Kayıt Ol

Haydi "Paint" Yapalım...

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: Haydi "Paint" Yapalım...
« Yanıtla #60 : 26 Temmuz 2009, 23:59:02 »
Gölgeler biraz yamuk geldi ama onun dışında harika :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 27 Temmuz 2009, 17:37:45 »
Evet bir de dünyanın karanlık kısmının şekli belli olmasaydı daha iyi olabilirdi. Ama yine de mükemmel, kıtaları çok başarılı çizmişsin. Masaüstü resmi yapıcam :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #62 : 03 Ağustos 2009, 21:30:32 »
Teşekkürler, Tux Paint adında bir program var, Linux uyumlu ve Pardus'ada uygulunabilir bir program. Aynı MS paint işlevlerine sahip ve jpeg - png formatlarında da kayıt yapmaya müsait. Aslında Ms paint'ten oldukça üstün bile. Diğer tüm Linux programları gibi bedavaya bulabilirsin.

VampirellaBuffy

« Yanıtla #63 : 03 Ağustos 2009, 23:56:25 »
 :o onların hepsi paintten çıkmamı :o ben deil mouse'la kalemle bile doğru düzgün bir şey yapamıyorum :D gerçekten süper olmuşlar :clap ben niye bi şey çizemiyorumm :fringa :D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 13 Ağustos 2009, 23:40:30 »
Teşekkürler, Tux Paint adında bir program var, Linux uyumlu ve Pardus'ada uygulunabilir bir program. Aynı MS paint işlevlerine sahip ve jpeg - png formatlarında da kayıt yapmaya müsait. Aslında Ms paint'ten oldukça üstün bile. Diğer tüm Linux programları gibi bedavaya bulabilirsin.
Malesef ben pek beceremiyorum. Pardus biraz karışık benim için ama yine de çok teşekkür ederim tavsiyelerin için :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #65 : 20 Eylül 2009, 11:07:50 »
Deviantart'dan tanıdığım Dog283 adlı bir üyenin 2001 yılında hazırladığı Paint Tutorial'ıdır bu. Başlığın önceki sayfalarında ingilizce versiyonuna link vermiştim ve bu sabah türkçeleştirmek istedim. Buyrun efendim, bana oldukça yardımcı olan ve sizlere de yardımcı olabilecek güzel bir tanıtım:

malkavian

« Yanıtla #66 : 20 Eylül 2009, 19:09:48 »
Çok başarılı, faydalı ve yetenek dolu bir konu olmuş. Aynı zamanda da biraz zaman israfı demek zorundayım çünkü CS3 ile bu yapılanlar bunun 10 da 1 i sürede yapılabiliyor :) Ama tabiki paintte bu resmi bile yapabildim demek de ayrı bir duygu olsa gerek.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #67 : 20 Eylül 2009, 19:50:49 »
Evet Paint'te resmetmenin güzelliği burada yatıyor zaten. Çünki herkes Photoshopta resmedebilir ve o programın amacıda bunu sağlamaktır. Paint ise windows tarafından öylesine "bak buda var bizde" gibisinden eklenen inanılmaz kullanım düşmanı bir programdır. Addonu olmayan, renkleri birbirinden ayıramayan, keserken çizgilere yapışmayan ve tamamen sizin fareyi ne kadar rijit kavradığınıza bakan bir düzeni var. Tablet almak için 3 kere para biriktirdim üç kerede yedim o parayı orası ayrı :P fareye mahkumum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 10 Aralık 2009, 20:57:41 »
Ben Nihbrin gibi paintte güzel şeyler çizemiyorum  :üü, bu yüzden bende kod yazarak sade bir yıldız çizdim onu koyayım bari dedim  :üü. Kendimi bana feci derecede yeteneksiz hissettirdiği için, aşağılık kompleksimi bu yönde yenmeyi amaçlıyorum :P.

Bu küçük hali;
Spoiler: Göster

Bu da koordinatlarının büyütülmüşü ve maviye boyalı hali(kodla boyadık yine :P);

Bu da kodu. Belki birinin işine yarar:

import java.awt.*;
import java.applet.*;

public class Yıldızlı extends Applet {

public void init() {
   }

public void paint(Graphics g) {
      int x[]={0,200,300,400,600,400,500,300,100,200};
      int y[]={200,200,0,200,200,300,500,370,500,300};
      int adet=x.length;
      g.drawPolygon(x,y,adet);
                          g.fillPolygon(x,y,adet);
   }
}

Psikolojimi bozdu bu sayfa xD!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #69 : 10 Aralık 2009, 21:08:04 »
Sanırım aşık oluyorum. :P

Drowca hareketler bunlar. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 10 Aralık 2009, 21:11:14 »
Sanırım aşık oluyorum. :P

Drowca hareketler bunlar. :D

Kodu tersten okuyunca büyü oluyor ne diyorsun ;D.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 11 Aralık 2009, 01:05:45 »
Hazal kod yazmış. Erman direk paint çizmiş. Bende Paintte çizim yapacak bir mekanizma ile bu mekanizmayı kontrol altında tutacak bir Robost Takagi-Sugeno kontrol modeli mi geliştirsem nedir böyle ilgisiz kaldım konudan.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 11 Aralık 2009, 01:08:41 »
Hazal kod yazmış. Erman direk paint çizmiş. Bende Paintte çizim yapacak bir mekanizma ile bu mekanizmayı kontrol altında tutacak bir Robost Takagi-Sugeno kontrol modeli mi geliştirsem nedir böyle ilgisiz kaldım konudan.

Yakında paintin programını da yazıcam :P. Abartmıyorum ödev oalrak veriliyor böyle şeyler :).

Takagi! adına bittim şu aletin!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #73 : 31 Aralık 2009, 02:10:16 »

Böyle Thumbnail'dan bakınca güzelde yakınlaştırınca batıyor biraz  ;D i luv sprey! Bilir kişi "Göz kapağı üstündeki çizgi gözün göz pınarı kısmına yakın olmalı ki hangi göz olduğu anlaşılsın. Hata var" dedi. Bana da aslında aksak geliyor ama bağrıma bastım, yolladım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 31 Aralık 2009, 12:26:04 »
Biri bu adamı durdursun :P. Çok kötü moralimi bozuyor. Aşağılık kompleksi oluşturdu bende. Artık bu bölüme çalışmalarını yollamasın kardeşim  :dl.

Tamam anladık harikasın, süpersin, muhteşem ötesisin ;D!

Bilir kişiye lafım yok elbette ama önümdeki paint göze derin duygular beslemekteyim şu an  :klp