Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Liman Kenti => Çizgi & Anime => Konuyu başlatan: NightfaLL_NeMeSiS - 14 Ağustos 2008, 18:31:45

Başlık: One Piece
Gönderen: NightfaLL_NeMeSiS - 14 Ağustos 2008, 18:31:45
(http://galeri.venusforum.net/galeri/one-piece_535126.jpg)


One Piece (Japonca: ワンピース, - Wan Pīsu), Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizilen Japon shōnen manga serisidir. Haftalık Shōnen Jump dergisinde Ağustos 1997'den beri yayınlanmaktadır. One Piece, sihirli bir Meyve yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve ordan burdan topladığı kahraman korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları denen mürettebatının maceralarını izlemektedir. Luffy'nin en büyük arzusu dünyanın en büyük hazinesi One Piece'i ele geçirmek ve sonunda Korsan Kral olabilmektir.

Manga serisi, Production I.G tarafından 1998'de bir orijinal video animasyonuna, Toei Animation tarafından tüm Japonya'da yayın yapan Fuji Televizyonu'nda yayınlanan bir anime serisine ve birkaç video oyununa uyarlanmıştır.

Manganın şimdiye kadar ki kopyaları 140 milyonun üzerinde satmıştır.[1] Şu an 23 ülkede 16 farklı dilde basılmaktadır ve anime serisi de 20 ülkede 13 dilde yayınlanmaktadır.

Karakterler:


(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cb/Monkey_D_Luffy.png)
(モンキー・D・ルフィー veya 麦わらのルフィー Mugiwara no Luffy): Luffy küçük yaşlardan itibaren Korsan Kralı olmak istemiştir. 17 yaşına gelince kendi tayfasını bulmak ve Gold Roger adındaki efsanevi korsanın One Piece - Büyük Hazine - adındaki hazinesini bulmak için yola çıkar. Gomu Gomu meyvesini yanlışlıkla yemiş olan Luffy, Lastik adam olduğu için büyük bir güce sahiptir. Obur ve aptal olmasına rağmen gücü ve cesaretiyle dosta güven düşmana korku verir.Spoiler: Göster
(http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://lh5.ggpht.com/_D_LCDE4LIgw/R7XAtuoFIAI/AAAAAAAAE-8/r_Hyh7Loans/c0fc1b0869514ce56cdbe66442e24df2.jpg&imgrefurl=http://picasaweb.google.com/lh/photo/HL8jkM20NY5orPrSfP8FkQ&h=1600&w=1204&sz=15&hl=tr&start=15&um=1&tbnid=BNZXMMCFYV3zLM:&tbnh=150&tbnw=113&prev=/images%3Fq%3Done%2Bpiece%2Broronoa%2Bzoro%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DX)

Roronoa Zoro (ロロノア・ゾロ): Zoro Luffy'den sonra takımın en belalısıdır. Hedefi dünyanın en iyi kılıç ustası olmak olan Zoro zamanının çoğunu uyuyarak ya da anormal antremanlar yaparak geçirir. Bir diğer özelliği Zoro'nun yön bulma duygusundan tamamen yoksun olmasıdır. 3 kılıç birden kullanabilmesi ile ünlü olan Zoro korsan avcısı olarak "East Blue'da" çok yaygın bir üne sahiptir.


(http://www.absoluteanime.com/one_piece/nami3.jpg)
Nami (ナミ): Nami takımın savaşçı olmaktan çok destek grubunda olan bir üyesidir. Denizcilik ve iklim bilgisi ile pekçok korsan gurubu tarafından Luffy'den çalınmak istenmiştir. Paragöz bir hırsız olan Nami, güzelliği ve kurnazlığıyla pek çok korsanı meteliksiz bırakmıştır. Usopp'un ona verdiği bazı silahlarla savaş anında da kullanışlı olduğunu ilerleyen maceralarda ispatlar.


(http://pobladores.lycos.es/data/pobladores.com/na/ru/naruto-sasuke/channels/naruto_kun_gaara/images/4083320usopp.jpg)
Usopp (ウソップ): Usupp ismi japonca yalan anlamına gelen "uso" ile, ünlü fabl yazarı aesopp ( ezop ) dan gelir. Genelde yalanlar söyleyen ve korkak olan Usopp, Luffy ve Chopper gibi bazı saflar dışında pek kimseyi kandıramaz. Tamirat ve başka bazı teknik işleri yapabilen Usopp gerçekte gurubun Keskin Nişancısı ve gerektiğinde yalancısıdır. Kullandığı silahlar çok çeşitlidir. Düşük seviyeli düşmanlara karşı etkili olan bu silahlar ya dikkat dağıtmak ya da sadece blöf amaçlıdır.


(http://www.japanator.com/wp-content/uploads/2007/01/sanji.jpg)
Sanji (サンジ): Sanji gurubun 3. en güçlü kişisi, ahçısı ve sapığıdır. Kadınlara olan düşkünlüğü ya kullanılmasına ya da kadın bir rakip tarafında dövülmesine sebep olmaktadır. Ahçılık yeteneği ile pekçok macerada beğeni toplayan Sanji malzemenin iyisi ile kızlara, bozulmakta olanlar ile erkeklere yemek hazırlar. Zamanının çoğunu Luffy'nin esnek midesi için yemek hazırlamakla harcıyan Sanji, ellerine zarar gelmemesi için düşmanlarını korkunç tekmeleriyle yok eder.


