Kayıt Ol

Seçkide On Dokuzuncu Ay !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Seçkide On Dokuzuncu Ay !!!
« : 12 Ocak 2011, 03:32:09 »

Tekrar merhaba sevgili öykü severler,

Dile kolay on dokuz, ki özel seçki için yayınlamadığımız bir ayı da katarsak, yirmi aydır her ay daha da heyecanla, daha da şevkle sizlerle birkteyiz, birlikte olmaya devam ediyoruz.

Bu ay da, gerek yeniyıla girişimiz gerekse Kayıp Rıhtım'ın üçüncü yaşını kutlayışımız sebebiyle, aynen geçen sene olduğu gibi özel bir şeyler yapalım dedik. Ve seçki temamızı dünyadaki en bilinen karakterlerden biri olan Noel Baba yaptık!

Tema dahilinde tam on adet öykü geldi. İsterseniz hemen bakalım, kimler hangi öyküleriyle seçkimize katılmış, göz atalım:

- Maruda’nın Hediyesi adlı öyküsü ile alpi

- Yılbaşı Serüveni adlı öyküsü ile Yusuf Koca

- Myra Köyünün Hortlağı adlı öyküsü ile Wyern

- Claus adlı öyküsü ile Nihbrin

- Sevgili Noel Baba adlı öyküsü ile mit

- İnanç adlı öyküsü ile Victoria

- Bilinç adlı öyküsü ile black_helen

- Gizemli Soygun adlı öyküsü ile mit

- Sonsuzluğun Ötesinde adlı öyküsü ile Amras Ringeril

- Son Bir İyilik adlı öyküsü ile magicalbronze

Ayrıca tema dahilinde birinci seçilen öykümüze de M. İhsan Tatari'nin Yemin ve Öç kitabını göndereceğiz, tekrar hatırlatmış olalım. Bununla birlikte, bundan sonra ankete katılmak isteyen arkadaşlarımız foruma üye olmadan, yalnızca öykü sayfasında oylarını kullanabilecekler. Öykü sayfasından, hemen sağ menünün alt kısmında, geçen ayın seçkisi için açmış olduğumuz anketi oylamaya başlayabilirsiniz!

Evet, sizleri öykülerimizle baş başa bırakmadan önce gelecek ayın temasını söyleyelim. Şubat 2011 için belirlenen temamız "Bulut" oldu! Her zaman ki gibi öykülerinizi kayiprihtim@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Gelecek ay tekrar görüşmek üzere, herkese iyi okumalar!

Sevgiler,
Hakan "magicalbronze" Tunç
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seçkide On Dokuzuncu Ay !!!
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2011, 05:17:17 »
İlk günden 7 tanesini okutacak kadar güzel öyküler gelmiş bu ay. "Değişik" ve güzel. Hepsi için yapabileceğim ortak bir yorum varsa o da "ilginç" olurdu herhalde.

8 ay sonra ben de tekrar katıldım, belki de onun da etkisi var bu kadar okumamda ;D
try again fail again fail better

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2011, 09:28:29 »
10 öykü mü? Yihhu! Ben de katılım az olacak diye hayıflanıyordum. Hatta sırf bu düşünce sebebiyle double yaptım ben de bu ay. Hatta triple yapacaktım ama vakit yetmedi :) Herkese keyifli okumalar...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2011, 10:33:19 »
İhsan abi 2 aydır 2şer 2şer gidiyorsun ;D. Ne bu üretkenlik, ne bu yazma aşkı. Maşallah, nazar değmesin :D.

Beklediğimden kat kat fazlası ile karşılaştım bu ay. Dolu dolu bir çeki olmuş. Yazan herkese teşekkürler! Savulun, yorumlarımız geliyor!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2011, 11:01:55 »
Evet, bu ayki öyküler ayrı bir hoşuma gitti!

mit'in triple yapması için kampanya başlatacaktım ama zaten bu ay oldukça fazla çalıştığı için, aslına bakarsanız biraz da can güvenliğim adına.., ehem yani işte çok çalıştığı yüzünden zorlamak istemedik. Hem yazmış olduğu ve devamı gelecek yeni kurgusu olan Gizemli Soygun, hem de okurken sizi kahkahalara boğacak Sevgili Noel Baba adlı öyküsünü şiddetle tavsiye ediyorum.

Geçen ay triple yapan alpi, bu ay tek bir öyküyle ama ilginç bir öyküyle karşımızda. Es geçmeyin!

Artık diline ve tarzına alıştığımız Wyern'de "N'aptın sen be abi?!" denilecek bir öykü yazmış. Bu ünlem tabii ki olumlu anlamda. Öyküleri sizlere çok farklı bir kurgu okuma deneyimi yaşatacaktır.

Sekiz ay boyunca sesi soluğu çıkmayan [*]malum, üniversiteli oldu Amras'da[/*], yine şahane ve bölümüne yakışır bir öykü ile karşımıza gelmiş. Kesinlikle kaçırmayın derim...

black_helen'in kendi tabiriyle son dakika golü ise seçkimize ayrı bir renk kattı, söylemeden geçemeyeceğim... Son dakika golü olduğundan çok fazla bakamadım ama Amras'ın yorumundan yeni bir anti kahraman kazandığımızı belirtebilirim, hemen okuyun bence...

Öyküsüyle seçkimize renk veren bir diğer kişi, yani Nihbrin'de, Ursula'yı yakalamış olacak ki bu ay Clasus adlı öyküsüyle bizlerle, diye iğrenç bir espri yapmayacağım tabii ki! Ama şaka bir yana, aynı Wyern gibi Nihbrin'in de kendisine ait bir yazım tarzı var, yani farklı ve değişik tarzda. Ayrıca bu öyküsü diğerlerine nazaran daha kısa olmuş, yazara bile ilginç gelmiş! Hemen koşarak okuyun, amma velakin Ursula'yı yakalamadan olmaz! [*]tıp[/*]

Bunlar haricinde yeni yüzler de görüyoruz. İnanç adlı öyküsüyle, seçkide ilk defa boy gösteren Victoria ve Yılbaşı Serüveni isimli hikayesiyle Yusuf Koca'yı görüyoruz. Yusuf adlı arkadaşımız büyük ihtimalle forumda üye değil, olsa kullanıcı adını da gönderirdi. Demek ki öykü gönderebilmek için illa forumda bir üyelik almaya gerek yokmuş, resim 1'de de görmüş olduk! Bunlar da oldukça sürükleyici ve bir o kadar da hoş öyküler.

Bir de magic diye biri çıkmış, normalde yayınlamayacaktık ama acıdık ayıp olmasın dedik adama. Son bir iyilikmiş falanmış filanmış. Okumasanız da olur yani, önemli olan diğer öyküler. Nihayetinde oylanacak olan onlar!

Haydi bakalım iyi okumalar. [*]ikinci kez demiş oldum[/*]
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2011, 11:33:53 »
Fikir belirtip hikaye yazamamak inanın bana çok koydu bu ay. Zaten 'konu şu hadi yazın!' dendiğinde pek yazamadığımın farkındayım fakat bu ay yazmalıydım gerçekten. Kendimi affettirmek adına bütün hikayeleri en kısa zamanda okuyup detaylı yorumlar yapmayı planlıyorum.

(Aylık seçkilere yetiştiremeyip yarım kalan hikayelerimi biriktirsem. Yarım Hikayeler seçkisi oluştururum herhalde. 'Yarım kalmış hikayeler' gibi bir tema seçerseniz yaklaşık 6-7 hikayem hazırda bekliyor haberiniz olsun :) )

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2011, 18:30:48 »
Bu ayki öykülerden en çok hoşuma giden ve gülmekten gözlerimden yaş gele öykü ,dıı drı drınının  nınn! Açıklıyorum; -Sevgili Noel Baba adlı öyküdür. Şuan hala hikayede geçen en sevdiğim yılbaşı şarkısı olan  Dean Martin’den ‘Let it snow’ u dinlemekteyim. :)
Diğer öykülerde çok güzel. Herkes bayağı bir emek harcamış, özenerek yazmış hikayelerini.( kendimde dahil :D)
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2011, 19:58:31 »
Bu seçkiye katılamamıştım. Şimdilik okuduğum öykülere bakınca da yazdığım -daha doğrusu yazmaya çalıştığım- öykünün yanında onların ne kadar yaratıcı olduğunu görünce de iyi ki katılamışım diyorum. :) Ama Şubat ayına kesinlikle katılara Tünel'in Ölüleri'nin devam niteliğinde -büyük ihtimalle devamı- olacak bir öyküyle katılacağım. Umarım işe yarar bi' şeyler yazabilirim :)

Çevrimdışı alpi

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
    • resmî
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2011, 17:15:01 »
keyifli bir seçkiydi, yazması da okuması da... emeği geçen herkese teşekkürler :)
- - -

Vesaire, vesaire.