Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1140 : 17 Haziran 2017, 13:45:20 »
İnternet sitesi ile ilgili bir gelişme var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Temmuz ayında yayına açılacak, bir aksilik çıkmazsa. Şu an veritabanı güncelleniyor, kitaplar ve bilgiler ekleniyor.

Çevrimdışı lotrozan

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1141 : 17 Haziran 2017, 20:04:29 »
Merhabalar,
Üç Cisim Probleminin devam kitabı ne aşamada şu anda. Umarım çok kalmamıştır yayına.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler
Don't pretend to have cancer in an attempt to get an early look at my next book.

Patrick Rothfuss
https://twitter.com/PatrickRothfuss/status/693581817694126080

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1142 : 17 Haziran 2017, 23:36:27 »
Merhabalar,
Üç Cisim Probleminin devam kitabı ne aşamada şu anda. Umarım çok kalmamıştır yayına.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler

4. gün önce verdiğim cevap:

Üç Cisim Problemi'nin ikinci kitabı Karanlık Orman, umuyorum ki bu yıl sonuna, büyük ihtimalle kasım fuarına hazır olur. Çok uzun ve zorlu bir kitap. Oldukça zorlu bir editöryel süreci var. O yüzden kesin konuşamıyorum.

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1143 : 23 Haziran 2017, 17:36:39 »
Enginlik serisi 4 5 ve 6. kitaplar için hangi tarihleri düşünüyorsunuz acaba?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1144 : 23 Haziran 2017, 22:00:27 »
Enginlik serisi 4 5 ve 6. kitaplar için hangi tarihleri düşünüyorsunuz acaba?

4. kitap şu an hazırlanıyor. Sonbahar aylarında çıkacak. Senede bir tane olarak gitmeyi planlıyoruz. 5. kitabın çevirisi hazır. 6 bekliyor.

Çevrimdışı antidetron

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1145 : 26 Haziran 2017, 18:43:05 »
12 ciltlik orta dünya tarihi ile ilgili bir gelişme var mı? Telifi alındı mı veya alınacak mı?

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1146 : 26 Haziran 2017, 22:33:54 »
Watchman' i tekrar yayımlamak gibi bir düşüncemiz var mı acaba?

Çevrimdışı aktaraydin

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1147 : 27 Haziran 2017, 01:15:56 »
Merhaba. William Hope Hodgson'un başka bir kitabını yayımlama planiniz var mıdır acaba?

Yasin bey, bu sorunuza defalarca cevap verdik. Bence sorunun cevabını biliyorsunuz.
Çocukluğun sonu tekrar baskıya ne zaman gider belli mi acaba?

Matbaadan çıktı, piyasaya dağıtıldı diye biliyorum. Nerede bulamadınız kitabı, ona göre sorabilirim.
İzmir kitap fuarında Zaman Çarkı serisini aldım. Serinin 2. ve 11. kitapları eksik. Satışı yapan arkadaş "Mayıs Ayında 2. Kitap Kesin Baskıda" demişti. Bu gün Haziran 2 kitap yok.

İthaki yayınlarını aradım, telefondaki kişi kesin tarih veremeyeceğini ama yakın olduğunu söyledi. Bir de bir akıl verdi sağ olsun; "Ben de Zaman Çarkı'nı okuyorum. Zaten siz 1. kitabı okuyana kadar ikincisi çıkar, siz okuyun dedi". Yorum yapmıyorum...

Bilgilendirme olsun diye yazdım. Bundan sonra seri tamam değilse almayacağım. Yaklaşık 500 TL'lik ders oldu bana.

Merhaba, Zaman Çarkı maalesef büyük bir bağ ağrısı oldu bizim için. Tekrar baskı için aylar öncesinden gönderdik fakat matbaadan alamadık bir türlü.

Bizim de şu an elimiz kolumuz bağlı maalesef, bekliyoruz kısacası. Bu kadar uzamaması gereken bir durumdu bu. Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Kusura bakmayın gerçekten.

Bu ince cevabınıza teşekkür ederim, tabiki bekleyeceğiz. Yapacak çok bir şey yok zaten. Ama heyecan kaybı oldu, üzücü oldu. Umarım erken zamanda hallolur.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1148 : 27 Haziran 2017, 15:36:38 »
12 ciltlik orta dünya tarihi ile ilgili bir gelişme var mı? Telifi alındı mı veya alınacak mı?

12 ciltlik orta dünya tarihi yayımlanmayacak.

Watchman' i tekrar yayımlamak gibi bir düşüncemiz var mı acaba?

Var efendim. Matbaadan dönmesini bekliyoruz şu anda.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1149 : 27 Haziran 2017, 16:42:32 »
Unutulmuş Diyarlar'ın daha önce basılmamış kitapları temmuz ayına yetişir mi?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1150 : 28 Haziran 2017, 15:39:16 »
Unutulmuş Diyarlar'ın daha önce basılmamış kitapları temmuz ayına yetişir mi?

Unutulmaz Diyarlar'da sıradaki kitaplarımız şöyle: Gauntlgrym, Kışgörmez, Charon'un Pençesi ve Son Eşik.

Bunların ardından dönüp hem aradaki kitapları yayımlayacağız, hem çevirileri hazır oldukça daha önce basılmamış kitapları çıkaracağız. Yol Arkadaşları da hazır gibi örneğin. Benim bu yaz uğraştığım tek kitaplar bu kitaplar. :)

Ha, Ejderha Mızrağı'nı da unutmadık, merak etmeyin.

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1151 : 28 Haziran 2017, 20:06:22 »
Dune serisinin kalan 3 kitabı hangi tarihlerde çıkacak ?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1152 : 29 Haziran 2017, 10:54:39 »
Dune serisinin kalan 3 kitabı hangi tarihlerde çıkacak ?

Dune 4 en ağustos gibi gelecek. 5 ve 6 da gelecek seneye. Kitapların hızlı çıkmamasının sebebi, Dost Körpe'nin her kitabı sıfırdan çeviriyor olması.

Çevrimdışı Skanud

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1153 : 29 Haziran 2017, 12:09:08 »
Uzun zamandır İthaki yayın evini takip ediyorum. Evdeki 400 den fazla kitabın dörtte biri bu yayın evine aittir. Bir kaç sorum ve hem kişisel hem de sanırım coğunluğun düşüncesi de olan bir kaç isteğim olacak izin verirseniz.

1) Özellikle bazı serileri almamı engelleyen basımı tükenmiş kitaplar var. Zaman çarkına cevap vermişsiniz zaten. Bunun dışında Ölüm Kapısı serisi birinci kitap ne yazık ki hiç bir yerde yok. Serinin diğer kitapları var ve birincinin olmaması seriyi almamı engelliyor. Aynı durum Amber Yıllıkları içinde geçerli. Acaba Amber yıllıkları ve Ölüm Kapısının tükenmiş baskılarını basacak mısınız ? Ya da tüm seriyi yeniliyecek misiniz ? İnanın bu iki seri özellikle Amber yıllıkları en başarılı fantastik serilerden bunları Nadir Kitap dan edinmek yerine sizden edinmeyi tercih ederim ( Kısacası lütfen basın )

2) Çoğumuzun görmek istediği bazı seriler var. Ben bunun bilim kurgu kısmını dile getirmek istiyorum.

-Vorkosigan Saga
-Culture Serisi
-Ringworld Serisi
-Hyperion Serisi
-The Dying Earth Serisi
-The Night' Dawn Serisi

Bu kült seriler hakkında bir planınız var mı yok mu duymadım. Acaba planınızda var mı yada plana almak istermisiniz :) Özellikle benim bütün bilim kurgu eserleri içinde en çok görmeyi istediğim The Culture serisidir ve siz yada başka yayın evinin hala neden bu seriyi cevirmediğine şaşkınım açıkcası.

Aklıma soracağım şimdilik bunlar geldi. Özverili çalışmanızdan dolayı tebrik ederim.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1154 : 29 Haziran 2017, 15:44:12 »
Uzun zamandır İthaki yayın evini takip ediyorum. Evdeki 400 den fazla kitabın dörtte biri bu yayın evine aittir. Bir kaç sorum ve hem kişisel hem de sanırım coğunluğun düşüncesi de olan bir kaç isteğim olacak izin verirseniz.

1) Özellikle bazı serileri almamı engelleyen basımı tükenmiş kitaplar var. Zaman çarkına cevap vermişsiniz zaten. Bunun dışında Ölüm Kapısı serisi birinci kitap ne yazık ki hiç bir yerde yok. Serinin diğer kitapları var ve birincinin olmaması seriyi almamı engelliyor. Aynı durum Amber Yıllıkları içinde geçerli. Acaba Amber yıllıkları ve Ölüm Kapısının tükenmiş baskılarını basacak mısınız ? Ya da tüm seriyi yeniliyecek misiniz ? İnanın bu iki seri özellikle Amber yıllıkları en başarılı fantastik serilerden bunları Nadir Kitap dan edinmek yerine sizden edinmeyi tercih ederim ( Kısacası lütfen basın )

2) Çoğumuzun görmek istediği bazı seriler var. Ben bunun bilim kurgu kısmını dile getirmek istiyorum.

-Vorkosigan Saga
-Culture Serisi
-Ringworld Serisi
-Hyperion Serisi
-The Dying Earth Serisi
-The Night' Dawn Serisi

Bu kült seriler hakkında bir planınız var mı yok mu duymadım. Acaba planınızda var mı yada plana almak istermisiniz :) Özellikle benim bütün bilim kurgu eserleri içinde en çok görmeyi istediğim The Culture serisidir ve siz yada başka yayın evinin hala neden bu seriyi cevirmediğine şaşkınım açıkcası.

Aklıma soracağım şimdilik bunlar geldi. Özverili çalışmanızdan dolayı tebrik ederim.

Merhaba, sıradan cevap vereyim sorularınıza. Ölüm Kapısı tekrar basılmayacak maalesef. 2010'dan önce bastığımız serilerin çoğuna dönüş olmayacak hatta. Bunların yeni fantazi çehresini yansıtmadığını düşünüyoruz. O yüzden daha modern, daha yenilikçi, daha heyecan verici serilere yoğunlaşacağız. Zelazny için planlarımız var fakat herhangi bir şey açıklamak için çok erken.

Bilimkurgu konusunda sürprizlerimiz devam edecek. Bu seriler hakkında da düşüncelerimiz var.