Kayıt Ol

Millenium Serisi - Stieg Larsson

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Milenyum Serisi Devam Ediyor
« Yanıtla #30 : 11 Nisan 2015, 17:22:48 »

İsviçreli yazar Stieg Larsson’ın ölümünün ardından yayımlanan Milenyum Serisi, bu yılın eylül ayında çıkacak olan 4. kitap ile devam edecek.

Haberin tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Millenium Serisi - Stieg Larsson
« Yanıtla #31 : 11 Nisan 2015, 17:33:24 »
Kitap Eylül ayında çıkıyor, yoksa çıkmıyor mu? :D Amazon Link
Ben tutulacağını sanmıyorum, en azından David Lagercrantz için okunmayacaktır. Madem bu kadar iyi kitap yazıyor, uluslarası ün salmış özgün eserini okumak isterdim, nerede acaba? Stieg Larsson üzerinden prim yapılmasından hiç ama hiç hoşlanmadım.

Edit: ;D Çaktırma abi.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 11 Nisan 2015, 18:43:33 »
Eylül yazıyor zaten orada  :=)

Spoiler: Göster

Aylık kamçı istihkakını hak ettin Bahri :P
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #33 : 11 Nisan 2015, 23:01:06 »
Ben sizi daha sonbahar gelmeden yeni kitaba hazırlamak için öyle yaptım aslında ya.  8)

Aylık kamçı istihkakını hak ettin Bahri :P

Demek artık kırbaçların bittiği yerde kamçılar başlıyor ha. :P

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Ağustos 2016, 05:42:49 »
Örümcek Ağındaki Kız için;

Sonlarına geldiğim kitaptan ben keyif aldım. Serinin önceki kitapları bu son kitapla resmen tazelenmiş gibi oldu. Bazı karakterleri insan gerçekten özlüyor benim için bunlardan biri kesinlikle Lisbeth Salander'miş. Çocuk gibi heyecanlandım tekrar onu okurken ve yazar farkının minimumda hissedilmesi de serinin devamı için hiç bir şüpheye yer bırakmıyor. Ara sıra Stieg Larsson'un yokluğunu hissetmedim değil. O işlemcisinden, ekran kartına kadar betimlediği (az abartmış olabilirim) bilgisayarları özlediğim oldu.

Diğer kitaplarda biz, kahramanlarımızın çoğu işi manuel yoldan hallettiğini görmüştük lakin bu kitapta siber savaşlar söz konusuydu az ya da çok. Yeni bir yazarla beraber seriye yeni bir soluk da gelmişti bana kalırsa ama hala bir yerlerde tüm seride Ateşle Oynayan Kız'ı arıyorum. Bir gün seriyi unutacak olursam sadece Ateşle Oynayan Kız'ı okuyarak hatırlamayı düşünüyorum ama henüz okuduğum hiç bir kitabı unuttuğumu sanmıyorum. (Bir düşünmek lazım :) )

Keşke okuduğum her kitapta bir Lisbeth olsa fikrini üzerimden atmamı zorlaştırdığı için David'i kutluyor ve polisiye ihtiyacımı bir süreliğine giderdiği için Örümcek Ağındaki Kız'a sıkışık kitaplığımda kardeşlerinin yanında hak ettiği yeri memnuniyetle veriyorum.