Kayıt Ol

Aamir Khan filmleri

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Aamir Khan filmleri
« : 06 Ocak 2013, 14:19:51 »
Geçen yıl ingilizce öğretmenimizin derse getirdiği filmlerle tanıdığım Aamir Khan'nın filmlerini izlemenizi tavsiye ederim. Hint yapımı olan bu filmler her zaman gülümsetir ve hayatımızdan kesitler sunar.
"3 İdeots"filmi insanı kahkahalara boğar ve enerji verir.
"Fanaa" filmi şaşırtıcı ve müzikleri bi harika. Filmin anlamı bambaşka.
"Tare zamen par" anlamı her çocuk özeldir.
"Ghajini" hafızasını yitirmiş bir iş adamının kendisine bunu yapan ve nişanlısını öldüren
adamdan intikamını almasını anlatıyor.
Okulum bu filmlerin bağımlısı oldu diyebilirim.
Filmler alt yazılı ve biz Türkçe dublajlısını bulamadık. Boş bir zamanını değerlendirmek isteyenlere tavsiye edilir. Izlenmesi gerekenler listenize yazabilirsiniz.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aamir Khan filmleri
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2013, 17:55:03 »
Bollywood geleneğini falan olabilir de çoooooooooooook uzun filmler.Filmler iyi hoş ama 130dkyı geçince artık bitsin diye içimden geçti hemde izlediğim bütün hint filmlerinde!!
Hep aynı konu olması beni çok sıkıyor sizi bilemem ama bence bir kaç tane izleyip geçin çünkü bütün bollywood filmlerinde aynı tema var.bi kaç tane izleyip anlayabilirsiniz.

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2013, 19:22:27 »
Öyle düşünmemelisiniz. Hiç değilse 3 ideots için. Sıkıcı hollywood filmleri yerine aynı konuyu işleyen bollywood daha mantıklı geliyor.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2013, 22:45:08 »
Ben de 2006 yapımı Rang De Basanti'yi izledim yakın ara.
Büyükbabasının günlüğünü okuyunca, orada anlatılan Hindistan'lı devrimcilerin hikayesinden etkilenen Sue, Hindistan'a gidip bu devrimciler hakkında bir belgesel çekmek ister. Hindistan'da arkadaş edindiği üniversiteli gençler bu belgeselde oynarlar. Devrimcilerin hikayesi bu aylak gençleri de etkiler ve ülkelerindeki çarpıklıklara daha fazla sessiz kalamayacaklarını farkederler.
Kısa bir özetini sunduğum bu film, yer yer eğlenceli ve duygusal anlar barındırıyor, izleyeni düşündürüyor, duygularını harekete geçiriyor. Diğer hint filmleri gibi uzun ama pat diye dansa başlamıyorlar. Ciddi bir mesele üzerinde duran ciddi bir film bu. Çok sevdim, siz de izleyin.
Aamir Khan sosyal meselelere önem veren bir oyuncu, sanırım oynayacağı filmleri de bu meseleler üzerine eğilenlerden seçiyor.
3 Idiots, Taare Zameen Par, Ghajini, Dil Chahta Hai ve Rang De Basanti olmak üzere 5 filmini izledim Aamir Khan'ın, hepsini de çok sevdim, mutlaka izleyin.