Kayıt Ol

Yeni Ay | Film

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Ay | Film
« Yanıtla #30 : 22 Kasım 2009, 21:10:52 »
Şimdi beğenen ve beğenmiyen kısma bakyorumda erkekler filmi küçümsüyo genel olarak(ki küçümsencek kadar kötü) , kızlarda (genel olarak) hayranı. Acaba olay imkansız aşk hayranlığımı?
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Kasım 2009, 00:07:28 »
Felsefe ve kült birşeyler arayan için rezalet.Aksiyon ve romantizm isteyenler için birebir. Bu kadar basit BENCE.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #32 : 29 Kasım 2009, 20:51:34 »
Ahahahahaha..
Filme yalnız gitmeme çook üzüldüm.
Gülmek istediğim bir çok yerde kıkırdamalarımı kendime sakladım..

Neydi film ya?
Zaten Robert filmin 4'te 3'ünde yoktu.
Film Bella'nın duygularından ibaret, ötesini aramak haksızlık olur.
Tek ayrılık acısı çeken insanoğlu kendisi..Bu ayrıcalığı nasıl bir filmin çekilebilir yanı olarak önümüze sürmeye çalışmışlar inanamadım.

Her şey bir yana, filmde ciddi anlamda kahkaha atmak istediğim üç kısım oldu.
Birincisi Edward'cığımızın ilk filme giriş sahnesi..Omuzlarını sallaya sallaya ağır çekimde sahneye girmesi..

Diğer ve en can alıcı güldüren kısım ise kırlarda koşan Edward ve Bella.. Hülya Koçyiğit ile Ediz Hun'a taş çıkartacak moddalardı..Yarışırlar cidden..
En son hatırladığım kadarıyla öyle bir sahne Bridget Jones'ta dalga konusuydu..
Üçüncü bölüm ise filmin son repliği..Ahahaha..

Of..Smokin giydirilmiş bir Ajdar misaliydi film..
Korkunç basit bir senaryoyu mükemmel efekt ve oyuncularla donatmışlar..

İyi bir pazarlama tekniği tabi ama sanatsal açıdan kesinlikle çok değersiz bir filmdi..
Parama acımadım..Pattinson'a feda olsun. :P

Ne de olsa eski toprağımız..Cedric. :P

Ha bir de..
İtalya'da konseydeki sarışın çocuğumuzu hatırlayan çıktı mı aranızdan? :P

Sweeny Todd'da Johanna Johanna diye sayıklayan arkadaşımızdı kendisi. :P
Jamie Campbell Bower

+

Bir Dakota gördüm sanki.. :P
Ne kadar güzel bir kız olmuş.
Maşallah.. :P

Ay ay ay bir de Edward'ın rujunun numarasını istiyorum. :P

Not to mention the pincers...

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Kasım 2009, 08:54:13 »
Bence filmi beğenenlere kültürsüz diye etiket vurmak gerçekten acımasızca bir yorum.

Filme gittim. Kitaptan çok da farklı değildi. En azından Harry Potter'a göre çok daha az kopmuşlardı romandan. Yine de filmi pek beğenmedim. Sanırım bazı şeyler kitaplarda daha iyi anlatılıyor. Alacakaranlık serisini gerçekten seviyorum. Ben gençlik dizilerine/filmlerine de bayılırım zaten. Bunun üzerine bir de fantastik bir öğe eklenince benim için bulunmaz Hint kumaşı oluyor.

Tabi keşke, sırf Edward'ın sahneleri uzasın diye ellerinden geleni yapmamış olsalardı.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Aralık 2009, 21:51:38 »
O sarışın çocuk HP'nin 7. filminde Grindewald'ı oynayacak imiş. :P Hoş bence. :P

Filme gelirsek... rezalet mi desem? Hmm. Haksızlık mı ediyorum? Ama bana gerçekten rezalet gibi geldi. Bella'yı kitapları okuduğumda salak bir kız olarak görmüştüm, şimdi bu salak kızın "ayrılık acısı" maceralarını izlemek daha da sıktı beni. Herkes yakışıklı, herkes güzel. E tabi bu film izlenir. Ama içinde hiçbir şey yok! Yok arkadaş! 'Ergenliğe girmiş romantik kızlara bir film nasıl beğendirilir?' sorusunu soranlar bu filmden kopya çekebilirler. Normalde takıntılı bir insan değilimdir, ama filmde ki Bella'nın açık ağzı ve 3 sn de bir dudağını ısırmasına sinir oldum. :D Benim aklıma takılan... Herşeyi gören Alice, Bella'nın elinin kesileceğini neden görmüyor?

Neyse, bence film kitaplardan bağımsız gitsin. Victoria Bella'yı yesin, Edward'ı da Volturi. Devam filmi olarak Volturi'yi çeksinler. En azından bir esprileri var.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 10 Aralık 2009, 18:53:05 »

Filme gelirsek... rezalet mi desem? Hmm. Haksızlık mı ediyorum? Ama bana gerçekten rezalet gibi geldi. Bella'yı kitapları okuduğumda salak bir kız olarak görmüştüm, şimdi bu salak kızın "ayrılık acısı" maceralarını izlemek daha da sıktı beni. Herkes yakışıklı, herkes güzel. E tabi bu film izlenir. Ama içinde hiçbir şey yok! Yok arkadaş! 'Ergenliğe girmiş romantik kızlara bir film nasıl beğendirilir?' sorusunu soranlar bu filmden kopya çekebilirler. Normalde takıntılı bir insan değilimdir, ama filmde ki Bella'nın açık ağzı ve 3 sn de bir dudağını ısırmasına sinir oldum. :D Benim aklıma takılan... Herşeyi gören Alice, Bella'nın elinin kesileceğini neden görmüyor?

