Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Rıhtım Alabanda => Önceki Yıllar => 8. Yıl => Konuyu başlatan: magicalbronze - 24 Ocak 2016, 20:23:02

Başlık: Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları
Gönderen: magicalbronze - 24 Ocak 2016, 20:23:02
(http://www.kayiprihtim.org/portal/gorsel/2016/01/dizi-film-uyarlama.jpg)

Şenlikler kapsamında hazırladığımız “Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları” dosyası yayında!

“Uyarlama” tabiri hayatımızın gündelik akışına geldi oturdu. Marvel Cinematic Universe (MCU) ve Game of Thrones ile başlayan bu furyaya daha nice köklü eser katıldı, katılıyor, katılmak üzere. Neredeyse tüm kanallar ve stüdyolar, büyük bir kısmı önümüzdeki aylarda gösterime girecek veya şu anda yapım aşamasında olan birçok eski ve yeni klasiğin haklarını kapmış görünüyor. Biz de üşenmedik, yemedik, içmedik ve size dev gibi bir liste “uyarladık”!

Yapım Aşamasındakiler, Hakları Alınanlar, Söylenti Aşamasındakiler ve Prodüksiyon Aşamasındakiler olmak üzere 4 dev başlıkta sayısız dev esere yer verdik. Bunu yaparken geliştirme aşamasındaki “tüm” eserleri değil de kitapları bizim dilimize çevrilen, tarafımızdan sayılıp sevilen yazarlara yer vermeye önem gösterdik.

Kayıp Rıhtım gururla sunar sevgili yolcular. Yıl boyunca yaptığımız sayısız dizi/film uyarlaması haberinin tek çatıda toplanmış halini ve son durumlarını varın bu projeden takip edin!

Ulaşmak için BURAYA (http://www.kayiprihtim.org/portal/projeler/gelecek-tum-fantastik-ve-bilimkurgu-dizifilm-uyarlamalari/) tıklayabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları
Gönderen: - 24 Ocak 2016, 20:29:17
Ellerinize sağlık, harika bir derleme olmuş.