Kayıt Ol

Claymore

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Claymore
« : 13 Temmuz 2008, 14:01:23 »
CLAYMORE

Spoiler: Göster

İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır…

Örgüt, claymoreları,insan vücuduna yoma parçaları ve kanı yerleştirerek yapıyor.Bu melezler, yomalara göre daha güçlü,daha zeki,daha çeviktirler ve kılıç kullanırlar.Bu melezler,Claymore adı verilen , insanların güçleri yetmiyeceği için kullanamadığı uzun kılıçları kullanırlar.Genellikle gümüş gözlüdürler,açık sarı saçlıdırlar,(bazılarının elf benzeri kulakları ve saçları vardır).Claymorelar, yoki enerjisini hissederk yomaların yerini tespit edebilirler.Güçlerini kullanmak için yoma taraflarını kullanırlar.Ama bir Claymore,Yoma gücünü limitlerinden fazla kullanırsa,insanlığını kaybeder ve inanılmaz kanasusamış,hızlı,güçlü ve zeki Uyanmış Varlık(awakened being) denilen yomaya dönüşür.Bir claymore uyanıcağını hissederse bir dostuna(genellikle yoldaşına)  avladığı yaratıklardan birine dönüşmemek için kendini öldürmesini ister.
   İnsanları kurtarmalarına rağmen insanlar Claymore'lardan korkarlar.Onlara "Gümüş gözlü cadı/Avcı" ,"canavar" diye hitap ederler.Aİlesi yoma yüzünden azarar görmüşler de bazen yoma olabileceği yüzünden kasabadan atılır.Claymore lar genellikle bu "kasabadan atılan " veya "Yoma saldırısına uğramış bir kasabadan sağ çıkan " Kızlardır.SPOİLER!!
Erkek claymore lar da var,ama onlar daha hırslı olduğu ve daha çabuk uyandığı için artık üretilmiyorlar.
.Yoma kanı,Eğitim ve sosyal hayattan uzak kaldıkları için Claymore 'lar genellikle soğukturlar.Claymorelar genellikle yalnız yaşayıp, ölüceklerini veya bir canavara dönüşeceklerini bildikleri için mutsuzlardır.Bazıları,çabuk sinirlenirler,can almaktan hoşlanırlar.

Bazı Claymore'ların işaretleri:
Bölüm Listesi:

01. Large Sword -Claymore-
02. Black Card
03. Darkness in Paradise
04. Clare`s Awakening
05. Teresa of the Faint Smile
06. Teresa and Clare
07. Mark of the Deceased
08. Awakening
09. The Slashers (Part 1)
10. The Slashers (Part 2)
11. The Slashers (Part 3)
12. The Endless Gravestones (Part 1)
13. The Endless Gravestones (Part 2)
14. Fit For Battle
15. The Witch's Maw (Part 1)
16. The Witch's Maw (Part 2)
17. The Witch's Maw (Part 3)
18. The War in The North (Part 1)
19. The War in The North (Part 2)
20. The War in The North (Part 3)
21. Invasion of Pieta (Part 1)
22. Invasion of Pieta (Part 2)
23. Critical Point (Part 1)
24. Critical Point (Part 2)
25. For Whose Sake
26. Towards the Successors

Off çok uzun hepsini yazmaya üşendim,part part  :P  .Claymore gelmiş geçmiş en iyi animedir,tartışmasız.İzlemeyen çok şey kaybeder.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Claymore
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2008, 19:09:58 »
Can abi bir yazına da kendi yorumun eklesen de beni uğraştırmasan süper olacak :P neyse Claymore'u can sayesinde izledim fena değildir ama manyağı olamadım çok etkilemedi beni ama naprsınız işte arkadaş hatrınaa çiğ tavuk bile yenir :P şaka bir yana gerçekten güzel bir anime, sürekli bir hareket var umarım 2. Sezon tarzı bir şeyler yaparlar, gerçekten merak ediyorum olacak mı diye...

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2008, 22:50:11 »
Yazarken internet gitti tamamlayamadım,wikiden çevircem şimdi bişeyler.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2008, 09:48:24 »
Claymore gelmiş geçmiş en iyi animedir,tartışmasız.İzlemeyen çok şey kaybeder.

asıl buna yuhh derim ben :P ;D

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2008, 22:54:27 »
Claymore gelmiş geçmiş en iyi animedir,tartışmasız.İzlemeyen çok şey kaybeder.

asıl buna yuhh derim ben :P ;D
Yuh denmez ona ,Anime kültürüm yok denir   :hemk

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2008, 09:28:13 »
Yuh denmez ona ,Anime kültürüm yok denir   :hemk
abi sakin :P ayrıca gelmiş geçmiş en iyi anime diyemeyiz claymore'a çünkü değil ama bak tam bnm tarzım bir animedir vurdulu kırdılı bol savaşlı bana onlar gerek zaten :P hem ben orada dalga geçmiştim can... Ayrıca senden daha fazla anime izlemiş bir insanım ben ;) staşıp gıcıklık yapacaksan site içinde yapma msnde çevrimdışı yaz yanıt nasılsa gelir :P izleyecek arkadaşlara keyifli seyirler diliyorum, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı çok çok özür diliyorum ama işte can ve ben böyleyiz... :P

