Kayıt Ol

"Yayınevleri Soru Hattı"na Buyurunuz!

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Yayınevleri Soru Hattı"na Buyurunuz!
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2012, 00:58:55 »
yayınevlerine tek tek sormak zor oluyor. burda bazı yazarların kitaplarının yayınlanması le ilgili istekte bulunulacak bir bölümde açılsa diyorum.tüm yayınevlerine genel soru şeklinde.telif hakkı başka yayınevinde ama yayınevi hiç ilgilenmemiş tipte yazarlar yada kitaplar için istek de bulunurduk.
katılıyorum.Her kitap için ayrı ayrı dolaşcakmıyız

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Nisan 2014, 18:21:10 »
Artemis teklifi red mi etti neden Artemis'in hattı yok ?
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Mayıs 2014, 00:13:43 »
Artemis teklifi red mi etti neden Artemis'in hattı yok ?

Artemis'e konuyla ilgili zamanında mail göndermiştik fakat herhangi bir dönüş olmadı.

Artı olarak sormamışsınız ama merak edenler için belirtelim. Pegasus Yayınları da dilerlerse soruları topluca mail olarak kendilerine gönderebileceklerini ve o şekilde cevapları yine mail yoluyla bizlere sunabileceğini söylemişti. Bu yol ile okur direk olarak yayınevine ulaşmadığından ve iletişim de pek sağlıklı olmayacağından kabul etmemiştik.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Haziran 2014, 12:55:09 »
acaba koridor yayıneviyle ilgili bir kaç şey sorabilir miyim. ama önce iyi bir giriş yapmalıyım diye düşünüyorum
Eğer reklama girmezse koridor yayıncılığın kitaplığımda da var olan iyi kitapları olduğunu söylemeliyim. Örneğin Bernard Cornwell’in  Kutsal Kase peşinde” üçlemesi… Örneğin yıllar önce yazılmasına rağmen günümüzde hala okunan Vlademir Bartol’un Fedailerin kalesi Alamut kitabı. Şimdi ise bu bahar İzmir Kitap fuarından aldığım Conn İggulden’in yine tarihi bir roman olan Cengizhan serisi. Sorum şu; Conn İgguldenin bu kitaplarını hangi sıra ile okumalıyız. Bana bu konu da Koridor yayınlarından ve/veya okuyan arkadaşlardan yardımcı olacak olan var mıdır?
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #19 : 24 Haziran 2014, 22:47:47 »
acaba koridor yayıneviyle ilgili bir kaç şey sorabilir miyim. ama önce iyi bir giriş yapmalıyım diye düşünüyorum
Eğer reklama girmezse koridor yayıncılığın kitaplığımda da var olan iyi kitapları olduğunu söylemeliyim. Örneğin Bernard Cornwell’in  Kutsal Kase peşinde” üçlemesi… Örneğin yıllar önce yazılmasına rağmen günümüzde hala okunan Vlademir Bartol’un Fedailerin kalesi Alamut kitabı. Şimdi ise bu bahar İzmir Kitap fuarından aldığım Conn İggulden’in yine tarihi bir roman olan Cengizhan serisi. Sorum şu; Conn İgguldenin bu kitaplarını hangi sıra ile okumalıyız. Bana bu konu da Koridor yayınlarından ve/veya okuyan arkadaşlardan yardımcı olacak olan var mıdır?

Vikipediye göre:
Fatih Dizisi
1. Ovaların Kurdu
2. Okçuların Efendisi
3. Tepelerin Kemikleri
4. Empire of Silver (Gümüş İmparatorluğu) - Çevrilmemiş
5. Conqueror (Fatih) - Çevrilmemiş

Türkçe'de yayınlanmış diğer kitabı başka bir seriye ait:
İmparator / Roma'nın Kapıları (İmparator Dizisi 1. kitap)

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Haziran 2014, 12:16:05 »
Teşekkür ederim. Şimdiki sorum -tabii eğer yayınevi yetkilileri okurlarsa- serinin devamını getirecekler mi? Yani bende olan ilk iki kitaptan sonra üçüncüyü bulabilirsem okuyacağım ama Gümüş İmparatorluğu ve Fatih kitapları çevrilecek mi?
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Leopold

