Kayıt Ol

Kitap Bastırmak

Çevrimdışı Metaroid

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kitap Bastırmak
« : 05 Mart 2015, 18:09:19 »
Ağabeyim yaklaşık 350 sayfa olan kitabını bitirmeyi başardı. Henüz 17 yaşında olduğu için yayın evlerine yollamaya cesaret edemiyor. Kardeşi olarak cesaret veriyorum ama nafile :D Kendisi sadece çevresine dağıtabileceği şekilde, yaklaşık 500 adet olarak bastırmak istiyor kitabı. Herhangi bir matbaaya gitse, 500 adet bastırmak istiyorum dese ne kadar masraf çıkarırlar? Yani değişken bir şey tabii de, ortalama olarak ne kadar?

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Ynt: Kitap Bastırmak
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2015, 18:24:34 »
Fiyatla ilgili hiçbir bilgim yok sadece kapak ve sayfa düzenlemesi nasıl yapılacak onu merak ettim. Bildiğim kadarıyla her türlü düzenlemeyi yayın evi yapıyor. Eğer örnek olması açısından 1 adet bastırırsanız önemi olmaz ama 500 yüksek bir rakam bence.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2015, 18:29:03 »
Kişiye göre kapak sorun değil, zira Wattpad sitesinde saçma sapan insanlar da kapak yapıyor, olmadı düz renk üzerine ad yazılır ve birkaç desen eklenir.

Sayfa düzenlemesi de epub'a çeviri olarak düzenlenir, redaksiyon yapılır amatörce ve bastırılır küçük rakamlarla. Eğer giderseniz bir matbaaya size fiyat çıkarırlar çekinmenize gerek yok ve bildiğim kadarıyla bir tanecik kitap bastıramazsınız en azından minimum basım rakamını geçmesi gerekir sayının ben öyle biliyorum. :) Belli olmaz, yine de sorun isterseniz.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2015, 18:42:30 »
Kitabı para ile satmayı düşünüyorsanız bandrol gibi bazı yasal zorunluluklar var, el altından ne kadar başarılı olursunuz bu konuda bilemem. İlinizde bulunan kütüphanelere hediye falan etmek isterseniz de yasal şartları yerine getirmeniz gerek. Uzman Tv gibi sitelerde bu konuların cevapları vardı. Fiyat konusunda kimse kolay kolay bişey diyemez.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2015, 19:01:15 »
Korkunun ecele faydası yoktur. Madem o kadar emek verip bu kitabı yazmış bence yayınevlerine yollayarak şansını bir denesin. Christopher Paolini de miras serisini küçük yaşta yazdı ama bak nasıl tuttu :)

Sadece kendi çevresine dağıtacak demişsin de 500 kişinin kitap okuduğu bir çevreyi valla kıskandım :) benim çevremdekileri toplasam 50 kişi anca çıkar :)

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2015, 19:04:12 »
Korkunun ecele faydası yoktur. Madem o kadar emek verip bu kitabı yazmış bence yayınevlerine yollayarak şansını bir denesin. Christopher Paolini de miras serisini küçük yaşta yazdı ama bak nasıl tuttu :)

Sadece kendi çevresine dağıtacak demişsin de 500 kişinin kitap okuduğu bir çevreyi valla kıskandım :) benim çevremdekileri toplasam 50 kişi anca çıkar :)
Türkiye'de elli kişi mi kitap okuyan, çok kıskandım yemin ederim. Rıhtım'ı saymazsak bende toplasan hakkını veren beş kişi çıkar. O da en iyi ihtimal.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2015, 19:20:16 »

Türkiye'de elli kişi mi kitap okuyan, çok kıskandım yemin ederim. Rıhtım'ı saymazsak bende toplasan hakkını veren beş kişi çıkar. O da en iyi ihtimal.

Hakkını veren bende de 5 çıkar ama tek tük okuyanları sayarsak 50 yi bulur :)

Çevrimdışı Metaroid

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2015, 20:57:04 »
Önce yorum yaptığınız için teşekkürler. Çok yardımcı oldu bize. 500 adet basılmasının sebebi aslında ağabeyimin başka bir sitede de yazıyor olması. Oradan çok tanıdığı mı ne varmış, onların katkısıyla bir şeyler yapacak işte. Kapak konusunda kendisi zaten resim konusunda çok yetenekli, kendi başına halledebilir onu.

Düzenleme: Asıl yapmak istediği şey kitabını bastırıp, kendi imkanlarıyla çeşitli yerlerden dağıtmak. Mesela internet ortamından isteyenlere kargoyla yollayabilirmiş. 350 sayfa olduğuna bakmayın, aslında sayfaların birçoğunda şiir ve şarkı sözleri var.