor.