Kayıt Ol

Anket

Hikayeye devam edeyim mi?

Et. Kesinlikle et.
0 (0%)
Hayır etme
0 (0%)
Kararsızım
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <Sezon Finali>

• gulyabani
  • **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Birinci Bölüm: Boş Sokaklar
+bonus: Flashback

Genç kız uyanmıştı ama gözlerini açmadı. Açamıyordu çünkü. Gözyaşı kurumuştu ve göz kapaklarını açmasına engel oluyordu. Neden ağladığını hatırlamıyordu. Ve ayrıca, kim olduğunu da…
 Güçlükle gözlerini açtı ve parmaklarıyla kurumuş gözyaşlarını temizledi. Sonra etrafına baktı: Nerdeydi?
 Duvarları beyaz bir odadaydı. Yattığı yatak ise, hastane yataklarına benziyordu. Sağ yanında ince uzun bir direk vardı. Direğin en tepesine bir şişe serum koyulmuştu.
 Kız çıplaktı. Ama, yatağın ince beyaz bir örtüsü üzerine örtülmüştü. Uzun, dalgalı sarı saçları hafif ıslaktı. Deniz mavisi gözleri etrafı tarıyordu…Gözer, hep aynı soruyu soruyordu kıza; “Neredeyiz biz?”
 Ayağa kalktı. İnce çarşafı vücuduna sardı. Kapıya doğru gitti. Beyninin içinde bir sürü soru vardı. “Ben kimim?”, “Neden buradayım?”, “Kim olduğumu neden hatırlamıyorum?”, “Neden bu hastane gibi yerdeyim?”
 Kapıyı açtı ve penceresiz odadan çıktı. Gerçekten de bir hastanedeydi. Hastanenin uzun ve dar koridorunda, yavaş yavaş yürüdü. Hiç kimse yoktu… Ne bir ses, ne de bir hareket.
 Alt kata indi. Ayakları üşüyordu, çünkü bir ayakkabısı yoktu. Ve bir an önce bulamazsa, belki de daha çok üşüyecekti.
 Hastaneden çıktı. Dışarıda da, kimse yok gibi görünüyordu. Kız dolaşmaya devam etti. Hava ise pırıl pırıldı. Sokaklara baktı… Yollara, ana yollara, evlere, dükkanlara… Boştu işte! Her yer boştu! Kendini, bir an dışlanmış hissetti.
 İngiltere’nin merkezindeydi ama o, bunu bilmiyordu. Sokaktaki boş bir banka oturdu. Hatırlamıyordu…Hiçbir şey hatırlamıyordu. Acaba adı neydi? Nerde yaşıyordu? Aslen nereliydi? Şu an hangi ülkedeydi? İngiltere? Almanya? Okuma biliyordu… Neyse ki onu hatırlıyordu. Dükkanlarda ve çoğu yerde İngilizce görmüştü kız. Demek ki İngiltere’deydi.
 Bankta oturmaya devam etti. Şehirde tek bir kişi bile yoktu; kendisinden başka.
“Kimse yok mu?” diye bağırdı var gücüyle. Bir daha… bir daha… Ama cevap veren olmadı. En az yarım saat dolaştı kız şehirde. Ama kimseyi bulamadı. Birden kafasının içinde bir şey canlandı. Göremiyordu ama… Bulanıktı…

xxx

Flashback: Birkaç saat öncesi

Genç kız uyandı. Annesi ona salondan seslenmişti.
“Alpella! Hadi uyan, bugün alışverişe gideceğiz!”
 Alpella, yataktan öfleye püfleye kalktı. Sarı dalgalı saçlarını bir tokayla topladı. Sonra annesinin yanına gitti.
“Günaydın,” dedi.
“Günaydın,” diye karşılık verdi annesi. “Kahvaltıdan sonra alışverişe gideceğiz,”
“Of anne,” dedi Alpella. Mutfağa girdi. Buzdolabını açtı ve süt çıkarttı. “Bunun için mi uyandırdın?”
“Çok uyuyorsun, sonra öğlen oluyor. Vaktinde kalk işte.”
 Alpella sütü bardağa boşalttı ve bir dikişte içti.
“Hadi,” dedi annesi. “Kahvaltı edelim.”
 Ama Alpella’nın gözü karardı. Midesi bulanıyordu. Bayılmak üzereydi…
*

Gözünü bir kez daha açtı. Bu sefer hastanedeydi. Koluna serim bağlanmıştı. Çıplaktı, üzerine ince bir çarşaf örtülmüştü.
“Alpella? Kızım iyi misin?” dedi annesi. Baş ucunda oturuyordu.
“İyiyim,” diye yanıtladı. “Bana n’oldu anne?”
“Şeyy, kızım…”
 O anda odanın kapısı açıldı. İçeriye uzun boylu, gözlüklü bir adam girdi. Doktor olmalıydı.
“Alpella,” dedi adam. “Kendini nasıl hissediyorsun?”
 ‘İyiyim’ demesine fırsat kalmadan, hastane çok kötü bir biçimde sallandı. Alpella’ya göre, deprem oluyordu. Ama çok korkunç bir biçimde sallanıyordu.
 Annesine ve doktora ne olduğunu göremeden, tekrar bayıldı. Ama bayılmadan önce, gözünden yaş süzülmüştü. Korkudandı… İki saat kadar uyanmadı…

xxx

Artık her şeyi hatırlıyordu genç kız. Kimliğini… Alpella Chrischen… Arkadaşları onun adıyla hep dalga geçerlerdi. Bunu da hatırlıyordu. Ama deprem benzeri olayın, sonrasını hatırlamıyordu. N’olmuştu? Gerçekten deprem mi olmuştu? Neden İngiltere sokaklarında kimse yoktu? Annesi neredeydi? Tüm bunları merak ediyordu Alpella. Hepsini…
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things | 1.bölüm + bonus
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2008, 18:37:53 »
Vayy Nana harika bişey buu :o
Ben efsaneyim filmindeki gibi olmuş böyle şehirde tek başına :P
Flashback falan wuu beğendimm :clap :D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2008, 19:10:03 »
Devamını bekliyooom :D
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2008, 19:32:32 »
Klasik Özge başlangıcı sanırım bu da. :P
Ben kıza ne olduğunu biliyorum ama.
Lost olduuuu. :P
Evet doğru bildiniz Lost insanın başına vuruyor. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2008, 19:42:24 »
oo gerçekten süper olmuş diğer bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum eline saglık :ayh :uhe

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2008, 00:01:41 »
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, devamı yakında :) :)
^^ Happy New Year..! ^^

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 2.Bölüm
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2008, 22:05:54 »
İkinci Bölüm

Alpella bankta oturmaya devam etti. Şehirde hala yalnızdı ve artık bir şeyler yapması gerekiyordu. Öncelikle üzerine giyecek bir şey almalıydı. Ve ayakkabılar… Daha sonra, bu sessiz şehirde, kendisi gibi hala hayatta olan birilerini bulmalıydı.
 Banktan kalktı ve alışveriş merkezine doğru yürüdü. Artık her şeyi hatırlıyordu. Doğal olarak alışveriş merkezinin yerini de biliyordu.
 İçeri girdi. Tabii ki kimse yoktu. Giysi bölümüne gitti. Bir kot ve mavi bir bluz seçti kendine. Daha sonra çorap aldı. Çorabı ayağına geçirdi ve üzerine de Converse ayakkabı. Yiyecek bölümünden, kakaolu bir kek cebine attı. Bir şişe su içti. Sonra alışveriş merkezinden çıktı.
 Herkes neredeydi? Alpella çok merak ediyordu…

xxx

Nana, İngiltere’nin boş sokaklarında, çaresizce dolaşıyordu. Hiç kimse yoktu! Çok ama çok korkuyordu. Herkes nereye gitmişti?
“Beni duyuyor musunuz?” diye bağırdı Nana. İnce sesi boş ve sessiz sokakta yankılandı. “Lütfen biri yardım etsin!” Ama nafileydi. En ufak bir hayat belirtisi yoktu: gitmişlerdi…
 Susamış ve acıkmıştı. Evden çıkalı bir saat olmuştu ve neredeyse bir saattir şehri dolaşıyordu. Ve artık bir şeyden emindi: bu kocaman şehirde tek başınaydı.
 Alışveriş merkezi! Evet, iyi fikirdi. Oradan yiyecek bir şeyler almalıydı, yoksa açlıktan ölecekti.
 Deprem…depremi duymuştu. Ama olup olmadığından emin değildi. Sonrasını hatırlamıyordu. Yanında ablası Julia vardı. Gözünü açtığında ablası da yok olmuştu.
 Alışveriş merkezini bulmak için bayağı bir çaba sarf etti. En sonunda buldu ve açık, otomatik kapıdan girdi.
 Yiyecek bölümünden eline bir çikolata aldı. Sonra pet şişe su, çubuk kraker, cips, kola, patlamış mısır ve ayran. Hepsini bir oturuşta yemeyecekti, ama yanında bulunması gerekiyordu. Hırdavat reyonundan ise, elbisesinin cebine küçük bir çakı koydu.
 Tüm bunların parasını ödeyemezdi… Yanında hem para yoktu, hem de ödeyecek insan. Ama hırsızlık yapmış sayılmıyordu, çünkü şehirde kimse yoktu.
 Nana alışveriş merkezinden çıktı ve önündeki banklara oturdu. Ve elindeki bütün şeyleri yere düşürdü.