Neyse, bence film kitaplardan bağımsız gitsin. Victoria Bella'yı yesin, Edward'ı da Volturi. Devam filmi olarak Volturi'yi çeksinler. En azından bir esprileri var.
Süper ya :D Çok güldüm bu yoruma nasıl desem duygularıma tercüman olmuşsun sana katılıyorum :D

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 10 Aralık 2009, 23:58:32 »
@MoonshieLD

Alice sadece karar verilmiş şeyleri görebiliyor. Önceden planlı olması gerek yani. Kanama olayında da böyle bir şey olmadığı için görememesi normal.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Aralık 2009, 17:36:05 »
@MoonshieLD

Alice sadece karar verilmiş şeyleri görebiliyor. Önceden planlı olması gerek yani. Kanama olayında da böyle bir şey olmadığı için görememesi normal.

Hmm, evet anladım. :D "Gelecek görecelidir" olayı.

[spoiler]

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Aralık 2009, 18:09:34 »
Filmi izledim.Yeni ayı izleyince zavallı alacakaranlığın filmine haksızlık ettiğimi gördüm.Meğer ne kadar güzelmiş alacakaranlığın filmi.Film başladıktan bir kaç dakika sonra uyku bastırdı voltirilere kadar esneyip durdum.Ancak gelişme var sevgili bella-tavşan bir kaç yerde ağzını kapamayı başarabiliyor.Ve biz onun ön dişlerini izlemekten kurtuluyoruz.Edwardaki havalara ise ne demeli.Eğer gülmek istiyorsanız yeni ayı izleyin derim.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 13 Aralık 2009, 21:23:50 »
Biraz Türk filmi havasında dimi.

"Bir zamanlar istemediğin fakir ama gururlu bir insan vardı. Vampirim, dedin. Bana göre değilsin dedin. Aylarca yas tuttum, sonra birden iyi kalplı bir kurt çıktı karşıma. Bana yardım etti, beni hayata bağladı Edvırd! Sonra sen geldin ve onu bıraktım."

:P

[spoiler]

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 14 Aralık 2009, 17:45:23 »
Şimdi beğenen ve beğenmiyen kısma bakyorumda erkekler filmi küçümsüyo genel olarak(ki küçümsencek kadar kötü) , kızlarda (genel olarak) hayranı. Acaba olay imkansız aşk hayranlığımı?
Hem imkansız aşk hem de karaktere olan bireysel hayranlıktan kaynaklı. Filmi sırf Edward ve Jacob için izleyen o kadar beyni aşktan çorba olmuş fanlar var ki sayıları ancak faktöriyellerle ifade edilebilir. =P
Ve son zamanlarda Twi & Hp'yi kıyaslıyorlar açıkçası gerçekten baydı, temalarında zerrecik ilgi alaka yok, neyi kıyaslıyor bunlar. XD

"Bir zamanlar istemediğin fakir ama gururlu bir insan vardı. Vampirim, dedin. Bana göre değilsin dedin. Aylarca yas tuttum, sonra birden iyi kalplı bir kurt çıktı karşıma. Bana yardım etti, beni hayata bağladı Edvırd! Sonra sen geldin ve onu bıraktım."

Evet, gayet güzel özetlemişsin katılıyorum. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #41 : 14 Aralık 2009, 20:08:03 »
Alacakaranlık Serisi ilk çıktığında, ben de kıyaslamıştım Harry Potter ile. Ama bu kıyaslama "çıkış yapma yönü"yle ilgiliydi. İkisi de patladı filmleriyle.

Yakında Percy Jackson'un olacağı gibi. :) Gerçi o patlamayı fazlasıyla hak ediyor ya, neyse... :D

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #42 : 15 Aralık 2009, 19:00:08 »
Şimdi uzun uzun dil dökerdim ama felaket yorgunum. O açıklamamı beni bu başlık altında kışkırtacak başka mesajlara saklıyorum. :P

Kısacası, Alacakaranlık serisi Harry Potter'ın sayfa tozu dahi olamaz.
Kimse kıyaslamaya kalkmasın, edebiyat bilgisinden şüphe ederim. :D

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 21 Aralık 2009, 23:05:01 »

:DKesinlikle evet.Duygularımı tercüme etmişsin. :D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 22 Aralık 2009, 17:27:52 »
Bence gidip yazar müsveddesi(google'da arattım böyle yazılıyor :D) kadına VtM oynatalım aklı başına gelsin kendinden utansın. Elder'larla bir karşıya gelsin bakın nasıl üç buçuk atıyor.

Kesinlikle katılıyorum. Geçte olsa cevap veriyim dedim. Vampirin ne olduğunu bilmeden, o ortam hakkında bir bilgiye sahip olmadan Twilight'ı izleyip "Vampir Edvıııırt!" diye gezen kızlar iğrenç olmaktan öteye gitmiyor bence söyleyeyim. Ayrıca o Vampirlere biz vampir demiyoruz. "Vejetaryen Vampir" kavramını dışlıyoruz.

Interview with the Vampire, Queen of the Damned izleyin, olmadı Buffy ve Angel izleyin en kötüsü. Ama Twilight nedir ya? Onlar Vampirse buradakiler ne? Buradakiler Vampirse oradakiler ne?

Ha bakmayın böyle dediğime, bir aşk hikayesi olarak gayet etkileyici tamam. Ancak Vampir vampir diye insanlar çıldırınca tepem atıyor...
#rekt