Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - HighLord

Sayfa: [1] 2
1
Çizgi & Anime / Shingeki No Kyojin
« : 24 Haziran 2013, 14:12:07 »

Anime Adı : Shingeki No Kyojin
Bölüm Sayısı : 25 (Planlanan bölüm sayısı)
Tür : Aksiyon, macera, drama, fantastik, süper güçler
Yayın Tarihi : 7 Nisan 2013
Yaş Sınırı : 17+
Yapımcılar :Production I.G, FUNimation Entertainment, Mainichi Broadcasting, Pony Canyon, Kodansha, Wit Studio

Tanıtım :

Bundan birkaç yüzyıl önce insanlık neredeyse yok olmanın eşiğine gelmişti. Devler, hepimizin bazı hikayelerde duyduğu gibi uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. İnsanlığın küçük bir yüzdesi, devlerden çok daha uzun boyda duvarlar inşa ederek devlerden korundular.

Şimdilerde, neredeyse 100 yıldır devler ortalıkta görünmemektedir. Ergenlik çağlarındaki bir çocuk olan Eren ile süt kardeşi Mikasa bir gün korkunç bir şeye tanık oldular. Devasa bir büyüklükte olan bir dev, şehrin koca duvarlarını yıkmaya başlamıştı. Yıkılan duvarların boşluklarından giren küçük devler şehirde binlerce ölüme yol açtı.

Ve Eren bunun üzerine intikam yemini etti. Bütün devleri tek tek öldürecekti..

***

Hikaye bakımından animenin harika ilerlediğini söyleyebilirim. Hala açıklanmayan bazı kısımlar sizin merakınızı yükseltiyor. Özellikle animeyi haftalık olarak takip ediyorsanız bir sonraki bölümdeki olayları beklemek işkence haline bürünebiliyor. Eğer halen izlemediyseniz anime bittikten sonra izlemenizi tavsiye ederim. :)

Ayrıca animenin animasyonları bence harika, özellikle savaş sahnelerinde. Eren'in ve arkadaşlarının çatıdan çatıya atlarkenki animasyonlar heyecanınızı arttırıyor. Çevre çizimleri gayet güzel fakat karakter çizimlerinde biraz sıkıntı var. Karakterlerin hatları fazlaca kalın. Bazı dev çizimleri ise bana biraz saçma geldi. Özellikle bıyıklı, sakallı devler... Bunlar da nazar boncuğu olsun diyelim. :)

Karakter seslendirmelerinde, animeyi izlediğiniz sırada çalan müziklerde (Özellikle açılış ve kapanış şarkıları) kaliteli bir iş çıkarılmış. Seslendirmeler özellikle karakterlere çok uyumlu olmuş, bana doğallık hissiyatını veriyor. Bu da önemli bir artısı animenin.

Karakterlere ısınma konusunda da bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Ana karakter Eren değer verdiği çoğu şeyi yitirmiş. Bu şok olaydan sonra da intikam almak istiyor. (Burası biraz klişe ama..) Fakat özellikle bu kararından dolayı çoğu insan Eren'i hor görüyor. Bunu biraz fantastik bir düşünce olarak görüyorlar. Ve Eren'in sütkardeşi Mikasa karizmatik bir karakter olarak ortaya çıkıyor. Eren onun için her şeyden önce geliyor. Onu her daim korumayı kendine görev biliyor. Son olarak Armin karakterine değineyim. Biraz zayıf bir kişiliği var ama zekasıyla bunun eksikliğini kapatabilmiş gibi. Diğer karakterler de kayda değer bir şekilde iyi.

Uzun lafın kısası, izlerken zerre kadar sıkılmadığım ender animelerden biri oldu Shingeki No Kyojin. Sizlerin de izlemenizi tavsiye ediyorum. :)   

Bazı Karakterler

Mikasa AckermanEren YeagerArmin ArlertSasha BlouseJean KirsteinEkran Görüntüleri


 

2
Tartışma Platformu / Kurgu Planlaması
« : 30 Mart 2013, 22:39:42 »
Ben şu ana kadar hiç bir hikayemde kurgu planlaması yapmadım ve sıkıntısını çok çektim. Öncelikle bir yere kadar ilerliyorsunuz fakat sonrasında tıkanma yaşıyorsunuz. Hikaye ilerleyemiyor.

Sizce bir hikayede kurgu planı nasıl olmalıdır ?

3
Düşler Limanı / Tetik
« : 25 Ekim 2012, 17:39:16 »

TETİK

Yağmur sanki gökten boşanırcasına şiddetle yağıyordu. Gecenin karanlığında yağmurun damlaları çok az görülse de damlaları adamın yüzünden ve deri ceketinden aşağıya doğru akıyorken hissediliyordu. Soğuk, dondurucu bir yağmurdu yağan.

Adam elindeki zifiri siyahlığındaki tabancasını bir kadının kafasına doğru doğrultmuştu. Adam iki bina arasına sıkıştırmıştı kadını. Ve şimdi kadının kahverengi gözlerinden aşağıya doğru ince bir yaş süzülüyordu. Fakat yüz ifadesinden ağlamasının üzüntüden değil sinirden olduğu anlaşılıyordu. Nefret dolu bir bakış.

Kadın sağa doğru hareket etmeye yeltendi fakat adam tam oraya yöneleceğini tahmin etmiş olmalıydı ki tabancasını tam da ayağının uç kısmının biraz önüne ateşledi. Kadın donakaldı. Ve anladı. Kaçış yoktu. Sonu burada olacaktı.

‘ ‘Yanlış bir harekette bulunma.’ demiştim sana. Dinlemedin. Şimdi tüm bu yaptıklarına değdi mi ? ‘ dedi adam hafif soğuk ve kinci bir sesle.

‘ Sana uyacağıma cehenneme bile giderim ! ‘ dedi kadın bağırarak. Ama yüzüne baktığınızda hafif bir korku görebilirdiniz. Ölüm korkusu onu da sarmıştı.

Kadını daha fazla konuşturmamalıydı çünkü tehlike arz ediyordu. Tabancasını kadının kafasına doğrulttu. Ve kurşun silahtan çıktı..

***

Yoluna çıkan herkesi temizlemişti peki bu eline ne kazancı getirmişti ? Hiçbir şey. Sadece bataklığın derinliklerine daha da fazla saplanmıştı.

Adam kadının kafasından akan koyu kırmızı kanı seyretti. Kan, yağan yağmurun sularıyla birlikte süzülüyor ve kanalizasyon deliğinden aşağıya doğru akıyordu. Yolunu kesen herkesin sonu işte bu kadın gibiydi. Ölümle.

Fakat artık yaşamanın anlamı yoktu. Yaşasa bile hep suçlu olarak yaşamına devam edecek ve eziyet görecekti. Dört duvar arasında ömrünü bitirmektense burada, kesin bir şekilde son verirdi yaşamına.

Silahına son kez baktı adam. Ve yavaş yavaş şakağına götürüp doğrulttu silahını. Gözlerini sımsıkı kapattı.

Ve..

4
Çizgi Roman & Manga / Bleach'in Türkçe Mangası Geliyor !
« : 13 Ekim 2012, 23:07:37 »

Kubo Tite'nin yazıp çizdiği, Dünya'da bir fenomen haline gelen Bleach mangasının Türkçe yayın haklarını Gerekli Şeyler yayıncılık satın aldı ! Buna göre Bleach mangasının Türkiye'de ilk olarak görüleceği yer İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı. Fuar sonrası ise tüm Türkiye'ye dağıtımı gerçeklecek.

Umarım sürekli yeni ciltlerini basmaya devam ederler ve biz okurlar manga okuma zevkinden mahrum kalmayız. :)

Bu güzel haberi Facebook'ta görmek için buyrunuz..

5
Çizgi & Anime / Ao No Exorcist
« : 08 Ekim 2012, 22:07:08 »

Anime Adı :Ao No Exorcist
Bölüm Sayısı :25
Tür :Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü
Yayınlandığı Tarih :17 Nisan 2011 - 2 Ekim 2011
Yapımcılar :  Aniplex, Dentsu, A-1 Pictures, Mainichi Broadcasting, Movic, Aniplex of America, Sakura Create

Tanıtım :

Bu dünya iki parçaya ayrılmıştır. Biri insanların yaşadığı Assiah, ötekisi ise iblislerin dünyası Gehenna.Bu iki boyut arasında bırakın ziyaret etmeyi en ufak temas bile sağlanamamaktadır. Fakat bir şekilde bu temas sağlanır ve iblisler Assaih'a doluşmaya başlar.

Şeytan iblislerin lordudur. Bir şey dışında her istediği vardır : Assaih'taki bir beden onun kendisinin tamamlaması için yeterli olacaktır.  Bunun için insan bir kadından olan Rin Okumura adlı çocuğu doğurttu.

Peki oğlu babasının planlarını kabul edecek mi ?

Ekran Görüntüleri :

Başlıca Karakterler

Spoiler: Göster
Rin Okumura


Yukio Okumura


İzumo Kamiki


Miwa Konekamaru


Shiemi Moriyama


Ryuuji Suguro


Yorumum :

Konusu itibariyle oldukça iyi bir anime. Hikayenin akışı araya filler bölümlerinin girmesiyle biraz duralasa da sonraki bölümlerde animenin hakkı veriliyor.

Çizimleri ise harika bence. Karakter çizimleri olsun mekan çizimleri olsun hepsinde başarılıydı.

Karakterlere pek bağlanamadım açıkçası. Rin bildiğimiz hayta çocuk işte. Arkadaşlık bağı falan bunların hepsi çok klasik. Buna göre favori karakterim Memphisto olurdu.

İşte böyle. Eğer boş vaktiniz varsa çerez niyetine 25 bölüm izleyebilirsiniz. Ve böylece de epey eğleniş olursunuz. Benden size tavsiye. :)

6
Tartışma Platformu / Kitap Okuma İsteğini Kaybetmek
« : 03 Ekim 2012, 16:23:58 »
Son 1,5 aydır kitap okuma isteğimi kaybettim. Normalde her kitabın çıkışına heyecanla bakan ben şu anda ilgisiz oldum. Nedense kitap okuma isteğim yok.

Sizce nasıl kazanabilirim bu isteğimi ?

