Kayıt Ol

Avatar Tarihi Üçlemesi // Conor Kostick

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Avatar Tarihi Üçlemesi // Conor Kostick
« : 01 Şubat 2012, 20:36:56 »

Conor Kostick'in uluslararası başarı kazanan Avatar Tarihi üçlemesinin ilk Kitabı Epic geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı!

Çıktığı tarihlerde birçok ödül alan Avatar Tarihi üçlemesi Dünya Ağacı Yayınları ile artık dilimizde de yayımlanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini alan serinin ilk kitabı Epic'in  konusu ise şöyle:

Alıntı
Bundan nesiller önce Yeni Dünya gezegeninde şiddet yasaklanmıştır. Toplumun yönetimi ve anlaşmazlıkların çözümü, bir fantezi bilgisayar oyunu olan Epic üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Yeni Dünya gezegeninde Epic yalnızca bir bilgisayar oyunu değil, bir ölüm kalım meselesidir. Oyunda kaybedersen herşeyini kaybedersin ama eğer kazanırsan dünya senin ganimetindir.

Ailesine yapılan haksızlığın öcünü almaya karar veren Erik oyunun kurallarını altüst etme cüretini gösterince arkadaşlarıyla birlikte kendini güce tapan, amansız bir dünyanın içinde bulur. Artık karşılarında, olabilecek en tehlikeli rakip, oyunun en büyük ustası Komite vardır. Eğer Erik ve arkadaşları bu oyunu kazanırlarsa, Komite'nin Yeni Dünya üzerindeki hâkimiyetini yıkma şansını elde edeceklerdir.

Peki ya kaybederlerse...

Ayşe Ünal Ersönmez'in çevirdiği ve Tony Sahara'nın kapak tasarımını üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Maximen

• *
  • 7
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avatar Tarihi Üçlemesi // Conor Kostick
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2012, 13:52:55 »
Bir şey sormak istiyorum serinin 2. kitap ı çıktımı ?

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2012, 15:05:17 »
Henüz çıkmamış hatta yayınevi Epic'in ardından henüz başka bir kitap basmış değil.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2012, 21:30:28 »
Yayıncılıkla iletişime geçtim serinin 2. kitabı daha çeviriye girmemiş. Bunun nedeni yayın evinin çocuk kitabı ağırlıklı çalışması. İletişime geçtiğim kişi eserin gördüğü ilgiden memnun olduklarını yakın zamanda çeviriye başlanıp 2013 yazından önce çıkacağını söyledi. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2013, 22:46:20 »
Avatar Tarihi’ne “Saga” İle Devam

Conor Kostick'in uluslararası başarı kazananAvatar Tarihi üçlemesinin ikinci kitabı "Saga" geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı!

Sanal dünya Saga’da Hayalet onbeş yaşında anarko-punk bir uçan kaykaycıdır. Ne geçmişi vardır ne de hafızası; olağanüstü yeteneklerine dair her geçen gün artan farkındalığı dışında elinde hiçbir şey yoktur. Aslında kimdir Hayalet? Neden kendini Saga’nın zalim lideri Kara Kraliçe’ye karşı bir mücadelenin içinde bulmuştur?

Ve eğer Hayalet bu dünyanın dışına çıkmaya yeltenirse ya da kimliğini ararken fazla derine inmeye kalkarsa başına neler gelecektir? Bu onun kurtuluşu mu olacaktır yoksa çılgınlığın ve parçalanmanın başlangıcı mı?

Gerçek olduğunuzdan nasıl emin olursunuz?

Çevirisini ilk kitapta da olduğu gibi ‎Ayşe Ünal Ersönmez'in üstlendiği ve ‎Dünya Ağacı Yayınları tarafından dilimize kazandırılan kitabın tanıtım ve künye bilgileri için ‎buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Edda” Raflarda
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2013, 16:02:40 »

Conor Kostick'in uluslararası başarı kazanan ‎Avatar Tarihi üçlemesinin üçüncü ve son kitabı "Edda"

Edda’daki herkes piksellerden oluşmuştur, Penelope dışında. Penelope’nin bedeni bir hastane yatağında canlı tutulmakta, avatarı ise özgürce gezebilmekte, dilediğini yapabilmektedir.

Penelope Edda’nın hükümdarı Lord Scanthax için ölümcül silahlar yaratırken, Scanthax da bir başka sanal dünyayı daha işgal etmeye karar verir. Ancak işin içine EPIC’ten Erik/Sindella, SAGA’dan ise Hayalet girer ve sanal evrenler boyunca savaş rüzgârları esmeye başlar.

Bu işin barış yoluyla çözümü var mıdır? Yoksa çıkış yolu eninde sonunda yine kılıçla mı aranacaktır?

Conor Kostick, Avatar Tarihi üçlemesinin son romanında da aksiyonu, teknolojiyi ve fantaziyi harmanlayarak en az bilgisayar oyunları kadar sürükleyici bir kurgu yaratıyor.

Çevirisini Ayşe Ünal Ersönmez’in yaptığı ve kapak görselini Tony Sahara’nın hazırladığı Dünya Ağacı Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.