Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Diner

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1050 : 13 Mayıs 2017, 16:30:57 »
Locus ödülü adaylarında da ismi olan Cixin Liu'nun Üç Cisim Problemi'nin devam kitapları ne durumda? Basımının üzerinden bir buçuk yıl geçti merakla bekliyorum.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1051 : 15 Mayıs 2017, 10:55:47 »
Locus ödülü adaylarında da ismi olan Cixin Liu'nun Üç Cisim Problemi'nin devam kitapları ne durumda? Basımının üzerinden bir buçuk yıl geçti merakla bekliyorum.

2. kitabın hazırlıkları sürüyor efendim. İlk kitabın yaklaşık olarak 2 katı uzunluğunda olduğu için, biraz zaman alıyor. Yıl sonuna çıkarmak istiyoruz fakat kesin konuşmamakta fayda var.

Çevrimdışı Númenessë

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1052 : 15 Mayıs 2017, 11:34:56 »
Barut Büyücüsü Üçlemesi 2.kitap tarihi nedir bilginiz var mı ?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1053 : 15 Mayıs 2017, 12:22:14 »
Barut Büyücüsü Üçlemesi 2.kitap tarihi nedir bilginiz var mı ?

Kitap şu an benim önümde. Editöryel süreci bitti bitecek fakat kapak görseli için yurtdışından haber bekliyoruz. Kitabın çıkışının ertelenmesinin sebebi de bu oldu. Görsel gelmediği sürece ne tarih versem, yanlış olur.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1054 : 15 Mayıs 2017, 16:28:09 »
Uzun bir süredir Asimov göremiyoruz , acaba yayın haklarıyla alakalı sorun halen devammı ediyor ?Günümüzde Asimov vakıf , robot serisi bulmak oldukça zor .Sanırım sırada vakıf var ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz , hangi sıklıkla kitapların devamı gelicek merak içerisindeyim.Karanlık sular kapağındaki özeni Asimov baba içinde gösterirsiniz diye umuyorum.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1055 : 15 Mayıs 2017, 17:45:17 »
Uzun bir süredir Asimov göremiyoruz , acaba yayın haklarıyla alakalı sorun halen devammı ediyor ?Günümüzde Asimov vakıf , robot serisi bulmak oldukça zor .Sanırım sırada vakıf var ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz , hangi sıklıkla kitapların devamı gelicek merak içerisindeyim.Karanlık sular kapağındaki özeni Asimov baba içinde gösterirsiniz diye umuyorum.

Sıkıntı yok, geçen ay duyurusunu da yaptık Vakıf'ın. Kullanmak istediğimiz kapağın görselini bekliyoruz. Devam kitapları da hazır oldukça yayımlanacak.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1056 : 15 Mayıs 2017, 18:25:53 »
Karanlık sular kapağındaki özeni Asimov baba içinde gösterirsiniz diye umuyorum.
:clap

Aynen öyle.

Çevrimdışı ckoylu

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1057 : 15 Mayıs 2017, 20:32:18 »
Soru değil de geri bildirimim olacak bir tane. Silmarillion baskısı çok kötü. O kalitede bir kitaba hiç yakışmamış. Kapak resmi çok kötü, kitanın garip de bir boyutu var, gerçekten de  hayal kırıklığı.  Bitmemiş Öyküler kitabı tarzında bir baskı yapsaydnız keşke. Başka bir arkadaşım için de sipariş vermiştik o da hayal kırıklığına uğradı baskıyı görünce. Böylesi, tabiri caizse şahsına münasir ve kült bir esere daha kaliteli bir baskı olması gerekirdi.

Eleştirileriniz için çok teşekkürler. Tolkien eserlerini elden geçirme gibi bir planımız var ufukta fakat ne zamana hazır olur emin değilim.

Silmarillion 10 baskı yaptı sanırım ama bir ciltli versiyon bile çıkarmadınız. Pek özen göstermediniz Tolkien kitaplarının baskılarına. Bu konuda kırgın ve sessiz bir kitle var. Elden geçireceğinizi duymaktan memnun oldum :)

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1058 : 18 Mayıs 2017, 19:05:23 »
1.) Biliyorsunuz Otostopçunun Galaksi Rehberinin Kabalcı baskısı tükendi acaba İthakinin yayın haklarını alıp basmak gibi bir planı var mı? Kabalcıya sorduğumda onlar tekrar baskı yapmayacaklarını söylemişlerdi de.

2.) "Sıkıntı yok, geçen ay duyurusunu da yaptık Vakıf'ın. Kullanmak istediğimiz kapağın görselini bekliyoruz." bu, "Kitap hazır, kapak görseli de hazır olduğunda satışa çıkacak" demek değil mi? Önümüzdeki ay için büyük bir heyecanla Vakıf bekliyorum da :)

Çevrimdışı Remedios

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1059 : 19 Mayıs 2017, 11:38:35 »
Işık Tanrısından sonra umutlandık, başka Roger Zelazny kitapları basmayı planlıyor musunuz? Bekleyelim mi yoksa sahaf aşındırmaya devam mı

Çevrimdışı Númenessë

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1060 : 19 Mayıs 2017, 12:54:49 »
irbis aslında açıklayabildiğin basılması planlanan polisiye , fantastik , bilim kurgu kitaplarını bizlerle paylaşsan çok seviniriz

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1061 : 21 Mayıs 2017, 13:49:24 »
1.) Biliyorsunuz Otostopçunun Galaksi Rehberinin Kabalcı baskısı tükendi acaba İthakinin yayın haklarını alıp basmak gibi bir planı var mı? Kabalcıya sorduğumda onlar tekrar baskı yapmayacaklarını söylemişlerdi de.

2.) "Sıkıntı yok, geçen ay duyurusunu da yaptık Vakıf'ın. Kullanmak istediğimiz kapağın görselini bekliyoruz." bu, "Kitap hazır, kapak görseli de hazır olduğunda satışa çıkacak" demek değil mi? Önümüzdeki ay için büyük bir heyecanla Vakıf bekliyorum da :)

1) Arkadaşlar bunu çeşitli mecralarda birkaç kez dile getirdik fakat tekrarlamanın faydası var. Otostopçu'yu biz basmayacağız. Hakları elimizde değil. Başka bir yayınevi aldı haklarını. Çok istedik fakat olmadı.

2) O demek fakat gelecek ay olur mu olmaz mı, bunu söyleyemeyiz.
Işık Tanrısından sonra umutlandık, başka Roger Zelazny kitapları basmayı planlıyor musunuz? Bekleyelim mi yoksa sahaf aşındırmaya devam mı

Bekleyin. :) Zelazny için acayip planlarımız var.

irbis aslında açıklayabildiğin basılması planlanan polisiye , fantastik , bilim kurgu kitaplarını bizlerle paylaşsan çok seviniriz

Maalesef önceden duyuramıyoruz kitaplarımızı.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1062 : 26 Mayıs 2017, 14:41:06 »
Michael Moorcock'un yeni kitabı ne zaman gelir acaba?

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1063 : 26 Mayıs 2017, 15:43:44 »

+1

Ejdergemileri ve Enginlik serilerinde geçtiğimiz yılların kapaklarında tutarsızlıklar yapmıştınız, devam kitaplarında düzeleceğine inanıyorum çünkü son zamanlarda efsane kapaklar yaratıyorsunuz.

Frederik Pohl kitaplarına el atacak mısınız?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1064 : 26 Mayıs 2017, 17:48:25 »

Merhaba Yasin bey, yakında gelecek.

+1

Ejdergemileri ve Enginlik serilerinde geçtiğimiz yılların kapaklarında tutarsızlıklar yapmıştınız, devam kitaplarında düzeleceğine inanıyorum çünkü son zamanlarda efsane kapaklar yaratıyorsunuz.

Frederik Pohl kitaplarına el atacak mısınız?

Enginlik serisinde bundan sonra orijinal kapakları kullanacağız. İlk iki kitabın baskıları bittiğinde, onlar da orijinal kapaklara geçecekler.

Frederick Pohl. :)