Kayıt Ol

Zathura: Bir Uzay Macerası

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Zathura: Bir Uzay Macerası
« : 01 Aralık 2009, 16:59:21 »
ZATHURA

Spoiler: Göster

IMDB Puanı: 6.3/10

Yapım: 2005 ~ ABD

Tür: Aile,  Aksiyon,  Bilim Kurgu,  Fantastik,  Komedi,  Macera

Yönetmen: Jon Favreau

Senaryo: David Koepp,  John Kamps

Senaryo (Kitap): Chris Van Allsburg

Yapımcı: Michael De Luca,  Scott Kroopf,  Willian Teitler

Görüntü Yönetmeni: Guillermo Navarro

Müzik: John Debney

Filmin Websitesi: www.sonypictures.com/homevideo/zathura/index.html

Süre: 1 saat 53 dk

Özet:

Babaları işe giderken, iki kardeşi ablalarına emanet eder. Altı yaşındaki Danny ve on yaşındaki Walter can sıkıntısından patlayan çocuklardır.

Tartışmaları üst noktaya çıkınca, Walter, Danny'yi kovalamaya başlar. Danny servis asansörüne saklanır. Ama Walter onu şaşırtır, ve o karmaşa esnasında, Danny'yi karanlık ve ürkütücü bodruma indirir. İki kardeş burada 'Zathura' adında eski püskü metal bir masa oyunu bulurlar. Ağabeyini kendisiyle oynamaya ikna etmeyi başaramayan Danny, oyunu kendi başına oynamaya başlar.

Küçük çocuk, daha yaptığı ilk hamlede, bunun normal bir oyun olmadığını anlar. Uzay gemisi piyonu kendi kendine hareket eder ve iniş yaptığı yerden bir kart çıkar. Kartın üzerinde, 'Meteor yağmuru, hemen kaçın' yazmaktadır. Birdenbire evin üzerine sıcak, eriyik meteorlar yağmaya başlar.

Danny ve Walter çatılarındaki deliğe bakarken, dehşet içinde, uzayın karanlık ve derin bir köşesine çekildiklerini fark ederler.

-

Dün akşam izledim filmi. Açıkçası izleyiş nedenim Kristen Stewart'ı bir de başka rolde görmekti. Yanılmamışım, her türlü saf bu hatun. :P Filme dönersek bu tarz filmlerin klişelerine boğulmuş bir yapım diyebiliriz. Açıkçası dikkatli bir izleyiciyseniz filmde tahmin edemeyeceğiniz 'hiç' bir şey yok. Her adımda "şimdi şu çıkacak, bu gelecek, bunu dileyecek" diyebiliyorsunuz ve asla yanılmıyorsunuz. Bu da filmi genel olarak sıkıcı kılmış.

Yine de bu tarz filmleri sevenler için hoş vakit geçirtecek bir yapım olabilir. Benim puanım 3/10 olurdu.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Zathura: Bir Uzay Macerası
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2009, 17:27:27 »
Jumanji'yi izlediyseniz ve beğendiyseniz tavsiye edebileceğim bir filmdir kendisi. Yok Jumanji'den nefret ettiyseniz o halde filmi gördüğünüz yerde arkanıza bakmadan koşarak uzaklaşın :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2009, 20:57:58 »
Çok eskiden izlemiştim; açıkçası aman aman hoşuma gitmemişti.Ama filmde ki efektler güzel sayılabilirdi.Eğer puanlama yapacak olsaydım ben de 5/10 verirdim :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2009, 10:46:05 »
Jumanji'yi izlediyseniz ve beğendiyseniz tavsiye edebileceğim bir filmdir kendisi. Yok Jumanji'den nefret ettiyseniz o halde filmi gördüğünüz yerde arkanıza bakmadan koşarak uzaklaşın :)

Katılmıyorum. Jumanji'ye ölümüne bayılmama rağmen, bu filmden ondan aldığım keyfin binde birini bile alamadım...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2009, 11:42:43 »
Katılmıyorum. Jumanji'ye ölümüne bayılmama rağmen, bu filmden ondan aldığım keyfin binde birini bile alamadım...

Katılıyorum :) Tavsiye "edebileceğim" bir film demiştim zaten ;)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2009, 14:10:57 »
Geçtiğimiz aylarda televizyonda rastlayıp izlemiştim. Oyuncuların rol yaptıkları çok fazla belli olduğundan, bir süre sonra konudan tamamen uzaklaşıp oyuncular o hissiyatı ne zaman vereceğini düşünüyorsunuz ki bir bakmışsınız film bitmiş.

Jumanji konusunda ise evet, ona benzer hatta bayağı benzer bir film yapma çabası içine girmişler. Gelen yorumlardan da bu amaçlarını başarmışlar gibi gözüküyor. Fakat -biraz kaba olacak ama- çakması gibi olmuş. Jumanji hala beni ürpertir örneğin bazı bölümlerde. Fakat bunda aslında konu güzel olsa da hani hissiyatı verememişler. Fakat "izliyeyim mi? merak ettim." diye soranlara olumlu cevap veririm.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2009, 20:57:24 »
Açıkcası yanlışlıkla gittiğim bir filmdi. Sonuna sadece beğenmiştim.(kimin kim olduğu çıkınca). Ancak iyi diyebilirim.

Çevrimdışı Clem

• *
  • 13
  • Rom: 0
  • L'enfer c'est les autres
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2010, 21:06:58 »
Pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim açıkçası, abartılı Kris mimikleri de cabası.
If you fall will you get up
You're stuck in a dream will you wake up
And if you fell in love will you hold on to it
And if it's cold will you stay warm
You drift too far will you swim towards the shore
And if you fell in love will you hold on to it

~

"Siz bir sebze bile olamazsiniz monsieur colignon, çünkü enginarin bile bir kalbi vardır!" Amélie Poulain

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2010, 14:07:54 »
Ben fazla beğenmedim açıkçası sarmadı fazla. Şunu eklemek istiyorum bir de 5 sene önce falan Sihirli Annem dizisinde bunun taklidini yaptılar.

Çevrimdışı Berker

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2010, 11:42:18 »
film bence güzeldi başta konusu iyiydi efektleri de cabası..

Çevrimdışı kitapci

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2012, 17:52:42 »
çakma jumanji