Kayıt Ol

31. İstanbul Kitap Fuarı 2012

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
31. İstanbul Kitap Fuarı 2012
« : 12 Ekim 2012, 09:41:26 »
Evet, yılın en büyük organizasyonuna yaklaştık yine. Ne zaman geçti 1 yıl ya? Neyse...

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek. Bu sene ulaşım daha da kolay. Metrobüs Zincirlikuyu veya Cevizlibağ aktarma noktalarından Tüyap son durağa ulaşabiliyoruz, ki bence en rahatı bu olacak.

ÜCRETSİZ SERVİSLER

BAKIRKÖY DENİZ OTOBÜSLERİ İSKELESİ OTOPARKI
Geliş : 10.00 - 16.00 Saatleri arasında her yarım saatte bir hareket edecektir.
Dönüş : 14.00 - 20.00* Saatleri arasında her saat başı hareket edecektir

Otobüs son hareket saati Hafta içi 19.00 - Hafta sonu 20.00 olacaktır.
* 25 Kasım 2012 günü fuar alanından son otobüs hareket saati 19.00 olacaktır.

BÜYÜKÇEKMECE - FUAR ALANI SEFERLERİ
ECZANE-BÜYÜKÇEKMECE ANA ÜST GEÇİT-FUAR ALANI
duraklarından 11.00 - 13.00 - 15.00 saatlerinde yapılmaktadır.
Fuar alanından dönüşler 16.00 ve 18.00 saatlerinde yapılacaktır.

HAFTA İÇİ
MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (Fındıklı)
Geliş : 10.00 - 13.00
Dönüş : 16.00

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: 31. İstanbul Kitap Fuarı 2012
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2012, 12:25:15 »
Cennetim. İlk gittiğim günü dahi hatırlarım. Üniversite gezisiydi ve bu tür gezilerin kaçınılmaz sonucu olarak yanımda "hadileyen arkadaşlar" vardı. Bütün o "hadi aga, hadi hacı, hadi reyiz, hadi olm(?)" 'lara kahramanca göğüs gerip elimden geldiğince yayınevlerindeki yetkililerle kitap muhabbeti yapmak için çırpınmıştım.

O gün bugündür de yalnız gider, yorgunluktan bitap düşene kadar kitap inceler, sohbet eder, cennetimin tadını çıkarırım. Anı yaşayabildiğim yegane yerlerden birisidir Tüyap kitap fuarı.

Yalnız bir de şu okul gezileri için şöyle kesin bir çözüm üretilse ne de güzel olur. Mesela 16 veya 26 Kasım okul gezilerine ayrılsa, o tarihler dışında okul gezisi olmasa, kitapla uzaktan yakından alakası olmayan çocuk ya da gençler tarafından sürekli rahatsız edilmek durumunda kalmasak. :)

Organizasyon özürlüsü memleketimde olacak şey değil ama gönül arzu ediyor işte..
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2012, 16:05:21 »
Orası hayatımda gördüğüm en güzel yer. Her gittiğimde organizasyonun büyüklüğünden ağzım açık kalır, yarım saat içinde cebimdeki paranın çoğu biter ve çocuksu sevinç ciddiyete dönüşür. Her kitaba değer mi gözüyle bakılır benim açımdan. Bence ölmeden önce herkesin görmesi gereken yerlerden! :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012, 19:00:18 »
Eskiden Taksim'den de servis kalkardı, ahh ahh. Neyse buna da şükür en azından metrobüsü iyi bir alternatif haline getirmişler de yine yollarda sürünmek zorunda kalmayacağız. Şimdi fark ettiğim üzere okulum her sene yaptığı güzelliği bir kere daha yapıp on dokuzuyla otuzu arasını sınavlarla doldurmuş. Nasıl başarıyorlar anlamıyorum her sen her sene. Öncesinde üç gün aralıksız çalışmam gerekse bile zaman yaratıp gideceğim, hatta rıhtım çıkartmasına denk getirmeye çalışacağım. Hayırlısı. Jasper Kent de gelecekmiş bu sene. Kitaplarını çok zevk alarak okumasam da en azından bir kitap alıp imzalatmak lazım. Bir de şimdiden kendime bir kumbara edinmem gerekecek sanırım.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2012, 19:38:40 »
4 saattir alınacaklar listesi yapıyorum. Derslerimde özenmediğim kadar hesap kitapla iç içe oldum resmen :D
Tabi süpriz olarak çıkacaklar için ekstra 60 lira ayırdım :)

Herkese böyle bir liste yapmasını tavsiye ediyorum. Fuar alanında kendinizi kaybedip aile ekonomisini fark etmeden yok etmenizi kısmen de olsa önleyecektir :D

Not: Rıhtım ailesi ne zaman çıkartma yapacak belli mi?
Fuar Cumartesi (Bu cumartesi değil :( ) açılıyor bence ilk günden bulunmamız en uygunu olur :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2012, 19:47:32 »
Pazar olsa daha iyi olur. Herkesin uygun olduğu gündür Pazar. Gerçi o gün de kalabalık olur ama.. Neyse bu kararı yönetime bırakıp çekileyim en iyisi. :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2012, 20:25:14 »
Evet muhtemelen Pazar yaparız. Ama bir sonraki Cumartesi de güzel paneller var. Pazar gününe yetişemeyenleri cumartesi götürürüm ben :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2012, 23:07:18 »
Oooo sırf Yosun Abla özel turu için o günde oradayım. Sınavlar umurumda bile olmaz :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2012, 23:37:39 »
:) Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2012, 02:22:05 »
Ben İstanbul'da ikamet etmediğimden dolayı, daha önce hiç gidememiştim Tüyap'a. Bu sene gideceğim ve ilk olacağı için de heyecanlıyım aynı zamanda.

Ailemden izni aylar öncesinden kopardım, -malum yaş 17- devamsızlık hakkımı kullanıp okuldan da birkaç günlüğüne ayrı kalacağım, yaklaşık 1 aydır da kitap almıyorum. Uzun lafın kısası; varımı yoğumu Tüyap'a saklıyorum. Ama değecek biliyorum!

1 ay gibi kısa bir süre kaldı fuara. Rıhtım çıkarmasının tarihi açıklandığında tüm planlarımı ona göre ayarlayacağım.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2012, 18:24:44 »
Ya Tüyap gezi tarihi belli değil mi? İlk haftası katılmam çok zor ama katılmayı her şeyden çok istiyorum. Tabi 2 haftası olursa kesin tüm gün oradayım! :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2012, 20:02:11 »
Arkadaşlar büyük ihtimalle biz Rıhtım ekibi olarak her iki pazar günü de fuarda olacağız. Şimdiden hangi pazar hepimize uygun olur diye fikirlerimizi sunmaya başlayalım, ona göre tam tarihi belirleyip duyururuz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2012, 20:09:52 »
Bir de kimler geliyor? Elleri görelim!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2012, 21:26:01 »
Ben foruma üye olmadan öncede arada bir takip ediyordum 1 senedir. Ve iki senedir bu buluşmayı bekliyorum. Ama bu sene eğer 1. Pazar giderseniz gelemem çünkü o pazardan sonraki Pazartesi,Salı,..Cuma Matematik, Fizik, Biyoloji, Kimya ve Almanca sınavlarım var. Ama 2. Pazar olursa Sınavlarım bitmiş oluyor ve 2. Cumartesi ve 2. Pazar tüm gün orada olabilirim!

O yüzden Lütfen 2. Pazar olsun hepinizi tanımayı öyle çok isterim ki...
Sizle fantastik basan yayıncılık standları gezmek ne kadar harika bir şey olur! Lütfen 2. Pazar olsun Lütfen... :(

Hatta 2 senedir bu seneki fuar için para biriktiriyorum ve şimdiden 20 kitaplık bir alacak listem var...
:(
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2012, 21:33:31 »
Hatta 2 senedir bu seneki fuar için para biriktiriyorum ve şimdiden 20 kitaplık bir alacak listem var...
:(

Geçen sene 25 kitap aldım ben, üzülme hiç :D.