Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #960 : 14 Mart 2017, 14:02:53 »
Mehraba,  Ay Zalim Bir Sevgili'yi dizinin 20.kitabı yapacağınızı duydum. Öncelikle Yaban Diyarlardaki Yabancı olmasını beklediğimden biraz hayal kırıklığına uğradım ama Ay Zalim Bir Sevgili de çok merak ettiğim bir kitapdı,  diğeri kadar olmasa da. O yüzden çok sevindim. Sorum şu,  Heinlein'in kitaplarını diziye eklemeye devam edecek misiniz?  Özellikle Yaban Diyarlardaki Yabancı'yı eklemeyi düşünüyor musunuz?
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #961 : 14 Mart 2017, 14:09:43 »
Selam Rıhtım sakinleri,

Sevineceğinizi düşündüğümüz, güzel bir haberle karşınızdayız. Bildiğiniz gibi sevgili Giskard (Ozancan) artık foruma yeterince zaman ayırmadığından buralar bir süredir ıssızlaşmıştı. Ama bugünden itibaren buralar şenlenecek! Çünkü İthaki Yayınları'nın değerli editörlerinden Emre Aygün (irbis), soru hattında sizlerin sorularını yanıtlamaya gönüllü oldu! Kendisi aynı zamanda Marslı romanının da çevirmeni bildiğiniz gibi.

Her zamanki gibi karşılıklı saygı çerçevesi ve bol sabır eşliğinde sorularınızı bekliyor, yayınevi yetkililerimize arada bir teşekkürü çok görmemenizi diliyoruz :)

Çok teşekkürler abi. Elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım. Yalnız cevap veremeyeceğim konular olacak. O durumlar için şimdiden affınızı rica edeceğim.

Hoş geldin Emre :) Buralar uzun zamandır sessizdi. Yeniden birinin çıkması harika oldu.

O zaman şuradaki tartışma bir son bulsun. Dresden Dosyaları'na devam edecek misiniz acaba?

Hoş buldum, Hazal. Dresden konusunda sensei'min lafı üzerine laf söylemem mümkün değil açıkçası. Alican röportajda Dresden hakkında ne düşündüğümüzü açıkça ifade etmiş. Alican ve benim Dresden serisini ne kadar çok sevdiğimizi de tekrarlamak istiyorum. Dresden şu an kesin konuşmak konusunda çekindiğimiz serilerden biri.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #962 : 14 Mart 2017, 14:12:18 »
Bu hızlı cevap için teşekkür ederim :) Biz takipte kalmaya devam ediyoruz o halde.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #963 : 14 Mart 2017, 14:14:12 »
Mehraba,  Ay Zalim Bir Sevgili'yi dizinin 20.kitabı yapacağınızı duydum. Öncelikle Yaban Diyarlardaki Yabancı olmasını beklediğimden biraz hayal kırıklığına uğradım ama Ay Zalim Bir Sevgili de çok merak ettiğim bir kitapdı,  diğeri kadar olmasa da. O yüzden çok sevindim. Sorum şu,  Heinlein'in kitaplarını diziye eklemeye devam edecek misiniz?  Özellikle Yaban Diyarlardaki Yabancı'yı eklemeyi düşünüyor musunuz?

Açıkçası daha önce çevrilmiş bir kitap yerine 20. kitap olarak yepyeni bir kitap koyma fikri bizi daha çok heyecanlandıran bir fikir. 25. ve 30. kitaplar da bu nedenle yepyeni, çok acayip kitaplar olacak. Özellikle 25. kitabın çok büyük bir kitap olacağını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Elbette Heinlein'ın başka kitaplarını da diziye eklemek isteriz. Ay Zalim Bir Sevgilidir hele bir rafa çıksın da.

@Yaprak

Hoş buldum, Yaprak.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #964 : 14 Mart 2017, 14:43:21 »
Önceki sorular ve seriler hakkında ufak birkaç açıklama yapayım:

Unutulmuş Diyarlar hakkında: Arkadaşlar bu serileri yarım bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Evet, birkaç aydır bu serilerden kitap çıkarmıyoruz. Bunun nedeni bol hazırlık içerisinde olmamız. Bu ay içerisinde Drizzt 6 çıkacak. Nisan ayında daha önce yayımlanmamış bir kitap çıkartacağız. Sonrasında seriler üçleme ve dörtleme olarak çıkmaya devam edecek. Bunların hazırlıkları içerisindeyiz. Korkacak bir şey yok.

Kuzgunun Gölgesi 3. kitap çeviriden geldi. Hazırlanıyor şu an. Yaz aylarında çıkartacağız.

Elric serisi için neden endişeleniyorsunuz ki? Devamı kesinlikle geliyor merak etmeyin. Elric'in yayına hazırlığını editörümüz Ömer Ezer yapıyor. Eli çok dolu olduğu için Elric'e sıra gelmedi sadece. Bu yıl içinde Elric gelecek kesinlikle.

Dune serisinden sadece 6 kitaplık ana seriyi basacağız. Diğer kitapları basmayı şimdilik düşünmüyoruz.

