Kayıt Ol

Yıkıldı Dünya - Gerçeğin Yansıması

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Yıkıldı Dünya - Gerçeğin Yansıması
« : 06 Şubat 2008, 13:42:09 »
Şimdi sizlerle paylaşacağım hikaye kişi ve kurum adları değiştirilerek yazılmış bir anı bütünüdür aslında.Yazdığım olayların tamamı gerçektir.Bazılarınız tüm bu yazılarınların gerçek kişileyle beraber nasıl yaşandıklarını,nasıl acılar getirdiklerini biliyorlar zaten,bazılarınız ise yeni öğrendiniz.Bazıları bunu yalnızca bir hikaye olarka tanıdı ve bazılarıysa ilk defa okuyacak.Fakat okuyun, okuyun ki hayatın sadece gülücüklerden oluşmadığını da görebilin...

Birkaç bölümü bir bütün olarka yayımlayacağım,umarım okunur...

-Sn.Tom Logatic Sn.Tom Logatic,muayine sırası sizin kızınızda efendim.
-Teşekkürler Bayan Leosmie,Emily gel canım.
--------------

Emily Logatic,Tom ve Asley Logatic çiftinin küçük kızlarıydı.Henüz1,5 yaşında sarı saçları olan pembe pembe yanaklı küçücük bir kız çocuğuydu.Ailesi,çevresi tarafından öyle sevilirdi ki kılına zarar gelmesine izin vermezdi hiçkimse.O ailenin kususrsuz yavrusuydu.Fakat 10 gün önce

-Ah,Tom Emily neden bu kadar yakıncan inceliyor seçtiğimiz oyuncağı bi fikrin var mı ?
-Bilemiyorum Lindy.
-Bence onu bir doktora göstermelisin dostum,dedi Bill.
-Neden,neden onun hiçbirşeyi yok Lindy diye ciyakladı Ashley.
-Bence yine de bir gösterin dedi Bill.

Bu dialog yakın arkadaşları Lindy ve Bill çifti ile aralarında geçtiğinden beri içlerinde hep bi tedirginlik vardı.Sonunda kendilerin toplarlayıp doktora gelmişlerdi işte ve isimleri anans edilmişti.Az sonra biricik kızlarının ne gibi bir sorunu var öğrenecekleri,eminlerdi..O sağlıklıydı...
------------------

-Ah,Merhaba Bay Tom,Nasılsınız Ashley hanım ?
-Teşekkürler Tilly dedi Tom.
-Küçük hanımın nesi var Tom?
-Haberler senden gelecek Tilly.
-Bir bakalım o zaman...

3 tip muayenedne geçtikden sonra kara kalem testi yapıldı Emily'e.

-Eee Tilly,sorun yok değil mi?
-Bilemiyorum Tom,aslına bakarsan...
-Lütfen sorun yok de Tilly.
-O görmüyor..
-Nasıl?
-O,o tepki vermiyor testlere.Yani kızınız...

-------------
Aile yıkılmıştı.Küçük kızları onları görmüyordu.Annesi babası ablası ağabeyi neye benziyor,dünya nasıl bir yer hiç bilmiyrdu demek...Ağlamaklı gözleri vardı baba Tom'un ve anne Ashley fenalaşmıştı...Hiçbiri beklemiyordu böyle bir sonucu inanamıyorlardı...
Nasıl,nasıl olurdu da küçük kızları göremiyor olurdu.Kimsenin yoktuki böyle bir sorunu ailelerinde...Hayatları kararmıştı adeta...
---------
-Ashley,ağlama...
-Tom,kızımız o görmüyor.
-Tilly'nin görüşü bu ! Ya başka bir doktor farklı birşey söylerse ?!
-Sanmıyorum Tilly zeki bir kadın !
-Evet fakat tek umudumuz başka bir doktora,olmazsa başka bir doktora başka bir doktora göstermek olacak.Ne yapabilirz başka?
-Tom kızım beni hiç görmeyecekmi şimdi?