(http://rolonoazoro.altervista.org/Immagini/Ciurme/Rufy/Chopper.jpg)
Chopper (トニートニー・チョッパー Tony Tony Chopper): Adam meyvesi yemiş bir geyik olan Chopper adam-geyiktir. Ne geyik sürüsü ne de insanlar Chopper'ı kabul etmezler. Sadece Doktor Hiliruk onu kabul eder. Doktorun ölümünden sonra tıb eğitimini Doktorinu isiminde 140 yaşında ( 139 olduğunu iddia eder ) bir kadın doktorun yanında devam eder. Luffy'nin tayfası olan Chopper - Tonny Tonny Chopper - grubun en saf üyesidir.


(http://lh5.ggpht.com/_yOdnJo4x3d4/R2Q_zg9apGI/AAAAAAAADJs/jDgPlCjKeyU/nico-robin-7.jpg)
Nico Robin (ニコ・ロビン): Gurubun en karanlık üyesi. Son derece karanlık bir geçmişe sahip bir tarihçi. Hana Hana meyvesinin verdiği uzuvlarını kopyalayabilme gücü ile gurubun en tehlikelileri arasındadır. Son derece sakin ve insanlara mesafelidir. Poneglyph adındaki tarihi tabletleri okuyabilen tek insandır. Franky ile birlikte Pluton isimli silahı yapabilecek tek kişi olduğu için donanmanın en tehlikeliler listesindedir.


(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/ca/Franky_One_Piece2.jpg)
Franky (フランキー): Cutty Flam olan ismini donanmaya yakalanmamak için Franky olarak değiştirir. Tam bir zibidi olan Franky herşeye rağmen sonderece duygusal bir gemi yapıcıdır. Efsanevi gemi ustası Tom'un 2 öğrencisinden biri olarak Pluton'un çizimlerinin de sahibidir. Mekanik bir vücüda sahip olan Franky savaş anında köprü-merdiven kurabilecek kadar yeteneklidir. Yeteri kadar kola ile savaş gücü de göz doldurur.


One Piece dünyası:
Bu dünyada dört farklı deniz vardır: Doğu, Batı, Kuzey, Güney denizleri. Asıl tehlikeli kısımlar ise Grand Line olarak adlandırılan tüm denizlerin arasından geçen hattadır. Bu hat iki Durgun Bölge arasındadır. Bu iki şeritte akıntı ve rüzgar yoktur. Gemiler sadece kürek gücüyle hareket ettirilebilir. Bu kısımlarda çok miktarda deniz canavarları olduğu için Grand Line'a buralardan girilemez. Girebilmek için giriş noktasında bir dağın üstünden gemiyi geçirmek gerekmektedir. Pusulanın çalışmadığı ve iklimlerin son derece değişken olduğu bu hatta ardı ardına sıralanmış adalar kahramanları beklemektedir. Ada serilerinin sonunda ise Gold Roger'ın hazinesini sakladığı düşünülen ada bulunmaktadır. Donanmanın, donanma onaylı korsanların ve bağımsız korasanların dışında doğanın ve canavarların terör estirdiği bu dünyada kahramanlar sürekli ölümden dönmektedir. Her adada farklı bir macera yaşansa da hikayenin bütünlüğü korunuyor, her macerada Gold Roger'ın izine rastlanıyor, donanma ile ilgili gizli bilgiler ortaya çıkıyor. Kahramanların geçmişi ile ilgili gerçekler ortaya çıktıkça bağlantısız görülen noktaların ilişkisi de çözülemeye başlıyor.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 24 Eylül 2008, 01:37:28
One piece 372. bölüme merdiven dayamıştır ve 2. shibukai gecko moria (boss diyelim bilmeyenler için) daha yeni (!) tayfa ile karşılaşmıştır...diğer her şey biter bu seri bitmez. En başından başlamak isteyenlere büyük sabırlar dilerim. not: sanji sigara içtiği için 19. bölümden sonrası Türkiyede yayınlanmamış ve yayından kaldırılmıştır.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Khazidhea - 24 Eylül 2008, 13:04:41
harbiden sonsuz gibi bi anime ömür biter one piece bitmez :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: DarLy OpuS - 24 Eylül 2008, 15:04:04
Peehh.. 11 yıl olmuş.. Her gün bir bölüm izlesem, 1 yılı geçer yahu! :o Gene de ilgimi çekti, bulursam şöyle 10-15 bölüm izleyevereyim. :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: magicalbronze - 03 Aralık 2008, 12:01:10
Yabancı bir kanaldan (NT1 veya Rai kanallarından biri) gördüğüm her an oturur izlerim. Anlamamak çok zor konuyu. Luffy'nin tavrı ve haraketleri acayip hoşuyma gidiyor. Sırf onun için izliyorum diyebilirim. :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 03 Aralık 2008, 12:13:47
İzlediğim ilk anime falan sanırım emin değilim, http://www.onepieceofficial.com/ (http://www.onepieceofficial.com/) sitesinden anladığım kadarı ile henüz ilk sezonun DVD si yeni çıkmış. Dünya çapında telif haklarını almak ve korumak gibi olağan üstü bir güç ile seriyi kolluyorlar yayın şirketleri ama onlarca funsub bulmak mümkün. Ne var ki hiç biri 10bölümden çok dayanamıyor, ya siteleri kapatılıyor yada tatlı dille durduruluyorlar. Youtube bile tek tek uploadlanan bölümleri siliyor. Eksiksiz koleksyonunu bulundurmak ile övünebileceğim birşey haline getiriyor tüm bunlar one piece i  ;D hepsi kaliteli olsaydı keşke aralarında bazı bölümlerde alt yazılar ispanyolca ve dublaj çekçe... DVD leri birçok site aracılığı ile satın almak mümkün olacak. İlk iki sezon en iyileriydi.

