Kayıt Ol

Dance In The Vampire Bund

Çevrimdışı extraproximity

• *
  • 42
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Dance In The Vampire Bund
« : 28 Mayıs 2010, 02:21:48 »

Tür/Tema: Seinen, Doğaüstü, Drama, Lolicon, Şiddet, Aksiyon

Manga
Yazar: Nozomu Tamaki
Tarih: 2006
Volume:   8 - Devam ediyor

Anime
Yönetmen: Akiyuki Shinbo
Tarih: 2010
Bölüm: 12

Hikaye Japonya da geçmektedir. Vampir Karaliçesi Mina Tepeş vampirlerin varlığını insanlığa ifşa etmiştir. Japonya nın ekonomisini kurtarma karşılığında kendi yaptırdığı yapay bir adayı vampirlerin yerleşim yeri ilan etmiştir. Mina nın en güvendiği kişi ise Dünya Klanı' ndan kurtadam Akira' dır.
.
Başlangıçta insanların vampirlere bakış açısı, korkmaları, nefretleri yüzeysel olarak irdelenmektedir. Ama asıl konu bu krallığın iç ilişkileri üzerine odaklanmıştır. Vampir klanları arasındaki ilişki; kraliçe nin konumu, yüklendiği sorumluluklar, onun sorunları çözüş yöntemleri, vampir - kurtadam ilişkileri vb. nin yarattığı yumak konu ilerledikçe derinleşmektedir.
.
Dance in The Vampire Bund' un mangası ile animesi arasında temel konu üzerinde pek bir sapma olmasa da detaylarda ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Mangası animesine oranla daha olgun, daha orijinal bir yapı sergilemektedir. Gerek karakterlerin irdelenişi, gerek hikayenin anlatım tarzı mangayı daha cazip kılmaktadır. Animesinde piyasaya yönelik olarak yapılan rötuşlar, mangasında yakalanan havayı bazı noktalarda kaybettirmiştir.
.
Jenerik müziğine pek özen gösterilmemiş. Aynı şekilde müziğin anime sırasında kullanımı da çok önemsenmemiş.
.
Vampir hikayesine farklı bir bakış açısı getirmesi, iki kutbu (insanlar-vampirler) iyi ya da kötü diye nitelememesi ile farklı bir yapıt. Kurgusu tatmin edici, karakterlerin sunumu oldukça iyi. Kötü yanı ise gerek mangasında gerek animesinde aceleye getirilmiş bir şeyler olduğunu hissettiren unsurların varlığı. Ayrıca konu çok hızlı ilerliyor (Bleach ya da Claymore un can sıkıcı yavaşlığından iyidir.).
.
Şiddet ve hafif dozlu cinsellik mevcuttur.
.
İlk bölümden kareler:
Spoiler: Göster

.
Bazı kareler:

.

.

.
Anime Bölüm Listesi:
01- Prom Night
02- Howling
03- Teen Wolf
04- Interview with Vampire
05- Shadow of Vampire
06- From Dusk Till Dawn
07- Innocent Blood
08- Near Dark
09- Lost Boy
10- Walpurgis Night
11- Underworld
12- Dance in the Vampire Bund

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Dance In The Vampire Bund
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2010, 03:20:25 »
Mangasına kıyasla aşırı miktarda sansüre uğramış olmasına rağmen belli bir kesimin kesinlikle onaylamayacağı kareler sunmakta. İzleyeceklerin bunun bilincinde olarak başlamasını isterim, birde lolicon nedir bir araştırsınlar.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2010, 18:34:06 »
Türkçe,online izleme şansı varmı?

Çevrimdışı extraproximity

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2010, 20:34:03 »
Mangasına kıyasla aşırı miktarda sansüre uğramış olmasına rağmen belli bir kesimin kesinlikle onaylamayacağı kareler sunmakta. İzleyeceklerin bunun bilincinde olarak başlamasını isterim, birde lolicon nedir bir araştırsınlar.
Kabul edilebilir sınırlar içerisinde olduğunu düşünüyorum. O yüzden de hafif dozlu cinsellik diye tanımladım ki, cinsellik diye tanımlayabildiğim anlar ise Mina yetişkin formunda iken söz konusu. Onun dışında diğerleri masumane duruyor. Ya da ne bileyim, varlığını hissettirecek dozda bir şey yok.

Türkçe,online izleme şansı varmı?
Ben bulamadım, ingilizce altyazılı izledim. Her bölümü ayrı bir yerden bulup izledim. Mangasını ise bazı bilinen manga sitelerinde bulmak mümkün.