7
Unutulmuş Diyarlar / Elf Lisanı Sözlüğü
« : 18 Eylül 2012, 18:56:26 »
Elfler

A HARFİ

Ansrivarr - Anı.
Ar'Cor'Kerym - Hükümdar'ın Kılıcı. 3 elf kılıcından birisi.
Ary'Faern'Kerym - Sanat kılıcı. 3 elf kılıcından birisi .
Ary'Velahr'Kerym - Savaş kılıcı. 3 elf kılıcından birisi.
Arselu'Tel'Quess - Halkın Büyük Sanatı. Elflerin Yüce Büyülerine deniliyor.
A’A’Sum – ‘Büyük Kız
Adoe – Zaman
Adoessuor - Asırların Rüyası. (Yüksek Büyü Ayini)
Adomhoar – Dinlenmeyen
Ado – Barışçıl
Adofaer – İyi Büyü
Adofhaor – İyi Dönüşüm
Adoivaealumanth – ‘Huzurlu Su Adağı'
Adon – Barış
Adoness - Barış Muhafızı
Aegis – Koruma
Aegisir – Korumalık
Aegiskeryn – Kollama Savaşçısı ( Golem kalkanı )
Aelou – Buluşma
Aeloulaev - Barışın gelmesi
Aeloulaeva - Barışın gelmesi. (Şiveli söyleyiş)
Aerasumé – Akşamın Gümüşayı
aerister - Öğretmen
aes - Avlanmış
Aestar’Khol - Evlilik Taşı
A’E’Sum - Büyük Kız (Oğlanın Kızı diye de adlandırılır.)
Aethen - Diğerleri ( Elflerden olmayanlar)
Ahkiilor - Görev Yeri (Myth Drannor'un merkezi)
Ahnvae – Gece
Ahrmaesuol - İyileşme ' Yüksek Büyü'
Ahrn – Kullanan Kişi
Ai Armiel Telere Maenen Hir – 'Sonsuza dek kalbimdesin.'
Aillesel Seldarie - 'Seldarine bizi kurtarsın.'
Akai’ye – ‘Kadim'
Akh – 'İhtiyaç', 'Görev'
Akh’Aegis – Koruma Görevi
Akh’Faen’Tel’Quess - Hayat Görevi (Yüksek Büyü)
Akh'Faern - Sanat Ordusundan Biri
Akh'Faer - Sanat Ordusu. Cormanthyr Büyü Ordusu tarafından Myth Drannor'un düşüşü sırasında kullanıldı. Tekil hali: Akh'Faern
Akh'Velahr - Güç Ordusu. Cormanthyr Büyü Ordusu tarafından Myth Drannor'un düşüşü sırasında kullanıldı. Tekil hali :Akh'Velahrn
Akhrasut Neth – Annenin Yatağı (Doğu Lythari şivesinde)
Akhrua – Savaşçı
Akh'Velahrn - Kader Buluşması
Alet – Gel (Doğu Lythari Lehçesi)
Al Hond Ebrath, Uol Tath Shantar En Tath Lalala Ol Hond Ebrath – ‘Su ve ağaç gibi olanlar bizim gerçek dostumuzdur.)
Aleirin – Uyum
Aleiryid – Uyum (Hayat arkadaşı için kullanılır.)
Alu – Su
Alu’Dala – Su savaşı
Alurlyath – Tapınakların en iyisi
Alushtas – Yağmur
Alu’Tel'Quessir - Yağmur halkı
Amarillis – Alev çiçeği
Amrulugek – ‘Konsey toplantısı
Anilessa – Hain
Aniq – Hazır (Doğu Lythari Lehçesinde)
Ar – Güneş
Araegisess - Büyük Koruyucu
Arael – Yürek
Arael’Sha – Yürek arkadaşı
Arael’Vae – Yürek oğlu
Aradoness - Büyük barış muhadızı
Arakhor – Ağaçları koruyan kişi ( büyükbaba ağacı )
Arakhora – Ağaçalrı koruyan kişiler
Aravae - Eğlenmek
Arcorar - Ormanların Kralı
Ar’Cor'Kerym – Ormanlar Kralı'nın kılıcı
Arfaern – Büyük Büyücü
Argen'Tel'Lirynd - Asırların Sarayı
Aril'Tel'Quessir - Avariel Elfleri
Arivae – Güneş ışını
Arkerym - Büyük Kılıç
Arkerynsuoress - Yüce savaşçı
Arkhdrauth –  Umursamdan yok etmek
Armathor – Büyük Savunucu
Armathora – Büyük Savunucular
Arrn - Fırtına
Arrn’ess – Fırtına Taşıyıcısı
Arrn’Tel’Orar - ‘Büyük Fırtına Erozyonu ( Yüksek Büyü)
Ar’Selu’Taar - Cormantyr'in Yüce Büyücüleri
Ar’Selu’Tel’Quess - Halkların Yüce Sanatı ( Yüksek Büyü)
Arshaalth – Büyük Balta
Ar’Tel'Quessir - Güneş Halkı
Arvandor - ‘The High Forest’
Ary – Asil
Ary’Faern’Kerym – Asil Arayıcı'nın kılıcı
Ary’Velahr'Kerym – Asil Savaşçı'nını kılıcı
A’Su’Nys - Yeğen (Kız kardeşten olma)
A’Sum - Kız
A’Su’Tan - Yeğen (Erkek kardeşten olma)
A’Tel’Quessir – Yarı-elf
Athamault - Demir çukuru
Athil - Yıkım
Athila – Yıkımlar
Athkaraye – Elflerin Dostu
Avae - Eğlence
Avae’ess - Eğlenceli biri

B HARFİ

Be-inway - Uyanık.
Bhin – Genç İnsan.
Biir – Süprüntü. Yarı-elf ve insanlara hakaret olarak kullanılır..
Baelnorn – ‘Ölmeyen Vatan Korucuları’
Bedoar - ‘Cormanthyr’in Gümüş Parçası’
Besthunit Nenle – ‘Yavaş haraket et’ (Doğu Lythari Şivesi)
Bhin – ‘Genç İnsan Erkeği (Argo)
Biir – ‘Süprüntü/Boş kişi’
Blalath – ‘Mantar’
Blalatha – ‘Mantarlar’

C HARFİ

Col – Colson’da bir ön ek olarak ‘değil’ anlamında kullanılır. Oğlan-Değil (Kız demek yani)
Caercilcarn - ‘Tahta Konseyi’
Cállambëa – ‘Kahramanların Yeri’
Casin Cu Calas – ‘Battle’Cath’deki Onur
Cath’Quessir – ‘Elf Kedisi’
Cath Shee - ‘Peri Kedisi’
Cenerea - ‘Kokuşmuş Yer’
Cha – ‘Yarı’
Cha’Tel'Quessir - ‘Yuirwood’un Yarı-Elfleri
Chu Set – ‘Sakin ol’ (Doğu Lythari şivesi))
Cinna – ‘Barış’
Cinnaess – ‘Barış Getiren
Cinnaelos'Cor - ‘Corellon’un Barış Günü
Coo – ‘Köpek’
Coo’Quessir – ‘Elf Köpeği’
Coo Shee – ‘Peri Köpeği’
Cor – ‘Büyük’
Cormanthor - ‘Kral’ın Adak Ormanı’ (Okunuşu : <kor-manth-OR>)
Cormanthor - ‘Büyük Yeminlerin Yeri’ (Okunuşu : <kor-MANTH-or>)
Cormanthor - ‘Gerçek Ormanın Yöneticisi (Okunuşu : <KOR-manth-or>)
Cormanthyr - ‘Culmination of Hope and Faith; The Fulfillment of Promise’
Cormiira - ‘Corellon’un Kutsaması’
Coronal – ‘Bilge Yaşlı/Ulu Sözcü
Coronals – ‘Bilge Yaşlılar/Ulu Sözcüler
Cor’Selu’Taar - ‘Cormanthy’ın Yüce Büyücülerinin En Yücesi
Creyala – ‘Poker’
Crith – ‘Güneş’ (Doğu Lythari Şivesi)
Crith Kesh Het – ‘Güneş Bana Kalkan Olsun.’ (Doğu Lythari Şivesi)
Crithta – ‘Güneş ışığı’ (Doğu Lythari Şivesi)

D HARFİ

Dala – ‘Savaş’
Dalsein - Fırtına
Daoin – Yıldız
Daoine – Yıldızlar
Daoine Dun – Yıldızların Tepesi  
Daoin’Teague’Feer – Halkın Üzerindeki Yıldızparıltısı (Yüksek Büyü Ayini)
Delimbiyr – ‘Parıldama’
Delimbiyra – Parıldayan Yay
Descenthallon – Düşüş
Dhaerowathil – ‘Düşman Drow’
Dhaerowathila - ‘Düşman Drowlar
Dhaerow - ‘Gölgenin Yüzü’
Dharasha – Kader
Dilit – Sessiz Ol
Dlabraddath – ‘Labrad’ın Bitişi (Myth Drannor’un N’Tel’Quess Bölgesi)
Drag – ‘Kızgınlık/Garez
Dragathil - ‘Nefretin Afeti’
Drannor – ‘Şarkı’
Dun – ‘Tepe’
Dur – ‘Alacakaranlık’
Durmista – ‘Alacakaranlık Ormanı’

E HARFİ

E’A’Sum – Büyük Oğlan (Kızın Oğlu olarak da bilinir.)
Ebrath – Arkadaş
E’E’Sum – ‘Büyük Oğlan’ (Oğlun Oğlu olarak da bilinir.)
Ehalaer –  Kurmay
eisliesen - Öldürmek
Elaorm – Biçim
Elaorman - ‘Yokyer’in ve heryerin yeri; Evin Çağrısı’ (Yüksek Büyü Ayini)
Eldreth Veluuthra - ‘Halkın Muzaffer Kılıcı
Elladyr - ‘Yıldızsaldırısı’
El'Tael – ‘Kılıçşarkısı’
Elverquisst - ‘Elf içkisi
Es'Caerta – ‘Duygusal Savunma Bir Yalvaran’ı Öldürüyor.’ (Kadim Bir Söz’  
Eska – ‘Kale’
Ess – ‘Taşıyıcı’ (Son ek)
Estierren Nha Morden - ‘Büyü Diğer Büyüleri Durdursun ! (Büyü Bozma)
E’Sum – ‘Oğul’
E’Su’Nys – ‘Kuzen’ (Kız)
E’Su’Tan – ‘Kuzen’ (Erkek)
Etriel - ‘Asil Elf Kızı
Etrielle- ‘Asil Elf Kadını
Evael – Şiddet
Evaliir – ‘Şarkı’
Evaliir’Enevahr - ‘Enevahr’ın Şarkısı’ (Yüksek Büyü Ayini)
Evaliir’Tel’Quessir – ‘Halkın Şarkısı’
Everae – ‘Halkın  
Evereska – Halkın Kalesi
Everantha – ‘Tetikteki Kale