ve evet one piece i one piece yapan Monkey D. Luffy'nin o içden gülümsemesidir.
(http://i105.photobucket.com/albums/m223/miss_heart_rockz/luffy.jpg)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 10 Aralık 2008, 18:25:11
Tayfaya yeni ve diğer hepsinden daha absurd bir karakter katıldı. Adı brook. Kendisi Luffy'nin gemisinde istediği geriye kalan en son görevi üstlenecek; müzisyeni. Brook yaşam meyvasını yemiş biri, öldükden sonra bedenine geri dönme hakkı tanıyor bu şeytan meyvası ancak Brook biraz fazla oyalandığından bedenini iskelete dönüşmüş vaziyette buldu. Oldukça şakacı ve neşeli biri. İkinci sezonda görülen Laboon (dev balina)u eski tayfasından geriye kalan son kişi olarak gören bu duygusal iskeletin gölgesini Gecko Moria'dan geri alan Luffy tayfasına yeni birini katmış oldu.
Spoiler: Göster
(http://images1.wikia.nocookie.net/onepiece/images/thumb/a/ab/Brook.jpg/150px-Brook.jpg)

Spoiler: Göster
(http://i268.photobucket.com/albums/jj31/warung_indizz/brook.jpg)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 08 Nisan 2009, 00:29:56
395. bölüm ile 40 bölümdür aynı kalan opening değişti, bu sabah izlerken 2.30dk boyunca gözümü kırpmadan şok etkisi ile izledim (sabahtan beri 15-16 kez izlemiş olabilirim) çünki bu... en iyi sezon. Çünki biri luffy'ye aşık olacak! Ve bu kişi dünyanın en güzel kadını ve bir shibukai (pirate sea lord). Adı Boa Hancock; iki özelliği var, soylu bir aileden geldiği için krallara özel bir güç "*haki" (aynısı kızıl shanks'tada var) ve taş meyvası yemiş  ;D şaka değil, insanları taşa dönüştürebiliyor ve sadece bir istisnası var; hayatı boyunca hiç kötü düşünmemiş tamamen temiz kalpli bir insan olmak! Onun güzelliği ve gücünden etkilenmeyen ömrü boyunca kimse olmadı, o kadar yalancı-habis-şımarık ve güçlü ki herkes ondan korktu, bir kişi dışında... Luffy. Öte yandan sezon boyunca Luffy'nin başı beladan ciddi anlamda kurtulamayacak  ;D abisini marine'lerin idamından kurtarması lazım (monkey d. ace)

*haki: bir bakışı ile insanları saatlerce korku içinde bırakması... büyük bir kitle yada sadece bir kişi. Kalp krizi bile geçirtebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=LoudZG94Ekw   bu 11. yeni opening (1.55. dk da boa apaçık görülebilir)

Boa Handcock;
Spoiler: Göster
(http://img401.imageshack.us/img401/6676/boagutecoloqc6.jpg)

Spoiler: Göster
(http://img9.imageshack.us/img9/2890/hancockcolorportrait.jpg)


Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: magicalbronze - 10 Nisan 2009, 13:25:31
Şu Boa Hancock hakkında dün Nihbrin ile biraz konuştum, oldukça heyecanlı konuşma oldu açıkçası. Sırf o karakteri görmek için izleyebilirim o bölümleri ne yalan söyleyeyim. :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fırtınakıran - 10 Nisan 2009, 13:46:18
Luffy, hiçbir şeyden etkilenmem ve ayartılmama özelliğiyle bana Dragon Ball'un efsane karakteri Goku'yu andırıyor :)


Luffy'nin abisi hiç de beklediğim gibi çıkmadı ya :P.

