Kayıt Ol

Üçleme Ölçer

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Üçleme Ölçer
« : 25 Mayıs 2011, 19:21:30 »
Doobybrain.com sitesinde rastladığım bir tabloyu sizlerle de paylaşmak istiyorum. Üçleme şeklinde beyaz perdeye aktarılmış pek çok filmde, filmlerin iyilik oranları bir tabloda yansıtılmış. Belki değerlendirme biçimi tartışılır ama ortaya çıkarılan sonuç gerçekten güzel.

Yüzüklerin Efendisi'nden, Terminatör'e, Geleceğe Dönüş'ten Godfather'a kadar efsaneleşmiş üçlemeler ve bu üçlemelerde hangi filminin daha iyi olduğunun yorumu aşağıdaki tabloda.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Üçleme Ölçer
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2011, 19:38:50 »
Bence LOTR'un 3 filmi de full olmalıydı,Bunun dışında  Star Wars olan eski üçleme mi yeni üçleme mi? Bunun dışında kafama yatan bir tablo.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2011, 21:50:24 »
Star Wars'ta Episode 2 ile Episode 5 arasındaki "awesome"lık farkını dikkate alırsan (şöyle ki, 5 bütün serinin en iyi filmi, 2 ise en kötüsü, tabii ki bu benim görüşüm ama genel yorum da böyle sanırım) sanırım "orijinal üçleme" adı altında geçen 4-5-6'yı baz almış.

Her nedense Jurassic Park ve Terminator'ın 3. filmlerini çok severim ben, onun haricinde gayet yerinde bir liste olmuş, güzel de olmuş iyi de olmuş yani.

Çevrimdışı BenJuno

• *
  • 2
  • Rom: 0
  • geç kalan çocuk.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2011, 05:15:40 »
the matrix: reloaded'ın da kendi içinde en az ilk film kadar derin olduğu 3-5 izlemeden sonra anlaşılabilir bence. biraz düşük verilmiş yani. öte yandan revolutions, sonuna kadar hak etmiştir sürünmeyi.

x-men: last stand, bence serinin en iyi filmiydi, çok ayıp olmuş.

ama daha da büyük ayıp, hatta gelmiş geçmiş en büyük ayıp, batman'de geliyor bana göre. the dark knight, seriyi geçtim, hayatımda izlediğim en derin ve güzel filmlerden biridir, oyunculuktan senaryoya kadar her açıdan. normalde forumu mesaj yazmadan sessiz sakin takip ediyordum şimdiye kadar, ama sessizliğimi bozduran da dark knight'a yapılan bu haksızlık oldu. bence haksızlık tabi.

bunlar dışında, back to the future 2 & 3, biraz daha yüksek olmayı hak ediyor gibi.
ve bu kadar. bu kadar diyorum da, resmen silbaştan yazdım listeyi.

neyse işte.
benjamin juno.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2011, 20:07:45 »
the matrix: reloaded'ın da kendi içinde en az ilk film kadar derin olduğu 3-5 izlemeden sonra anlaşılabilir bence. biraz düşük verilmiş yani. öte yandan revolutions, sonuna kadar hak etmiştir sürünmeyi.

x-men: last stand, bence serinin en iyi filmiydi, çok ayıp olmuş.

ama daha da büyük ayıp, hatta gelmiş geçmiş en büyük ayıp, batman'de geliyor bana göre. the dark knight, seriyi geçtim, hayatımda izlediğim en derin ve güzel filmlerden biridir, oyunculuktan senaryoya kadar her açıdan. normalde forumu mesaj yazmadan sessiz sakin takip ediyordum şimdiye kadar, ama sessizliğimi bozduran da dark knight'a yapılan bu haksızlık oldu. bence haksızlık tabi.

bunlar dışında, back to the future 2 & 3, biraz daha yüksek olmayı hak ediyor gibi.
ve bu kadar. bu kadar diyorum da, resmen silbaştan yazdım listeyi.

neyse işte.

Fakat şöyle bir şey var. Oradaki sıralamada Dark Knight yok. Batman filmlerinden kasıt, kronolojik olarak Batman (1989 - Tim Burton) , Batman Returns (1992 - Tim Burton) ve Batman Forever (1995 - Joel Schumacher) . Yani o sıralamadaki oylamalar gayet yerinde. Hatta üçüncü film, bence eksiye doğru gitmeli, evrenden yok olmalı.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı BenJuno

• *
  • 2
  • Rom: 0
  • geç kalan çocuk.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2011, 00:24:16 »
Fakat şöyle bir şey var. Oradaki sıralamada Dark Knight yok. Batman filmlerinden kasıt, kronolojik olarak Batman (1989 - Tim Burton) , Batman Returns (1992 - Tim Burton) ve Batman Forever (1995 - Joel Schumacher) . Yani o sıralamadaki oylamalar gayet yerinde. Hatta üçüncü film, bence eksiye doğru gitmeli, evrenden yok olmalı.

tamam, o zaman sorun yok. ben star wars'a baktığımızda da serinin 4. 5. ve 6. filmlerinin baz alındığını göz önünde bulundurarak, çekim sırasına değil de seride bulunduğu sıraya bakıldığını zannederek, sondan başlayıp batman returns (1992), batman begins (2005) ve batman the dark knight (2008) olarak yapmıştım sıralamayı. batman forever'ı neden atladığımı sorarsan, film hakkındaki "evrenden yok olmalı" görüşünü paylaştığımızı düşünüyorum. batman & robin'i neden atladığımı sorarsan da, bilmiyorum. galiba batman değil de, batman & robin olduğundan.

her neyse. zaten bence indiana jones'undan superman'ine, 3'ten fazla film barındıran serileri, sırf efsane oldukları için bir şekilde trilogy listesine sokmaya çalışmak en başından hata.
benjamin juno.