Kayıt Ol

J. K. Rowling

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Harry Potter’ın ardından çıkardığı Boş Koltuk ve Guguk Kuşu gibi kitaplarla da başarısından sıkça söz ettiren Rowling’in, yıllar önce verdiği konferans kitaplaştırıldı.

2008 yılında, Harvard Üniversitesi’nde gerçekleşen konferansta Rowling üniversitenin gençlerine seslenmiş, başarısızlık ve hayal gücü üzerine sözler sarf etmişti. Bütün sorumluluğun gençlerin üzerinde olduğunu söyleyen Rowling, ailelerin yanlış yönlendirmelerine aldırış etmemelerini dile getirmişti.

Kitabın ismi ve detaylar ise haberimizin devamında!

Haber: Bahri Doğukan Şahin

Çevrimdışı Blonde

• *
  • 27
  • Rom: 0
  • Hobbit+Lotr+HP
    • Profili Görüntüle
    • Blog'um
Ynt: J. K. Rowling
« Yanıtla #31 : 01 Temmuz 2015, 17:04:28 »
Kurgusunu severim iyi kadındır :D
.may we meet again

Çevrimdışı pesnap

• *
  • 8
  • Severus Snape
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Eylül 2015, 03:32:51 »
Ben 24 yaşıma geldim hala ilgimi yitirmedim bu seriye karşı. Bu yüzden "çocuk kitabı" şeklindeki etiketlendirmeyi yanlış buluyorum. Çocuk kitabı olsaydı eğer çocukluk dönemimde kalırdı bu seri, bugünkü bağlılığı duymazdım. O dönem kapanırdı. Örneğin Thomas Brezina'nın Dört Kafadarlar serisini de çocukken bayıla bayıla okurdum ama bugün bir tanesini açıp bakmıyorum. Çünkü gerçekten çocuk kitabı. Hitap ettiği yaş kitlesi dilinden belli. Harry Potter'ın ise ilk kitaptan son kitaba doğru bir gelişimi olduğu kadar hitap ettiği kitlenin, yaş gurubu bazında, genişlemesi de söz konusu. Bu yüzden "gençlik kitabı" tabirini daha ılımlı bulurum diğerinden ziyade. Serinin devamı olmasa da serinin yan konusu olduğu kitapların çıkmasını da ümit ederim bugün bile. (Örnek: Albus Dumbledore'un Hayatı ve Yalanları, Hogwarts kurucuları vs)

Çoğumuzun burada olmasına vesile olan yazarı, saygıyla tekrar anmak istiyorum. :)

Söylemek istediğim söylenmiş. Bugün fantastik edebiyata ve yazmaya olan ilgimin ana kaynağıdır Harry Potter. Alıntıda da özetle söyleniyor. Seriye ve yazara olan saygım sonsuzdur, bana yaşattığı bu hayal dünyası için şükran duyarım.

"Toujours Pur"

Çevrimdışı gunisiginamektuplar

• *
  • 16
  • nev-i şahsına münhasır deli.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Ocak 2016, 18:23:23 »
Bir çocuk kitabı olarak başlanmış bir projeydi. Çok derin betimlemelerin olmamasını bu yüzden yadırgamadım. Çok çok severek okumuştum. Film serisini de severim. Fakat sonradan piyasaya sürdüğü Boş Koltuk kitabını hiç mi hiç sevememiştim. :/

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 08 Mart 2016, 14:36:01 »
Kendisi en sevdiğim fantastik serinin yazarıdır. Anlatım olsun, kurgu olsun o kadar doğal ve samimi geliyor ki bana başka hiçbir fantastik seriye bu kadar bağlanmadım. Hep o imrendiğim dünyada yaşamak istemişimdir. :D 
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-