Kayıt Ol

Kurtadam

Çevrimdışı Confess

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kurtadam
« : 25 Ekim 2012, 10:25:34 »

Beni hem kitap okumaya, hem de fantastik edebiyata başlamamı sağlayan çocukluk kitabım; Kurtadam.

Ama hiçbir yerde bulamadım çok şaşırdım, başka bir öğretmenimin de çocukluk kitabıymış ona hediye etmiştim. :D Okuyanlar ve nereden alabileceğimi bilenler var mı ?

Kitabın en akılda kalıcı tarafı; arka sayfasında da yazıyordu , çocuklar ruh çağırma gibi bişi yaparken başka bir dünyadan kurt adam gelip arkadaşını kaçırıyor. O arkadaşını kaçıran kurtadam ın dünyasına geçmek için bi dolabın içine girmesi gerektiği anlıyor çocuk. Annesine not bırakıyor ;

Anneciğim arkadaşım Brokoli'yi kötü kalpli bir kurtadam kaçırdı. Onu kurtarmak için dolaptan Kurtadam'ın olduğu dünyaya gidicem. Akşam yemeğine evde olurum, seni seviyorum...

Bu tür bi not bırakmıştı :D diğer bi aklımda kalan şeyse çocuk öbür dünyadaki yaratıkların arasında bizdeki genel deyimlerden birisini söylüyor ve oradakiler büyü yaptığını sanıp korkuyor , çocuk sonra markaları saymaya başlıyor ve daha fazla korkuyorlar ;

Yüce Sonny adına , öldür şunları Profilo! Adidas gibi olsunlar Nike gibi düşsünler! Playstation vursun şunları, nintendo wii gibi olsunlar anında.

Bu tür şeyler söylediklerim tıpa tıp aynısı değil örnek verdim aklımda kalanlardan yıllar önce okumuştum. Tekrar okumayı çok isterim. İncecik bir kitapdı 100 sayfa kadar :)