xxx

Alpella donakalmıştı. Karşısında, kendi yaşlarında, kısa boylu, uzun kahverengi saçlı, kahverengi gözlü ve siyah bir elbise giymiş bir kız duruyordu. Kız elindekileri düşürmüştü yere. Alpella usulca yere baktı ve, su, çubuk kraker, cips, kola, patlamış mısır ve ayran gördü. Ve neredeyse çığlık atacaktı. Şehirde yalnız değildi!
 Kısa boylu kız hala ona bakıyordu. Ağzı açıktı. Çok sessizce, “Merhaba,” dedi.
“Merhaba,” diye yanıtladı Alpella. Oturduğu yerden kalktı ve düşen malzemeleri toplayıp, bir bir kıza verdi.
“Şeyy, affedersin,” dedi kız. Hala şaşkınlıktan konuşamıyordu. “Şu banka oturup tanışalım mı?”
“Tamam,” dedi Alpella. Denileni yaptı. Kız da Alpella’nın yanına oturdu.
“Ben Nana Mouskouri,” dedi. “Bu şehirde yalnız olduğumu sanıyordum, ama değilmişim. Burada olmana gerçekten sevindim.”
“Ben de sevindim. Benim ismim ise Alpella Chrischen. Ama sen Alpella diyebilirsin,”
“Alpella mı?” dedi Nana, hafifçe gülümseyerek. “Ne ilginç bir isim.”
“Evet, bütün arkadaşlarım dalga geçer. Sen de geçebilirsin,” dedi Alpella dalkavukça. Sonra ikisi de sustular. Nana yere bakıyordu, Alpella ise Nana’ya.
“Eee,” dedi Nana, sessizliği bozarak. “Sence herkes nerede?”
“Ben de kırk saattir bunu düşünüyorum. Ama cevabı bulamıyorum,”
 Nana ayağa kalktı. “Şehri aramalıyız,”
Alpella da kalktı. “Ben her yere baktım. Kimse yok!”
“Her yere bakmış olamazsın,” Nana, Alpella’ya küçümser bir edayla baktı.
“Evet baktım, her yeri aradım. Hiçbir iz yok. Hepsi bizi bırakıp gitmiş!”
 O sırada, alışveriş merkezine doğru gelen bir grup vardı. Alpella onları görmedi, ama Nana açık seçik görebilmişti. Çünkü Nana, Alpella’yı kolundan tuttuğu gibi alışveriş merkezine doğru sürükledi.
 Nana güçlükle otomatik kapıyı kapattı. En az yirmi kişiydiler ve cam kapıyı yumrukluyorlardı. Çok pistiler, kıyafetlerinin paçavradan farkı yoktu. Ayakları çıplaktı. Bağırıyorlardı. Her biri insandı ama… Ölü gibiydiler…
 Alpella korkuyla, “Onlar ne?” dedi.
“Onlar zombi…” diye yanıtladı Nana. İğrenmiş bir şekilde onlara bakıyordu.
“N’apıcaz?”
“Bekleyeceğiz…”
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2008, 22:10:43 »
Bu Alpella,şey,şey..Çikolata değil mi ulan. :P Ahuha,çikolata,ah çikolata .. :klp
Nana yazmayın lan,Nina gibi geliyor. :P Ayrıca Nana kim,niye heryerde bir Nana var?! :P
Neyse o alışveriş merkezinde olmak isterdim.Oyy, :P ..

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2008, 22:12:21 »
Bu Alpella,şey,şey..Çikolata değil mi ulan. :P Ahuha,çikolata,ah çikolata .. :klp
Nana yazmayın lan,Nina gibi geliyor. :P Ayrıca Nana kim,niye heryerde bir Nana var?! :P

Sus bakiim sen, çok gğzel olmuş nanacım. Eğer genel kurgulamada yardım istersen seve seve yaparım :)
#rekt

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2008, 22:14:15 »
Çok çok teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Alıntı
Bu Alpella,şey,şey..Çikolata değil mi ulan.  Ahuha,çikolata,ah çikolata ..
Nana yazmayın lan,Nina gibi geliyor.  Ayrıca Nana kim,niye heryerde bir Nana var?!
Neyse o alışveriş merkezinde olmak isterdim.Oyy,  ..

Betül, başka nerde Nana var :P ??
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2008, 22:17:24 »
Ya başka bir hikayenden hatırlıyorum.. :P Kötü bişi değil sorduk sadece. :P Çok güzel olmuş tabi. :melk

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2008, 22:21:24 »
Yok aslında pek yabancı isim kullanmam :P Sağol cicim okuduğun için  :klp :yup
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2008, 11:13:31 »

Lost olduğumuzda görüşürüz. =P Neyse güzel bi başlangıç olmuş ve de evet isim tercihlerin değişik. Ama şu bölümler birazcık daha uzun olsa çok mutlu olucam. Başladım okudum bitti üzüldüm, o nedenle yani. =P Bekliyorum devamını. =)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2008, 14:39:29 »
Lost olduğumuzda görüşürüz. =P Neyse güzel bi başlangıç olmuş ve de evet isim tercihlerin değişik. Ama şu bölümler birazcık daha uzun olsa çok mutlu olucam. Başladım okudum bitti üzüldüm, o nedenle yani. =P Bekliyorum devamını. =)
Bölüm uzunluğu konusunda körsıd'a katılıyorum. Daha uzun yazman iyi olur canm =)
#rekt

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2008, 14:54:47 »
Tabii. Önerilerinizi dikkate alacağım :)
^^ Happy New Year..! ^^