--------

Hayat Logatic çifti için dayanılmaz bir acı haline gelmişti.Öyleki kızları Emily sanki onların güneşiydi ve güneş batmıştı...Ne yapacaklarını ne olacağını düşünmeden gittiler.Arabanın götürdüğü yere...Caddeler,sokaklar boyu ilerlediler...Nerede duracaklarını,kime danışacaklarını bilmeden....

1.BÖLÜM SONU

Gece yarısına vurmuştu saat fakat hala evlerine gitmemişlerdi.Daha iyi daha iyi bir doktor mutlaka vardır.Olmalı!Olmazsa Amerikaya gidip orada kontrol ettirebilirlerdi.Kızlarını kim iyi edecekse oraya gitmeye hazırlardı.

-------------

Ertesi sabah içlerinde aynı acıyla oturdular kahvaltı sofrasına fakat birkaç parça ekmek bile alamadılar.Kızları olanlardan habersiz oyunlar oynuyor gülücükler saçıyordu etrafa.''anne'' diyordu göremediği annesine...

-----------

2 AY SONRA

------------

-Evet Hilary hanım sizde mi aynı görüştesiniz ? Kızımız...
-Bay Tom,endişelenecek birşey yok.Önceki doktorunuz ne söylemiş olursa olsun kızınız görüyor.Fakat sorun olduğu doğru.O ileri dereceli ve doğuştan miyop.
-Ashley,duydun mu?O,o görebiliyor.Az da olsa şükürler olsun Allah'ım o görebiliyor!Emily görebiliyor!
-Tom,Tom çok mutluyum.
-Yalnız ameliyat olması gerek.
-Bu ameliyatı siz yapabilirsiniz değil mi?Ne gerekiyorsa hiçbirşeyden kaçınmayın Hilary hanım.
-Hayır bu ameliyatı yapabilecen yalnızca 4 doktor var ülkemizde ben daha 4 yıl önce bitirdim Tıp ı dolayısıyla çok riskli bir ameliyat olan Göz zarı operosyanonu ben yapamam.
-O zman kızım böyle mi k lacak ?
-Hayır bakın bu adrese gidin orada Bay Salamon var.O bu ameliyatı yapabilen ender doktorlardan biriisi.
-Ah,teşekkürler.Çok teşekkürler Hilary hanım.Çok çok mutlu olduk sayenizde.
-Küçük kızımıza iyi bakın efendim,görevimiz.

-----------

Çift adeta yaşamla ölüm arasındaki uçurumdan anşden geri geri gelmişlerdi.Hayata tutunmuşlardı sımsıkı.Kızları görebiliyordu ve ameliyat olma şansı da vardı.Tamamen iyileşebilecekti bu tarihsiz bir duyguydu.
Birkaç saat sonra bahsedilern doktorun ofisindeydiler.Kapıyı yaşlı bir amca açtı.

-Buyrun efendim.
-Biz Bay Salamon'u arıyorduk.O burada mı?
-Hayır bayan İroni var fakat o da ilgilenebilir,ne yaptırılacaktı?
-Hayır hayır bize Bay Salamon lazım.
-Peki öyleyse,bekleyin.Bay Salamon bu ülkenin yetiştirdiği en iyi cerrahtır.Şimdiye kadar başarısız olduğu hiçbir ameliyat olmadı.O işini hakkıyla yapıyor.
-Ne zaman gelir?
-1 saate kadar burada olur.Bekleyin lütfen,pişman olmayacaksınız..

