Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Anime?

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Anime?
« Yanıtla #270 : 18 Mayıs 2017, 12:45:58 »
zamanda sıçrayan kız. Çok iyi filmdi.

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 18 Mayıs 2017, 19:50:40 »
Mob Psycho 100 :)

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 28 Mayıs 2017, 23:59:34 »
Her yıl kısa bir anime izler bırakırım, eski günleri yad etmiş olurum. Geçen sene Mirai Nikki'yi izlemiştim ve epey beğenmiştim. Anlatılanlar kadar iyiydi. Bu sene Tokyo Ghoul'u bitirdim henüz ve gerçekten memnun kaldım lakin etrafımdaki insanlar o kadar şişirmişler, o kadar övmüşler ki yeminle son bölümü bittiğinde hayal kırıklığına uğradım.

Hortlak ve zombi benim temalarım değil ama gerçekten konuyu güzel işlemişler. Her beklediğiniz hemen olmuyor, bazen de beklenmedik sürprizler çıkıyor. Olaya biraz psikolojik açıdan bakmaya çalışılmış, şiddet sahnelere açık saçık değil daha çarpıcı mavi tonlarında negatiflerle gösterilmiş. Bazen hiç gösterilmiyor, sadece seslerden ve yüz şekillerinden durumun çirkinliğini hayal etmek bize bırakılıyor ama yok yine de insanların çok şişirdiğini düşünüyorum. İzlenesi ama anlatıldığı kadar harika değil bence.

Şimdi ise kendimi tutamadım hem manga hem anime olarak sonuna geldiğim Naruto'nun çocuğunu okumaya başladım. Hemen ardından animesini de takibe aldım. Onun için de fazla Naruto olmuş diyebilirim. Erkek evlat anneye gram benzemez mi, sanırsın Boruto babasının klonu. Bir de ninja dünyasında acayip bir erkek hegemonyası dönüyor onu iyice anladım. Narutoda daha feciydi bu durum, bunda biraz daha dengelenmiş. Bu tarz mangalar için genel de böyle, muhtemelen Japon kültürünün bir yansıması.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Venceremos

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 29 Mayıs 2017, 20:01:52 »
Selam size,
Bu aralar Attack on Titans 'a devam ediyorum ondan önce code geass 'ı izlemiştim gerçekten ikisi de kaliteli animeler tavsiye ederim .

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 29 Mayıs 2017, 20:31:47 »
Attack on Titan 2.sezon

Vasata yakın bir şekilde devam ediyor. Senaryo çok ağır ve uzatılıyor. Karakterler arasındaki iletişim olduğu gibi kalmasından öte birkaç bölümde hiç olan, çok boş karakterlerle zaman geçiriliyor. Çizimler ve müzikler konusunda kolaya kaçılmış. Çizimler zaman zaman dengesizleştiği gibi kurgu hataları da oluşturuyorlar. Müziklerde önceki sezonun aynısı veya birazcık değiştirilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Özellikle 2.sezonun en önemli anında bile çizim hatası, resimle geçiştirme görmek özensizliğin hat safhası olacak şekilde kendini belli ediyor. Saydığım her şeyin ötesinde sahneler bile kendini tekrar ediyor. İlk sezonda mantığı bir kenara bırakıp müziğe ve aksiyona odaklandığımızda keyif verebiliyordu fakat artık sahneler birbirini taklit ettiğinden bu bile olmuyor.

Sezonun en önemli sahnesindeki hata:
Hepimizin tahmin ettiği ve zerre şaşırmadığı Reiner sahnesinde Mikasa Reiner'ın kolunu kopardıktan sonra Bertholdt'un boğazını kesiyor. Reiner, Mikasa'yı omzuyla iterken iki elinin de yerinde olduğunu görüyoruz. Bir saniye sonra yine eli yok.

