Kayıt Ol

Zaman Çarkı'na başlamalı mı?

Çevrimdışı eldar

• *
  • 26
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Zaman Çarkı'na başlamalı mı?
« : 06 Haziran 2013, 14:53:31 »
merhabalar. şu ana kadar the dark tower, lord of the rings ve a song of ice and fire serilerini okudum. A song of ice and fire üç yılda bir anca yeni kitap çıktığından, yeni bir seriye başlamayı düşünüyorum. wheel of time bayağı övülüyor ama çok uzatıp sıktığından bahsediliyor.
başlamalı mıyım, önerileriniz neler?
...just lead my fate to the victory of Elves.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Zaman Çarkı'na başlamalı mı?
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2013, 15:13:36 »
Kişisel fikrim başlaman yönünde olacaktır. Okuduğum kadarıyla sıkılmadığımı da belirtmek isterim. Yalnız kitap fiyatları biraz tuzludur. Zaten okumak isteyip de okuyamayan kişilerin büyük çoğunluğunun yakındığı bir durum fiyat meselesi.

Çevrimdışı eldar

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2013, 15:33:25 »
evet her biri elli lira ve tuğla gibi. Peki seri bitti mi? ekşi sözlük'te bittiğinden bahsediliyor sonra yeni bir kitap daha çıkıyor. anlamadım.
...just lead my fate to the victory of Elves.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2013, 16:52:15 »
Seri toplamda 14 kitaptan oluşuyor. Serinin yazarı 2007 yılında vefat ediyor, son 3 kitabı Brandon Sanderson yazıyor ve seri bu şekilde tamamlanıyor.

Türkiye'de son kitap henüz çevrilme aşamasında. Bu 14 kitabın haricinde bir de serinin ek kitabı bulunuyor. İsmi Yeni Bahar fakat onun baskısı tükendiğinden bulmak çok zor, illa okunmalı diye bir kural da yok.

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2013, 18:49:00 »
Doğru kitapların her biri 50 lira falan ama zaten bir kitabını alsan o seni uzun bir süre idare eder.Bence başlamalısın çok epik bir seri.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2013, 11:38:08 »
valla ben kitap kültürümü zaman çarkından öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırıyorum. zaman çarkını okuduktan sonra ki dönem monoton geçiyor çünkü okuduğum hiç bir kitap zaman çarkının yanına bile yaklaşamıyor. bence zaman çarkı fantastik edebiyatta ki en üst nokta.
bence okumalısın ama okuduktan sonra diğer kitaplar seni tatmin edermi bilemiyorum

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2013, 11:59:42 »
Benim fikrim biraz daha beklemen yönünde. High Fantasy'de biraz daha tecrübe edinmek Zaman Çarkı'ndan alacağın zevki arttıracaktır. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar