Kayıt Ol

Zaman Çarkı Çizgi Roman Oldu

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
Zaman Çarkı Çizgi Roman Oldu
« : 06 Mayıs 2010, 14:00:16 »

Robert Jordan’ın ünlü fantastik edebiyat serisi Zaman Çarkı (The Wheel of Time) çizgi romana uyarlandı. Dabel Brothers Publishing tarafından yayınlanacak serinin sıfır numarasıyla giriş niteliğindeki ilk sayısı bu hafta raflara çıktı. Roman serisinin ilk kitabı Eye of the World (Dünyanın Gözü) çizgi romana sektörün ünlü isimlerinden Chuck Dixon tarafından adapte edildi ve çizerliği de Chase Conley üstlendi.

İki farklı kapakla yayınlanmış olan 0. sayıdan sonra aylık seri formatında yayına devam edecek. Hikaye tamamlanınca alışılageldiği üzere cilt formatında da satışa çıkacak.

Pek çok eleştirmen tarafından Tolkien’ın Yüzüklerinin Efendisi serisinin ardından basılmış en başarılı fantastik edebiyat eseri olarak kabul edilen Robert Jordan’ın Zaman Çarkı serisinin sadece Kuzey Amerika’da 15 milyon, dünya genelinde ise 44 milyondan fazla kopyası satıldı. Bugüne dek basılan tam 11 ciltten son 4 tanesi New York Times’ın en çok satanlar listesinde bir numarada yeraldı. Zaman Çarkı’nın film haklarının da 2008 yılında Universal tarafından satın alınmış olduğunu bir dip not olarak belirtelim. Son birkaç yıldır da Devil’s Due Publishing tarafından Forgotten Realms ve Dragonlance gibi popüler diğer fantastik edebiyat serilerinin çizgi romanları yayınlanmaktaydı.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: Zaman Çarkı Çizgi Roman Oldu
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2010, 22:57:00 »
Olmasaydı daha iyi olurdu gibi geliyor bana. Hep öyle kalsaydı, kimse hepsini okumaya zahmet etmeseydi sadece üç beş kişi olsaydı falan. [*]zaman çarkı konusunda bencilim evet. sadece benim olsun istiyorum.[/*]

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 13:43:42 »
Olmasaydı daha iyi olurdu gibi geliyor bana. Hep öyle kalsaydı, kimse hepsini okumaya zahmet etmeseydi sadece üç beş kişi olsaydı falan. [*]zaman çarkı konusunda bencilim evet. sadece benim olsun istiyorum.[/*]

kesinlikle katılıyorum.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2010, 00:09:58 »
Aynen katılıyorum.Seriyi okumayıp çizgi romanı okumak bence yazara karşı büyük bir ayıptır.

Çevrimdışı Sanora

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Napaolis Edebiyat
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2010, 21:04:47 »

Kesinlikle haklısın.