Çevrimdışı Kurisutina

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 24 Ağustos 2017, 16:23:07 »
Quanzhi Gaoshou (Puanım: 7/10)

İlk defa Çin yapımı bir anime izlemeye kalkıştım ve sonu hayalkırıklığı ile bitti. Halbuki bayağı umut vaddederek başlamıştı. Yakın plan çizimleri epey ayrıntılı olsa da arka plan animasyonu Japonların eline su dökemez. Yine de Sword Art Online sevenlerin keyifle izleyeceğini düşünüyorum. Bunu anime saymazsak (haha) bir önceki de şuydu:

Shigatsu wa Kimi no Uso (Puanım: 8/10)

Bu gayet güzeldi ama bir o kadar da depresifti. Renkler ve psikolojik değişimlerin müzikle uyumuna bayıldım. Zaten müzik temalı (iki müzisyenin arkadaşlığını ve tanışma hikayesini anlatıyor) ama gayet akıcı bir hikayesi vardı. Finali çok beklendikti ama işleyişi için izlemeye değer.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 14 Ekim 2017, 23:14:34 »
Magi serisinin her iki sezonunu da izledim ve dün bitirdim.

Öncelikle sonda söyleyeceğim şeyi başta yazıyorum: Tavsiye eder miyim? Kesinlikle! Bu Japon arkadaşların yaptığı en güzel şey sanıyorum şu olsa gerek: Gözlem. Hatta bir ara sosyal medyada da ünlü olan et döner tarifleri vardı ki, birçok kişinin hoşuna gitmişti. İşte burada da Binbir Gece Masalları'nı, asya ve afrika kültürünü, daha ziyade bize tanıdık gelen kültürleri kendi çizimleri ve özellikle müzikleriyle nasıl harmanladıklarına tanıklık ediyoruz. Özellikle müzikler!

Baş karakterler arasında bizleri oldukça tanıdık isimler karşılıyor. Ali-baba ve Aladdin. Ayrıca cinler, uçan halılar, büyüler, farklı bir magi olan Şehrazat, denizlrin kralı Sinbad... Konusu kısaca dünyanın belirli yerlerinde nedeni bilinmeyen bir şekilde çıkan kuleler ve bunları zaptedenlere  verilen altın, zenginlik ve cinlerin özel güçleriyle alakalı. Aslında anlatmaya başlasam bitiremeyeceğim gibi, siz iyisi mi zaman bulun ve izleyin derim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 14 Ekim 2017, 23:29:17 »
Fate/Stay Night(2006) ile Fate/Stay Night Unlimited Blade Works(2010) Ömrümde gördüğüm en kötü iki şey bunlar. Seslendirme ve müzik harici her alanda kötüydüler. Özellikle yönetmenlik açısından berbatı 2006 serisi. 2010 filmi ise senaryo açısından tam bir fiyasko. Ve görsel romanı okumuş biri olarak diyebilirim ki uyarlama olarak ele alınca puanlarını 1-2 puan yükseltebiliyorum. Cevapsız bıraktığı soruları görmezden gelebiliyorsun o zaman ama uyarlama olarak ele alınmayınca puanları daha da düşüyor. Uyarlama olarak ele almayınca puanı daha da düşen bir seri ilk defa görüyorum ömrümde.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 15 Ekim 2017, 01:03:16 »
Fate/Stay Night(2006) ile Fate/Stay Night Unlimited Blade Works(2010) Ömrümde gördüğüm en kötü iki şey bunlar. Seslendirme ve müzik harici her alanda kötüydüler. Özellikle yönetmenlik açısından berbatı 2006 serisi. 2010 filmi ise senaryo açısından tam bir fiyasko. Ve görsel romanı okumuş biri olarak diyebilirim ki uyarlama olarak ele alınca puanlarını 1-2 puan yükseltebiliyorum. Cevapsız bıraktığı soruları görmezden gelebiliyorsun o zaman ama uyarlama olarak ele alınmayınca puanları daha da düşüyor. Uyarlama olarak ele almayınca puanı daha da düşen bir seri ilk defa görüyorum ömrümde.
Romanları okumadım ama dediğiniz iki anime gerçekten hikaye ve karakterler olarak oldukça kötü. Unlimited Bladeworks'te Archer biraz ilginçti ama diğer baş karakterlerin hiç bir derinliği yoktu. Emiya zaten olabilecek en kötü baş karakterlerden birisi. Fikirlerine katılmadığım için değil, ekstrem görüşlerinin arkasında hiç bir dayanağı ve derinliği olmaması, aynı zamanda karakterinin başka hiç bir özelliğinin olmaması ve sürekli aynı lafları tekrarlamasından dolayı. Hiç bir elle tutulur karakter gelişimi de almıyor. Stay Night'taki garip "maço" hareketleri de çok anlamsızdı, hele karşısındaki kişinin Saber olduğu düşünülürse.

Öte yandan Fate/Zero hayatımda izlediğim en iyi kombat odaklı animelerden birisiydi. Baş karakterin ilginçliği, hikayedeki her bir karakterin çok iyi tasarlanmış ve kendi kişiliklerine sahip olması, muhteşem görseller ile dövüşlerdeki kareografi gerçekten tartışılmaz derecede kalite... Saber'a karakter veren Zero'dur, alaşağı edip basit bir waifu seviyesine indiren diğer saydıklarınızdır. İskender, Gilgamesh vs. zaten unutulabilecek gibi değil. Bu kalite farkı şaşırtıcı değil zira Zero'nun yazımı ve çizimlerinde endüstrinin önde gelenlerinden oluşan bir ekip çalışmıştır.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 15 Ekim 2017, 09:21:44 »
Castlevania izledim. Netflix yapımı bir anime 4.bölüm ilk sezonu ve daha çok bir giriş niteliğinde haliyle.

Bence güzel ve kısa olmasından bir şans verebilirsiniz.

2. sezonu 2018'de 8 bölüm olarak gelecekmiş.

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 15 Ekim 2017, 10:53:15 »
Romanları okumadım ama dediğiniz iki anime gerçekten hikaye ve karakterler olarak oldukça kötü. Unlimited Bladeworks'te Archer biraz ilginçti ama diğer baş karakterlerin hiç bir derinliği yoktu. Emiya zaten olabilecek en kötü baş karakterlerden birisi. Fikirlerine katılmadığım için değil, ekstrem görüşlerinin arkasında hiç bir dayanağı ve derinliği olmaması, aynı zamanda karakterinin başka hiç bir özelliğinin olmaması ve sürekli aynı lafları tekrarlamasından dolayı. Hiç bir elle tutulur karakter gelişimi de almıyor. Stay Night'taki garip "maço" hareketleri de çok anlamsızdı, hele karşısındaki kişinin Saber olduğu düşünülürse.

Öte yandan Fate/Zero hayatımda izlediğim en iyi kombat odaklı animelerden birisiydi. Baş karakterin ilginçliği, hikayedeki her bir karakterin çok iyi tasarlanmış ve kendi kişiliklerine sahip olması, muhteşem görseller ile dövüşlerdeki kareografi gerçekten tartışılmaz derecede kalite... Saber'a karakter veren Zero'dur, alaşağı edip basit bir waifu seviyesine indiren diğer saydıklarınızdır. İskender, Gilgamesh vs. zaten unutulabilecek gibi değil. Bu kalite farkı şaşırtıcı değil zira Zero'nun yazımı ve çizimlerinde endüstrinin önde gelenlerinden oluşan bir ekip çalışmıştır.

Sadece Stüdyo Deen'in yaptıklarından bahsettiğim için kastettiklerinin de sadece Deen'in yaptıkları olduğu varsayıp öyle cevap vereceğim.

2006 yapımı olan seri görsel romandaki en zayıf senaryonun aktarımı olduğu için zaten beklediğim şey 7'lik bir seriydi ama evrene dair doğru düzgün bir bilgi vermemesi, karakterlerin durumuna getirdiği açıklamaların oldukça az olması ve karakterin o harekette neden bulunduğunun anlaşılmaması ve manasız fillerlar ile oldukça yetersiz bir seri haline geliyor senaryo olarak.
Saber'ın kral olmak için duygularını nasıl öldürdüğü ya da Heroic Spirit olmak için yaptığı anlaşma ve onun sonucu gibi
neler döndüğünü anlamamıza sebep olacak bilgilerden birçoğunu vermiyor seyirci bu kadar bilgi görmekten sıkılır diye. Öte yandan ana karakter o rotada antipatik ve manasız görüşlere sahip biri olsa da her rotadan rotaya karakterlerin kişiliklerinde  değişim olur. Unlimited Blade Works rotasında ki karakterini oldukça severim ama Heaven's Feel rotasındaki karakterini ise oldukça trajik bulurum. Açıkçası bundaki sebep düşüncelerinden çok karaktere psikolojik bir bakış açısından bakmamdan dolaylı.
Emiya'nın o yangında kişiliğinin ölmüş olması ve sahip olduğu tek şeyin o ideal olması, öte yandan bunu bir mantıkla ve en iyi seçimle değilde sahip olduğu tek değer olduğundan dolayı umutsuzca bu ideale sarılması ve başka bir şekilde yaşayabilmenin yolunu bilmiyor olması ile Kiritsugu gibi en iyi seçeneğin bu olduğuna inandığı için savaşmaması ile Kiritsugu'ya benzemezken ve asla Kiritsugu gibi bir olamayacak iken aslında başka bir doğuştan kusurlu diyebileceğimiz Kirei'ye benzeyen biri olması gibi detaylardan dolayı oldukça severim.

UBW filmine gelirsek o zaten senaryo olarak tam bir fiyasko. En sevdiğim karakterlerden biri olan Archer'ı doğru düzgün anlatmaması- hatta hiçbirşeyi doğru düzgün anlatmaması- ile izleyecek kişinin hiçbir anlam veremeyeceği bir senaryo sunması ile  gerçek bir fiyasko.

Saber karakterini gerçekten anlayan kişinin yaratıcısı olan Nasu'nun değil de Gen olduğu konusunda katılıyorum. Urobichi o karakterin neden pişmanlık duyduğuna gerçek manada bir anlam kazandırmış kişidir gözümde.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı lightsoff

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 07 Kasım 2017, 18:54:38 »
Yuri!!! On Ice, herkese tavsiye ederim.. ;)

Çevrimdışı FrpMan

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 23 Kasım 2017, 16:35:59 »
Boku no hero academia 2. sezonu izledim. Hala shounen anime seviyorum. Yaşlandık halbuki :/

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 10 Ocak 2018, 17:04:12 »
Tsuki ga Noboru made ni (1991, OVA)

Bir çocuğun bakış açısından savaş hikayesi. İkinci Dünya Savaşı döneminden geçiyor. Yalınayak Gen ya da Ateşböceklerinin Mezarı gibi atom bombası sonrası dramlarından değil. Düşmanda olsa insan insandır, mesajıyla yoğurulmuş. OVA'nın son bölümlerinde dramatik ve duygusal tansiyon artıyor. Sekansların etkileyiciliğiyle OVA'nın mesajını öne çıkıyor. Tek kusuru, bunun için biraz didaktik ve abartılı dokunuşlarda bulunulmuş olması. Mesaj için duygulara hitap edilirken, ister istemez birazcık gerçeküstücülüğe göz kırpılmış.

Kusur tanımında bulunsam da, bunu, amacı açısından çok da hatalı bulamıyorum. O sekans öyle olmasaydı, ne mesajını güçlüce aktarabilirdi ne de animeden memnun kalırdım. Hikayecilik böyle bir şey. Ana mesaj için, gerçekliği gerektiği biçimlere göre eğip bükmek gerekebiliyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 11 Ocak 2018, 09:32:51 »
Boku no hero academia 2. sezonu izledim. Hala shounen anime seviyorum. Yaşlandık halbuki :/

Ahaha, hemen hemen aynı yaşlardayız ve ben 3. sezonu deli bir merakla bekliyorum ;D Öyle düşünmeyin.

Boku no Hero Academia'nın o bilindik şapşal ama güçlü Shounen başkarakteri yerine, yine tırnaklarıyla kazıyarak gelen ama analitik zekası oldukça yüksek bir başrole sahip olması çok hoşuma gidiyor.