Kayıt Ol

Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/4

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 6//Kurtuluş Düşüncesi
« Yanıtla #75 : 13 Aralık 2009, 20:05:05 »
Bu resmin bir üstündekinde, kılıçların çatılmış olduğu resmi beğendim. Bu kapak resminde K"ILICI" yazısı gayet güzel ama kan olduğu pek anlaşılmıyor gibi. Kılıcın üstünde kan olsa daha iyi olmaz mı?

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 13 Aralık 2009, 20:06:02 »
Bu resmin bir üstündekinde, kılıçların çatılmış olduğu resmi beğendim. Bu kapak resminde K"ILICI" yazısı gayet güzel ama kan olduğu pek anlaşılmıyor gibi. Kılıcın üstünde kan olsa daha iyi olmaz mı?
Beceremedim.:D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 13 Aralık 2009, 20:08:55 »
İlk koyduğun resimlerde ışıklı olnarınkinde ışık çok yoğun, bak benim dediğimde ışık iyi ayarlanmış. Bu parıltı olayı güzel bir hava katmış bence sonuncusununkini bozma ;).

Yapamadım diyorsun da bu kadar şeyi yapmışsın onu da yaparsın yahu.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 13 Aralık 2009, 20:23:52 »
İlk koyduğun resimlerde ışıklı olnarınkinde ışık çok yoğun, bak benim dediğimde ışık iyi ayarlanmış. Bu parıltı olayı güzel bir hava katmış bence sonuncusununkini bozma ;).

Yapamadım diyorsun da bu kadar şeyi yapmışsın onu da yaparsın yahu.
Yok ama gerçekten uzun süre denedim.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 7//Sezon Finali//Tuzak
« Yanıtla #79 : 16 Aralık 2009, 07:12:03 »
Mombasi aşağı atlar atlamaz ilk gördüğü şey yüz metre kadar ilerideki kayalıkların üstündeki adamdı.At sırtındaydı. Mombasi,onun o yeşil gözlü adam olduğuna emindi.Bu adama iyiden iyiye gıcık olmaya başlamıştı.Bir kaç saniye dalmış bir şekilde onu izleyen Mombasi’yi yeni yeni fark eden haydutlardan biri tiz bir sesle,
-Orda! Diye bağırarak herkesin dikkatini yorgun olan Mombasi'ye çekti. Daha on beş-yirmi dakika öncesine kadar kolunu dahi kaldıramayacak olan Mombasi şimdi kendini daha iyi hissediyordu.
Mombasi daha önceden elinde olan altın kılıcını iki eliyle daha da sıkı bir şekilde kavradı.Omuz hizasının biraz altında tutarak onu gören o odama doğru koşmaya başladı.Formdan aşırı bir biçimde düşmüştü koşusu bile eski hızındaki yürüyüşüne tekabül ediyordu.O,henüz birkaç adım atmıştı ki adamın önünde üç kişi savunmaya geçmişti bile.Onların bu kadar kalabalık olduğunu tahmin dahi edemeyen Mombasi biraz daha yaklaşınca yavaşladı ve yürümeye başladı.Zırhı olmaması onu biraz korkutsa da bu konuda herkesin emin olduğu yeteneği onu çok güvende hissettiriyordu.Mombasi’nin karşısındaki hiç hamle yapmadan bekleyen adamlar Mombasi’yi biraz korkutuyorlardı. Fakat o onun için kolunu veren Lord Rilebun’u korumak için canını bile verebilirdi. Buda onun cesaretine cesaret katıyordu.Adamlar yavaş yavaş hareketlenmeye başlamışlardı ki gittikleri patikanın sol tarafındaki ormandan iki kişi daha geldi.İyice kalabalıklaşmalarıyla cesaret bulan adamlar iyiden iyiye taaruz etmeye hazırlandıklarını çok belli etmeye başladılar.En soldaki,Mombasi’nin anlamadığı bir dilde nara atarak dikeyleme bir şekilde Mombasi’ye bir hamle yaptı.Bunun hemen ardından Mombasi eski günlerdeki gibi bir çeviklikle,yana çekilip, altın kılıcıyla adamın koluna sert bir darbe indirdi.Ve güneş gibi parlayıp herkesin dikkatini dağıtan kılıcının ışığı dinmeye başladı.Daha sonra onu gören adama bir bakış atan Mombasi kılıcını ona doğru sallasa da başarısız oldu.Ve bunun yanında diğer adamlardan  ona doğru salladığı kılıçla darbe almıştı.Kavga hala savaşlara göre çok hareketsizdi ve Mombasi bu kadar uyuşuk kavgalarda pek etkin olamıyordu.Bunu için olduğu yerde ısınmak için ileri geri hareket etmeye başladı.Karşısındaki adamlar,onun delirdiğini düşündüğü anda Mombasi aynen eski günlerde olduğu gibi parmak uçlarında zıplayıp tam karşısındaki adama sert bir tekme attı ve adamı yere yuvarladı.Hemen daha sonra koşarak onlardan uzaklaştı.Adamlar peşinden gelirken,Mombasi tam karşısındaki taşa sert bir tekme atıp havada dikeyleme dönüp en yakınındaki adama sert bir tekme yerleştirdi.Sonra yere düşerken vücuduna kadar hayli büyük olan kafasını kopardı.O bunları yaparken daha demin tekmelediği adam yerden kalkarak onları arkadan takip ediyordu.Henüz yolu yarılamamıştıki Mombasi’nin aldığı darbeyle kanayan yarısı canını iyiden iyiye acımaya başlamıştı.Yani daha fazla sabredemezdi.Bu yüzden ona doğru sürekli kılıç sallamalarına rağmen çevik hareketlerle savuşturduğu adamlardan acilen kurtulmalıydı.Bir nara atıp tam gücüyle kılıcını en sağdakine saplarken birinin arabaya yöneldiğini gördü.Fakat eğer ona müdahale ederse sürekli gelen hamlelerden birinde ölebilirdi.Ve bu çok daha kötü olurdu. Fakat adam arabaya iyice yaklaşmıştı ve ondan kurtulması gerekiyordu.Yanına gitmeyi bir süre aklından geçirse de bunu yapamayacağını anladı.Önündeki adamın onun göğsüne bir kılıç darbesi indirmesiyle bunu aklından sildi.Ve elindeki kılıcı adama fırlattı.Şimdi hem yaralı hemde iki kişiye karşı silahsız kalmıştı adamlardan biri yavaşça arkasına geçti.Mombasi onu öldüreceklerini anlamıştı.Ellerine havaya kaldırdı ve umutsuzca bir nefes aldı.Daha sonra adamlardan biri konuştu,
-Yere çök!
Mombasi eskiden olsa çökmezdi fakat esaret döneminde buna alışmıştı.O yere çöktüğünde tepedeki adamın oradan aşağı indiğini gördü.

kusad&diana

Arkadaşlar bu bölümden sonra ikinci kısma geçeceğiz. :)

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 16 Aralık 2009, 13:01:00 »
Evet yeni bir bölümle karşıdayız 2. sezonun ilk bölümü 29 Aralık 2009'da yayınlanacak ilk bölümünü yazmaya şimdiden başladım çünkü çok uzun bir bölüm yapıcağız.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 16 Aralık 2009, 17:47:55 »
Evet demek bir süre duraklanacak pekala ama çabuk başlayın ve Kusad sakın çok uzun bir bölümü aynı anda koyma okumam zorlaşıyor :)

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 16 Aralık 2009, 18:32:25 »
Evet demek bir süre duraklanacak pekala ama çabuk başlayın ve Kusad sakın çok uzun bir bölümü aynı anda koyma okumam zorlaşıyor :)
Kusura bakma biraz fazla uzun olabilir.:D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #83 : 17 Aralık 2009, 17:31:25 »
Hikayenin gidişatı ve konunun oldukça güzel olduğunu söylemeliyim. Yazım stilinizde de gelişme olduğu bariz. Hala ufak tefek kusurlar var elbette ama hangimizin yok ki? Zamanla daha da iyi olacağına eminim. Biraz daha gayret...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 18 Aralık 2009, 12:56:07 »
Hikayenin gidişatı ve konunun oldukça güzel olduğunu söylemeliyim.

Sağolun zaten en önelisi de bu.
Alıntı
Yazım stilinizde de gelişme olduğu bariz.
Yazınca kendinden gelişiyor zaten.
Yorumun için sağol.

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Aralık 2009, 13:56:32 »
Yazım konusundaki gelişmeden bahsetmekten ben de kendimi alamayacağım. İlk bölümle son bölüm arasında gerçekten büyük bir fark var. Özellikle en baştan hepsi okununca bu çok rahat anlaşılıyor.

Onun dışında konu da kesinlikle çok yönlü bir hale geldi. İlk bölümler bana göre biraz tek yönlüydü, o şekilde ilerlese mutlaka bir yerde tıkanacaktı ama son üç bölümde konu o kadar gelişti ki ben bile bunu beklemiyordum. Mombasi'nin geçmişinin daha fazla açığa çıkması, Lord Rilebun karakterinin hikayeye kattığı heyecan, Mombasi'nin kılıcını kullanması falan... Hepsi yerinde ve dozundaydı. Bence oldukça başarılı bir ilk kısımdı ya, umarım devamı daha da güzel olur =)

Tebrikler.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Aralık 2009, 16:26:44 »
Alıntı
Yazım konusundaki gelişmeden bahsetmekten ben de kendimi alamayacağım. İlk bölümle son bölüm arasında gerçekten büyük bir fark var. Özellikle en baştan hepsi okununca bu çok rahat anlaşılıyor.
Çok sağolun bunda tekrar okumanında büyük faydası var.
Alıntı
Onun dışında konu da kesinlikle çok yönlü bir hale geldi. İlk bölümler bana göre biraz tek yönlüydü, o şekilde ilerlese mutlaka bir yerde tıkanacaktı ama son üç bölümde konu o kadar gelişti ki ben bile bunu beklemiyordum. Mombasi'nin geçmişinin daha fazla açığa çıkması, Lord Rilebun karakterinin hikayeye kattığı heyecan, Mombasi'nin kılıcını kullanması falan... Hepsi yerinde ve dozundaydı. Bence oldukça başarılı bir ilk kısımdı ya, umarım devamı daha da güzel olur =)
Mombasi'nin geçmiş asıl ikinci sezonda anlatılıcak.Rilebun'a gelince gelecek bölümlerde Mombasi'den çok onun sevileceği kanısındayım.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Yere çöktüğünde elleri havadaydı.Belki ani bir hareketle birini atlatabilirdi fakat iki kişiydiler ve biri önünde biri arkasındaydı.Ayrıca artık yaşamak da istemiyordu.zaten uzun zamandır da yaşadığı pek söylenemez.O, esarette geçirdiği günlerini mezardaki günlerin bir provası olarak gördüğü için hala kendisini 33,8 yaşında olarak nitelendiriyordu.Yani 4 ayı eksik.Bir an aklından bunca çektiği sıkıntının sebebi olan savaş geldi;Onun,yaşadığı bozkırlar hariç her yerde kar olan bir kış mevsiminde her ne kadar son derece sadık da olsa “akılsız” olarak tabir ettiği kralları Rajasna’nın,Mombasi’nin tüm itirazlarına rağmen “dünyanın en büyük ordusu” “yenilmez ordu” “yıkıcı güç” “Mombasi’nin Altın Kılıcı” gibi ünleri olan Mombasi’nin ordusunu dünyanın en sıcak zamanlarında bile karlı olan Rigav ülkesine ordunun bütün yetersiz kış imkanlarına rağmen kardeşi Mutsudan’ın zeki karısının planı sayesinde dolduruşu ve Rajasna’nın uzun zamandır yenilmemesinden dolayı her yeri ele geçirebileceğine inanması yüzünden gönderdiği Rigav dağlarına doğru halkın sonsuz güveni ile yola çıkmıştı Lord Mombasi ve onun asla yenilmez ordusu.Ramah’da onların yeni bir zafer getireceği düşüncesi şehirde bir bayram havası yaratmıştı.Ramah,Mombasi ve Rajasna’nın ortak şehriydi.Mombasi genelde orda kalırdı.Çünkü kendi elleriyle çizdiği şehir planındaki surların ve kalenin etkin ve güçlü yerine çok güvenirdi.Asla aşılamayacak duvarlar…Hem de asla.Bu duvarları sadece Mutsudan gibi hainler ve Rajasna’nın en az Mutsudan’ın hain olduğunu bilmediği kadar içlerinde olduğunu dahi fark edemediği muhteşem Aydavsun ajanları.Hepsi bir baş belası.
Mombasi şehrin kapısından çıkarken göz ucuyla kapıya en yakın duran sevgilisi Ollosi’ye baktı.Bu kız aslında Aydavsun prensesiydi fakat kimsenin haberi olmasın diye Mombasi’nin koruması altında şehrin ve ülkenin en ücra yerlerinden birinde fakir bir hayat sürüyordu.Açık tenli fakat esmer saçlara sahip olan bu kızın gözleri yeşildi.Hep gözlerinin içi gülerdi.Ailesinden ayrıydı hatta onlardan kaçıyordu fakat hala mutluydu.Çünkü elbet Mombasi’nin yardımıyla hak ettiği yer olan tahtı ele geçirecekti.Mombasi ne zaman bir sefere gidecek olsa ya da bir savaştan dönmüş olsa hep onun yanına giderdi.Bu savaştan sonra sürekli bir engel çıkan evliliklerini tamamlayacaklardı.Mombasi ona bakarken daldığı mucizevi hayal dünyasından müthiş bir sesi bastırdıktan sonra konuşan Rajasna’nın kalın sesiyle normal dünyaya döndü,
-Belki dünyanın en kalabalık ordusu değildi fakat kazandı.Belki en güçlü silahlarla kuşanmış bir ordu değildi ama yine kazandı.Ve artık dünyanın en büyük ve en teçhizatlı ordusu.Ve yine kazanacak.
Rajasna’nın yanında Mutsudan vardı.Mombasi onun her zamanki gibi somurtmasını beklerken o gülüyordu.Çünkü Mombasi’nin de bildiği gibi Mombasi’nin orda kaybedeceğini biliyordu.Bir asker dünyanın en sıcak yerinden en soğuk yerine ve haritadan ve rehberden yoksun bir şekilde giderse kesinlikle kaybedecektir.
Mombasi yine de gülümsedi en son ne zaman bir savaş kaybettiğini dahi hatırlamıyordu yada en son ne zaman ölümle yüz yüze geldiğini hatırlamıyordu bile.
Mombasi kafasını dimdik yola çevirdi ve kafasını allak bullak eden soru ve sorunlarıyla beraber atını mahmuzlayarak şehirden hızla dışarı çıktı.
Şehirden 3-4 km ilerlediklerinde çevrede sürekli onlardan kaçmaya çalışan haydutlar görmeye başladılar.Ülkede ki bozkır haydutları ve askerden kaçıp isyan eden ufak birliklerin çoğaldıklarını gösterirdi bu.Fakat Mombasi bunlara saldıramazdı çünkü bu yolda askerlerini böyle küçük işlerde kaybetmek yerine bunu kendi emri altındaki Lord’larına bırakmayı yeğlerdi. Bu onun gibi şehirlerde yaşayanlar için hiç problem olmasa da köylerde yaşayan insanlar için büyük bir problem teşkil ediyordu.Mombasi,mareşal olduğu 2 seçim öncesinden beri hiçbir zaman böyle ufak birliklerle savaşmamıştı.Ve onlar gibi çabuk dağılabilen hızlı birlikler yerine,kaledekileri yeğlerdi.

Sadece ben yazdım diana yüzünden bu kadar ge yayınlandı onu size şikayet ediyorum.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Sana inanamıyorum kusad.Nasıl benim yüzümden.Yazıyı bana yollamadın bile.Asıl ben seni şikayet ediyorum.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Sana inanamıyorum kusad.Nasıl benim yüzümden.Yazıyı bana yollamadın bile.Asıl ben seni şikayet ediyorum.
Nasıl yollamadım ya kanıtlandırma bana.