Kayıt Ol

Elessar'ın Varisi

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Elessar'ın Varisi
« : 11 Nisan 2008, 19:33:51 »
tam 500 yıl geçmişti..Ve halk ister istemez Numenore Görkemini unutmaya başlamıştı..Ta ki Kral Artomir'in oğlu Aranel doğana kadar..

Kral II.Artomir gerçekten onurlu bir kraldı..Ve ailesini çok seviyordu..Ama Birleşmiş Krallıkta Yaşayan(Arnor&Gondor)Lord'lar onu çekemiyordu..En sonunda Sauron'un başka bir dölü olan Sethi ile anlaştılar..Sethi Kral Artomir'i öldürtecekti..

Aranel 8 yaşına basmıştı..Ve bir kardeşi oldu..Adı da Anbasse idi..

2 yıl sonra babası öldürüldü..Annesi akıllı bir kadındı ve her zaman başı dikti..O yüzden eğitilmesi üzerine Aranel'i elf lordlarına teslim etti..Ve kocasını öldürten insan lordlarına da savaş açtı.Teker teker hepsinin çukurunu kazıyordu..

10 yıl geömişti..Artık Aranel tıpkı Elessar gibi Kolcuların başına geçmiş,tüm yolsuzlukları kimliğini saklayarak durduruyordu..Daha sonra Elf lordları ona son görevini verdi..Adanın en kuzeyinde Kral Elessar,Barahir isimli yüzüğünü saklamıştı..Lordlar Aranel'den onu bulmalarını istedi..Orada Elf Lordu Artamir'de orada onu ağarlıyacaktı..Artamir'in 1 kızı vardı..Deniz kadar mavi gözleri,güneş ışığı kadar da sarı saçları olan bir elf kızıydı...

Aranel,Kolcuları en iyi arkadaşı olan ve Kuyutorman Prenslerinden olan Rumil'e bıraktı..Ve göreve tek başına çıktı..1 ay sonra kuzeydeki şehire vardı...

Elfler onu çok iyi karşıladı..Hatta bazıları:"Elessar yıllar önce ölmemişmiydi?bizim güzel Undomiel'imizin eşi değil mi bu genç?"diye fısıldaşıyorlardı..

Daha sonra Elf Lordunun kızı geldi..Adı İreth idi...

İreth:"Merhaba..Hoşgeldiniz..Burası Altın Vadi'dir..Kusura bakmayan lütfen..Babam batıda bir toplantıya gitti bu gece..O yüzden sizinle iyi ilgilenmem için sıkı sıkı tembihledi beni..Gelin size evimizi tanıtayım.."

Aranel kıza aşık olmuştu bile..Kızda ona karşı karşılıksız değildi..O da onu sewmişti..Ama babasından çekiniyordu biraz..

5 gün geçmişti Aranel geldiğinden beri ve Barahir' aramaya çıkmasının vakti gelmişti..Ireth'e ona sevdiğini söyledi ve geri dönerse aralarında bir şey olup olamayacağını sordu ona..o da:"Lordum...Ben de sizi çok seviyorum...Hem de çok.İlk geldiğniz günden beri...Hep de seveceğim..Sizi bekleyeceğim.."dedi...

Aranel:"Size teşekkür ederim leydim..Ama geldiğimde resmi konuşmalarımızı keselim..Hoşçakalın"dedi ve gitti...

3 ay olmuştu..Aranel'den hala bi haber yoktu...Her sabah yaptığı gibi Leyd iIreth kahvaltısını yaptıktan sonra yolu gözetlemeye başladı..Bu kez farlıydı içindekiler..Çünkü rüyasında güzel Undomiel'i görmüştü..

Akşamüstü olmuştu ki..Kukuletası başında,yüzü seçilmeyen bir adam içeri girmişti..ve üstü tozluydu,kurumuş kanlar da vardı...Baş parmağında ki yüzük parlıyordu.Bu Aranel'di!!!!!!

Aranel,Görkemli bir şekilde Minas Trith'de tacını giyindi.Kardeşine kuzeyde görevler verdi..Annesi de kendi isteğiyle gemilerle Batı'ya doğru yelken açtı..O bölgede ki insan Lordlarını öldürmekten beter etti..Elindeki

tüm servetlerini aldı ve köylülere verdi..Kara Lord Sethi'yi de bu topraklardan sürdü ve hesaplaşacaklarını söyledi...

Ireth'le de evlendiler...Bir oğlu Bir de Kızı oldu..Hala o adada Kral II.Aranel'in adını fısıldayarak söylerler....

Kaynak:yüzüklerinefendisi.com

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elessar'ın Varisi
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2008, 10:33:24 »
Bu bir Fan Hikayesi sanırım. Hayır sanırım değil kesinlikle öyle :D

Beğenmedim hikayeyi bu arada.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2008, 10:48:58 »
Alıntı
Bu bir Fan Hikayesi sanırım. Hayır sanırım değil kesinlikle öyle

Beğenmedim hikayeyi bu arada

Biraz daha geniş anlşatımla iyi olabileceğine eminim :) Haklısın, 4. Çağ hakkında kesin bir şey yok o yüzden kesinlikle fan hikayesi olmalı bu :D
#rekt

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2008, 13:15:30 »
Evet arkadaşlar bi fan hikayesi sitemizde fantastik edebiyatı canlandırmak adına biraz alıntı yapayım dedim :D