Wonder Woman - Cilt 1 Yeni Dünya
24 Haziran 2017, 01:31:36 *
Selam sana, Yolcu. Lütfen giriş yapın yahut üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Seçkide 8. Yıl Özel: UBOR METENGA ÖYKÜLERİ - Temmuz Ayının Teması: YARASA

Ana Sayfa Yardım S.S.S. Ara Okunacaklar Takvİm Satranç Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 92 93 [94]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: En Son İzlediğiniz Film?  (Okunma Sayısı 459085 defa)
0 Üye ve 1 Yolcu konuyu incelemekte.
estelturin
Kurtadam
**

Rom: 3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1395 : 04 Haziran 2017, 23:29:57 »

Wonder Woman

O kadar kötü bir filmdi ki neresinden tutsam elimde kalır.Verdiğim paraya acıdım.Hadi Kaptan Amerika filminde açık seçik algı vardı sevmedik ama en azından bir tutarlılığı ve gerçekliği vardı. Wonder Woman da ise tutarsız ve aşağılayıcı bir propaganda vardı.Senaryo ve diğer eksikliklere girmeyeceğim bile. İmdb' de 6 vermiştim şimdi düşündüm de bu film anca 3 eder.

İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.
yavanna
Goblin
*

Rom: 0

kffo1903
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1396 : 05 Haziran 2017, 14:09:52 »

Wonder Woman

O kadar kötü bir filmdi ki neresinden tutsam elimde kalır.Verdiğim paraya acıdım.Hadi Kaptan Amerika filminde açık seçik algı vardı sevmedik ama en azından bir tutarlılığı ve gerçekliği vardı. Wonder Woman da ise tutarsız ve aşağılayıcı bir propaganda vardı.Senaryo ve diğer eksikliklere girmeyeceğim bile. İmdb' de 6 vermiştim şimdi düşündüm de bu film anca 3 eder.

Harfi harfine katılıyorum. Hayal kırıklığı resmen.
sheril
Goblin
*

Rom: 0

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1397 : 05 Haziran 2017, 18:22:48 »

Wonder Woman (2017)

Film kötü değildi güzeldi izlemesi keyifliydi. Ama 8.5 nedir? Bu film 8.5 aldıysa 8.5lik diğer filmlerin değeri nedir? Bu kadar övülmesine inanamadım.... Filmi biraz eleştireceğim

Öncelikle yönetmeni tebrik ediyorum filmde çok epik sahneler vardı, özellikle Amazon'da geçen sahneler. Zaten bulmuşken böyle kadın yönetmenleri el üstünde tutmak lazım

Filmde çok tempolu izlemesi acayip heyecanlı aksiyon sahneleri vardı, acayip sıkıcı sahneleri de. Özellikle aksiyon sahneleri arasında ki sahneler. Salonda cidden oflayan puflayan insan çok oldu

Steve Trevor'u oynayan Chris Pine'ın oyunculuğunu çok beğendim. Adamcağız film boyunca Diana'ya laf anlatıcam diye çatladı. İyi bir oyuncu seçimi olmuş.

Gal Gadot film için baya iyi çalışıp iyi hazırlanmış belli. Oyunculuğu da iyiydi. Ama ben tatmin olamadım yok... Bakıyorum Black Widow'u oynayan Scarlett Johansson kadın bakışlarıyla tehlike saçıyor, Superman i oynayan Henry Cavill adam kostümü giydiği an insan üstüyüm diyor. Filmde Antiope'yi oynayan Robin Wright'a bakıyorum, kısa rolüyle bile kadın sadece duruşuyla ben savaşçıyım diyor, savaşmasına bile gerek olmadan, bayıldım ben oyunculuğuna.  Gal Gadot içinse tanrı diyemiyorum, çok güzel çok sevimli ama ben alışamadım.

Komedi unsurlarını beğenemedim, çok zorlama geldi. Bir iki sahneye gülüştük anca. Ağır çekimlerde başlarda çok etkileyiciydi ama sonra çok sıktı.

SON olarak, filmde müthiş İngiliz propagandası yapılıyor. Çıldıracağım bu son dönem filmlerinde neden sürekli bi İngiliz vurgusu... bu kadar da olmaz. Film 1. Dünya Savaşı'nda geçiyor ortada dünya savaşı var tüm ülkeler birbirini katletme peşinde ama yok İngilizler müthiştir iyidir diğer ülkeler kötü şeytan. Böyle bişey olamaz yani. Gelmiş geçmiş en büyük sömürgeci ülkelerin başında geliyor İngiltere. Filmde sürekli bir kadınlar ölüyor çocuklar ölüyor vurgusu yapılmış ama baktığımızda Orta Doğu'nun bataklık olmasının sebeplerinden biri İngiltere, Sykes-Picot u da anlatsaydınız filmde o zaman. Filmlerde böyle algı yönetimi yapılmaya çalışınca filmle ilgili tüm iyi düşüncelerim yıkılıp gidiyor. Ayrıca Lübnan da yasaklanmasını da çok iyi anlayabiliyorum. Neyse konudan sapmayayım

Finalinde ki malum iki kişi arasında ki savaş sahnesi bilgisayar oyunu gibiydi. Oldu bittiye getirmişler

Sonuç olarak DC nin kesinlikle en iyi filmi değildi. Güzeldi ama 8.5 asla değil

Filmi izlemiş olanlarda yorum yaparsa çok sevinirim. Merak ediyorum düşüncelerinizi

Algı yönetimini vurguladığın iyi olmuş.

Film için kötü diyemiyorum ama gerçekten sinir olmamak elde değil. Almanlar kimyasal silah üretiyor ve bunu Osmanlı karargahında Türklere hazırlattırıyolar ,, neymiş Almanlar ve Türkler ortaklaşa kimyasal silah üreterek sivil halkı katleteceklermiş. Şaka gibi

İşin ironik tarafı da Wonder Woman film boyunca iyilikten barıştan bahsediyor, kendisi çatır çutur önüne gelen her askeri katlediyor. Ne de olsa askerlerde alman öldür tabii.. Filmin Almanya gişesi nasıl olacak çok merak ediyorum
Ozymandias
Vampir
**

Rom: 1

100006499754163
Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1398 : 05 Haziran 2017, 23:04:35 »

Filmin alman gişesi nasıl olacak lütfen bizimle paylaşır mısın ? Hatta bu gönderimi alıntılarsan çok mutlu olurum.
periyodik neşriyat
Yeti

Rom: 47

Hayvan Yemeyelim!

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1399 : 06 Haziran 2017, 08:24:58 »

Triangle (2009 / Christopher Smith)

Önce basit bir gerilim olarak başlayan sonra garip ürkütücü bir döngüye giren film beni gerçekten çok etkiledi. Daha iyi oyuncularla daha iyi bir görsel nitelikle çekilmiş olsaydı "kült" denilen mertebeye gelebilirdi kanımca. Daha iyi anlamak için ikinci kez izlenmesi şart.

Twelve Monkeys (1995 / Terry Gilliam)

Beni bu filmden ne uzaklaştırdı bilmiyorum ama Gilliam'ın filmleri bende benzer bir etki bırakıyor. Çok karanlık olmaları belki. En sonunda oturup izlemeye başladım 12 Maymun'u. Dikkatli izlemem gerektiğini, zaman yolculuğu kavramının akıl karıştırıcı bir şekilde kullanıldığını (hangi film basit bir şekilde kullanmış ki gerçi) biliyordum. İzlemeye başlar başlamaz içine aldı film beni. Olayları takip etmek büyük keyif verdi, bir yandan da "kolaymış yahu" dedim. Her şey açık ve anlaşılırdı. Filmin eski olmasına bağladım. Sanki o zamanlar zihin bulandıran filmler yapılamazmış gibi.

Filmin, bendeki hubris'i (affedin yabancı sözcükleri kullanmayı hiç sevmem ama bu teatral sözcük buraya çok yakıştı) alaşağı etmesi uzun sürmedi; her şey yavaş yavaş karmaşıklaşmaya başladı ve ben ipin ucunu kaçırdım. Tabi bu haliyle bile izlemelere doyamadım, o ayrı.

Senaryo ve yönetim şahane. Oyuncular muazzam. Bruce Willis, o zamanlar basmakalıp roller oynamayan iyi bir oyuncuymuş. Tabi bunda Gilliam'ın da payı büyük. Aklı karışık zaman yolcusunu çok iyi canlandırmış Willis. 12 Maymun'dan bahsedip Brad Pitt'ten bahsetmemek olmaz. Bir "kaçığı" oynamak sanıldığından kolaydır aslında. Sarhoş, uyuşturucu bağımlısı, eşcinsel, alzheimer hastası gibi kalıp roller vardır sinemada ve oyuncular bunları ufak farklarla tekrar ederler. Lakin Pitt öyle güzel oynuyor ki rolün gerçekliği değil ona bakmanın keyfi sarıyor sizi. Tekrar tekrar izledim o sahneleri. Jeffrey Goines'in akıl tutulmalarının arasından sızan zeka parıltılarını izlemek müthiş zevkliydi.

Sayfa: 1 ... 92 93 [94]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: