Kayıt Ol

Yüceefendi Gökleri Ejderhaları // Kayıp Tarihçeler - 2. Kitap

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Yüceefendi Gökleri Ejderhaları // Kayıp Tarihçeler - 2. Kitap
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2009, 09:21:49 »
Kayra'nn açıklaması şu şekilde:

Alıntı
Tas ve bıçağına net açıklama aslında orijinal baskı için yapılmış. Türk okuyucular için ihtiyaç yoktu çünkü ben Cüce Derinlikleri kitabını editlerken karmaşa olmasın veya bilmeyen biri "Aa bak hata var" demesin diye "Her zaman sahibine geri dönen bıçak..." gibi bir ibare eklemiştim ama yine de Yüceefendi Gökleri kitabındaki açıklamayı da koymak istedim. : )

Eğer orijinal baskısından okuumadıysanız ya da Cüce Derinlikleri Ejderhaları'nı dikkatli okuduysanız Yüceefendi Gökleri Ejderhaları kitabının sonundaki açıklama gerekli olmayacaktır. : )))

Biz Türk okurlar için bir sorun teşkil etmiyor yani. Yine de ben yazarın kendi ağzından böyle bir not okumayı keyifli buldum. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2009, 20:16:18 »
Yarıladım diyebiliriz. Kitiara yine -tıpkı her kitapta olduğu gibi- alıp götürüyor tek başına macerayı. Şu yeni Solamniya Şövalyeleri'ne de bayıldım. Özellikle Aran tam favorilik. Olaya şu sıralar Tas ve Sturm da dahil oldu, en keyifli yerlere geldiğimi tahmin ediyorum. Ayrıca Kit vs. Lord Soth bölümünü uzun uzun olmasını bekleyenler, o kısım anladığım kadarıyla kitabın sonunda kısa bir bölüm olarak alınmış. Ben şahsen çok üzüldüm.

Bitirdiğimde daha ayrıntılı bir yorum -ve belki incelemeyle- sizlerle olacağım. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 14 Temmuz 2009, 15:59:54 »
Tatildeyken bitirdim kitabı. Yeniden Ejderha Mızrağı'ndan bir halka okumak -benim için- inanılmaz keyifliydi. Her sayfasından ayrı bir tat alarak okudum. Yol arkadaşları -ve tabii düşmanları- hala bıraktığımız gibiydi. Flint yine oldukça keyifliydi. Tas'da hala aynı. Tanis'i çok kısa bir süre gördük, ama bana yetti doğrusu. :) Kitiara hala çok seksi. :P Bizimkilerin Buz Duvar yolculuğu kadar, Kitiara'nın yaşadıklarına da yer verilmiş. Ama önceki mesajımda da dediğim gibi Soth'un kalesinde geçirdiği bir gece oldukça kısa alınmış. Hele ki sonu inanılmaz derecede aceleye getirilmiş gibiydi. Birkaç sayfada güneşi doğurmuş adamlar!

Tek derdim Sturm ile. Cüce Derinlikleri'ndeki Sturm değil sanki. -Ve tabii serinin diğer kitaplarındaki.- Daha çok Tas'ın başını beladan kurtaran (hatta Flint'ten bile çok) görevini üstlenmiş. Aran'ın onu silahtarı olarak almasından çok etkilenmiştim ama. :)

Kitapta özel olarak beğendiğim kısımlara gelirsek...
Spoiler: Göster
Kitiara'nın bekçiyle karşılaşması, Buz Duvar kalesinin kuşatılması, hikayenin -tüm- yol arkadaşlarıyla kesiştiği sayfalar, Soth'un herkese meydan okuyan tavrı, Kitiara'nın Neraka'daki tapınaktan kurtarılması ve verdiği yemin, Brian'ın aşkı, Aran ve Brian'ın ölümü, Skie'yı yakından tanıma fırsatı ve şu an aklıma gelmeyen onlarca şey...

Sadece "özel" olarak beğendiğim kısımlar bile bu kadar çokken, daha az özel olarak bölümleri düşünerek; beğenip beğenmediğime siz karar verin.

Ya da, yok yok durun. Şahane bir kitaptı yahu!

"Kum Saati Büyücü Ejderhaları"nı inanılmaz bir heyecanla bekliyorum. Biraz da burukluk var tabii.

Dipçik notu: Son 3 mesaj benim olmuş, şimdi fark ettim. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Temmuz 2009, 18:00:26 »
DarLy OpuS'un yapmış olduğu Yüceefendi Gökleri Ejderhaları incelemesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "