Kayıt Ol

Melniboné’nin Son İmparatorunun Tarihçeleri

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Melniboné’nin Son İmparatorunun Tarihçeleri
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2016, 12:10:52 »
Bir sorum olacak hiç elric okumamış olanlar bu ithakinin çıkardığı seriyle başlayabilir mi?

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ocak 2016, 13:53:03 »
Evet,  gönül rahatlığıyla başlayabilirler. :)
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Ocak 2016, 10:59:14 »
Şimdi benim kafam karıştı? Bu seri Altıkırkbeş'in ilk Elric destanını içinde barındırıyor mu yoksa devam serisi mi?
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Ocak 2016, 11:04:59 »
Barındırıyor :).

Çevrimdışı Skald Harald

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2016, 23:44:10 »
O kavram birkaç öyküde geçiyor. Tek öyküyle sınırlı kalmıyor. Ama asıl şampiyonun her parçasının kendi serisi var. Asıl onlar ne olacak :P? İthaki onları da basmazsa kavramın kendisi eksik kalır.
Onları da bekliyorum ben. Basılsa da okusam. Böyle internet siparişi, e-kitap güzel de, şöyle Türkçe olsa da okusam diyorum. Bakınız Elric'i ne güzel yapmışsınız, diğer Eternal Champion'ları da görmek isteriz!

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #20 : 22 Mayıs 2016, 13:22:56 »
O değil de üçüncü kitap çıkıyor ama ben hâlâ Tanelorn'u Kurtarmak'ı okuyamadım. :D Bu arada Şöyle bir şey var, Elric değil gerçi ama sanırım onun çoklu evrenine ait başka bir şampiyondan bahsediyor. Dramatizasyon güzel yapılmış bence, gerçi verilen örnek sahnenin biraz daha akıcı olması daha iyi olurdu da neyse. :D Eh, bana da en yakın zamanda ikinciyi okumak düşüyor, şu finalleri gönül rahatlığıyla atlatırsam. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Ekim 2016, 00:50:46 »
Spoiler: Göster
http://www.kayiprihtim.org/forum/kitaplydhynyzda-olup-umutla-okunmayy-bekleyen-kitaplar-t17913.0.html Bu başlığa yazacaktım aslında, ancak sadece Elric özelinde bir mesaj olduğu için buraya yolluyorum.

Elric'i sevmedim.[*]UFFF NASIL LAF[/*]

Elric için İthaki'den yeni çıkan bu kitaplara başlamıştım. İlk kitabı çıkar çıkmaz aldım, okumaya başladım. Kitaptaki ikinci hikayenin sonunda falan kitabı yarım bıraktım ki böyle bir şey çok çok çok ama çok nadir yaparım. Hayatım boyunca toplasanız iki üç kitapta böyle bir şey yapmışımdır. Neyse, arada başka kitaplar okudum ama sonunda geri dönüp aylar sonra ilk kitabı okumayı bitirdim. Bundan sonra tekrar uzun bir ara verdim, başka şeylere geçtim. İkinci kitabı almıştım, ama ona henüz başlamamıştım. Üçüncü kitap çıktı, onu satın aldım hemen ve bu vesileyle ikinci kitaba başlamak istedim; ancak başlayamadım. İkinci ve üçüncü kitaplar şu an öyle duruyor.

Peki neden böyle oldu? Vurmayacaksanız anlatayım. Çok yüksek bir beklenti oluşmuştu Hazal'ın radyo yayınlarından duyduklarımdan, forumda yazılanlardan, Drizzt[*]FIRTINA GİBİ DÖNEN PALALALALALAL[/*] ve Geralt'a ilham kaynağı olduğunun söylenmesinden vs. Hatta Elric gelsin diye forumda bu kitapları eskiden basan bir yayınevinin başlığına on yirmi mesaj atmıştık bir radyo yayınından sonra, "Heheh siz ne ayaksınız yeaa" tarzı bir cevap alınca üzülmüştük. Yıllar sonra İthaki Elric'i basıyor diye duyduğumuz zaman da bayağı bir galeyana gelmiştik.