1,5 SAAT SONRA

-Bay Salamon,bu aile sizinle görüşmek istedi efendim.
-Peki teşekkür ederim Ferdinand.
-Merhaba dedi Tom.
-Merhaba efendim
-Bizi Bayan Hilay gönderdi size kızımız o gözlerinden rahatsız.İlk gittiğimiz doktor göremediğini söyledi inanın yıkıldık fakat Hilay bizi hayata bağladı.O,kızımızın yalnızca rahatsız olduğunu söyledi ve ameliyat olması gerektiğini söyledi.Bizi size gönderdi.
-Ah,Hilay çok iyi bir cerrahtır.Günümüzde yalnızca baştan savma bir bakış ile teşhis koyan meslektaşlarımız bulunkaktadır fakt siz bir cerraha daha göstermeyi düşünerek en iyisini yapımışsınız.Hem bu tatlı kızın bakışlarında görmemezlik olmadığı o kadar belli ki
-Şimdi ne yapacağız?
-Kontrol edeceğiz.

-----------

Yaklaşık 50 dk süren çeşitli testler sonucunda doktor ailenin yanına geldi.

-Kızının görüyor fakat ciddi bir sorun var.
-Nasıl bir sorun dedi Ashley?
-Çok zor bir durum.Doğuştan ileri dereceli miyop ve boy uzadıkça yani çocuk geliştikçe numarası ilerliyor.Durdurulması gerek fakat bu imkaansız gibi birşey.
-Neden,nedne?
-Gözün arka tarafına karneanın önüne Rusyadaki zar bankasından göz zarı getirilmeli.Bu hem çok zor hemde çok pahalı bulunana bir parça.
-Sorun değil,sorun değil bulacağız.Para da sorun değil lütfen iyileştirin onu yeterki.Hemen Rusyadaki arkadaşlarımı arayıp getirmelerini söylüyorum istediğiniz parçayı.
-Dahası var bay Tom.Ameliyatı en erken 5 yaşında yapabilirim.Yanş 3 yıl daha böyle kalmak zorunda.Bu süre zarfında gözlük kullanıp görmesini sağlayabiliriz fakat boy uzadıkça numarada da artış olacak.
-Ama
-Ama şanslısınız çünkü eninde sonuna o ameliyatı olacak ve ilerlemeyi durdurabileceğiz.Parça geldikden ve çocuk gerekern yaşa geldikden sonra ameliyatı yapabiliriz.

2.BÖLÜM SONU

3.Bölüm

Tedirginlik,kaygı,üzüntü ve mutluluk karışımı tuhaf bir haldeydi Togetic'ler.Kızları yaklaşık 2 yaşındaydı.3 yıl sonra ameliyat olacaktı...Ameliyat riskliydi...Acaba olmamalı mıydı?Yoo hayır bunu ona yapamazlardı..Anne dediği insanı,uğrunda ağladığı balonu cam kadar parlak görmek onun da hakkıydı.Elma Şekerinin ne kadar da güzel durduğunu o da bilmeliydi!
----------

Aradan aylar geçti,yıllar geçti.Kalın dereceli gözlükleri yüzünden parklarda çocuklar onnunla oynamak istemedi.''hahaha dörgöz dörtgöz'' diye dalga geçenleri umursamadan yapamadı.Her eve dönüşünde başka bir hıçkırık başka bir keder vardı içinde...Küçücük avuçlarında zerre umut kalmamıştı.Bir gün yiner böyle eve gelmişti...

-Kızım?
-Anneciğim,yine o tocuklayy..dalga geçtiley benimleee
-Üüzlme Emily boşver yavrum keni tercihin değil bu.
-Ama babaa
-Hem kızım bizim seninle konuşmamız gereken birşey var.
-Ne ?
-Bak kızım artık 5 yaşındasın.Kocaman abla oldun sen.Sana yeni yeni birsürü kıyafet aldık.Bak bu şekerlerde senin.Annen senin için çikolatalı pasta yaptı.
-Neden?
-Canım kızım ameliyat olman gerektiğini biliyorsun.Sen..
-Ameliyat olmama gerektiğini bana hatıylatmak için bunnaya geyek yok anneciğimmm.Ben o ameliyatı olacayım..
-Canım yavrujm!
-Babaaaam..

-------------------------

3 AY SONRA

-Hangisini istersin Emily?Bu kocaman iğneyi mi yoksa bu siyah balonu mu?.Bak canım bu balonu şişirirken bayılacaksın sen ve ben seni ameliyat edeceğim.Tamam mı?
-Ama ben şişiymek istemiyoyumm.O siyah.Güsel deyilll.
-O zaman bu iğneyi seçiyorsun,öyle mi?
-Hayıy hayıyy..balonu şişiyicem..Canım Salamon Amcam Canımm

-------------------

2 SAAT SONRA

Kafeteryada oturan aile gözlerini dikmiş asansörden kızlarının gelip onları kucaklamasını bekliyorlardı.Biraz sonra ameliyathanenin kapısından ayaklarında galoşlar olan yeşil cerrahi giyimli bir adam belirdi.Çok terlemişti belliki.Ameliyat çok zorlu geçmiş gibi görünüyordu.Birden aile telaşla ayağa kalktı.Doktorun kollarında yatan minicik beden onların kızıydı..Emily...

.Bölüm

| Togeticlerin kızları doktorun kollarında asansörün kapısında yatarken akıllarından geçen tüm düşünceleri işleyeceğim bu bölümde yani bölüm değil de bir nevi özet gibi...|

Bu bir rüya olmalıydı..Yok yok yada kötü bir kabus uyanacaklar ve bitecek..Orada,doktorun kollarında kımıldamadan hareketsizce yatan küçük beden onların kızları değildi belkide...Başka biridir belki diye umutlandılar ama yaklaştıkça farkettiler...o kızları...Emily...Kalpleri yerinden fırlamak üzereydi Togetic'lerin...Kızlarının yokoluşunu gözlemekti bu adeta...Korku her an yanlarındaydı...Her an elleri yakalarında adeta canlarını istiyordu...Ve kızları...O şimdi uyuyordu ve uyanacak mı yoksa sonsuza dek uyuyacak mı bilmiyorlardı...

-Emily...Yavrum uyan...N'olursun...

Eğer gerçekten merak ediyorsanız devamını yazacağım,gerçeği yazmak bir kurgu oluşturmakdan daha kolay ama daha üzücü...

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • Rom: 0
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yıkıldı Dünya - Gerçeğin Yansıması
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 17:43:38 »
hmm aslında hos olmus :) ama anlatımını biraz degistirsen daha etkileyici olacak gibi :) ama yazmaya devam et bence :)
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 17:47:14 »
Çocukluğumu ancak ailemden ve akrabalarımdan dinlediğim kadarıyla yazabildim.Bundan sonrası daha iyi olacak çünkü hatırladıklarımı yazacağım.Eh hikayenin ne olduğunu da söylemiş oldum zaten böylece...
Çocukluğum dan başlayarak kendi hayatımı yazıyorum.

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2008, 17:41:02 »
okumaya başladığımda anlamıştım zaten (= bana dediğin yerleri de yazacakmısınn  :D yazarsan süper olurr   :P çok güzel yazmışsın canımmm  :hug
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2008, 18:04:04 »
Yazarım, yazmazsam olmaz =)

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2008, 18:07:33 »
Esra hani ben senin bir daha yazılarını görmeyecektim :P Bilioyrdum zaten bunu :D
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2008, 18:12:24 »
Bunu o yazıdan önce yayımlamıştım ben ama

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2008, 18:14:40 »
Esra öyle birşey yapmayacaksın demi mahrum bırakma felan ağlarım ama :'(
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2008, 13:31:19 »
Okuyan yok mu ya? Bir kaç okuyan daha çıksa yazacağım devamını

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2008, 13:58:45 »
ben yayınladığın zaman okumuştum canım.Yorum yazmamıştım ama.Diğer bölümü bekliyorum acele et :hug

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.