F HARFİ

Fete - Ateş.
Fae – Tek
Faen – ‘Form’
Faer – Büyü
Faerahrn – Büyü Kullanan Kişi
Faerfhaor – Büyüsel Dönüşüm
Faergiir – Büyüsel Broş
Faer Glaurach – Büyüsel Parşomen Tomarı
Faerûn – Bir Kıta
Faern – Sanat eğitimi alan kişi
Faernaa – Usta Büyücü
Faerniir – Rahip yardımcısı
Faernos – Yönlendirici
Faernsuor – ‘Sanat’a Hizmet Eden Kişi (Corellon Larethian Kilisesi Rahibi)
Faernsuora – ‘Sanat’a Hizmet Eden Kişiler (Corellon Larethian Kilisesi Rahipleri)
Faervian - ‘Savaşların Nimeti
Fflar – ‘Gerçek Kahraman’
Fhaor – ‘Değişim’
Fhaor’Akh’Tel’Quess - ‘Halka Hizmet Edenin Övgüsü (Yüksek Büyü Ayini)
Fhaoralusyolkiir – ‘Su Meteorunun Dönüşümü
Fhaorn – Dönüşmüş
Fhaorn’Quessir – ‘Dönüşmüş Kişiler (Sharn)
Filliken – Eksik Etek (Fahişe)
Foqal - ‘Çağırmak

G HARFİ

Gabreth – ‘Acımasız Savaşçı (Tehlikeli)’
Gaudutu – ‘Yanan Ayaklar (Doğu Lythari Şivesi)
Ghaatiil - ‘Seyahat Edilen Yol (Yüksek Büyü Ayini)
Giir – ‘Broş’
Giiraegisir - ‘Kollamanın Broşu
Gisiae - ‘Koruyucular
Gisir - ‘Koruyucu
Glaeth – ‘Çok Fazla Zarar Verebilecek Olan Kişi
Glaurach – ‘Parşomen Tomarları’
Glaurachyndaar – ‘Tomarlar Şehri
Gray – ‘Süprüntü’
Guenhyvar – Gölge
Gyrah – Kuş
Gyrlass – Şahin
Gys Sa Salen – ‘Bana Bir İçki Yolla !’

H HARFİ

Haera – Merkez
Haereeunmn – ‘Her şey Elflerin
Hahlorkh – Caniler  
H'ei'Yal Drathinmaleé – ‘Kılıçdansçıları
Holme – Cennet
Hond- Gerçek
Hrayek – ‘Göç
Hykyath – ‘Zıplamak

I HARFİ

Ivaebhin – Işıkla Dolan Çocuk.[11]
Iaras- ‘Chandos Gezegeni için bir elf terimi
Iilor – Yer
Iket Sotha – ‘Kışkalesi  
Ikwe – ‘Geri Çekil!
Ilaerothil – ‘Koruyucu’
Ileleste - ‘Yağan Yağmur  
Iolaa – ‘Silah Kullanan kişi’
Iorwe - ‘Kenara Çekil!
I’osi –  Anneanne
I’osu –  Babaanne
Iquar – ‘Yaratmak
Iqua – ‘Yaratıcı
Iqua'Tel'Quessir – Irkları Yaratan
Irbryn – ‘Avlanma
Iriador – ‘lâl’
Ityak'Ortheel - ‘Elf Yiyen
Iumathiashae – Okyanusların Annesi
Ivae - Işık  