Maalesef, ilk kitabı okumaya başlayınca yıllar boyunca duyduklarım nedeniyle yedi katlı ziggurat gibi yükselmiş beklentimi kırk beş metrelik tsunami dalgaları aldı götürdü. Elric karakterinden hiç hoşlanmadım[*]vurmayın =([/*]. Tam bir mızmız ergen, hiç sevmediğim tarzda "havalı kötü" bir karaktermiş Elric[*]VURMAYIN! pls =([/*]. İlk ortaya çıktığı zamanda böyle bir karakter devrim yaratmış olabilir ancak şu anda bir karakterde nefret ettiğim hemen her şeyi yansıtıyor. Üzgünüm, Elric'i sevebileceğimi asla sanmıyorum[*]vurmayın...[/*].

Bir de şu kaos vs düzen, çoklu evrenlerdeki seçilmiş kahramanlarla alakalı şeyler ilgimi çekiyor, d&d alignment sisteminin temelleri bu kitaplarla nasıl atılmış görmek de istiyorum. Ancak olmuyor, Elric karakteri beni kitaptan soğutuyor. Kitabı elime alıp birkaç sayfa okumaya çalıştığımda ergen tavırlı Elric'i görüp tiksiniyorum, kitabı bırakıyorum.

Moorcock'ın bir de sağa sola, özellikle Tolkien'e falan laf atmaları geliyor gözümün önüne, onları hatırladıkça ayrıca sinirlenip Elric gömesim geliyor. Yahu kendi sevgilisini, arkadaşını, karısını vs. gözü döndüğü için kesen biçen, sonra da depresyona giren bir adam bu Elric. Ağlağın teki, aynı şeyi yüzlerce kez yapıyor ama hiç akıllanmıyor, binlerce kez daha yapmaya devam ediyor. Havalı olsun diye kasılmış, resmen kayırılmış bir karakter. Yanındakilere kötü davranıyor, artistlik yapıyor bir de. Gerçek hayatta karşıma çıksa ağzının ortasına sümsüğü çakarım, öldürürse de öldürsün allah kahretsin ya derim.

İşte böyle. Elric'i sevemedim, sevmiyorum ve sevebileceğimi de sanmıyorum. Üzgünüm Moorcock, üzgünüm Ayhüznü. Serinin devam kitaplarını okumayı başarırsam ve fikrim değişirse tekrar yazarım, ancak hiç sanmıyorum kitapları okumaya kendimi ikna edip bunu başarabileceğimi.

Tavsiyeniz varsa söyleyin. Elric övenler de övsün, belki sizin sevginiz bana yansır ve seriye devam edebilirim :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #22 : 22 Ekim 2016, 01:16:41 »
İthaki'den çıkan kitapları almama rağmen henüz okumadım.[*]Forum bu mesajlarımla doldu yeminle[/*] O yüzden nedir, ne anlatıyor, hangi dönemi ve maceraları konu alıyor tam bilmiyorum. Ben de tıpkı Hazal gibi 6:45 baskılarıyla tanıştım bu beyaz saçlı anti-kahramanla. Hatta o aralar bayağı muhabbetini çevirirdik kendisiyle.

Ve o seride Elric senin anlattığın gibi mızmız ya da havalı biri değildi. Hüzünlü ama mağrur, hastalıklı ama güçlü, yeri geldiğinde de intikamını en sert şekilde alan biriydi. Melnibone'a yaptıkları, Cymoril'e olanlar, Fırtınayaratan'ın yüzünden çektikleri... acayip etkilemişti beni.

