Kayıt Ol

Giantitp

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Giantitp
« : 25 Haziran 2011, 13:16:39 »
Birazdan okuyacaklarınız, Aralık 2008 Level Dergisi'nde yayınlanan bir yazıdır.

Order of the Stick Efsanesi: Giantitp

www.giantitp.com

Şimdi, yukarıda vermiş olduğum link'i arama motorunuza yazıp Enter'a basmadan önce sizi uyarmak isterim. Karşılacağınız karikatür sayfası öyle alışıldık sayfalardan değil; öncelikle az da olsa Dungeons & Dragons bilgisi gerektirir. Sonra da gülme krizlerine dayanıklı bir karın kas yapısı ister. Sayfaya girer girmez, hemen sol tarafta şu an 600'lü bölümlerde olan Order of the Stick arşivine tıklarsanız bu uyarının nedenini anlarsınız. Daha ilk bölümden itibaren sizi kahkahadan kırıp geçirecek olan bu karikatür serisi, Rick Burlew adlı dahi bir "geek" tarafından yaratıldı ve yıllardır tüm dünyadaki Dungeons & Dragons masaüstü FRP oyuncularını gülmekten kırıp geçiriyor.

D&D evreninin kurallarıyla dalga geçen bu karikatür sitesi, herkesi uğraması ve haftada bir kere takip etmesi gereken bir site, bilgilerinize. (FRP'den anlamasanız bile bu site bir göz atmaya değer.)

Bölüm Listesi: http://www.giantitp.com/comics/oots.html

Order of the Stick #4:
Spoiler: Göster

Spoiler: Göster
Site -dolayısıyla karikatürler- İngilizce. İngilizcesi pek iyi olmayanların bile anlayabileceğini sanıyorum. Bu arada seri şu an 794. bölümünde.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Ynt: Giantitp
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 13:35:37 »
Ben 200'lü bölümlere kadar takip etmiştim, sonrasında ne oldu da bıraktım bilmiyorum. Ama halen devam ediyor olması sevindirici.

Fakat okumak biraz bilgi ve birikim istiyor. Yani biraz geek olmak gerek DnD konusunda. İngilizceniz de iyiyse, kesinlikle kaçırmayın derim.

Bu tarz bir aralar Goblinlerle ilgili bir seri vardı, onun adı neydi hatırlamıyorum ama o da iyiydi.

Edit: Çok da zor değilmiş aslında, Goblins'miş adı. Merak edenler için Bkz.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011, 14:58:28 »
Kaptırdım kendimi 72. sayfaya kadar okudum. Oynarken saçma gelen birçok konuya değinip baya bir espri patlatmışlar. Bayıldım.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2011, 11:44:24 »
Bende kaptırdım kendimi desem yeridir. Bu linkte de Order of the Stick karakterlerinin çeşitli avatarları var.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake