Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüzüklerin Efendisi
« Yanıtla #30 : 25 Haziran 2008, 12:44:06 »
Aslında yardımınıza ihtiyacım var sanırsam :P
Bir kaç ay önce Höbiti aldım,yarısındayken bıraktım. Birkaç gün önce yine başladım. İkinci dönemin başlarındfa test kitabı almak için kitapçıya girdim, Yüzüklerin Efendisi'nin ilk kitabını aldım ve çıktım, kalan parayla da yaprak test aldım :P Ve şu klasiklerden kafamı sınavdan iki gün önce kaldırdım, başladık Hobit'e. İlk kitap ve Hobit bitsin, ne yapacağım bilmiyorum; çünkü İzmit'te onları satan bir yer yokk !! Babamı kandırıp D&R'a gidebiliriz belki o ayrı :P (sırf LORT için İstanbul'a 2 saat yol çekmeye, düşünün işte okuma aşkıyla yanıp tutuşuyorum :P )

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 25 Haziran 2008, 12:48:04 »
Hiç bi arkadaşında yok mu? Yüzüklerin Efendisi kitapsal evlerde bulunur genelde, okumasalar bile bulundurur bazı insanlar onu. Bi araştır yoksa doğru D&R ye :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 25 Haziran 2008, 12:53:15 »
İzmitte Belsa plaza'yı bilirsin. Belsa plaza'da eski sinemanın olduğu yere çıkan merdivenlerde (2. katta) bir kitapçı var hani baskılı t-shirtlerin satıldığı kat, orda istediğin fantastik eseri bulabilirsin. Diğeri ise Kocaeli Kitap Klubü var sanat sokağında onun hemen karşısında bir kitapçı var ordanda tedarik edebilirsin.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 25 Haziran 2008, 12:56:57 »
Hiç bi arkadaşında yok mu? Yüzüklerin Efendisi kitapsal evlerde bulunur genelde, okumasalar bile bulundurur bazı insanlar onu. Bi araştır yoksa doğru D&R ye :D

"Yüzüklerin Efendisi mi ? Hehee, o elflerin kulakları ne güzel öyle yaa. Şu hobitlerin boyu da çok kısaymış iyi ki onlar gibi değilim ahahaa, değil mi ama ! Çok garip yaratıklar onlar yaa.

Aaaa Melisa Yüzüklerin Efendisi mi okuyormuş, hayvenların efendisini de okudun mu Melisa ?? "
diyen arkadaşlarım mı ? Hayır, olacağını hiç sanmıyorum.

Evet, belsa plazayı biliyorum; ama bilirsin oraya girmekten ürküyorum biraz. Eylül kırtasiyeyi diyordun, ilk kitabı ordan almıştım. Yine bakarım varsa alırım, ikinci ele bile razıyım, doğru aslında belki vardır.
Ama şu belsa için teşekkürler cesaretimi ve arkadaşlarımı toplar, gitmeye çalışırım.
olmazsa, bana D&R yolu gözüktü :P
İkinize de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Haziran 2008, 13:03:19 »
Ben kendi kitaplarımı verebilirim ama sayfaları tamamen sarardı çok eski oldukları için :) Kitapları bulmanda sana yardımcı olabilirim eğer tek gitmeye korkuyorsan Gondor Aile Muhafızlarından bir bölük tutarız sana ;D Şaka bir yana D&R'da olmama ihtimali var ama anlattığım kitapçıda var sürekli ordan kitap alırım. Kitap klubünün karşısında ufak bir kitapçı var orası kapandı ilgisizlikten KKK. İkinci el kitap arıyorum derse yine sanat sokağında bu resim yapan kermes yapanların oldugu tarafta bir tane pasaj var onun içinde bir kitapçı var ayrıca yine aynı yerde böyle girişinde temizlik malzemeleri satılan bi pasaj var(bankanın hemen ardında girişi) ordanda bulabilirsin.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 25 Haziran 2008, 13:06:26 »
Hee biliyoum orayı tamam, gerçekten çok teşekkür ederim, o ikinci el kitapçıları çok dolaşmıştık annemle bi gün. En kısa zamanda gidip alacağım çok teşekkürler gerçekten. Bulamazsam senin kitapları rica edebilir miyim :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 25 Haziran 2008, 15:09:06 »
Bize gel maltepe yarım saat felam sürer trenle, ben hediye ediyim sana :P tiksiniyorum da biraz kendilerinden :P

Çevrimdışı Eowyn

• **
  • 65
  • Rohirrim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 31 Temmuz 2008, 15:54:13 »
öğretmenim sayeinde okumuştum kitapları kendisine ne kadar teşekkür etsem az :)

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Temmuz 2008, 16:04:10 »
YE tavsiye eden öğretmeni ilk defa duyuyorum :D mutlu oldum bak, demekki türkiyede hala düşünen bi kaç öğretmen var :D
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 31 Temmuz 2008, 17:22:26 »
Bana da Kimya öğretmenim tavsiye etmişti :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Ağustos 2008, 21:24:05 »
öğretmenim sayeinde okumuştum kitapları kendisine ne kadar teşekkür etsem az :)

Benim öğretmenlerim karşı çıkıyor, özellikle de o edebiyatçım olacak kadın. Değerini bil öğretmenlerinin. (=

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 26 Ağustos 2008, 16:52:21 »
Ben arkadaşımdan alıp okuduğum için elimde yok kitaplar..Ama şu sıralar 3 cildin bir arada olan kitabı almak istiyorum..Çok güzel duruyor..Kalın kapak falan..

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #42 : 02 Haziran 2009, 19:45:15 »
Geçenlerde arkadaşımın kardeşinden birşey duydum. Liseye gidiyor bu çocuk, ve edebiyat hocası kitap okumalarını söylemiş. Çocuklardan bazıları LOtR okumak istemiş, kızlarda tıvaylayt okumak istemiş. Hoca LOtR serisini edebi bir değeri yok diye geri çevirmiş. Ama Tıvaylayt okuyan kızların kitaplarını kabul etmiş. Görün işte ne biçim bir eğitim sistemimiz var :P ÖHP olarak bu gidişe dur diyeceğiz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #43 : 27 Temmuz 2009, 22:39:56 »
Fantastik edebiyatla tanışmama vesile olan güzide eser. Eser mi? Hayır efendim, başyapıt! Ben oldum olası roman okumayı seven bir insanımdır. Ama ne hikmetse okuduğum romanlarda sürekli bir eksiklik hissederdim. Ve bir gün Metis yayınlarının o reklamı ile karşılaştım. "Türk okuyucusunun da yüzükle tanışma zamanı geldi." Kitabı merakla aldım, okudum ve bitirdiğimde şöyle dedim: "İşte bu!" Aradığımı bulmuştum sonunda... Fantastik edebiyatı bize böylesine mükemmel bir eserle kazandırdığı için üstat Tolkien'e ne kadar teşekkür etsem azdır. Ruhu şâd olsun...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Castiello

• *
  • 45
  • Spartacus: Blood and Sand
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Aralık 2009, 12:27:21 »