Belki de başlangıç için doğru kitaplar onlardır, İthaki'den çıkanlarsa daha fazla Elric isteyenlere uygun derlemelerdir, kim bilir? Okuyan varsa beri vurs... öhöm... gelsin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Kasım 2016, 15:49:55 »
Elric'e bayıldım. Kılıç ve büyü ile epik fantazi arası bir geçiş türü gibi bu eserler. Mekan tasvirleri, yaratıklar, harita, isimlendirmeler çok hoşuma gitti. Tek sorun çeviri.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Kasım 2016, 00:56:30 »
Tek sorun çeviri.

Öncelikle en büyük sorunlardan biri bu evet ama bence tek değil, kesinlikle tek değil. Bu konuda zaten fikirler belirtilmiş, ben diğer hoşlanmadığım kısımlara değineceğim. Kitabı buraya yorum yazmadan birazcık daha okudum ama bilemiyorum devam etmem için önümde bitirmem gereken yığınla çok güzel eserler var. (Yine de devam edeceğim.) Bu yazdıklarım ilk kitabın ilk yarısı için geçerli.

Bence karakteri çok çalkantılı biri Elric fakat bize sağlam, güçlü bir şekilde verilmeye çalışılmış. Kontrol hep Elric'de öykülerde. İşte tüccarlarla anlaşıyor kendi bildiğini okuyor amacına tamamen değilse bile büyük oranda ulaşıp, noktayı koyuyor ama kılıcı üzerinde gram kontrolü yok. Kılıcı ve kendisinin bir olduğunu ima edip, bazı yerlerde kılıcına kızması ve ondan nefret etmesi çok saçma. Eğer o ve senin tek bir parça olduğuna inanıyorsan artık onun yaptıkları senin içinde geçerlidir. Suçu ona atmanın bir manası yok, bunu kendi iç sesinde görüyoruz. Dışarı yansıtmıyor asla, bu konuda beğendim ama cidden büyük bir Fırtınayaratan sorunsalı var.

Ben kendine yükler bindirdiği ve sürekli perişan olduğu fikrinden yana değilim. Hele ki buna çoğunlukla kendisinin sebep olması tamamen kötü bence. Neredeyse bütün kötü olaylara kendisi sebep oluyor, o zararlı çıkıyor ve yine karı elde eden de kendisi. Bu yüzden biraz şikayet etmesi durumundan mızmızlanmak gibi görülüyor. Kendi düşen ağlamaz Elric.  

Bir de narsist olmak kötü olmak değildir. Elric kötü olmanın çok uzağında. Hatta kötünün estetiği falan demiştik yayınlarda, ondan yoksun en azından. Lordmuti'nin de dediği gibi ergen ve bencil bir karakter sadece. (Havalı mı, evet ama kötü değil.)

Ben olay akışı ve karakterlerle ilgili sıkıntı yaşadım lakin yazarın kalemi kötü değil, tasvirler akıcı ve net.

Elric’in öldüğü duyumunu aldım, doğruysa ölüşünü okumak için de devam edebilirim.

Ek: Elric’in çok daha zeki ve becerikli olmasını bekliyordum ben ama değildi bana kalırsa. Hatta ortalama bir zeka ve düşük beceriye sahip kendisi. Yanındaki parazit kılıcı olmasa dönüp yüzüne bakmazsın.

Ek2: Okurken 'Elric şunu yapacak' dediğimde yapıyor. Hikayenin sonunda elde edeceği karı ve zararı doğru da tahmin ediyordum. Bu pek de hoş gelmedi bana. Barındırdığı kaos -kendini tekrarladığı için belki de- kitaba monotonluk katmış gibiydi.

Ek3: Fazla oldu ama yazmadan edemedim. Zamanına göre gerçekten iyi bir eser olabilir ve ben ona o zaman penceresinden bakamamış olabilirim.

