Kayıt Ol

Aynı Yolda

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -1-2-3-4-5-6-7-...
« Yanıtla #75 : 16 Haziran 2010, 11:20:48 »
Şişleyebilme potansiyeli  :xD

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #76 : 16 Haziran 2010, 12:41:53 »
Euehuehueh xD
May the force, be with you.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #77 : 16 Haziran 2010, 12:43:37 »
Vicdan azabı çekeceğini bekliyordum zaten. Hikayenin ana temasının bu olacağını sezmiştim. Ama bu kadar erken olacağını düşünmemiştim doğrusu.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 16 Haziran 2010, 15:53:03 »
2. bölümde kaldım işim çıktı. Şimdilik iyi gidiyor ilgi çekici başaldı gelince devam edeceğim.

Evet bitirdim ellerine sağlık çok güzel gidiyor devamını da bekliyorum. Vicdan azabı kısmının üzerinde fazla durmamana üzüldüm gerçekten çünkü güçlü bir duyguyu yakalamışken suyunu çıkarana kadar vurgulamalıydın ( Bence). Ayrıca 1. sayfanın 1. mesajına hikayenin kaldığın kısma kadarki bölümlerini editlemeni de bekliyorum. Ara ara okuyan biri için oldukça işkenceli olmuş :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 16 Haziran 2010, 18:00:19 »
2. bölümde kaldım işim çıktı. Şimdilik iyi gidiyor ilgi çekici başaldı gelince devam edeceğim.

Evet bitirdim ellerine sağlık çok güzel gidiyor devamını da bekliyorum. Vicdan azabı kısmının üzerinde fazla durmamana üzüldüm gerçekten çünkü güçlü bir duyguyu yakalamışken suyunu çıkarana kadar vurgulamalıydın ( Bence). Ayrıca 1. sayfanın 1. mesajına hikayenin kaldığın kısma kadarki bölümlerini editlemeni de bekliyorum. Ara ara okuyan biri için oldukça işkenceli olmuş :)

Yaşayan biri olarak söylüyorsun tabii.. =) Derhal yapıyorum öyleyse. Okuyup bitirmene çok sevindim ve bir okuyucu daha kazanmak harika =) (Vicdan azabının suyu ileride çıkacak merak etme... )

Yorumun için teşekkürler Malkavian =) Okuduğun için de teşekkür ederim beğenmene de çok sevindim =)

Vicdan azabı çekeceğini bekliyordum zaten. Hikayenin ana temasının bu olacağını sezmiştim. Ama bu kadar erken olacağını düşünmemiştim doğrusu.

Huh ? Daha başlamadık bile :D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -8-
« Yanıtla #80 : 16 Haziran 2010, 22:07:21 »
   Gizem ile beraber Elif'in yanına gidiyorduk. "Nasıl oldu ? " diye sordu yolda yürürken."Ne nasıl oldu ? " dedim. Suratıma baktı. "Off...Biliyorsun işte, nasıl başladı bu aşk ? " dedi. Yüzüne döndüm. Gülümsedim. "Nasıl olduysa oldu işte. Önemli olan olmuş olması değil mi ? " dedim. Hala anlamamıştı ve aval aval etrafı seyrediyordu.

Sonra, kafamın içinden sesler duymaya başladım. "Neden gittin... Neden ? " diyordu ses. Acıklı, hülyalı, etkileyici bir kız sesi. Sonra geçen seferki bayılmam gibi bir şeyler... Yere düştüm galiba. Bir çınlama sesi. Kesik kesik gelen Gizem'in sesi...

Sonra bambaşka bir alem. Tavanda asılı duruyorum. Kumral, bakır rengi saçları olan güzel gözleriyle beni süzen üzgün bir kız ağlayarak konuşuyor. "Kaderi değiştirdin... Yolunu değiştirdin Alperen, beni de bıraktın burada... Yalnızım... Sensizim ve ne yapacağımı bilmiyorum. Beni bıraktın, Bıraktın beni... BIRAKTIN ! "

Ben de ağlıyorum. Ne olduğunu bilmiyorum her yer bulanıyor görüntüler karışıyor birbirine giriyor ve etrafımda dönerek yeni bir görüntü oluşturuyor. Ben hala ağlıyorum...

Karanlık bir oda, sadece loş bir ışık giriyor içeriye. Elinde bıçak tutan birisi ağlıyor... Gözleri mosmor, tanınmaz halde. Kim olduğunu anlamaya çalışıyorum. Mor gözlerin, somurtan suratın sahibinin Mustafa olduğunu görüyorum. Ağlıyor, ağlıyor, ağlıyor... Sonra birden bana dönüyor. Gözlerime bakıyor ve bakışları deliyor adeta beni. "Senin yüzünden..." diyor bana ve kesiveriyor bileğini. Haykırıyor bir yandan da,  "ELİF..! " Son nefesi oluyor Elif, son kelimeleri... Dudaklarının son kıpırdayışı oluyor. Ben ağlıyorum. Vicdan azabı her yanımı kaplıyor...

Görüntüler tekrar dönerek netleşmeye başlıyor, gerçek hayata dönüyorum galiba.Bilincim yerine geliyor, gözlerim çok fena yanıyor. Anlıyorum ki hiç kırpmamışım gözlerimi. Gizem bana bakıyor, ağlıyor. "Neden ağlıyorsun ? " diyorum. "Esas sen ağlıyorsun." diyor. "Neyse." diyorum. "Bir rüyaymış sadece, Mustafa'nın canına kıyacak hali yok ya ? " Fakat o kumral kız geliyor aklıma. Ağlaması bana bakması... Anlam veremiyorum, daha önce hiç görmediğim birisi.

Elimi yüzüme götürüyorum, ıslak. Yanıyor gözlerim... Gizem bir şeyler söylüyor. Duymuyorum. Sadece düşünüyorum. Mustafa, Elif, Kumral Kız... Neler oluyor, anlamıyorum. Sadece ağlıyorum neye ağladığımı bilmeden... "Kaderi değiştirdin." diyor kafamın içindeki ses. "Sonuçlarına katlanmalısın..."

Sadece bir rüya diyerek avutuyorum kendimi ve kalkıyorum yerimden. Uzaklaşıyorum, hatta kaçıyorum o bayıldığım yerden, gördüklerimden ve gerçeğe dönüşmesinden korktuğum şeylerden...

Spoiler: Göster
Malkavian, kardeşim şu ilk sayfaya yapıştırma işini öykü bitince yapsak ? Daha iyi olmaz mı dersin ha ?

-di'li geçmiş zaman kullanmamışsın eleştirisini yapmayınız... Bu zamanın yerini tutmuyor :D

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -1-2-3-4-5-6-7-8..
« Yanıtla #81 : 16 Haziran 2010, 22:18:13 »
Öncelikle neden daha önce yorum yapmadığımı söyleyeyim. Sevgi, aşk, hayatı pahasına kendini birine adamak olaylarına inanan bir insan olmadığımdan dolayı konu pek ilgi çekici gelmemişti başlarda. Genede merak ederek her bölümü okudum ve işin fantastik kısmı oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Ama oldukça merak ettiğim birşey var; bu karakterlerin yaşı. Genç oldukları anlaşılıyor fakat 19 yaş ile 14 yaş arasında özellikle bu tarz konularda büyük bir uçurum olduğundan dolayı bir türlü kesin birşey oluşturamadım kafamda.

Bunun dışında bir aşk üçgeni oluşmuş ortada, (hatta dörtgeni) güzel malzeme çıkar bu konudan ve güzelde işlemişsin. Tebrik ettim ve bana hitap etmese de okumaya devam edeceğim.  :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 16 Haziran 2010, 22:19:59 »
 Son iki bölümü birden okudum.İçsel hesaplaşmalarla dolu...Ben demiştim bunun bir bedeli olur diye.İşler iyice sarpa sardı.Gizem yüzüstü bırakıldı ve Mustafa (eğer şuna ön görüş mü desek her neyse doğruysa)  intihar etti.Dramatik.Diğer bölümleri en yakın zamanda göndermen dileğiyle :)

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 16 Haziran 2010, 22:24:29 »
Bence o kumral kız değil de Gizem olmalıydı gerçek aşk :D Elif'ten bi türlü hoşlanmadım :D Yazık Mustafa'ya ama yaa :'(
Bu bölüm de en az diğerleri kadar güzeldi antiseptilk, tebrikler ;D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 17 Haziran 2010, 00:12:02 »
Bence Mustafa'nın psikolojik desteğe ihtiyacı var, her an kendini öldürmekten vazgeçip Alperen'e saldıracakmış gibi :P

Daha önce de belirttiğim gibi hikâye çok güzel ilerliyor Antiseptik ama acaba bütün bunların ne anlama geldiğini ve Alperen'in aslında neleri değiştirdiğini ne zaman öğrenebileceğiz?

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 17 Haziran 2010, 08:03:31 »
Bence Mustafa'nın psikolojik desteğe ihtiyacı var, her an kendini öldürmekten vazgeçip Alperen'e saldıracakmış gibi :P

Daha önce de belirttiğim gibi hikâye çok güzel ilerliyor Antiseptik ama acaba bütün bunların ne anlama geldiğini ve Alperen'in aslında neleri değiştirdiğini ne zaman öğrenebileceğiz?

Anlamadım, kafandaki soru tam olarak nedir berre ?

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 17 Haziran 2010, 19:29:00 »
Anlamadım, kafandaki soru tam olarak nedir berre ?
Doğrusu Antiseptik ben de nasıl anlatacağımı bilemedim. En iyisi ben yeni bölümleri okudukça kendi kendimi yanıtlıyayım :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -9-
« Yanıtla #87 : 17 Haziran 2010, 23:07:19 »

Valla ilk sezonun sonuna geliyoruz yavaş yavaş... =)

Gizem ile beraber Elif'in yanında oturuyorduk. Yolda sürekli midem bulanmıştı ve canım çok fena sıkkındı. Sadece bir baygınlık değildi bu... Hissediyordum ama kendim de inkar ediyordum bunu. Biz geleli hemen hemen beş dakika olmuştu ve Elif hiç konuşmamıştı. Esmer teni sapsarı kesilmiş gözleri büyümüş boş boş bakıyordu. Ben sormaya korkuyordum ki Gizem sordu. "Ne oldu Elif ? " Elif'den ses yok. Sessiz bir beş dakika daha geçmişti ki Gizem tekrar sordu. "Elif sana soruyorum ? Ne oldu ? " dedi.

Elif kocaman gözlerini yavaşça Gizem'e kaydırdı. Bir dakika kadar daha sessiz kaldıktan sonra dudakları zoraki kımıldadı... "Mustafa..." dedi. Ürperdim, tüylerim diken diken oldu. "İntihar etmiş. Kurtarmaya çalışmışlar ama başaramamışlar..." Gözleri doldu. Artık hıçkırıyordu. "Mustafa ölmüş !" dedi.

Benim de gözlerim doldu. İnanamıyordum. Mustafa nasıl ölebilirdi ki ? Gördüklerimin gerçek olma ihtimali neydi ? İnanamıyordum. Ölmesi imkansızdı. Kim bir kız için kendini öldürür ki diye düşünecekken. 4 ay önce elimde bıçak aynanın karşısında ağladığım zamanı hatırladım. Onun için değer miydi gerçekten ? Elif, buna değecek kadar değerli biri miydi.?

Cevabım henüz iki hafta önce bile milyonlarca kez evet olurdu fakat o ulaşılmaz yer şimdi bana ahmakça bir çocukluk olarak geliyordu. Birden titremeye başladım, Mustafa olsa, sevdiğine ulaştığı zaman benim gibi olmazdı heralde. Gözlerim açıktı, bütün vücudum titreyerek ve kasılarak yere düştüm. Yine bayılıyordum. Vicdan azabından yanarken üstüne bir de Kumral Kız tuz biber ekti. "Beni bıraktın... Mustafa'yı öldürdün... Korkunç bir azap bu... N'olur geri dön bana ! " diye bağırıyordu. "Geri mi ? " dedim." Daha önce seninle miydim ki ? " Kız bir süre sessiz kaldı ve sonra ekledi. "Geri derken, zamandan bahsediyorum ! "

Anlayamıyordum. Kız açıkça beni çağırıyordu ve beni seviyordu. İşin garip tarafı, sadece vicdanımla baş başa kaldığım zamanlarda geliyordu. Vicdanımın sesiyle birleşim ruhuma fısıldıyordu adeta ve o ağlarken benim de ağlayasım geliyordu... Sanırım bu aşka en yakın duygulardan biriydi... Bedenime yeniden dönerken sadece ağlıyordum yaptıklarıma yanarak.... Birilerinin mutluluğu, birilerinin ölümü olmuştu. Ve en mükemmel olanı, en ölümcül olanına dönmeye başlamıştı artık...

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -1-2-3-4-5-6-7-8-9...-
« Yanıtla #88 : 17 Haziran 2010, 23:36:05 »
Sezonun bitecek olması kötü :( Ben şu an Alperen'in zaman yolculuğu yapacağı kanısındayım.

Romantik Geleceğe Dönüş!!

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle Bölüm -1-2-3-4-5-6-7-8-9...-
« Yanıtla #89 : 17 Haziran 2010, 23:37:26 »
Sezonun bitecek olması kötü :( Ben şu an Alperen'in zaman yolculuğu yapacağı kanısındayım.

Romantik Geleceğe Dönüş!!

Geleceğe dönüş... Güzel laf =) Sezon bitse bile ben burdayım be... En fazla 1 hafta ara veririm merak etme ;)