Barut Büyücüsü üçlemesi için tarih verebilirim. Bir aksilik çıkmazsa Nisan ve Kasım aylarında 2. ve 3. kitaplar çıkacak.

Üç Cisim Problemi 2. kitap bu yıl içerisinde çıkacak. Hazırlaması uzun süren bir kitap, maalesef. İlk kitaptaki bazı hataları tekrar yapmamak adına biraz da biz yavaşlattık bunu.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #965 : 14 Mart 2017, 14:57:27 »
Merhabalar. Hoşgeldiniz öncelikle. Benim de birkaç sorum olacak. William Hope Hodgson'un başka bir kitabını yayınlayacak mısınız acaba? Sınırdaki Ev'i tadı hala damağımızda. :) Ayrıca Elric kitaplarında dipnot olarak İthakiden çıkacağını belirttiğiniz E.R.Eddison The Worm Ourobos kitabını çıkaracak mısınız?  Ve son olarak Robert Silverberg ile Ray Bradbury'nin yeni kitapları gelecek mi? :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #966 : 14 Mart 2017, 15:06:44 »
Sınırdaki Ev dendi de, onu bir daha basacak mısınız yav? Okuyamadan tükendi, meraktayız ;D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #967 : 14 Mart 2017, 15:29:04 »
Merhabalar. Hoşgeldiniz öncelikle. Benim de birkaç sorum olacak. William Hope Hodgson'un başka bir kitabını yayınlayacak mısınız acaba? Sınırdaki Ev'i tadı hala damağımızda. :) Ayrıca Elric kitaplarında dipnot olarak İthakiden çıkacağını belirttiğiniz E.R.Eddison The Worm Ourobos kitabını çıkaracak mısınız?  Ve son olarak Robert Silverberg ile Ray Bradbury'nin yeni kitapları gelecek mi? :)

Yasin Bey selam, sizi bir süredir Facebook ve İnstagram'da göremedik. Kül Dağı'ndaki Kütüphane ile Gölün Dibindeki Ev'i okudunuz mu? Seveceğiniz türde kitaplar.

@mit

Abi Sınırdaki Ev'in ikinci baskısı Ocak ayında yapıldı. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #968 : 14 Mart 2017, 16:13:25 »
@mit

Abi Sınırdaki Ev'in ikinci baskısı Ocak ayında yapıldı. :)

O zaman dans! Teşekkürler bu güzel haber için :) Gidip kitapçımı sıkıştırayım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #969 : 14 Mart 2017, 16:47:33 »
Merhaba, Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizlerin tükendiğini fark ettim bir kaç gün önce acaba bu yaza kadar basılır mı yoksa kralkatili güncesi kadar bekler miyiz :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #970 : 14 Mart 2017, 18:11:46 »
Merhaba, Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizlerin tükendiğini fark ettim bir kaç gün önce acaba bu yaza kadar basılır mı yoksa kralkatili güncesi kadar bekler miyiz :)

Tekrar baskı için haftaya gönderilecek. Nisan ayı içerisinde tekrar satışa sunulacak.. Rüzgarın Adı'nı uzun sürmesinin sebebi sözleşme yenilemeyle alakalı bir gecikmeydi.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #971 : 14 Mart 2017, 18:15:26 »
Yukarıda sorulmuş ama cevap gelmemiş. Robert Silverberg kitapları gelecek mi? Birde Leviathan Uyanıyor ve Caliban'ın Savaşı kitaplarının kapakları yenilecek diye görmüştüm bir yerde. Üçüncü kitap ile uygun olacakmış. Doğru mu?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #972 : 14 Mart 2017, 18:19:58 »
Yukarıda sorulmuş ama cevap gelmemiş. Robert Silverberg kitapları gelecek mi? Birde Leviathan Uyanıyor ve Caliban'ın Savaşı kitaplarının kapakları yenilecek diye görmüştüm bir yerde. Üçüncü kitap ile uygun olacakmış. Doğru mu?

Dediğim gibi, kesin cevap veremeyeceğim şeylere cevap vermemeyi tercih ediyorum. Silverberg hakkında planlarımız olduğunu söyleyebilirim sadece.

Leviathan Uyanıyor ve Caliban'ın Savaşı'nın baskıları tükendiğinde, yeni baskılarda orijinal kapaklarına dönme kararı aldık. Duyduğunuz doğrudur. Bir aksilik çıkmazsa, kapaklar değiştirilecek.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #973 : 14 Mart 2017, 22:52:07 »
Alıntı yapılan: irbis
Silverberg hakkında planlarımız olduğunu söyleyebilirim sadece.

Bu cevap benim için yeterli oldu <3

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #974 : 15 Mart 2017, 10:24:27 »
Unutulmuş Diyalar'la ilgili soyledikleriniz içime su serpti, ara uzayinca endişelenmeye başlamıştım. Merak ettiğim diğer bir seri olan Uzun Dünya'nın devamını bu sene içinde yayinlayacak mısınız?