Kayıt Ol

Twilight Serisi - Stephenie Meyer

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight Serisi - Stephine Meyer
« Yanıtla #60 : 11 Haziran 2009, 11:01:33 »
Kitap hayal gücü üzerine kurulmuş olsa da kesinlikle bu hayal gücü en iyi ve en zengin şekilde kullanılmış.

sana Anna Rice ın yıllar yıllar önce yazdığı kitaplarını okumanı ve vampire the masquerade hakında bilgi edinmeni tavsiye ediyorum o zaman anlarsın eminim yazar hayal gücünü nerelerden alıntı yapmak için kullanmış ;)

Spoiler: Göster
Edward Cullen
Hoo mama, I can't decide whether to drink your blood or kiss you passionately.
Bella Swan
That's hot.

THE END

ehahhahha :D:D süper :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #61 : 11 Haziran 2009, 15:20:52 »
Belki fantastik kitapları sevmeyen veya yeni okumaya başlayanlar hatta HP okurları için bir alternatif olabilir. Ama Son Yuva Han'ında Otik'in Siyah Bira'sından içmiş kişiler için tırt bir kitaptır. Alın elinize bir Tolkien okuyun. 3 sayfa süren betimlemelere bir bakın bakalım. Eminim okuduktan sonra sizde böyle düşüneceksiniz.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 19 Haziran 2009, 21:04:10 »
Daha yeni okudum tüm yazılanları (bazı yerleri atladm tabi :P)

Ben de birşeyler yazim bari...

Harry Potter ile bu kitabı kıyaslayacak karşılaştıracak benzetecek vs edecek olanın alnını karışlarım  >:D

Buffy&Angel aşkına benziyor gibi ama onlar adam gibi adamdı..Bunda ise; Edward ukala bir vampir, Bella da uyuz bir kız(ama güzel :P) sadece...

Filmi izledim ve bu kadar mantıksız tavırları hangi zihin sergiler diye merak ettiğimden kitabını da okuyacağım (umarım)...

Neyse şimdilik yeter, bu tartışmayı tekrardan canlandırmayayım :)

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 19 Haziran 2009, 22:54:51 »
Filmi izlediysen kitabı okumaya tenezzül bile etme film yeter. İlle de okuycaksan tutan yok xD

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #64 : 20 Haziran 2009, 15:39:17 »
Bu sırada ben de 'Şafak Vakti'ni okumaya çalışıyorum. İlk kısmı bitti, şimdi Jacop'un gözünden anlatılanlara geçeceğim. Bella bildiğiniz seks düşkünü olmuş. Sayfalar boyunca tek düşündüğü "Ne yapsam da Edward'ı ayartıp ilişkiye girebilsem," oluyor.(Hatta Fransız işi iç çamaşırı bile giyiyor bunun için.) Eski beyefendi Edward'ın ağırdan satışı da herhalde kızların gözünde onu daha fazla yücelten unsurlardan birisi olmuştur.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 21 Haziran 2009, 21:31:40 »
Ya bi de anlamadığım kitabın orijinalinde de mi şu her neyse onun adı Jacop? Benim bildiğim Jacob diye yazılırdı o O_o

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 02 Temmuz 2009, 12:52:28 »
İlk bir kaç ay bağımlısı kalıyorsunuz ama sonradan tırtt  :svampire:

Çevrimdışı zuzu

• **
  • 110
  • Rom: 1
  • in the twilight..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 02 Temmuz 2009, 13:37:55 »
Evet iyi vampirler ve kötü vampirler.. Ama kitabın kahramanları iyi vampirler.. Normal vampirlerle ilgili kitaplardan farklı yaklaşmış.. Bu yönden ilginç aslında.. Ben çok sevdim ama çok iyi olduğunu da iddia etmiyorum. Aynı zamanda Jacob'un gözünden anlatılan kısım benim de hoşuma gitmedi.

Buarada yazar kitapları Edward'ın gözünden yeniden yazıyor. Alacakaranlık, Midnight Sun adıyla yeniden çıkacaktı sanırım. İlk 15 bölümü internette dolaşıyor hatta.. =)
stranger things could never change my mind, i've got to take it on the other side..

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 18 Ekim 2009, 19:41:05 »
anne rıce nin pandora'sını okudum ve şunu söylüyorum :alacakaranlık bir çöplük.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 19 Ekim 2009, 16:11:30 »
anne rıce nin pandora'sını okudum ve şunu söylüyorum :alacakaranlık bir çöplük.

tespit budur :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 19 Ekim 2009, 18:01:21 »
Ne olursa olsun lütfen hiç bir kitaba ''çöplük'' demeyelim.Sonuçta o kitaba da emek veriliyor.İyi veya kötü fark etmez.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 19 Ekim 2009, 18:26:45 »
evet SM de o kadar anne rıce okuyup onların aynısını kendi kitabına geçirmek çok emek ister heralde.Teşekkürler SM bize orjinal kitap diye Alacakaranlık'ı yutturduğun için

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 19 Ekim 2009, 18:30:28 »
evet SM de o kadar anne rıce okuyup onların aynısını kendi kitabına geçirmek çok emek ister heralde.Teşekkürler SM bize orjinal kitap diye Alacakaranlık'ı yutturduğun için
Evet bende fark ettim Alacakaranlık süper bir eser değil ama yinede bir eser. Sen böyle düşünüyorsun ama farklı düşüncede olan insanlar var en azından düşüncelerini daha makul bir şekilde belirt.
(Bunu bir dost olarak diyorum :) )

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 19 Ekim 2009, 18:32:19 »
Alacakaranlığ'ın bütün kitaplarını bitirdim ilk başta insana bağımlılık yapıyor ama daha sonraları  bağımlılık yapacak kadar harika olmadığını farkeddiyor insan..
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 19 Ekim 2009, 18:33:41 »
Alacakaranlığ'ın bütün kitaplarını bitirdim ilk başta insana bağımlılık yapıyor ama daha sonraları  bağımlılık yapacak kadar harika olmadığını farkeddiyor insan..
Katılıyorum, ama farkettiğimde biraz geç oldu.