Kayıt Ol

Pegasus Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Pegasus Yayınları Soru Hattı
« : 03 Mart 2017, 18:49:47 »

Ülkemizin önde gelen, sevilen yayınevlerinden Pegasus da bundan böyle Yayınevleri Soru Hattı köşemizde bizlerle olacak. Aklınıza gelen tüm soruları kendilerine bu başlık altından iletebilirsiniz.

Yayınevi yetkilisi: Kemal Küçükgedik (Everfever)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pegasus Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2017, 18:58:00 »
Kemal Bey merhaba :)

Gece Nöbeti 5: Yeni Nöbet ve Gece Nöbeti 6: Altıncı Nöbet kitaplarını basacak mısınız? Biz Kayıp Rıhtım olarak Gece Nöbeti serisinin büyük hayranıyız. 4 kitap ile kalmasın, 5 ve 6 da dilimizde olsun çok isteriz :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2017, 19:23:28 »
Merhabalar.
Witcher için henüz erken ama tadı damağımızda kaldı, devamının ne zaman geleceğini merak ediyordum, bir de Doğruluk Kılıcı için durum nedr acaba, devam kitapları ne zaman gelir?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2017, 19:25:02 »
Hoş geldiniz,

Temeraire Serisi'nin akıbetini beklerken yaşlanmaktan korkuyorum, ne olacak bu seriye efenim?  :aww
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2017, 22:20:04 »
Merhabalar arkadaşlar,

Hoş buldum :)
Gece Nöbeti serisini tamamlayacağız. Müsterih olun. Yayın takvimimizdeki yerlerini şu an için bilmiyorum. Rusçadan çevrildikleri için biraz zaman alıyor, ama tamamlayacağız.

Witcher serisine gelirsek. Bismillah, daha ilk kitap matbaadan yeni çıktı sayılır. İncelemesi ana sayfadan inmedi. :) Şaka bir yana, Kader Kılıcı'nı birkaç ay içerisinde basmayı ve sonra da elimizden geldiğince hız kesmeden devam etmeyi düşünüyoruz.

Doğruluk Kılıcı serisinin bir sonraki kitabı 2017 yılı yayın takvimimiz içerisinde olmalı. Onu da çok bekletmek istemiyoruz.

Temeraire serisi hakkında bir bilgi veremiyorum çünkü ben de bilmiyorum. Ancak önümüzdeki hafta öğrenip size dönebilirim.

Witcher serisi hariç net bir tarih aralığı veremediğim için üzgünüm. Tek bahanem, çok yoğun bir yayın programında çalışmamız. Bir yandan halihazırda çıkmış serileri tamamlamaya çalışıyoruz, diğer yandan yeni seriler başlatacağız. Sadece fantastik türünde değil, bilimkurgu türünde de ilginizi çekebilecek kitaplar ve seriler çıkarma hazırlığı içindeyiz.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2017, 00:22:42 »
Forumdaki konusu hortlatılmışken ben de onu sorayım , Dikenlikler Prensi , devamı gelir mi ? Gelirse ne zaman ? Gelmesini isterim .

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2017, 03:22:05 »
Merhabalar. Dan Simmons'ın başka bir kitabını basacak mısınız? Eğer basilacaksa bu yıl içinde mı acaba? Ayrıca gerilim veya polisiye dışında sadece korku türünde olan kitaplar da basacak mısınız? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2017, 12:17:30 »
Merhabalar. Yayınevleri Soru Hattı hizmetine dahil olduğunuz ve sorularımızı cevaplamaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim öncelikle.

Lukyanenko'nun yazdığı "A Lord from Planet Earth" ile başlayan bir bilimkurgu serisi var. Bilimkurguya da el atacağız demişsiniz, bu seriyi görme şansımız var mıdır?

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2017, 01:52:16 »
Tekrar merhabalar,

Dikenlikler Prensi'nin devamı gelebilir ama biraz zaman alacaktır. (Program öyle böyle yoğun değil)

Dan Simmons'ın birçok kitabını basacağız. Bu yıl içinde basılmasını arzu ettiğim bir kitabı var ama imkân ve şeraitler bu yıl içerisinde olmasına el verecek mi, hep birlikte göreceğiz.
Korku meselesine gelirsek her ne kadar Poe, Lovecraft ve Stephen King hayranı biri olsam da (King hakkında olumsuz cümle kuranın kalbini kırarım :) ) yine de bu türle çok içli dışlı olduğumu iddia edemem. O yüzden biraz tedirginim bu soruya cevap verirken. Korku ile gerilim arasındaki çizgiyi nerede çekiyorsunuz? Gerilim türünde çok kitabımız var. İçlerinde barındırdıkları gerilim ve korku unsurları çeşitli seviyelerde. Mesela Adam Nevill adında bir yazarımız var. İlginizi çekebileceğine inanıyorum. Özellikle "Daire 16". Wulf Dorn ve S. J. Bolton da var benim ilk aklıma gelenlerden ama size göre korku-gerilim skalasında nerede kalırlar, bilemiyorum. Bir de bu yıl içinde çıkacak güzel bir kitabımız var, o gerilim değil mesela, direkt korku :) .

Lukyanenko'nun öncelikle Gece Nöbeti serisini tamamlamak istiyoruz. Bu seri sona erdikten sonra belki.

Ben de hepinize kitaplarımızla ilgilendiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2017, 09:55:31 »
aramıza hoş geldin

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2017, 10:39:55 »
hoş buldum :)

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2017, 10:46:43 »
Dan Simmons'ın hangi kitaplarını basacaksınız? Şöyle bir Hyperion Cantos serisini de bassanız fena olmaz hani.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2017, 10:38:07 »
Dan Simmons'ın hangi kitaplarını basacaksınız? Şöyle bir Hyperion Cantos serisini de bassanız fena olmaz hani.

Bunu ben de çok merak ediyorum doğrusu :/ Bir de Dikenlikler Prensi'ni bastığınızdan beri bir umut aklımda bir seri dolanıyor: The Black Company. Var mı bir umut?

Son olarak, Kushiel's Dart serisi de Pegasus'a çok yakışır :) Ama görür müyüz sizden?

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2017, 22:57:32 »
Şu an bu konularda detay veremiyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2017, 14:54:51 »
1. Rowling'in Robert Galbraith mahlasıyla kaleme aldığı Cormoran Strike serisinde kaldı son kitap :) Serinin üçüncü ve son kitabı Career of Evil'ı ne zaman okuruz?

2. Guy Gavriel Kay'den başka kitaplar da çevrilecek mi? İsim alabilir miyiz peki :)?

Spoiler: Göster
Bir de n'ooooolur ( :'( ) Gece Nöbeti 5'i ne zaman okuyacağımıza dair tahmini bir tarih verin. Çok kafama takılıyor.