Kayıt Ol

[PROJE] -Zaman Çarkı Dizisinde Kimleri Görmek İstersiniz?

Çevrimdışı estorn

• **
  • 63
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz gibi Zaman Çarkı serisi dizi oluyor ve biz de bunu haber yapmıştık. Daha bu olaydan önce bile yabancı pek çok site, olası bir dizi ya da filmde hangi oyuncuların oynaması gerektiğine dair yorum ve fikirlerle dolup taşıyordu.

Peki siz hangi karakteri kimin oynaması gerektiğini düşünüyorsunuz? Özellikle Rand al'Thor, Perrin Aybara, Matrim Cauthon, Nynaeve al'Meara, Egwene al'Vere, Aviendha, Elayne Trakand, Min Farshaw, Faile Bashere, Tuon gibi önemli karakterleri kimler canlandırmalı?

Tabi bunlar dışındaki karakterle, mesela Moiraine, Lan, Thom Merrilin, Loial, Siuan Sanche gibi karakterlerle ya da Terk Edilmişlerle ilgili fikirleriniz varsa onları da paylaşırsanız sevinirim :)
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi.”

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı Dizisinde Kimleri Görmek İstersiniz?
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2016, 09:27:51 »
http://www.tor.com/2016/05/25/dream-casting-the-wheel-of-time-adaptation/

Buradaki aktörlerin bazıları çok iyi uymuş bence.

Janet Montgomery(Moiraine Damodred)

Sam Elliott(Thom Merrilin)

Jeff Bridges(Elyas Machera)
Elyas ve Thom'un aktörlerini değiştirdim bence böyle daha iyi olur.

Geri kalan kişileri pek kafamda oturtamadım. Rand ve Mat için seçimin iyi yapılması gerek, Perrin için nedense o kadar zor olacağını düşünmüyorum.

Çevrimdışı estorn

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
Ynt: [PROJE] -Zaman Çarkı Dizisinde Kimleri Görmek İstersiniz?
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2016, 14:21:46 »
Biz de oradan gördük de aklımıza geldi, kendim çok fazla oyuncu tanımadığım için böyle bir fikir buldum, "biz bunları uygun gördük" yapmaktansa "kitabı sevenler bunları istiyor" demek daha iyi olur gibi geldi :)
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi.”

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2016, 20:23:15 »
Zaman Çarkı'nın ana karakterleri benim zihnimde fizikselden çok duygusal bir şekil almışlar. O yüzden çoğu karakteri şimdi fiziksel bir yapıya büründürmeye çalıştığımda genellikle başarısız oluyorum ancak iyi şekillenmiş bazı yan karakterler (şu anda aklıma gelen) mevcut, şöyle;

Alexandra Daddario - Elayne Trakand
Charlize Theron - Morgase Trakand
Olivia Wilde ya da Rachel McAdams - Moiraine Damodred
Julian Richings - Padan Fain

Sam Elliot - Thom Merrilin gerçekten müthiş bir seçim olurmuş.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2016, 21:00:33 »
Elyas Machera rolünde Jeremy Irons'ı görmeyi çok isterim ben, şimdi önerilere bakınca aklıma geldi. Aslında yaşına uygun herhangi bir rolü oynayabilir yani. Generallerden biri de olabilir. Yeter ki dizide bulunsun. General demişken, Gareth Bryne için Daniel Day Lewis cuk oturur.

Sam Elliott tam bir Thom Merrilin gerçekten. Birebir.

Lan Mandragoran için bir yerde Mads Mikkelsen önerisini gördüm ve hayran kaldım. Özellikle de şu resmi gördükten sonra. Muazzam bir aktör olması da cabası. Game of Thrones'da Euron olarak görmeyi çok istemiştim, olmadı. Belki burada görürüz.

Matrim için de biraz ilginç bir önerim var, ama şahane olur gibi geliyor. Joseph-Gordon Levitt. Kitaptaki favori karakterim olduğu için baya düşündüm buna. Mat'in alaycılığına çok uygun bence, kotarır bu işi.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2016, 21:54:46 »
Herkes yıldızlar karması istiyor, ben de dahil elbette. Ama kaliteli bir iş çıkaracaklarsa hem efektler, hem hikayenin doğası gereği ciddi maliyet olacak. Bırakalım oyunculardan biraz kıssınlar. Yapımcılara da yazık :)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı estorn

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2016, 22:17:03 »
Lan Mandragoran için bir yerde Mads Mikkelsen önerisini gördüm ve hayran kaldım. Özellikle de şu resmi gördükten sonra. Muazzam bir aktör olması da cabası. Game of Thrones'da Euron olarak görmeyi çok istemiştim, olmadı. Belki burada görürüz.

Müthiş bir seçimmiş. Lan kitaptaki en sevdiğim karakterlerden birisiydi, gerçekten harika olurmuş :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2016, 22:22:50 »
Herkes yıldızlar karması istiyor, ben de dahil elbette. Ama kaliteli bir iş çıkaracaklarsa hem efektler, hem hikayenin doğası gereği ciddi maliyet olacak. Bırakalım oyunculardan biraz kıssınlar. Yapımcılara da yazık :)

Haha, adı üstünde dream cast ama bu. Zaten fiziksel özellikleri çok önemli olan karakter sayısı fazla değil. Özellikle kadın karakterlerin çoğu için iyi bir aktör beni tatmin eder(sevdiğim çok az var zaten çaktırmayın skdjfkjf). İyi oyunculuk şart ama, ondan kısılamaz.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2016, 09:53:45 »
Yalnız bu Aes Sedai olayına nasıl yaklaşacaklar ben onu merak ediyorum, genç gibi gözüken yaşlı kadınlar, elf gibi mi yapacaklar?

Çevrimdışı estorn

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2016, 14:49:01 »
Yalnız bu Aes Sedai olayına nasıl yaklaşacaklar ben onu merak ediyorum, genç gibi gözüken yaşlı kadınlar, elf gibi mi yapacaklar?

O önemli gerçekten. Ben de Tek Güç'ü ve yönlendirmeyi merak ediyorum, sonuçta normal insanlar bağları göremiyor, ama bize gösterecekler herhalde bir şekilde. Gerçekten çok sağlam ve masraflı bir prodüksiyona ihtiyaç var.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2016, 17:15:27 »
Genç yapacaklar elbette. Yani çok genç olmaz ama yaşlı olmayacakları kesin. Yaşı anlaşılmıyor ne demek belli değil zaten, mecburen genç yapacaklar. Belki bazıları diğerlerinden yaşlı olabilir ama bir insanın 30 yaşında mı, 60 yaşında mı olduğunun anlaşılmaması mümkün değil maalesef. Önemli de değil aslında bence pek.

#hayır

Çevrimdışı emir58han

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2016, 15:43:58 »
Bence Perrin in oyuncusu yetenekli biri olmalı. Çünkü Perrin dışarıdan salak kas yığını olarak görülse de içinde fırtınalar kopan bir karakter ve oyuncusu bu fırtınaları belli edemezse karakter heba olur.

Çevrimdışı BlueSedai

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2018, 15:31:46 »

Lan'i şu adam oynasın başka bişey istemem diyeceğim ama çok yaşlanmıştır artık :(