Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı Rand AlThor

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • Görev dağdan ağır, ölüm tüyden hafif.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #330 : 09 Kasım 2016, 22:20:08 »
6.kitabın sonu çok iyiydi ama Rand daha bu Aes Sedai lere ne kadar tahammül edecek? Bence Lews'i dinleyip sonda katliam yapmalıydı 😈Her kitap da bir terkedilmişin peşine düşmesi tek düze bir hale getiriyor hikayeyi 7. Kitap ve sonrası hakkında heyecan düzeyi nasıl oluyor?

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 10 Kasım 2016, 15:28:29 »
Özellikle 8, 9, 10 da tempo düşüyor. Daha çok geçişler, hikaye ve karakter gelişimlerine yer veriliyor. Birçok kişi bu kitapları serinin kalanı kadar sevmese de ben zaten aksiyondan çok karakter etkileşim/ gelişimi, evren gelişimini ve hikaye işleyişini sevdiğim için bu kitapları oldukça fazla sevmiştim. (Özellikle Kışın Yüreği serideki ikinci favorimdir.)

9'un temposu 8'den, 8'inkisi 10'dan biraz daha yüksek ama.

Ancak dediğim gibi, heyecan arıyorsanız bu kitaplar belli kısımları dışında diğerlerinden sönük kalacaktır.

7. Kitap daha tempolu bir durumda (ki zaten 3 günü 500 sayfada falan anlatarak serideki en kısa süreci içeren kitap olma rekoru da vardır bu kitabın. Totalde bir haftayı anlatıyor.) 11, 13 ise hemen hemen 6'nın temposunda diyebilirim.

12 ve 14 de bir tık daha yüksekte yer alıyor bence.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #332 : 27 Mart 2017, 23:21:47 »
Arkadaşlar The Wheel of Time Companion kitabının basılı hâlini alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz? İnternette aradım ama bulamadım. Ankara'da herhangi bir kitapçıda raflarda denk geldiğiniz olduysa haber verin ama öyle uçuk bir fiyat olmasın, tıpkı serinin diğer Türkçe kitapları gibi makul bir fiyatı olsun. Ciltli olmasına lüzum yok ciltsiz de olabilir.

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 28 Mart 2017, 07:48:41 »
Ben İstanbul'da d&rlarda görüyorum, d&rlara baktın mı hiç? Kaç para olduğuna hiç bakmadım gerçi.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #334 : 28 Mart 2017, 14:32:38 »
İBow, idefix ile husumetimden dolayı D&R da pek tercih ettiğim bir yer değil. Ama sağ ol eğer hatırlatmasaydın doğrusu aklıma gelmezdi direkt kafadan silmiştim onları. Öyleyse ben önce Arkadaş Kitabevi'ni ziyaret edeyim yine, olmazsa eski düşmana mecburen bir uğrayayım.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 21 Kasım 2017, 13:33:19 »
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-