(http://i65.photobucket.com/albums/h219/rob32591/One%20Piece/Luffy/bro1aj.png)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 10 Nisan 2009, 15:17:51
Luffy'nin abisi Ace'in hayranlarından değilim ama oldukça oturmuş bir karakter ve öylesine gerektiği için konulan bir karakter değil, özelliği mero mero fruit  :D bildiğiniz fantastik 4lünün yanan meşalesi yani, tek farkı uçamıyor. Ancak bir sahnede marine'in 4 frıkateynini tek seferde yok ettiği bir gerçek. Black Beard adlı yeni bir shibukai ile yaptığı duelloda yeniliyor (bu arada Ace White Beard adlı şu anda one piece dünyasının Pirate King'i olan korsanın sağ kolu... yani oldukça güçlü biri, ancak bu Black Beard... ayrı bir durum.) Duello sonrası marine'lerin eline düştüğünü bilmiyor henüz luffy serilerde, ancak öğrendiğinde ve Boa ile karşılaştığında "En iyi One piece sezonu" olacağını söylememin sebepleri iyice görülebilir olacak  :melk

(http://img17.imageshack.us/img17/9035/afroluffy.png)
Başlık: ONE PİECE 10th YIL DÖNÜMÜ
Gönderen: Nihbrin - 13 Nisan 2009, 10:39:37
Evet basit bir şey değil, 10 yıl... 10 yılı geride bıraktı ve sadece 4 bölün sonra 400. bölümünü yayınlayacak. Uzun soluklular arasında en iyi anime, belkide en iyi anime  ;) yada onlardan biri. Herkesin bir gün bu seriyi izlemesi dileği ile bugüne kadar izleyenleri ve izlettirenleri kutladığımı belirterek mesaja son veriyorum.

(http://img23.imageshack.us/img23/2412/onepiecel.jpg)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: magicalbronze - 13 Nisan 2009, 10:48:53
Dile kolay 10 yıl. :D Yayınlanan en uzun soluklu anime oluyor sanırım. Güzel anime, hakediyor. Yayınlanmaya devam ederde 15., 20. yıl dönümlerini de kutlarız artık. Eğer herhangibir son tarihi yoksa.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: DarLy OpuS - 13 Nisan 2009, 11:08:17
The Simpsons en uzun süre ekranda kalan çizgi filmdi. 10 yıl saygı duyulması gereken bir sayı. Haftaya ufak ufak başlarım diye düşünüyorum. :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: magicalbronze - 13 Nisan 2009, 11:15:39
Anime dalında değerlendirirsek One Piece'i geçen yok ama? Simpsons'ı sevemedim zaten. :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 13 Nisan 2009, 11:19:57
Totale vurunca Gundamlar 4e katlıyor One Piece'i ... ancak hepsi tek bir seri değil her ne kadar aynı studyodan çıksalar bile. Gundamlar ile ilgili çok tanıtım yapmaktan kaçınıyorum çünki gerçekten çok uzun bir geçmişi var ve 20. yılını kutladılar geçen ay ilk Gundam serisinin.

One Piece'in daha ne kadar süreceğine gelince, sanırım bir bu kadar daha çıkar. Henüz yarı yoldalar ^^
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fırtınakıran - 13 Nisan 2009, 11:48:40
Her şey tamam da, One Piece 10th Yıl Dönümü olmamış.

Türkçe yazmışsın ama 10th ne işi var bu durumda? 10. yazsan daha güzel olmaz mıydı?
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 13 Nisan 2009, 11:55:38
İchi 10 yazmadığıma şükret  ;D gününün %50sini ingilizce alt yazılar ile baş başa geçiren ve duyduğu seslerin %80inin japonca olduğu birisinden mükemmel bir türkçe anlayışı bekleyemezsin sanırım. Şaka bir yana sayıdan sonra nokta koyunca postlarımı kabul etmiyor ve hatalı sayıyor nedense, ben de uyuz oldum "th" ekledim...
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fırtınakıran - 13 Nisan 2009, 11:57:45
Heee, suç forumunmuş o zaman :D. Tamam lafımı geri aldım. Şimdi foruma yükleneceğim xD.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: DarLy OpuS - 13 Nisan 2009, 20:45:07
Nihbrin, senin gazınla Rodos'a kadar bile yüzebileceğim kanısına varmaya başladım. :P

İzledim ilk bölümü, hiç fena değildi. Luffy-san bildiğiniz Tarkan gibi. Tek kolla yirmi kişi yıkıyor. :D Coby'de çok tatlı. Yalnız o, kız mı yoksa erkek mi anlayamadım onu. :P Şöyle birkaç bölüm daha izlerim diye sanıyorum, sararsa eğer "Keyifle izleyecek bir animem daha oldu," diyebilirim. :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Khazidhea - 14 Nisan 2009, 13:34:52
inşallah seni sarar beni saramadı çünkü 2. bölümden sonra yıkıldım ben :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 17 Haziran 2009, 04:00:16
GHHHhhh <anlamsız boğulma efekti> aşırı önemli ve büyük bir hata yaptığımın ayırdına vardım, üzülerek ve af dileyerek düzeltiyorum: gelmiş geçmiş en çok bölüme sahip tv animasyon serisinin adı " Doraemon " 20 yıl boyunca haftada 5er bölüm göstererek totalde 2 binin üstünde bölüm sayısı ile ultra rekortmen. Tamamen aklımdan çıkması bir yana gerçekten öyle abartı bir sayıya ulaştığını bilmiyordum çünki ciddi olarak hiç izlemedim (22. yy dan geçmişe bir öğrenciye yardım etmek için deneysel anlamda zaman yolculuğu yapan robot bir kediyi anlatıyor basitçe) neden bu kadar uzun süre yayında kaldığını açıkçası merak ediyorum, sevmişler çocuklar zamanında ama 1969 yılında başlamış olan bir şeye dur demek lazım sanırım bir süreden sonra ^^ (1969da gazateler ve dergilerde kısa hikayeler olarak başlamış bir şey bu sonraları tv icadı ile ilk animasyonlardan biri olarak seyre imza atmış)

(http://img91.imageshack.us/img91/2444/abdoraemon2.jpg)

Ayrıntılı bilgi (one piece ile alakalı olmaması bir yana oturupta izlemediğim ve deli gibi uzun bir serinin tanıtımını yapamayacağımdan...)
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1317
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Canina - 03 Temmuz 2009, 02:34:13
Doraemon offf efsane. Anime ve çeviri dünyasına ilk girdiğimde, ki bu ikisi aynı anda oldu, bana çok şey öğreten bir abim vardı bana dedi ki;

- Can sen çevirecek seri arıyormuşsun doğru mu?
-Doğru abi
-Doraemon diye bir seri var bak çok güzel hem kısada sen git bunu çevir en iyisi.
- Tamam abi sen güzel diyorsan çeviririm.
Yarım saatlik araştırma ve sonucunda orjinal serinin 1787 bölüm olduğunu öğrendiğimde yaşadığım dumur hali.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: yuno44907 - 03 Temmuz 2009, 06:02:13
Neden beğenmiyorum ben bunu? Çizimlerini itici buluyorum, gıcık oluyorum. Bence en iyi bölümü 85-86'ydı. Aslında çok özgün bir eser ama karakterler daha gizemli ve ilgi çekici olabilirdi. Mesela Bleach karakterleri öyle. Sado ilginç bir tip, Ichigo havalı, Ishida zeki ve komik, Zaraki zaten havalı ve merak edilen bir karakter, Byakuya kızların sevdiği bir karakter.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 03 Temmuz 2009, 12:58:33
One piece evreninde gizemli olanlar villian (kötü adamlar) oluyor. Aklıma gelen ilk örnek; 200lü bölümlere kadar izleyince bir vice admiral ile karşılaşır izleyici. Buz adamdır kendileri ve Luffy ile tüm tayfayı birkaç saniyede alt eder ama onları bırakıp gider, bisikletine binip okyanusta kendisine buzdan bir yol bırakarak adadan adaya gezer. Tüm tayfa'nın komik olması bir yana One piece'i olduğu şey yapan duygu yüklü olmasıdır. Bleach sevdiklerini korumaya çalışan bir genç adamın çaresizlik içinde savaşması ve çocukluk arkadaşının ona aşık olup söyleyememesi dışında hiç bir duygu taşımaz. Herkes daha güçlü olmaya çalışır. izlemesi daha eğlencelidir One Piece'e kıyasla (en azından ilk 65 bölümde) One Piece tayfası 300lü bölümlere kadar sadece karakter gelişimi gösterdi, kas gücü veya yeni yetenekler geliştirip bir anda "evet bunu kullanmak istemiyordum ama beni zorunda bıraktın al sana!" gibi powerup sahneleri görülmez.

Naruto Bleach ile One Piece'in iyi özelliklerini almayı başarmış bir seridir. Buna rağmen insanlar ondan soğudu yapımcıların ölümcül hataları yüzünden. Ama hepsi de bir yana doraemon nasıl o kadar yayınlanmış yahu insaf. Zararına falan göstermiş olmaları lazım bir süre gibi geliyor bana.

Para tuzağı olan animeler hakkında konuşmayı pek sevmem ama one piece'in çoğu yönünün (özellikle karakter dizaynları) çocukça görülmesi genel bir yanılgı. Sanji sigara içtiği için pek çok ülkede Ban almasına rağmen halen ısrarlar ağzında o dal (Naruto'da Shikimaru sigara içmez çünki çocuklar izliyor diye kötü örnek olacağı düşünülür - Bleach'te pek çok şeye sansür gelir; Kan çıkar ama yaralardan akmaz sadece kılıçtadır, Espada'lar ağzına geleni küfreder ama animede hepsi sansür alır)

makale gibi bir şey oldu ama şu anki en çok kazanan 3 seri ile ilgili görüşüm bu. One piece samimi kaldığı için 10 yıldır halen göz nurumdur.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Canina - 03 Temmuz 2009, 15:02:32
Amerika'da Sanji'nin sigarasını lolipopa dönüştürdüklerini biliyor muydunuz xD
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 03 Temmuz 2009, 15:08:16
4KİDS Entertainment kuzey amerikadaki yayın hakkı ile öyle çirkin bir şey yaptı ama orijinal studyo çizerlerinin işi değil kendi eseri bu durum. Zaten ingilizce dublaj ile one piece izlemek için ya deli yada amerikalı olmak lazım. Franky'nin donundan Naminin bikinisine kadar yüzlerce şikayete kulak asmaksızın aynen devam etmesini seviyorum. Ayrıca manga da öyle bir bölüm geliyor ki onu da sansürlemezlerse 1 numara olacak ^^ (Marine hapishanesi altında bir gay club)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: yuno44907 - 03 Temmuz 2009, 16:40:07
Haklısın ama karakterlerin kişiliğini pek ilginç bulmadım. Naruto'da ise teknikler çok abartılıydı, o nedenle beğenmedim. Hiç gerçekci değil. Böyle tehlikeli teknikler kullanıyorlarsa patır patır ölmeleri gerek.

Bleach yazarları çok deneyimli bence. Öyle mal bir seriyi ilgi çekici ve duygusal, komik yapabildiler.

Aslında One Piece 150'ye filan atlasam iyi olur. O timsahlı bölümler sıkıcıydı.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: CaptainJarlaxle - 05 Ağustos 2009, 14:36:51
160 192 arası resmen kayıp. Saçma sapan işler çok sıkıldım ya. Luffy dövecek belli neden uzatıyorsun ki. Bu animenin en nefret ettiğim yanı gereksiz yere çok uzuyor.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 05 Ağustos 2009, 18:30:03
Foxy Pirates bir tür filler, orijinal manga'da yeri var Foxy'nin ancak çok kısa animeye kıyasla ve onu da filler şart hale geldiği için zoraki eklediler mangaya. Onu uzatmalarının sebebi manganın son bölümüne o aralar aşırı yakın olmalarıydı. Şimdi en uzun fillerlar 2-3 bölüm son 200 bölümdür  ;D Gönlün rahat olsun. En kötü kısmı atlatmışsın. Manga ile Anime arasında düzeyli bir ilişki var uzun zamandır, aralarında 10 chapterdan az kalmışsa fillerların gazabından kork  :P Bak Narutoya adamlar deli; manga-anime arası şu anda 200 anime bölümü çıkar rahatça ancak Eylül sonu bir filler daha çıkaracaklarmış (insaf bu arada ona da) mutlu ol yani, uzun soluklu animelerde o "uzatma" mevzusuna en az giren anime one piece
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: CaptainJarlaxle - 11 Ağustos 2009, 13:37:53
Foxy Pirates'den öncesinde söylemiştim Gökyüzü Adası felan... Foxy yine iyi eğleniyorum :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 11 Ağustos 2009, 18:48:34
Ben o sezonu sevmiştim açıkçası :/ God Enel falan o seride Luffy'nin tam olarak yenemediği tek Villian  ;D Buna rağmen One Piece evreninde Enel kadar güçlü biri yok, şu ana kadar gördüğüm tüm karakterler içinde en kudretlisi-ölümsüzü... Spoiler:
Spoiler: Göster
Yinede Luffy özelliğinden dolayı onun doğal düşmanıydı  ;D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: CaptainJarlaxle - 12 Ağustos 2009, 00:34:23
Benim demek istediğim de o

Spoiler: Göster
Adamın elektirik oldugunu anladığım anda 30 bölüm boşa izlediğimi anlamıştım.Bazen izleyeni salak yerine koyuyor animeler gıcık oluyorum.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Canina - 28 Mayıs 2010, 15:07:36
Güncele yetiştim sonunda. O kadar mesudum ki. Artık Nirvana'ya ulaşmış sayıyorum kendimi.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 28 Mayıs 2010, 23:15:11
Güncele yetiştim sonunda. O kadar mesudum ki. Artık Nirvana'ya ulaşmış sayıyorum kendimi.

Mangası var daha bunun canina, spoiler duymadan geçireceğin her anın bir mukafattır eğer ona da el atmazsan.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Canina - 29 Mayıs 2010, 12:59:16
Hayır, hayır. Mangaya bulaşmayacağım. Daha önce yaptım bunu. Hajime no ippo için mesela. Anime ile aynı tadı alamayınca hüsrana uğramıştım. Böyle iyi yavaş yavaş yetişirim ben onlara.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: brisingr - 25 Haziran 2010, 16:05:33
Sen gene iyisin ben daha 4. bölümdeyim ;D

    Edit: 5. bölümü izlemeyi bitirdim. Çok süper, izledikçe izleyesi geliyor insanın ;D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Nihbrin - 25 Haziran 2010, 16:13:48
mangası henüz yeni 589. bölümü ile Luffy'nin o ilk bölümde fıçı içinde ortaya çıkışından önceki yaşamını anlatmayı bitirdi. Oldukça genişledi birden bire hikaye son zamanlarda. Eskiden tayfanın yolculuklarında başlarına gelenleri sıra ile izlerken şimdi malum bir olay yüzünden tayfanın başına gelen malum durum odaklı olarak one piece dünyasını daha iyi görme fırsatı buldu hayranları. Sıkılmadan izlemenizi umut ederim ne diyeyim. 50-60lardan sonra bırakan çok insan tanıdım. Genelde stilden kaynaklanıyor bu "bırakma"
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: brisingr - 26 Haziran 2010, 12:55:31
Anime kaçıncı bölümde acaba?
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: grikunduz - 19 Mart 2011, 09:52:13
Büyük bir zevkle takip ettiğim animelerden biri. (Tabi günceli yakaladıktan sonra mangaya sarıldım o yüzden mangalardan biri de diyebiliriz.) Tabi en kötü kısmı haftalık olması. Sen 450 bölümü bir çırpıda izlesonra da her bölüm için bir hafta bekle gerçekten zor oluyor
One piece herkesin de dediği gibi gülme ile hüzünlenmeyi harmanlamayı başarmış bir anime..
En çok beğendiğim replik ise;
Chopper: Hayır eğer denizkızı prensesini görürsen ölebilirsin Sanji.
Sanji: Chopper hayalim için ölmeyi kesinlikle göze alabilirim.
Chopper:(yüzünde çıldırmış bir surat ifadesi ile) Senin hayalin All Blue değilmiydi.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fizban - 13 Nisan 2011, 18:38:54
Tek kelimeyle izlediğim en iyi anime. Her bölümde hem güldüren hem hüzünlendiren hem de gaza getiren başka bir anime yok sanırım. Animede mugiwara korsanlarının yeni hallerini görmeyi heyecanla bekliyorum.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Zoro'nun olur olmaz yanlış yöne sapmaları baya eğlendiriyor beni xD
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: SiradanDusunceler - 16 Haziran 2012, 16:08:43
Seven çok seviyor One Piece'i onlardan biri de benim.

Daha bu anime işlerinden yeni yeni anlamaya başladığım zamanlar 6 ay kadar önceye tekabül ediyor One Piece de One Piece diye başımın etini yediler myanimelist.net'te hadi dedim başlayalım başlayış o başlayış oldu.

İlk 330 bölümünü 1.5 ayda izleyen ben güncel ufukta gözükünce yavaşlama ihtiyacı hissettim. Haftada 1 bölüm beni kesmezdi o yüzden yavaşlamak en mantıklısı.

Bu arada ODA'ya göre anime 1000 bölüm filan sürecek yani kaldı 450 bölüm :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fizban - 20 Haziran 2012, 23:29:47
Hep diyorum bu animeyi çocuklarımızda izleyecek, mangayı takip edecek hiçte sıkılmayacaklar bizim sıkılmayacağımız gibi :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Fizban - 19 Aralık 2012, 13:44:00
Bu konuyu hortlatmak lazım böyle bir anime manga unutulmamalı. Şuanda çok sağlam ilerliyorlar anime ve manga olarak.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Canina - 27 Ocak 2013, 15:15:45
One Piece biterse çocuğumu keserim.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: daifunka_vc - 27 Şubat 2013, 19:45:39
Manganın 700. sayısı One Piece'a yakışır bir bölüm olmuş. Yeniden son vitese takmış görünüyor manga. :D

Bu sayıda uzun zamandır beklediğim bir bilgi açığa çıktı sonunda. Öyle olacağından emin olmama rağmen doğrulanmasını bayadır bekliyordum. :D

Spoiler: Göster
Marineford Savaşı'ndan sonra Buggy'i şaşırtan mektup Shichibukai davetiymiş gibi börünüyor. Tabii Buggy bu fırsatın üzerine atlamış ve 7 koltuktan birini kapmış. :D


Bir de:
Spoiler: Göster
Mera Mera no mi!!??? Nasıl? Olayların bu şekilde gelişmeyeceğini tahmin etsem de Luffy de Blackbeard gibi Logia+Paramecia mı olacak acaba? Hımmm...


İyi olmuş yani 700. sayı. Okuyun gari. :P
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Apollo - 21 Mart 2013, 19:03:05
Evet bilgileri açığa çıkarmaya başladı artık , biz okuyucularda sanki Luffy'le aynı adada kalmış gibiyiz dünyadan bihaber :)

Spoiler: Göster
Daifunka_vc sanırım SAD ile oluşturdu onu.Olursa ilginç olabilir, zaten eskiden açıkladığı gibi Luffy'nin vücudu da normal değil, Gear second olayında hatırlarsınız yada İmpel Down'da organları lastikten olduğu için korunuyordu.Eğer yanlış hatırlamıyorsam.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: daifunka_vc - 22 Mart 2013, 00:55:10
Spoiler: Göster
SAD ile de olabilir (ancak öyle olduğunu zannetmiyorum, logiaların bu şekilde üretilebilmesi dengeleri çok bozar gibi geliyor bana), ama zaten meyvelerin sahibi öldükten belirli bir süre sonra aynı meyveler yeniden yetişiyordu. Durumumuz bu şekildeyse Mera Mera no Mi'yi nasıl ele geçirdiklerini merak ettim. :D (Buradan da Pirate King'in meyvesinin, varsa eğer, Gomu Gomu no Mi olduğunu iddaa edenlere selamımı çakıyorum. :P) Tabii bir de Yami Yami no Mi'den kaynaklandığını tahmin ettiğim, şimdilik bilinmeyen bir etkiyle meyvenin el değiştirdiğini gördük; fakat onun konumuzla alakası yok. :D

Evet, Luffy'nin vücudunun iki meyveyi birden kaldırabileceğine benim de şüphem yok. Bu noktadaki sakıncalı bulduğum konu Blackbeard'da gördüğümüz durumun birazcık sıradanlaşacak olması ve Luffy'nin çok erken bir safhada büyük aşama kaydetme olasılığı. Bu durumun kullanıcıyı kısıtlayacak, uzun vadede büyük bir yan etkisi var mı yok mu Blackbeard ortalarda gözükmediği için bilemeyeceğim tabii. 

Yalnız, eğer olursa, Luffy'nin ne şekilde meyveyi yiyeceğini gözümün önüne getiriyorum da... Şimdiden kahkaha atabilirim.
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Apollo - 22 Mart 2013, 04:36:16

Spoiler: Göster
Bende SAD ile olmasını istemiyorum ama onun elinde SAD varken aklım ona gidiyor, dediğin gibi her yer yeteneği olan insanlarla dolu olacak.Belki bunu artık savaşların daha zor olacağını kanıtlamak için yaptı ama ortalık çok karışacak gibi geliyor.Zaten yonkouya baya bir meyve verdi.
Dediğin gibi hemen 2. bir meyveyi yemesi hoş olmaz, eğer o yemezse kim yiyecek merak ediyorum.
 
Luffy'nin her hareketi kahkahalık, 8 yaşında ki çocukla kavga edişi çok komikti. :) Bu arada Samuraylarla ilgili bir sır perdesi de var, sakladıkları bir şey var ama nedir bilemedim

Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Monkey D. Luffy - 27 Haziran 2013, 18:40:37
Anime konusunda en iyisi kesinlikle One Piece. Küçüklüğümden beri hayranlıkla izliyorum ve ailecek Luffy'nin hastasıyız.;D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Brsykt - 05 Temmuz 2013, 16:58:44
Çizer Eiichiro Oda gerçekten işini iyi yapıyor.
Mesela manganın ilk bölümünde gördüğümüz haki yeteneği 5 yıl sonra karşımıza çıkıyor.
Adamda hafıza var.
Birde karakter bakımından çok zengin şu an öyle bir yerdeki bitirmeye ömrü yeter mi bilemiyorum?
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: daifunka_vc - 09 Nisan 2015, 11:11:48
Enem!

Spoiler: Göster
(http://i1296.photobucket.com/albums/ag12/DankaFunka/gia-fuo-su_zps4gylvhot.png)


Tam burada bir hafta ara verilecek olması ayıptır yeaa. :P
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: VeRMiNaaRD - 09 Nisan 2015, 11:37:00
Ben animeyi takip ediyorum ama güncele yetiştiğim için haftada bir çok zor oluyor :( Animedeki son bölüm (687) mangada hangi sayıya denk geliyor? Mangadan devam edeyim
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: daifunka_vc - 09 Nisan 2015, 15:40:46
Animeyi Thriller Bark kısmından sonra bıraktığım için kendim bilemeyeceğim, ama One Piece Wiki 750 ve 751. sayıları işaret ediyor. :)

http://onepiece.wikia.com/wiki/Episode_687   (Statistics kısmından bakabilirsin.)

Şahsi kanaatim mangayı baştan okuman yönünde olurdu tabii. :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: VeRMiNaaRD - 09 Nisan 2015, 15:44:48
İlk 15cildi Türkçe olarak satınaldım. Kalanı ingilizce olarak devam edebilirim animeyle arasında fark varsa. Bence sende animeye devam et Thriller Barktan sonra harika bölümler var :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: tetsuo - 09 Nisan 2015, 16:19:53
Spoiler: Göster
Gear 2 in chapter 387
Gear 4 in chapter 783


.)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: VeRMiNaaRD - 09 Nisan 2015, 16:34:58
Abooo bende o sayı ne diyordum başına G koyunca jeton yeni düştü :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: daifunka_vc - 09 Nisan 2015, 17:07:38
İlk 15cildi Türkçe olarak satınaldım. Kalanı ingilizce olarak devam edebilirim animeyle arasında fark varsa. Bence sende animeye devam et Thriller Barktan sonra harika bölümler var :D

Animeyle ilişiğimi kesmemdeki ana sebeplerim şöyleydi:
- Görsel olarak çok kalitesizleşti.
- Mangaya yetişiyoruz telaşıyla içi çok boşaltılan bölümlerle karşılaştım. (Zaman geçirmeye oynayan sinir bozucu futbolcu kıvamında.) :D

Merak ettiğim önemli yerlere nasıl olmuş diye bakmıyor da değilim tabii. :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: VeRMiNaaRD - 09 Nisan 2015, 17:13:50
Marineford şimdiye kadarki en güzel arctı bence grafikler de çok hoştu :)
Haftaya mangadan devam edeyim bari eski sayıları mangada güncele yetişince okurum :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: Ryld Argith - 09 Nisan 2015, 18:15:05
Ben animeye üç hafta önce başladım. Şu an 94. Bölümdeyim . Beğendim ama umarım hikaye biraz daha hızlanır :)
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: VeRMiNaaRD - 09 Nisan 2015, 18:28:43
Ya benim yaptığım hatayı yapıp 1 ayda hepsini bitirme sonra dondurması yere düşmüş çocuk gibi kalıyorsun :D
Başlık: Ynt: One Piece
Gönderen: FrpMan - 24 Kasım 2017, 14:25:51
Geçen sene güncele gelip bırakmıştım. Her hafta takip etmesi zor oluyor. Onun için biriktirip bir anda izlemek daha keyifli. Ne zaman biteceğini kestiremiyorum o kadar çok konu var ki hiç bitmeyecek gibi.