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2008, 01:07:30 »
İzlemeyi hep ertelemiştim 1 gün oldu izlemeye başlayalı henüz 5. bölümdeyim oldukça iyi gidiyor.Eclipse funsubları ile izliyorum oldukça iyi çevirmişler ingilizceye.Animenin kendisi standartların üstünde güzel, izlemesi keyifli.Anime sevmeye başlamak için hoş bir seçenek olur sanırım herhangi bir animeye fransız kişi için(işin ironik yani fransızlar avrupada bu konuya en çok değer verenler)Ne var ki kişisel olarak "en" muhteşem anime diyemesemde ilk 20ye fevkalade sokarım  ;)

edit : 8. bölüm bitti bu mesajı yazdıkdan 2 saat sonra ve kişisel sıralamamda 6. olduğuna karar verdim. 7-8 izlediğim en iyi kılıç sahnesine sahipdi.Ah o günüş elbiseler yok mu inanılmaz sinirimi bozmasaydı keşke  :-\

Çevrimdışı Han Solo

• **
  • 99
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2008, 10:00:39 »
Ah Teresa! Ah Galatea! Ah Miria! Hepsini de çok özledim. :(

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2008, 00:45:41 »
Son bölümde bittiğinde doyumsuz bir son (kötü bakımdan) izlemiş olmanın verdiği burukluk ile genelinde güzel olan bir serinin bilinçli olarak dibe vurdurulduğu(ticari sebepler-devam edebilir olma kabiliyeti taşıması isteği-2.sezon çekilebilitesi vs)için oldukça sinirliyim...bir yere varmayan ve pek çok olaya gebe bir son ile birçok soruyu cevaplandırmayan bir yol ile bitti...ama izlemiş olmakdan memnunum, herkes izlemeli.

Çevrimdışı Auron

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2009, 13:37:51 »
En bayıldıklarımın arasında.En iyi animelerdendir bence. :/

« Yanıtla #10 : 12 Mart 2009, 16:23:11 »
ömrümde izlediğim en vasat anime serisidir. hikaye boyunca izleyicide oluşturulan soruların bir çoğu cevapsız kalmaktadır. karakter içeriği olarak oldukça zengin olmasına rağmen hikaye kurgusu yarım kalmıştır.

animeyi izledikten sonra mangasını okumama neden olmuştur eğer ingilizce olarak mangasını okuyamayacaksanız asla başlamamanızı tavsiye ederim. zaten anime serisinin belirli sebeplerden dolayı yarım bırakıldığı herhalinden bellidir.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2009, 18:51:10 »
ömrümde izlediğim en vasat anime serisidir. hikaye boyunca izleyicide oluşturulan soruların bir çoğu cevapsız kalmaktadır. karakter içeriği olarak oldukça zengin olmasına rağmen hikaye kurgusu yarım kalmıştır.

animeyi izledikten sonra mangasını okumama neden olmuştur eğer ingilizce olarak mangasını okuyamayacaksanız asla başlamamanızı tavsiye ederim. zaten anime serisinin belirli sebeplerden dolayı yarım bırakıldığı herhalinden bellidir.
Kesinlikle animede bir yarım kalmıışlık vardır katılıyorum... Ayrıca mangasını İngilizce olarak okumaya gerek yok, bildiğim bir sitede çevrisi yapılmaktadır, istersen adresini verebilirim...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2010, 06:27:46 »
Henüz yeni Claymore mangasının güncel 105. bölümünü de okuyarak aylık 30-35 sayılık bekleyiş işkencelerime bir yenisini daha ekledim. Haftalık mangaların da en azından 1/10u konu, orijinallik, düzen, kalite ve estetik açısından Claymore veya Berserk gibi aylık mangaların yarısı kadar değerli olabilseydiler keşke. Animeyi izlemiş olanların yılmadan mangayı baştan ilk sayfadan okumaya başlayarak serüvene devam etmelerini öneririm. Ancak gerçekten zaman alıyor, 50-60. bölümler arasında yakalamaya başlamıştı yanlış anımsamıyorsam. Belirtmem gerek ki sanki yakında bitecek gibi, öyle olaylar gerçekleşti ki ortalama bir okuyucunun şaşkınlık düzeyi tavan yapardı. Son 20 bölümde gizli saklı kalmış bilgilerin büyük kısmını verdiler. Eğer "fantastik bir manga okumak istiyorum ama neresinden tutayım bu işin?" diyenlerdenseniz ve kanın gövdeyi götürmesi sizi pek rahatsız etmiyorsa Claymore'dan başlayabilirsiniz.

<3 Seinen!

[*]Manga ile Animedeki en belirgin farkın Clare'in dudakları olduğunu düşünüyorum.[/*]

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2016, 02:16:39 »
Sevdim bu animeyi. Niye devamını getirmediler anlamadım. Sorular cevapsız kaldı. Üzerinden onca süre geçtiği için de devamının gelmeyeceğini -kesin olarak- bilmek can sıkıyor.

Hani anime izleyen biriyseniz, özellikle bir yerden sonra klişelerini daha gelmeden anlayabiliyorsunuz. Hah işte Claymore onlarla dolu. Fakat bir şekilde o kadar sürüklüyor ki, bırakamıyorsunuz. Ayrıca Clare iyisin hoşsun ama üzgünüm, gönlümüzde yatan isim Teresa...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ocak 2016, 20:02:53 »
Bu serinin mangasını okumuştum ve çok severim bitirdikten sonra birkaç kere bazı sahnelerini okumuşluğum vardır. Özellikle Isley sahnelerini. Animeye de Isley yok diye başlamadım şimdiye kadar ne yalan söyleyeyim :D Mangada da fazla göremedik kendisini ama bir Teresa iki Isley ;) Böyle bir karakter nasıl animede olmaz aklım almıyor. Riful'u da çok az koymuşlar zaten.