Kayıt Ol

Yordam Kitap Soru Hattı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Yordam Kitap Soru Hattı
« : 20 Mayıs 2015, 18:32:23 »

Bastıkları kaliteli China Miéville kitaplarıyla tanıdığımız, fakat bunun ötesinde önemli eserleri dilimize kazandıran ve bu yolda devam eden Yordam Kitap da artık yayınevleri soru hattımızda bir başlığa sahip.

Yordam Kitap'a sormak istediklerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.

Yayınevi Yetkilisi: Günnur Aksakal (haziran)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yordam Kitap Soru Hattı
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 18:58:30 »
Hoş geldiniz forumumuza :). O halde ilk soru benden gelsin.

China Miéville'in yeni bir kitabını daha sizin etiketinizle okuyacağız diye duyumlar almıştık Twitter üzerinden. Hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz? İçimden Railsea geçiyor, ama doğru mu tahmin ettim bilemiyorum :).

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2015, 22:04:06 »
Öncelikle hoşgeldiniz. China Mieville kitaplarının telifi çok mu pahalı acaba? Kitaplarının fiyatları gerçekten çok yüksek. Ben internetten çekiydi kuponuydu komisyonuydu kısacası her türlü fırsatı kullanarak alan biri olduğum halde Mieville kitapları çok pahalıya geliyor. Haliyle ithaki gibi %45 50 indirim kampanyası olsun da elimdeki fırsatlarla birleştireyim diye alımı erteliyorum. Fiyatlandırmada biraz revizyon şart gibi :)

İnternetten değilde mağazadan alanları düşünemiyorum. Sırf Perdido 38TL :)

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2015, 12:27:23 »

China Miéville'in yeni bir kitabını daha sizin etiketinizle okuyacağız diye duyumlar almıştık Twitter üzerinden. Hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz? İçimden Railsea geçiyor, ama doğru mu tahmin ettim bilemiyorum :).

Öncelikle merhaba, evet şu an Miéville'nin bir kitabı üzerinde çalışıyoruz. Ne yazık ki içinizden geçen değil; Elçilik Kenti basıma hazırlanıyor. :)
Yordam Kitap Basın ve Yayın Tic. Ltd. Şti.
Çatalçeşme Sk. Gendaş Han No:19 Kat:3 34110 Cağaloğlu - İstanbul
T: 0212 528 19 10 E: info@yordamkitap.com

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2015, 12:35:50 »
Öncelikle hoşgeldiniz. China Mieville kitaplarının telifi çok mu pahalı acaba? Kitaplarının fiyatları gerçekten çok yüksek. Ben internetten çekiydi kuponuydu komisyonuydu kısacası her türlü fırsatı kullanarak alan biri olduğum halde Mieville kitapları çok pahalıya geliyor. Haliyle ithaki gibi %45 50 indirim kampanyası olsun da elimdeki fırsatlarla birleştireyim diye alımı erteliyorum. Fiyatlandırmada biraz revizyon şart gibi :)

İnternetten değilde mağazadan alanları düşünemiyorum. Sırf Perdido 38TL :)

Merhaba, öncelikle hoş bulduk diyelim. Yordam Kitap olarak fiyat belirlerken olabildiğince okurların daha rahat alabileceği fiyatlar belirlemeye çalışıyoruz. Ancak sizin de söylediğiniz gibi bunu telif bedeli, matbaa bedeli gibi çeşitli giderlerin izin verdiği ölçüde yapabiliyoruz. China Miéville'nin kitapları hacimli kitaplar tabii, bu da var. :)

Daha ekonomik olması için birkaç önerimiz olabilir:
* Yayınevinde hasarlı kitaplar bölümümüz var. Hasarları kitapçılara, dağıtımcılara giderken dış yüzeyinin zarar görmüş olması, içlerinde kesinlikle hasar yok. Bu kitapları %60 indirimle satıyoruz. China Miéville'nin kitapları çok sık geliyor. Yayınevimizle iletişime geçerek öğrenip alabilirsiniz.

* China Miéville'nin kitaplarını set haline getirdik, ancak yine büromuzdan satışını yapıyoruz. Set olarak aldığınızda da %50 indirimle almış oluyorsunuz.

* Bunun dışında yeni bir haber! China Miéville'nin kitaplarından en azından birkaç tane hediye edeceğimiz etkinlikler planlıyoruz. :)

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2015, 12:43:24 »
Merhaba!

Kayıp Rıhtım forumuna geldiğimiz için mutluyuz. Yayınevimiz hakkında sorularınızı, ve de özellikle China Miéville ile ilgili sorularınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sosyal medya hesaplarımızı hatırlatma ekini de yapmak isterim.
facebook.com/YordamKitap
twitter.com/YordamKitap
info@yordamkitap.com

İyi okumalar!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2015, 12:54:09 »

Öncelikle merhaba, evet şu an Miéville'nin bir kitabı üzerinde çalışıyoruz. Ne yazık ki içinizden geçen değil; Elçilik Kenti basıma hazırlanıyor. :)

Embassytown değil mi o <3? Onu da çok merak ediyordum. Peki China Miéville'in TÜYAP Kitap Fuarı'na imzaya gelmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2015, 18:41:08 »

Embassytown değil mi o <3? Onu da çok merak ediyordum. Peki China Miéville'in TÜYAP Kitap Fuarı'na imzaya gelmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?

Evet, o. Türkiye'ye gelmesini biz de çok istiyoruz. O yüzden çabalarımız da sürüyor, bunu iyi haber diye düşünebiliriz. Fuar içinse şu an için böyle bir plan görünmüyor, tabii sürpriz olmazsa. :)

Çevrimdışı kalantorxl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2015, 20:14:24 »
Hoşgeldiniz :)

Büronuz Cumartesi günleri açıkmı ve kredi kartı ile alışveriş yapma imkanımız varmı acaba ? Cağaloğlu tarafına kitap almak için gittiğimde evdeki hesap çarşıya uymuyor hiç :)

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2015, 12:27:44 »

Büronuz Cumartesi günleri açıkmı ve kredi kartı ile alışveriş yapma imkanımız varmı acaba ? Cağaloğlu tarafına kitap almak için gittiğimde evdeki hesap çarşıya uymuyor hiç :)

Merhaba, büromuz cumartesileri öğleden sonraları açık oluyor ve kredi kartıyla alışveriş yapmak mümkün. Gelmeden önce bizi ararsanız, saat konusunda esneklik gösterip sizi bekleyebiliriz. :)

Çevrimdışı kalantorxl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2015, 17:25:46 »

Merhaba, büromuz cumartesileri öğleden sonraları açık oluyor ve kredi kartıyla alışveriş yapmak mümkün. Gelmeden önce bizi ararsanız, saat konusunda esneklik gösterip sizi bekleyebiliriz. :)

Cevabınız için teşekkür ederim en kısa zamanda uğramaya çalışacağım.

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2015, 16:40:09 »
Demir Konsey hakkında, Yankı Enki imzalı, Sabit Fikir'de yayınlanan bir eleştiri/tanıtım yazısı:

"Demir Konsey devrimi, devrimciliği mekan ve zaman temelinde ele alan bir eser. Belki de hep gelmekte olan bir devrimin, ebedi isyanın bir manifestosu."

http://www.sabitfikir.com/elestiri/devrimin-fantastik-lokomotifi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2015, 16:47:29 »
Sabitfikir'in incelemeleri doyurucu ama kısa oluyor :). Yankı Enki'nin ellerine sağlık, fakat Kayıp Rıhtım boş durur mu hiç?

Biz Bas-Lag üçlemesi için kapsamlı bir yazı hazırlamayı düşünüyoruz. Hadi bakalım :D.

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2015, 22:22:38 »
Sabitfikir'in incelemeleri doyurucu ama kısa oluyor :). Yankı Enki'nin ellerine sağlık, fakat Kayıp Rıhtım boş durur mu hiç?

Biz Bas-Lag üçlemesi için kapsamlı bir yazı hazırlamayı düşünüyoruz. Hadi bakalım :D.

Memnuniyetle okuruz, şimdiden emeğinize sağlık :)

Çevrimdışı haziran

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Haziran 2015, 11:23:24 »
Merhaba, hasarlı kitap bölümümüzde China Miéville'nin Yara, Un Lun Dun ve Kraken kitapları mevcut. Hasarlı kitapların içlerinde bir eksiklik yok, taşıma esnasında dış yüzeyleri aşınmış. Bu kitapları %60 indirimle okurlarımıza ulaştırıyoruz. İlgilenenlerin dikkatine :)

Büromuzdan alabilirsiniz: http://www.yordamkitap.com/contact.php