Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #975 : 15 Mart 2017, 12:54:53 »
Unutulmuş Diyalar'la ilgili soyledikleriniz içime su serpti, ara uzayinca endişelenmeye başlamıştım. Merak ettiğim diğer bir seri olan Uzun Dünya'nın devamını bu sene içinde yayinlayacak mısınız?

Uzun Dünya bu seneye yetişir mi emin değilim fakat kitaplar çevirmenlerde. 2018 ilk aylarına kalabilir bir ihtimal.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #976 : 15 Mart 2017, 23:50:03 »
Ben robot  8) ile heyecanlandık fakat devamı gelmedi .Daha öncede bahsettim yeni neslimiz Asimov ismini bilmeden büyüyor lütfen vakıf , robot ve imparator serisini basın artık.İnsanlar Asimov'u sadece e kitap olarak internetten bulup okuyoyabiliyor buna bende dahilim.Bu konu hakkında çok içerliyim çok. :inca

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #977 : 16 Mart 2017, 10:33:25 »
Ben robot  8) ile heyecanlandık fakat devamı gelmedi .Daha öncede bahsettim yeni neslimiz Asimov ismini bilmeden büyüyor lütfen vakıf , robot ve imparator serisini basın artık.İnsanlar Asimov'u sadece e kitap olarak internetten bulup okuyoyabiliyor buna bende dahilim.Bu konu hakkında çok içerliyim çok. :inca

Asimov'un diğer kitaplarını elbette basacağız. Ben, Robot'u çıkaralı henüz 5 ay oldu. Güzel şeyler aceleye gelmez. Biraz daha sabır rica ediyoruz bu konuda.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #978 : 16 Mart 2017, 10:42:56 »
Biz Gayet İyiyiz ve Kül Dağı'ndaki Kütüphane gibi böyle tek romanlık, ama insanı "o da neydi öyle?!" dedirten başka romanlar da görecek miyiz :)? Çünkü lütfen görelim <3 Şu gözler, şu zihin, özgün ve bir o kadar tuhaf konulara bir hayli aç.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #979 : 16 Mart 2017, 11:02:03 »
Biz Gayet İyiyiz ve Kül Dağı'ndaki Kütüphane gibi böyle tek romanlık, ama insanı "o da neydi öyle?!" dedirten başka romanlar da görecek miyiz :)? Çünkü lütfen görelim <3 Şu gözler, şu zihin, özgün ve bir o kadar tuhaf konulara bir hayli aç.

Göreceksiniz. Birtakım kitaplarımız var bizi çok heyecanlandıran. Yaz aylarından itibaren bol sürprizli bir yayın programımız olacak. Bildiğiniz gibi Gölün Dibindeki Ev çıktı en son. İrili ufaklı bol bol kitap gelecek.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #980 : 17 Mart 2017, 02:00:09 »
Cevabının olumsuz olacağını bile bile soruyorum , biraz daha iç geçireyim kendi kendime . Gedik Savaşlarının sonunu göremeyeceğiz değil mi ? Teşekkürler şimdiden .

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #981 : 17 Mart 2017, 09:29:29 »
Cevabının olumsuz olacağını bile bile soruyorum , biraz daha iç geçireyim kendi kendime . Gedik Savaşlarının sonunu göremeyeceğiz değil mi ? Teşekkürler şimdiden .

Maalesef. En azından şimdilik bu konuda bir çalışmamız olduğunu söyleyemeyeceğim.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #982 : 17 Mart 2017, 11:09:11 »
Ejderha Mızrağı'nın devam kitapları ne zaman gelir acaba? Bir de Avalon'un Sisleri serisine yeniden basım yapılır mı?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #983 : 17 Mart 2017, 11:55:05 »
Ejderha Mızrağı'nın devam kitapları ne zaman gelir acaba? Bir de Avalon'un Sisleri serisine yeniden basım yapılır mı?

Ejderha Mızrağı için henüz kesin bir tarih koymadık fakat şu an Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği hazırlanıyor, sırada bu ikisi var.

Avalon'un Sisleri'ni tekrar yayımlamayı şu an düşünmüyoruz.

Çevrimdışı hariseldon

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #984 : 18 Mart 2017, 16:30:33 »
Merhabalar,Yaşlı Adamın Savaşı serisi 5 ve 6 programınızda bulunuyormu? Hatta daha geniş sorayım Scalzi varmı? :D

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #985 : 18 Mart 2017, 18:56:56 »
"Iain M. Banks - The Culture" serisi çevrilecekti, bu konuda bir gelişme var mı?

Jim Butcher'ın steampunk türündeki yeni serisinin ilk kitabı "The Aeronaut's Windlass"ı ithaki kalitesiyle okuma şansımız var mı?

Baskısı bulunmayan bazı kitaplarınızın yeni baskısı olacak mı yakın zamanda? Örnek: "Ben Efsane!"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #986 : 18 Mart 2017, 21:31:58 »
Traitor Baru Cormonant'ı basmak gibi bir düşünceniz var mı? İlginizi çekiyor mu :)? Goblin Empror'dan sonra şu kitabı da Türkçede göreyim, gözüm açık gitmeyeyim :D

Spoiler: Göster
İhsan Tatari çevirisi olursa bir de bir anda kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Böyle hayaller, rüyalar.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #987 : 18 Mart 2017, 21:40:21 »
Merhaba. Clarke'ın Bir Uzay Efsanesi serisinin devam kitapları gelecek mi acaba? Gelecekse bu yıl içerisinde raflarda görebilir miyiz?

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #988 : 18 Mart 2017, 21:59:33 »
Rosemary'e ekleme yapayım. 2001 kitaplarını eskiden yaptığınız gibi tek ciltde de yayınlamayı düşünüyor musunuz?
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #989 : 19 Mart 2017, 21:58:07 »
Merhabalar,Yaşlı Adamın Savaşı serisi 5 ve 6 programınızda bulunuyormu? Hatta daha geniş sorayım Scalzi varmı? :D

Scalzi'ye devam. Şüpheniz olmasın.

Arkadaşlar, spesifik olarak sorduğunuz seri ve kitaplar hakkında olumlu ya da olumsuz olarak kesin konuşmak istemiyorum. Bu, hem ilerideki sürprizlerimizi bozmamak hem de şimdilik plan aşamasında ise, ileride sizi hayal kırıklığına uğratmamak adına verdiğimiz bir karar. O yüzden kimi sorulara cevap vermemeyi tercih ediyorum.

Baskısı tükenmiş kitaplardan kimilerinin kesinlikle yeni baskısı olacak. Fakat Ben, Efsane! bunlardan biri olmayacak.

Kendi adıma konuşuyorum, The Traitor Baru Cormorant en merak ettiğim fantazi kitaplarından biri benim de. Henüz okumaya fırsatım olmadı.

Arthur C. Clarke'ın kitaplarının devamını bu sene göreceksiniz. İki adet devam kitabı çıkartabilir miyiz, henüz karar vermedik. Fakat 2010 kesinlikle bu yıl yayımlanacak. Tek ciltte toplama da tüm kitaplar tekil olarak piyasaya sürülmeden önce yapılmayacak bir iş. O yüzden bunu konuşmak için fazlasıyla erken.