K HARFİ

Kaer’Vaelen – Kılıçsarkıcılarının İlk Kabzası
Kaharenharik Ket – Yıkık Cennetin Alevleri
Karakhnir – ‘Isırığı Keskinleştir!  
Kaweh – Konuşma  (Doğu Lythari Şivesi)
Kaweh Rut Kyed – ‘Açıkça Söyle !’ (Doğu Lythari Şivesi)
Kehrareth – ‘Yoğun Keder/Çaresizlik(Doğu Lythari Şivesi)
Kehrareth – ‘Fey’ (Doğu Lythari Şivesi)
Kelytha – At
Kelythaess ‘At Kullanan
Kerdrim – ‘İlk-Tanışma
Kerradu – ‘İstemek
Kerraduess – ‘Yalvaran
Kerradunath – ‘Yokluğun Ve Bekleyişin Sonu (Myth Drannor’un Asillerinin Bölgesi)
Kery – ‘Düşman’
Keryfaertel - ‘Savaş Büyüsünün İrfanı (Yüksek Büyü)
Kerym – ‘Kılıç’
Keryn – ‘Savaşçı’
Kerynsuoress - ‘Yüce Savaşı
Key’anna De Cormyr - ‘Ağaç  Diyarlarını Koruruz Biz !’
Kholiathra – ‘Sehaine Moonbow’un Ruh-hizmetkarları
Kholiast – ‘Elven Card Game’
Khov – Üçlü
Kiharian – ‘Mücevher Aynası
Kiir – Mücevher
Kiira – Mücevherler
Kiira N'Vaelahr - ‘Gölge İrfanı Mücevheri
Kiiratel’Uvaeranni – ‘Uvaeren’ın İrfanlı Kristalleri’
Kintiar – ‘Deniz Kuvveti’
Kintiara – ‘Deniz Kuvvetleri’
Kweshta – ‘Değerli Olan
Kyed – ‘Şimdi’  
Kyre – ‘Kusursuz’
Kyre’Kiir – ‘Kusursuz Mücevher
Kyre’Kiira – ‘Kusursuz Mücevherler

L HARFİ

La – Hilâl
Laev – Barış
Lalala – Su
Lalyshae’Seldar’Wihylos - ‘Seldarine’in Kutsanmış Ayini (Yüksek Büyü Ayini)
Laran – Muhteşem ya da "Muhteşem Olan’’
Laranlas –Muhteşem Leydi. Ardeep’in kadın yöneticileri için kullanılır..
Laranlors – Muhteşem Lord. Ardeep’in erkek  yöneticileri için kullanılır. .
Lasz – ‘Vahşice Saldırmak
Lateu – ‘Hilal şeklindeki ay
Lateu’Suoress - ‘Hilal ayın kutsaması
Lateuquor - ‘Hilal Ay’ın Orman Müridi
Levarithin – Havaya Kaldırmak
Lharast - Dolunay
Lothen - ‘Gümüş Helezonlar Şehri’
Luridel- ‘Gezegen Coliar için Elflerin Kullandığı Bir Terim
Lusbaren – ‘Halkın Kılıçları
Lusabrar – ‘Halkın Kılıcı
Ly'Tel'Quessir - ‘Lythari Elfleri

M HARFİ

Maethe – Belki
Mah – ‘Büyüyle Yapılması Gereken Şey
Mahri – Sahtekar Büyücü
Maniferril – Tekrardan Belirmek
Manth – ‘Yemin’
Manth'Elh'Nar – ‘Onur’un Düştüğü Yer
Manthor – ‘Ormanın Yemini
Mathor – Koruyucu
Mathora – Koruyuclar
Menelmen – ‘Asma Yol’
Mhaor – ‘Yıkım’
Mhaorathil – ‘Yıkımın Öfkesi
Mhaorkiira – ‘Yıkım Mücevheri
Miir – ‘Paha Biçilmez’
Mista – ‘Orman’
Mor – ‘Karanlık / Gerçek Ölüm
Mormhaor – ‘Ölümsüz
Mormhaor’Sykerylor - ‘Öldüren Fırtına (Yüksek Büyü Ayini)
Morvian - ‘Karanlığın Nimeti
Mraerital – ‘Halkın Dirilişi
Mraeritar – ‘Halkın Dirilişleri
Myth – Şehir
Myth Adofaer – İyi Büyü Şehri
Myth Adofhaor – İyi Dönüşüm Şehri
Mythmathor – Koruyucular Şehri
Myth Drannor – Şarkı Şehri
Myth Nantar – Kaderler Şehri
Myth Ondath – Barış Şehri

N HARFİ

Na Kwast Wahir Athu Kyene Wekht Unarihe – ‘Keskin bir gerçek yumuşakça söylenmiş bir yalandan daha iyidir. (Doğu Lythari Şivesi)
Nalavarauthatoryl – Kana Boyanmış
Nanta – Kader
Nantar – Kaderler
Nar – Taş
Nar – Ebedi
Nar’Talas – ‘Taş Vücut / Donmuş Ruh
Nath – ