Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Kurgu Güncesi => Kurgu İskelesi => Konuyu başlatan: Amras Ringeril - 23 Ocak 2008, 13:46:45

Başlık: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 23 Ocak 2008, 13:46:45
... Ve sonra onu gördü. Savaşın ortasında, etrafındaki kılıçların şangırtısı altında siyah peleriniyle düşmanlarına güçlü hamleler indiriyordu. Hiç zorlanmadan güçlü Lark askerlerini öldürüyordu. Savaşın seyrini kendi tarafına çekmekte çok başarılıydı. Bir şeyler yapılması gerekiyordu.

Sonra onun durduğunu gördü. Başını çevirdi ve göz göze geldiler. Herfim'in gözlerinden şimşekler çakıyordu. Sirlet kendisininkilerin de aynı durumda olduğunu hayal edebiliyordu. Sanki savaştan uzaklaşıyorlardı. Etraflarındaki sesler azalmış, görüntüler solmuştu. Sadece Herfim'in kara giysisi ve Sirlet'in soluk sarı zırhı göze çarpıyordu. Herfim gülümsedi.

Sonra gülümsemesi silindi ve aniden kılıcını Sirlet'e fırlattı. Kılıç havada hiç sekmeden dümdüz Sirlet'in sarı kaşlarının arasına doğru ilerledi. Ancak, Sirlet aniden kılıcıyla, kara kılıcı parçalarına ayırdı. Herfim yine gülümsedi. Bir şeyi bekliyor gibiydi. Sirlet de etrafına bakınmaya başladı. Orda kılıcını düşürmüş şaşkın bir Lark gördü. Ona seslendi ve kılıcını attı. Lark kılıcı alıp güçlü bir ifadeyle savaşa döndü. Artık ikisi de silahsızdı.

Herfim'e döndü. Herfim'in yüzünde alaycı bir ifade vardı. Sonra aniden elini kaldırdı ve parmaklarının ucundan koyu kırmızı bir ışık sıçradı. Önüne geçen herkesi öldürerek Sirlet'e doğru ilerledi. Sirlet ise tam zamanında hamle yaptı ve parmaklarının ucundan gümüşi bir ışık sıçradı. İki ışık havada çarpıştı ve büyük bir güç gösterisine sahne oldu. Bütün savaş donmuş herkes onlara bakıyordu. Aniden çarpışmanın ortasında, ışıkların arasında bir patlama oldu. Her tarafa şimşekler saçıldı. Etraflarındaki bir çok asker, taraf tanımaksızın bilinçsizce yere düştü. Ve savaş bir daire oluşturarak etraflarında devam etmeye başladı.

Herfim diğer elini de atıp ellerini birleştirdi ve ileri doğru itti kendini. Aynı zamanda anlaşılmaz kelimeler bağırdı. Parmaklarından başlayarak ışık karardı ve gümişi ışığı ezdi. Sirlet de aynı hamleyi yaptı ve onun ışığı beyaza döndü. Işıkların hacada çarpıştıkları yerde kara bir ejderha ve beyaz bir güvercin oluştu. Çok büyüklerdi ve inanılmaz bir güçle dövüşüyorlardı. Güvercin ejderhanın karnını yarıp yükseldi ve balon köpüğü gibi yok oldu. Ejderha da yere yığıldı ve aynı şekilde yok oldu.

Herfim sinirle yumruklarını savurdu ve yumruklarından koca alev topları fırladı. Sirlet şaşırdı ama kendini hemen topladı. Ellerini bir duvarı tutarmış gibi koydu ve önünde aniden şeşffaf bir duvar belirdi. Alev topları içinden geçtikçe buz topları oalrak yere düşüyorlardı. Sonra Sirlet hızla toplara tekme attı. Buzlar büyük bir hızla Herfim'e gitti. Ama Herfim her birine birer yumruk atarak parçaladı. Oarçaların arkadaki bazı savaşçılara saplanıp öldürdüğü görülüyordu.

Herfim ağzını açtı ve güçlü bir şekilde üfledi. Ağzından koca bir hortum çıktı. Bir çok Lark ve Konsey Savaşçısı hortumun etkisiyle savrulup öldü. Sirlet gözlerini kuvvetle açtı ve gözleri parladı. İçinden bir güneş fırladı. Hortumun içine girdi ve hortum gümbürtüyle dağıldı. Cesetler dört bir yama dağıldı. Herfim elini disk atarmış gibi salladı ve vahşi görünümlü bir ay güneşi ikiye böldü.

"Zaman.." diye düşündü Sirlet. Elleriyle karmaşık hareketler yapıp gündüzü geceye çevirmeye başladı. Gece oldu ancak gökyüzünde ay yoktu. Yerdeki ay ise büyük bir güçle gökyüzüne savruldu. Herfim gürledi ve ellerini açtı. Koca alevler Sirlete doğru fırladı. Sirlet etrafında turladı. Kendi çevresinde dairesel bir su oluştu. Alevler içinden geçip gitti. Ancak arkadaki bir çok asker öldü. Diğerleri de artık savaşı bırakıp kaçmaya başladı. Düello çok büyüyordu. Doğanın sınırları fazlasıyla zorlanmaya başlamıştı.

Larkinthia vadisi savaşı sona ermişti. Konsey üyeleri, savaşçılar ve Fayklalar kaçmıştı. Larklar vadilerini tekrar almışlardı. Ancak Büyücü düellosu bir kaç ay daha sürdü. İki büyücü de güçlerinin sınırlarını zorladılar. Doğanın her şartını kullandılar. Ve sonunda doğa kızdı. Ve iki büyücü de açlıktan, susuzluktan ve yorgunluktan cansız bir şekilde düştü. Konsey uzun süre dağınık kaldı. Larkinthia kralı Sirlet'in oğlu henüz çocuk olduğu için bir süre Sirlet'in kılıcı attığı Lark tarafından yönetildi. Uzun bir süre Larkinthia kötülükten kurtuldu.

Bir büyücü savaşı betimliyim dedim.  ;D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Neases - 23 Ocak 2008, 18:58:52
Süperrrrrrrrrr
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Spectre - 23 Ocak 2008, 20:08:04
Upps o neydı be superdı =)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: LuthienAda - 24 Ocak 2008, 14:00:11
vay canına süperdiii
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: pleasant^^ - 24 Ocak 2008, 16:35:54
Güzel olmuş.Yazılarını çok beğeniyorum doğrusu.Basit bir düello olmamış büyüler sıradan ve söz hedeleri değil :)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Legolas - 24 Ocak 2008, 16:44:36
Güzel olmuş tam gaz devam :D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 24 Ocak 2008, 16:51:33
Teşekkürler, yorumlarınız için. Hep güzel yorumlar yapmışsınız .

Bu arada pleasent sen benim hangi yazımı okudun? :D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: pleasant^^ - 24 Ocak 2008, 18:30:14
Teşekkürler, yorumlarınız için. Hep güzel yorumlar yapmışsınız .

Bu arada pleasent sen benim hangi yazımı okudun? :D
I-ah :P KOnularını beğendim taam mı :P Üüüü :P
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 24 Ocak 2008, 18:51:40
Tamam tamam. Belki bi yazıma denk gelmişsindir. :D

Sağol sen de yorumun için tekrar.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Nirnaeth - 27 Ocak 2008, 14:21:00
Süperdi, nefessiz okudum. Sonunda çok şaşırdım ya, birinin diğerini öldürmesini beklemiştim ben :D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: magicalbronze - 28 Ocak 2008, 01:07:30
Hımm ilginç, hoşuma gitti. Zaten Herfim ve Sirlet adlı iki büyücünün arasındaki savaşa yönelmen yani ayrıntı olarak güzel bir şekilde betimlemen  ve arada çevreninde buna ne gibi tepkileri olduğunu belirtmende ayrıca güzellik katmış hikayeye sonunuda çok güzel bağlamışsın, ellerine sağlık..
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 06 Şubat 2008, 18:30:24
Aslında şimdi yazacaklarımı planlamıştım. Biri büyüyle ilgili soru soracak da cevap vereceğim diye ama soran olmadı  ;D .

Büyü Hakkında

Büyü hakkında bilinen şeyler vardır. Bunlar temel üzerine oturmuş, büyünün bir kaç sözcükle yaratılabileceğidir. Ancak burada durum farklıdır. Büyüyü yapmak için, içinde büyü gücü olması yeterlidir. Büyü gücü aile yoluyla aktarılabilir. Larklar da durum genelde böyledir. İnsanlarda ise nadiren büyücüler çıkar ve çok güçlü olurlar (Herfim gibi). İnsanın kendinde büyü olduğunu keşfetmesi zordur. Çünkü insanlar tesadüfü çok kullanırlar. Her şeyi tesadüf olarak görmeleriyle meşşhurdurlar. Başına gelen bir olayı tesadüf olarak görmeyen bir insan, içinde büyü olduğunu fark edebilir.

Şimdi sözcük kavramına geri dönelim. İki çeşit büyü vardır. Genel Büyüler ve Özel Büyüler. Genel büyüler herkes tarafından bilinen (en azından büyücüler), günlük büyüler tarzı olan büyülerdir. Bu savaşta kullanılan büyülerin çoğu genel büyülerdi. Bu yüzden büyü sözcüğü söylemediler. Genel büyüleri yaparken ona yoğunlaşmak yeterlidir. Bu durumda büyü kendiliğinden çıkar. Bu kendini kontrol aşamasıyla alakalıdır.

Özel Büyüler de ikiye ayrılır. Kullanma Büyüleri ve Üretilmiş Büyüler. Kullanma Büyüleri bir kalıpla kaplanmış büyüler olarak da bilinir. Bunlar daha çok bir şeyin kalıplarını kapatırken söylenen sözlerin tersten söylenişiyle olur. Yani söz söyleyerek büyü bu tarz büyülerde yapılır. Bu büyülerde üretilmiş büyüler gibidir ancak tek farkı bunlar her şey için değil, sadece o kalıplar için kullanılır. Yani yapıldığı şey için.

Üretilmiş büyüler, büyük büyücüler tarafından kendileri için üretilmiştir. Ancak eğer sözle kuvvetlendirilirse veya sırrı çözülürse diğer büyücüler de kullanabilir. Bunlar için de söz gerekmez ve güçlü büyülerdir. Örneğin Sirlet'in yaptığı zaman büyüsü.

Şimdilik bu kadar...
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: em_dan_rup - 18 Şubat 2008, 01:50:02
Vay be anca okudum :P Süperdi hatta heyecanlıydı ;D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Arlinon - 16 Nisan 2009, 20:07:13
OO özgür neden bahsetmedin bu yazının varlığından, güzelmiş tebrik ederim.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 16 Nisan 2009, 21:03:44
Unutmuşumdur bunu :D Sağolasın.

Edit: Bir daha okudum da çok da iyi değilmiş hani. Hatta basit ve komik geldi şimdi.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: PhoenixMan - 17 Nisan 2009, 13:29:15
Hoşuma gitti, hani bir hikaye yazsan, bu karakterleri içerse, bahsettiğin olayın neden olduğunu, aralarındaki düellonun sebeplerini, bu iki ulusun düşmanlık sebeplerini falan da anlatsan... Güzel hikaye çıkar bundan, sana güveniyoruz Özgür! :P :D
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: BerkeB - 08 Ekim 2009, 21:42:02
Bence güzeldi içinde büyü geçen hikayeler her zaman ilgimi çekmiştir.Harry Potterin son iki kitabını okuduğumda tam 4 ay araştırma yaptım sihirle ilgili beni o kadar etkilemişti ki :) ama sonunda Parapsikolojiyi buldum ve sihire en yakın şeyin o olduğuna karar verdim ;)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Malkavian - 14 Ekim 2009, 12:24:26
Yine tasvirler ve kurgu çok iyi ama önceki hikayende de dediğim gibi karakterleri biraz da olsun betimle lütfen. Betimlemiyorsan da deviantart ı aç uygun iki resim seç lütfen :)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 14 Ekim 2009, 21:24:14
Eski bir hikaye, teşekkürler yorumlar için.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Wanderer - 16 Mart 2011, 23:18:33
Güzel, kısa, hoş. Ellerine sağlık.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: beerold - 01 Aralık 2011, 15:44:10
 Yazılarınızı beğenerek okuyorum, başarılar dilerim.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: mamad - 07 Aralık 2011, 17:24:12
Bence de çok güzel olmuş ama karakterleri de betimlesen daha güzel olurmuş.
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Kanashii Uchiha - 13 Aralık 2011, 02:53:11
Amras Ringeril Farkı.Eski olduğu için çok yorum yapmıyorum.Kafa ütülemem sanırım yersiz kaçar
ama uzar uzar yol olur bundan aslında ...
Minik ve zevkli bir okuma parçasıydı.
[Diğer minik hikayende sevimliydi ..Hani şu eşsiz kalan tavuklar :)]

Ben en çok arada verdiğin büyülerle ilgili bilgilere sevindim.Kendim için kurgulamaya üşeniyordum teşekkürler :)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Amras Ringeril - 13 Aralık 2011, 13:50:17
Bu benim için çok çok eski bir öykü, sürekli yorum alması şaşırtıyor ve çok az rahatsız ediyor da doğrusu, yine de aralardan bulunup okunduğu için memnun olmuyor değilim.

Hala güzel yorumlar yapıyor ve okuyorsunuz bu nedenle çok teşekkür ediyorum, görmezden gelmeyeyim :)

Kanashii Uchiha, sizinmiş gibi kullanın :)
Başlık: Ynt: Büyücü Düellosu Sirlet ve Herfim
Gönderen: Kanashii Uchiha - 14 Aralık 2011, 00:21:36

Hala güzel yorumlar yapıyor ve okuyorsunuz...

Ortada amatörce de olsa var olan şey emektir kanımca;
alınan övgü ise ''Hak ediyor olmasından'' dır.Kanashii Uchiha, sizinmiş gibi kullanın :)

Fikir vermesi bile yeter de artar; onur duyarım. n.n