Kayıt Ol

Yitik Öyküler Kitabı - M. İhsan Tatari (mit)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Yitik Öyküler Kitabı - M. İhsan Tatari (mit)
« : 12 Ekim 2011, 18:06:07 »

Hazır olun!

Sevgili dostumuz ve olmazsa olmazımız M. İhsan Tatari, nam-ı diğer mit'in yeni öykü derlemesi
Yitik Öyküler Kitabı çok yakında raflardaki yerini almaya hazırlanıyor!

Bu Yayınları
'ndan çıkmaya hazırlanan, M. İhsan Tatari'nin yazmış olduğu dokuz öyküyü içinde barıdıran kitap okurları maceradan maceraya sürükleyecek. Ayrıca her hikayeye özel çizilmiş görseller kitaba çok daha farklı bir bakış açısı katıyor.

Bundan bir yıl önce, ilk kitabı Yemin ve Öç ile karşımıza gelen Tatari, yeni öykü derlemesi olan
Yitik Öyküler Kitabı'yla da her birimize farklı maceraların kapısını açacak! Yazarın, seçki dahil olmak üzere farklı mecralarda yayımlanan ve bunlara ek olarak bir adet yeni öykü yazılan derlemenenin tanıtım metnine dilerseniz hep beraber göz atalım:

Alıntı
Dokuz…

Kılıçlar ve kalemler, şövalyeler ve hırsızlar, büyücüler ve cadılar, yaşayan ölüler ve insanlar, cesurlar ve korkaklar, dürüstler ve yalancılarla dolu dokuz farklı öykü.

Mısır’ın engin çöllerinden nükleer bir felaket sonrası İstanbul’a, iblislerin hüküm sürdüğü alternatif boyutlardan gelecek zamanların teknoloji harikası şehirlerine, perili köşklerden cıvıl cıvıl üniversite kampüslerine dek uzanan dokuz farklı hikâye.

Kimi zaman heyecanlandıran, kimi zamansa duygulandıran, kimi zaman düşündüren kimi zamansa kahkahalar attıran dokuz farklı macera.

Dokuzu da aynı yazarın kaleminden, dokuzu da tek bir kitapta, elinizde tuttuğunuz cildin sayfalarında…

Hayal gücünüzün kapılarını aralayın.

Editörlüğünü ve sayfa tasarımını Aşkın Güngör'ün üstlendiği kitabın kapak tasarımını Rıza Türker, iç sayfa çizimlerini ise Celalettin Ceylan, Devrim Kunter ve A. Gökhan Gültekin üstlenmiş. Ayrıca değerli yazarlarımızdan Aşkın Güngör’ün bu kitaba da bir Ön(süz)söz yazdığını not olarak düşelim.

Henüz kitabın kesin çıkış tarihi ve fiyatı bilinmemekle beraber, künye bilgileri ve tanıtım yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. Yakın zamanda son detaylar belli olunca da sizlere haber olarak duyuru yapacağız.

Sevgili M. İhsan Tatari'yi bu başarısından dolayı bir kez daha tebrik ediyor, daha nice kitaplarının çıkışını buradan duyuracağımızı ümit ediyoruz.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
mit'in birbirinden güzel öykülerini burnumuzda kitap kokusuyla okumak bambaşka bir tat olacak kesinlikle!  :)  

Kendisini can-ı gönülden kutlar ve başarılarının devamını dilerim.

Bize de içimizden çıkan bu kitabı hatmetmek kalıyor. Kalemin daim olsun,elinden hiç düşmesin.

Başta Aşkın Güngör olmak üzere kitapta emeği geçen herkese de ayrı ayrı teşekkürü de borç bilirim.

Ellerinize sağlık !!!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
tebrik ederim ihsan =) İlk kitabı hala okuma fırsatım olmadı, umarım bu kitapta elime geçer (hakan yine bi güzellik yapar mesela). Ama madem ki raflarda olacaksın, en kötü oradan edineceğim kitabını =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Yine İhsan abi, yine İhsan abi, yine İhsan abi. Tebrik ede ede bir hal olduk, ama bundan şikayetçi değilim ben. Yeniden tebrikler, hayırlı olsun. Nice kitaplara, öykülere.

Son olarak: 9 değil 99 olsun!
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Bir an önce çıksın, Yemin ve Öç'ten sonra bir daha şenlensin hayalgücümüz. :D

Son olarak: 9 değil 99 olsun!

Katılmamak ne mümkün. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Teşekkürler arkadaşlar :) Darısı hepinizin gani gani başına inşallah. 99 değil 999 olsun sizinkiler de.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Bunun facebooktaki konusuna tam 6 kere mesaj atmayı denedim ama gitmedi. Kitap daha çıkmadan ne kadar gizemli olduğunu bir kere daha bana kanıtladı :)

Ellerine sağlık umarım kısa zamanda çıkar kitabın. Ben kapak tasarımını ve kullanılan renkleri sevdim. Sevdiğim kitapları anımsattı bana Amber Yıllıkları, İkizlerin Zamanı, Ölüm Kapısı Serisi 2. Kitap, Golem Gözü ve daha birçokları.

Spoiler: Göster
Sadece şu soldakinin kafası biraz fazla abartılı olmamış mı? :)

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Tebrik ederim İhsan abi :)) İlk kitabı büyük bi zevkle okumuştum bu kitabınıda heyecanla bekliyorum ^^

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Isılwen, dilerim aynı keyfi yine alabilirsin. Editörlüğünü yapan Aşkın abi çok eğlendim diye diye bir hal oldu :)

Sağ ol Malkavian, kapağı beğenmene sevindim. Kapak en çok sıkıntı yaşadığımız kısım oldu. Gökhan'la Celalettin farklı çalışmalarda bulundu ama yayın evi kabul etmedi maalesef. Aslında kapak şu olacaktı mesela.

Neyse, bu kapak da gayet şık olmuş. Rıza Bey bayağı emek vermiş renk paletine, parlamalara vs. Dilerim başkaları da beğenir. Tekrar teşekkürler.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Abi çok kez dedim, kıskanıyorum senin hayatını, diye. Nazar değdireceğim, yanın hep boş kalacak. Tebrik ederim ne diyeyim. :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: M.İhsan Tatari (mit) 'den Yeni Kitap! - Yitik Öyküler Kitabı
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2011, 16:53:58 »
Yanım boş kalmaz, merak etme. Sen varsın ya :D  Teşekkür ederim.

Vikitap profili de hazır efendim. Eklemek isteyenler buradan buyursun:
http://www.vikitap.com/kitap/Yitik-Oykuler-Kitabi-81072
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ekim 2011, 18:52:59 »
Tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim :)
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ekim 2011, 21:27:20 »
I see you :P.

Kapak bence çok iyi ya. Bizim Cesur'u çok hoş çizmişler. Shrek kahramanı gibi olmuş :).

Çevrimdışı sanem75

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2011, 15:05:51 »
Tebrik ederim İhsan:) ilk kitabını büyük bir keyifle okumuştum.Yitik Öyküler Kitabını da ilk fırsatta alıp keyifle okuyacağım:) Başarılarının devamını diliyorum.Nice 99'lara:)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Yitik Öyküler Kitabı - İmza Günü
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2011, 11:43:46 »
20 Kasım tarihinde Tüyap Kitap Fuarı'nda imza günü olacaktır sevgili yazarımızın. Hatta bu konuda taze yazdığı yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir assolist edasıyla fuarın son günü teşrif edecek olan Sayın Tatari'den imza almak isteyenler fuar ziyaret tarihlerini ona göre ayarlasınlar lütfen!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "