Kayıt Ol

Karin Tidbeck Röportajı ve Öyküsü Yayında!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Karin Tidbeck Röportajı ve Öyküsü Yayında!
« : 27 Ocak 2016, 21:22:57 »

Zeplin kitabıyla tanıdığımız dünyaca ünlü yazar Karin Tidbeck ile şenlikler kapmasında yaptığımız röportaj yayında!

Bizler onu ülkemizde yayımlanmış tek bir öykü kitabıyla tanıyoruz: Aylak Kitap etiketiyle basılan Zeplin. Fakat o tek kitap bile kendisine vurulmamıza ziyadesiyle yetti! Haliyle 8. yıl şenliklerimizde onunla bir röportaj yapalım istedik ve kendisine ulaştık. O da bizi kırmadı ve sorularımızı tüm içtenliğiyle yanıtladı.

Karin Tidbeck’le gerçekleştirdiğimiz samimi röportaja BURADAN ulaşabilirsiniz.

Peki bununla yetindik mi dersiniz? Tabii ki hayır! Ek olarak yazarın Merhum Yazarların Haklarını Korumak İçin Bir Çağrı öyküsünü de yine sizler için dilimize çevirdik. Çevirisini Bülent Özgün’ün, editörlüğünü ise Yosun Erdemli’nin üstlendiği kısa hikayeyi okumak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Hepinize keyifli okumalar.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karin Tidbeck Röportajı ve Öyküsü Yayında!
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2016, 22:04:26 »
İlk yorumu yapmak bana düşmez ama dayanamayacağım.

Yine Karin Tidbeck, yine "farklı" bir hikaye... İşin içine bu kez kendini de dahil etmesi ve hayalet yazarlar kavramına olduğu kadar birinin ölümünden sonra yayınlanan eserlere de değişik bir bakış açısı getirmesi gerçekten de keyifliydi.

Çeviriyse resmen akıyor! Uzun zamandır okuduğum metin kadar çevirisinden de bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum cidden. Her yerinden özen fışkırıyor adeta. Bülent Özgün'e ve Yosun Erdemli'ye çok teşekkürler emekleri için.

Röportajımız da pek keyifli oldu doğrusu. Karin Tidbeck her soruya içtenlikle cevap vermiş. Zaten kendisiyle e-mail yoluyla yazışırken de çok samimi ve içtendi.

Güzel bir proje oldu ^^ Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum buradan.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2016, 22:54:11 »
Henüz sadece bir tane öyküsünü okumuş olan beni bile heyecanlandırdı . Ayrıca röportajda enfes olmuş . Yazarın Türk pop müziğine olan ilgisine de çok şaşırdım .
Emeği geçen herkese teşekkürler . :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2016, 22:57:38 »
Çok güzel bir röportajdı. Zeplin kitabını çok ilginç bulmuştum, röportajda da çok içtenlikle cevap verdiği bir gerçek. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2016, 00:43:22 »
Karin Tidbeck'i çok seviyorum. Söyleşi çok samimi olmuş. Öyküye de bayıldım. Bu öyküyü bastırıp merhum yazarlarımızın özel mektuplarına dahi göz diken yayınevlerinin kapılarına çivilemek istiyorum.

Herkesin eline sağlık!

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2016, 05:12:19 »
Çok sevimli bir röportajdı. Zeplin'i beğenerek (ve yazarına hayret ederek) okumuştum. Hiç beklemiyordum böyle bir hareketi Kayıp Rıhtım'dan, çok hoş olmuş. Teşekkürler!
The wizard's crown I'll take on Halloween.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2016, 21:49:39 »
Geç oldu İhsan Bey, affedin. Sizin gibi işin ustası tarafından çevirimin beğenilmesi her zaman beni çok mutlu etti. Bu güzel sözler için çok teşekkürler İhsan Bey. Üç-beş katkım olabiliyorsa ne mutlu.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2016, 21:56:17 »
Estağfurullah Bülent Bey. Bir an ne oluyor, gene ne halt etmişim acaba diye düşünmedim değil yorumuzunu okurken. Tekrardan ellerinize sağlık :)
Try to hide if you dare.