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2014, 17:13:49 »
Yapı Kredi Yayınları ile anlaşma gibi bir ihtimaliniz var mı?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Ekim 2014, 18:19:34 »
YKY bizi takar mı, ben çok şüpheliyim :). Olsa muhteşem olur ve inanılmaz mutlu olurum. Ama burada amacımız daha çok fantazya çatısı altında toplanan türlerde eserler veren yayınevlerine ulaşmaktı. YKY kadar büyük bir yayınevi için kumsaldaki kum tanesi olma durumumuz yüksek.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Mayıs 2015, 11:19:00 »
Monokl yayınları niye yok acaba,Silo'nun ikinci kitabını merakla bekliyoruz.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Nisan 2016, 16:26:53 »
           Merhaba:
           Daha önce -ki yukarıda var- Conn İggulden'in Cengiz Han serisini almıştım. Bir süredir okumaya çalışıyorum. Kötü çeviri hataları var. Bunlarla ilgili bir kaç kelamda etmiştim. Mesela "Antik yapraklar üzerinde uyudu gibi. Şimdi yazmak istediğimse konu Koridor yayınları hatası gibi gözükse de diğer yayınevlerininde aynı hatayı yaptıklarını düşünüyorum. Beş kitap var sizlerinde yukarıda belirttiğiniz gibi. Büyük bir boşluğun doldurulduğuna inanıyorum bu seri sayesinde. Cengiz Han gibi dünya tarihini etkileyen gerçek anlamda "Fatih" denilebilecek birinin hakkında bu kadar az yazılması bana garip geliyordu. Koridor sayesinde açık biraz olsun kapanmış oldu...

Konu oldukça dağıldı, yazmak istediğim şikayete dönersek; Beş kitap var ve beşini de farklı kişiler çevirmiş. Selim Yeniçeri, Sakıp Murat, Dilek Öykü Güneşli, Alp Levi ve Enver Gürsel. Bence böyle seriler bir elden tercüme edilmeli. Hadi olmadı diyelim o zaman bu kişiler birbirleriyle bağlantılı olmalı. Üçüncü Kitap olan Tepenin Kemiklerine geçince ilk iki kitapta var olan kardeşler birden değişiverdi. Hazar oldu Kasar, Timuç oldu Temüge. Hakan diyorlardı liderlerine şimdi sanırım Kağan oldu. Hangisinin doğru olduğu tartışmasına girmek iyi olurdu ama sanırım bu tarihçilerin işi. İstediğim ve konunun özü şu; böyle serileri bir kişi çevirsin, yok eğer olmuyorsa ortak hareket etsinler.
kişisel kanaatime gelince Hazar Ve Timuç daha iyi gidiyordu eserde...

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #25 : 04 Haziran 2017, 13:19:22 »
Bence Alfa Yayınları soru hattı yakışır artık rıhtıma!
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #26 : 02 Ağustos 2017, 10:55:27 »
Arkabahçe çizgiroman facebook sayfası bize yenilik önerin demiş, ben de fantastik romanlara geri dönmelerine dair ilk taşı attım, biliyorum uzun zamandır o işi bıraktılar ve romanlarla ilgilenen ekibi yok artık ama neden olmasın, siz de yorum yazarak teşvik edebilirsiniz belki.
Alıntı
Arkabahçe markasına eklersiniz size ve bize bir yeni heyecan katacak fikirleriniz varsa mesaj atın.Sizi ve bizi birlikte büyütecek eklentileri istiyoruz!
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Ağustos 2017, 11:06:13 »
Asimov'un Vakıf Serisi'ni beklemekten kuruduk a dostlar, yok mu bir haber?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 18 Ağustos 2017, 11:07:34 »
Asimov'un Vakıf Serisi'ni beklemekten kuruduk a dostlar, yok mu bir haber?

Kapakları hazırlanıyor. :)

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Kasım 2017, 14:35:06 »
Pandora'dan herhangi birileri varsa şayet, bu ne ola?

https://twitter.com/pandorakitabevi/status/925993984270438400