Çevrimdışı Ayhüznü

• *
  • 24
  • Hiçbir türlü bulamadım ben beni.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Mayıs 2017, 03:08:05 »
Elric hakkında konuşmak gerekirse, ilk okuduğum zamanı hatırlıyorum: Zaten yeterince karamsarlığa yatkın bir ruh hâli içerisindeyim, bir de kendimi bu kasvetten uzaklaştırmak için sığındığım kitaplarda da mı bu bedbin hâli sürdüreceğim; diye sormuştum. Elric'in bir anti-kahraman oluşu beni rahatsız etmişti. Romantik biri olarak şövalye ruhlu kahramanları daha çok sevdiğimi itiraf etmeliyim. Ancak öyküler ilerledikçe ve nihayetinde Elric'in birbirinden bağımsız gözüken hikâyelerinin yerini Kaos ve Düzen arasındaki savaş teması alınca fikrim değişti. Elbette Elric de değişti. Kitap üzerine bir inceleme yazma niyetindeyim. Bakalım...  :fight:
''(...)
Kapı ne kadar dar olsa da
Cezalarım ne kadar ağır olsa da
Kaderimin efendisi benim
Ruhumun kaptanı benim.''

-William Ernest Henley - Invictus

''(...)
bir ormanda yol ikiye ayrıldı, ve ben –
ben gittim daha az geçilmişinden,
ve bütün farkı yaratan bu oldu işte.''

-Robert Frost / Gidilmeyen Yol şiirinden

http://jakobensovalyeninmektuplari.blogspot.com.tr/

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Aralık 2017, 04:02:04 »
Kitapları alıyorum ama öyküleri okumadım. Sebebi, yazım sırasına göre okumak istemem. İlk kitap Ruh Hırsızı, Elric'in son maceralarını da kapsıyor galiba. Yani Wiki'nin yalancısıyım :-[

Elric'i benden daha iyi tanıyan dostlardan görüş rica edeceğim: Acaba Ruh Hırsızı'nın Fırtınayaratan bölümünü atlayarak mı okumaya başlasam? Tüm kitapların çıkmasını bekleyip, kronolojik sıraya göre mi okusam? Ya da ikinci sorudaki duruma göre, yazım sırasına göre mi okuma planı yapsam?

Kitapların çıkmasını beklemek benim için sorun değil. Sadece okumaya başlarken sıralamayı neye göre yapacağım konusunda kararsız kaldım. Sondan başlamakla çok derdim yok. Kahramanın nasıl o noktaya geldiğini sondan başa doğru takip etmek ilginç olabilir. Okuma deneyimi açısındansa yazılış sırası bana daha cazip geliyor. Elric ve maceralarıyla ilk karşılaşanlarınkine yakın bir okuma deneyimi olur. Benzer deneyimden kastım, öyküleri, aylara yıllara bölüştürerek okumak değil elbette :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #27 : 31 Aralık 2017, 23:41:19 »
İlk kitap Elric'in son macerası olan Fırtınayaratan'ı da içeriyormuş, evet. Yani... kitabı hazırlayan yabancı editörler ne düşünüyormuş anlamadım doğrusu. O macera Elric için bildiğiniz "son" çünkü. Onu atlamak ve en son okumak daha akıl karı olabilir.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Aralık 2017, 23:51:41 »
Teşekkürler :) O kısmı en sona saklayarak okumaya başlayacağım.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Ocak 2018, 17:23:04 »
İlk cilt Ruh Hırsızı'ndaki ilk öykü Rüya Gören Şehri sonrada ikinci cilt Tanelorn'u Kurtarmak'taki Ezeli Şampiyon novellasını okudum. İkisini de beğendim. Tabii şu kıstaslara dikkate alarak:

-Öykünün anlatım formu, dergide yayınlanacak biçimde. Verilen sayfa sayısını aşmamaya özen göstermek için dil basit ve ekonomik kullanılmış. Daha çok aksiyona ve olayı sunmaya odaklanılmış.

-Anlatım diliyle etkileyemeyecek olmanın getirdiği eksikliği, karakterin aldığı karaların, yaptıklarının ve durumların şok ediciliğiyle telafi edilmiş. Elric'i özel ve ünlü kılan nitelikler, ağrıdan değil, doğrudan sunulduğundan bu şok edicilik, etkileyiciliği arttırmış. Bilhassa 1960ların okuyucuları için. Fantastik eserlerin şimdiki gibi yoğun bir üretim sürecine geçmediği, belli başlı eserlerin bulunduğu ve örnek azlığından öykünmenin de fazlaca olduğu bir dönemde, farklı bir şey denerken bunu ağrıdan almadan ansızın sunmak, ister istemez "Vouvv!" etkisi yaratır.

-Öykünün geçtiği dünyanın kendine has özellikleri, hızlı ve sıkışık akış esnasında verilen ufak ayrıntılarla sunulmuş. Evrenin bir yanı klasik fantastikten, diğer yanı, o klasik fantastiğin yeniden yorumlanmasıyla şekilleniyor. Mesela, ejderhaların alev yerine asit püskürtmesi. Basit ve akla hemen gelecek bir değişiklik. Fakat, bir başka yazarın kopyacılıkla yaftalanmamak için kendi kurgusunda kullanmaya kolay kolay cesaret edemeyeceği bir yorum. Ancak kendi kurgusunun diğer ögeleri güçlüyse, bu yorumu kullanmaya cesaret edebilir.

Yazar Micheal Moorcock, Elric'in bu kadar ünlü olacağını düşünmediğinden olsa gerek, elindeki her şeyi ortaya sermiş gibi. Belki de devamını yazmayacağı düşüncesiyle, tek ama sağlam bir atış yapmak istemiş. Bunun verdiği rahatlıkla  kalemini korkak alıştırmamış. Bahsettiğim cesaret 1960lar için tabii ki. Öykünün dergi için yazıldığını da unutmamak gerek. 1960lardan bir dergi için düşünülüp tasarlanmış macerayı, altı ciltlik derlemede okuyunca, alışkanlıklarım ve bilinçaltım, öyküye ister istemez kitap için tasarlanmış muamelesi yapmaya kalktı :-[

Şu zamanda, Elric'ten ve durumundan ilham alan pekçok karakterle, Elric'ten önce tanışmanın da getirdiği bir aşinalık var. Örneğin, oyun dünyasından Solur Reaver; ruhla beslenen kılıç, lanetli karakterler, eski tanrılar. Anti-kahramanların popüler olduğu bir çağdayız. Artık idealize süperkahramanlar bile, ahlaki ve insani sorunlarla yüz yüze getiriliyor.

Okur olduğumdan benim için manası olmasa da, okuduğum tek öyküye dayanarak, yazarlara ilham verebilecek fikirler barındırdığı kanaatindeyim. Ana karakter harici, alternatif hikayeler çıkartacak malzemeye ve kurgusal evren oluşturmak için bazı püf noktaların tarifine sahip.

Şimdi... Geleyim, süreçten ve dönem farklarından kaynaklanan sorunlara. Ben 1960lar okuru değilim. Ve Moorcock'un Elric'i ve maceraları da tek öyküde kalmamış. 1961-65 yılları arasındaki öyküler, kahramanın macerasını nihayete erdirse bile, daha sonraki yıllarda aradaki boşlukları doldurmak için başka öyküler, romancıklar yazılmış. Kendinden sonra beş cilt daha olmasa Ruh Hırsızı'ndan okumaya devam ederdim. O ciltteki hikayelerin arkasındaki evren ve olaylar hakkında başka hikayeler varken, Ruh Hırsızı'ndaki öyküleri dikkate değer kılan kısa ve vurucu yönleri, 2000li yılların okuru olarak hızlıca geçiştirilmiş ve potansiyeli tam kullanılamamış olarak algılamam kaçınılmazdı. Sonraki kitaplarda açıklamalara kavuşacağım avuntusuyla, bir karakterin ve evrenin hikayesini tamama erdiren maceraları okumamın, beni pekte memnun etmeyeceği kesindi.

Ben de, elimdeki kitapları nasıl kronolojik sıraya sokup okuyabilirim, araştırmasını yapmaya koyuldum. Ve öncelikle şunu belirtmeliyim: Elric'i 6.45'in çıkardığı seriyle tanıyanların şanslı olduklarına karar kıldım! Melniboné’nin Son İmparatorunun Tarihçeleri'ndeki sıralamalar saç baş yolduran cinsten. Bunda İthaki'nin kabahati yoktur. Yabancı editörleri böyle sıralamayı uygun görmüşler :( Elric'i tanımaya inat edenleri, kahramanın maceralarındaki uğraşılarıyla ölçüşemeyecek minik bir zahmet sokmuşlar, yani. Yazım süreci en başından beri, 61-65'teki hikayelerin arasındaki boşlukları doldurarak ilerlediğinden, derlemenin böyle olmasına pek kızamıyorum. Elric'le yazıldığı dönemde tanışan ve ara hikayeleri çok sonra okuyabilen okurları olmuşken, benimkisi, kronoloji diye tutturan huysuz isyanı gibi algılanabilir. Ama... Melnibonêli Elric'teki süreci bilerek Rüya Gören Şehri'ndeki olayları okusaydım, evrene ve duruma hakimiyetin verdiği güvenle hikayeden daha fazla tat alırdım. Yine de tekrar etmeden duramayacağım: Elric'i 6.45'in çıkardığı seriyle tanıyanlar, kronolojik sırayla okuyabildiğiniz için gerçekten şanslısınız. Melniboné’nin Son İmparatorunun Tarihçeleri derlemesinin güzel yanı, Elric'in yazım süreci ve fantastik yazımı hakkındaki yazı ve bilgiler bulunması. Döneminde oldukça takdir görmüş uygulamalarıyla gelen başvuru kaynağı gibi bir şey, bu derleme. Tolkien ve başka saygın yazarların kopyacısı durumuna düşmeden nasıl yol alınabildiğinin küçük tarihçesi, bir nevi minik kılavuzu. Bu yönü, okurlardan çok yazarları ilgilendirecektir. Kapaktaki ve giriş yazılarındaki yazar övgüleri, Elric maceralarının ve Moorcock'un açtığı yolun yazarlıklarına ve kendi eserlerine ne kattığıyla alakadar. Övgülerinde dürüstler. Edebi zayıflıkları ve başka kurgularda uygulanmış örnekleri olsa da, Rüya Gören Şehri ve Ezeli Şampiyon, yine de fikir arayışındakilere güzel ipuçları sunabilir -tabii derlemedeki diğer yazıları da unutmamalı. Şu zamanda çiğ duran ya da hatalı gelebilecek yönleri bile öğretici geliyor.

Konuya nereden başladım, nereye getirdim? Kronolojiden bahsediyordum, değil mi? Multiverse.org'daki sıralamaya göre sıralamaya çalıştım. Son iki kitap yayınlanmadığından, onların ve hikayelerin isimlerini İngilizce asıllarını kullandım. Türkçe basımları çıktığında isimleri güncelleyeceğim. Hatam varsa, ikaz edin, düzelteyim:

Hikaye : Cilt Adı

Kaos'un Efendisi: Cilt 2 Tanelorn'u Kurtarmak
Elric: The Making of a Sorcerer: Cilt 5 In the Dream Realms
Melnibonêli Elric: Cilt 3 Uyuyan Büyücü
The Fortress of the Pearl: Cilt 5 In the Dream Realms
Siyah Kılıç'ın Şarkısı: Cilt 2 Tanelorn'u Kurtarmak
Kader Denizlerindeki Denizci: Cilt 4 Dük Elric
Elric Zaman'ın Son'unda: Cilt 2 Tanelorn'u Kurtarmak
Rüya Gören Şehir: Cilt 1 Ruh Hırsızı
A Portrait in Ivory: Cilt 5 In the Dream Realms
Tanrılar Gülerken: Cilt 1 Ruh Hırsızı
Black Petals: Swords and Roses