Kayıt Ol

Yenidendoğanejder

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Yenidendoğanejder
« : 25 Ocak 2013, 18:28:23 »
Arkadaşlar 3 gün önce yenidendoğan ejder kitabının ciltli versiyonunu kitapçıdan satın aldım.Yazılar bazı sayfalarda biraz eğik duruyor gibi vede kapak resmi kitaba tam olmuyor geniş geliyor.Kapak resmini çıkardığımdada cildin üzerinde hiçbir yazı yada ithaki amblemi yok.56 tl verdim şuan korsan olabileceğinden şüpheleniyorum.Bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim 56 tl boşa gitmesin

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yenidendoğanejder
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2013, 19:00:45 »
Bendeki kitapta da resimde problem vardı. O 3. kitabın baskısıyla ilgili genel bir problem anladığım kadarıyla. Ayrıca her kitabın (tüm seri için geçerli) cilt yüzünde yazı yazmıyor. Bazılarının üzeri söylediğin gibi bomboş. Belirli bir yıldan sonraki baskılarda cildin üzerine yazı basmaya başlamışlar diye düşünüyorum. (12. kitap bu iddiamı çürütüyor ama. :D)

Sayfa düzeni hakkında pek bir şey hatırlayamadım maalesef.

Sözün kısası elindekinin korsan olduğunu zannetmem. Bu işlerden pek anlamasam da korsan basılan bir kitabın ciltli olması pek mantıklı gelmiyor. :D

Son olarak internetten alışverişi de teşvik etmek istiyorum. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2013, 20:26:52 »
Teşekkür ederim elimden gelse bende internetten alışveriş yapardım fakat kredi kartım yok ve internet alışverişlerine güvenemiyorum.Elimdeki kitabın korsan olmamasına sevindim

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2013, 21:24:56 »
Teşekkür ederim elimden gelse bende internetten alışveriş yapardım fakat kredi kartım yok ve internet alışverişlerine güvenemiyorum.Elimdeki kitabın korsan olmamasına sevindim
Kapıda ödemede yapıyorlar ilknoktada benim bildiğim. Ama aradığınız kitap varmıdır onu bilemem...
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2013, 21:35:12 »

İnternet alışverişine güvenmeye başlamalısınız artık. 1-2 sene önceye kadar ben de güvenmiyordum fakat etrafa bakınca artık kimsenin bir şeyler almak için dışarı çıkmadığın gördüm[*]migrostan poşetler dolusu sipariş veren komşum sağ olsun[/*]. Sonra da ilknokta başta olmak üzere pek çok siteden alışveriş yaptım. Artık sık kullanılan sitelerin koruma programları oldukça yüksek düzeyde, korkmanıza gerek yok.

İnsanları tembelleştirir mi? Evet tembelleştirir. Ama tombullaşmayı sevdiğimiz kadar tembelleşmeyi de seviyoruz sanırım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2013, 21:46:46 »
Yenidendoğan Ejder kitabı için, yaklaşık 2 ay önce seninkiyle benzer bir kaygıya kapılmıştım ben de. Korsan olduğundan şüphelenmiştim, üzerindeki cildin kitaba birkaç santim küçük gelmesi ve kapakta kabartmalı bir şekilde kitabın adının yazmıyor oluşu beni bu şüpheye iten 2 ana sebepti. Sonra diğer kitapların kapaklarına baktığımda birkaçında daha kitap isminin kapağa yazılı olmadığını görüp rahatlamıştım. Bu problemin sizde de olmasıyla iyice rahatladım şu an. Sorun baskıda demek ki, korkmayalım.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2013, 10:59:13 »
Evet arkadaşlar içiniz rahat olsun. O kitabın baskısında ciddi bir problem vardı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 5 veya 6. kitabın ilk cildinde de yazıların eğik olduğu bir kaç sayfa vardı.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…