Wonder Woman - Cilt 1 Yeni Dünya
24 Haziran 2017, 01:29:58 *
Selam sana, Yolcu. Lütfen giriş yapın yahut üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Kayıp Rıhtım YouTube Kanalımıza Abone Oldunuz mu?

Ana Sayfa Yardım S.S.S. Ara Okunacaklar Takvİm Satranç Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 100 101 [102]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz  (Okunma Sayısı 599825 defa)
0 Üye ve 2 Yolcu konuyu incelemekte.
Fırtınakıran
Yönetici
*

Unique Ravenclaw

kahramaninyolturkusu KayipRihtim Firtinakiran
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1515 : 07 Haziran 2017, 17:26:16 »

Büyük mesele olmadı yahu Smiley Yönlendirdim sizi. Şimdi sakin olun ve forumumuzun keyfini sürün. Sonuçta hepimiz burada keyif almak için varız Smiley

Rosemary
Sfenks
**

Rom: 10

With tired eyes, tired minds, tired souls we slept

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1516 : 08 Haziran 2017, 04:27:41 »

Alıntı sahibi: yavanna
Bu arada goodreads kullanan var mı?

Aslında aşağıdaki başlık da bayağı faydalı olabilir.

Goodreads üstünden birbirimizi takip edelim

Adres ver, Sovyet Rusya'yı toplayalım oraya.

The Walking Dead, Vol. 19: March to War - Robert Kirkman

Artık oldukça sıkmaya başladı bu seri. Negan bile o istediğim patlama etkisini yapamadı bende. Maksat bir ahbaplığım oluştu diye devam ediyorum seriye. Merak ediyorum benim geldiğim sayıya kadar gelip de sıkılmayan var mı acaba? Prison Break gibi bir öyle oluyor bir böyle. Ben bu kadar aksiyonu kaldıramıyorum. Aksiyon sevsem Altıkırkbeş kitapları okurum (uuuuuuu!).

Bu aralar listemdeki bazı çizgi romanları okuyacağım. En tepede daha önce biraz inceleyip, üstünkörü bile sevdiğim Daytripper var. Sonrasında Paper Girls ve We Stand On Guard var. Bir de filmini müthiş sevip, çizgi romanını çok merak ettiğim Blue is the Warmest Color var.

Süper kahramanlı falan değil de, herhangi bir konuda -felsefi iyi olur- seri olmayan özgün çizgi roman tavsiyelerinize açığım. Seri de olabilir ama gerçekten güzelse olabilir, mesela Saga gibi.
ionik
Goblin
*

Rom: 0

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1517 : 08 Haziran 2017, 11:58:02 »

kül dağındaki kütüphane (Scott Hawkins) - ne yazık ki bitti, farklı bir soluk arayanlara tavsiye ederim, enteresan bir okuma deneyimiydi
Fırtınakıran
Yönetici
*

Unique Ravenclaw

kahramaninyolturkusu KayipRihtim Firtinakiran
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1518 : 19 Haziran 2017, 11:41:37 »

Küçük Paris Fena Öksürüyor - Sedat Demir

Okuması kolay bir kitap değil. Aynı zamanda çok sevilecek ya da nefret edilecek türden de bir kitap.

Bilinç akışı tekniğiyle yazılmasının yanı sıra, kurgunun kendi anlatıcıları ile yazarın bizzat kendisinin sık sık yer değiştirmesi, mikrofonu eline almasından ötürü takibi bir hayli zor.

Ben şimdilik yazarı takdir ederek okuyorum. Bazen ipin ucu kaçıyor, bir satır geri gidip devam ediyorum.

Zoru sevenlere tavsiyemdir. Ama nefret edecek kişi de çok. Belli bir okur altyapısı istiyor. Doğrusallığı hiçbir şekilde olmadığı için buna benzer kurgulara yabancı olmamak büyük bir artı. Diğer türlüsü için, bilinç akışı romanlarına başlamak için "bence" doğru nokta değil.

Bir de bana Ağır Roman tadı veriyor. Bu da merakımı bir hayli ayakta tutuyor.

-Kötü karakteR-
Vampir
**

Rom: 0

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1519 : 22 Haziran 2017, 22:07:37 »

Sürgün Gezegeni - Ursula K. Le Guin

Bilimkurgu deneyimi az olan biri olarak diyebilirim ki birini bilimkurguya başlatacak olsam bu kitabı önermezdim. Yazım dili evet sade ama kitaptaki kavramları ya da zaman dilimini anlamak için kafa yormak gerek. Kitabın arkasında bir harita falan olsa fena olmazdı ama bu kısa bir roman olduğu için o kadar uğraşılmamasını anlayabiliyorum. Gerçi yazıldığı zamanı da dikkate almak gerek.

Kitabın Leguin'in önsözüyle başlaması da ayrıca hoşuma giden bir detay. O önsöz sayesinde başlamadan sevmiştim kitabı. Henüz bitirmediğimden Leguin Gaallarla son savaş kısmını nasıl bağladı bilemiyorum ama feminizmi iyi yedirmiş olduğu kesin.
Sayfa: 1 ... 100 101 [102]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: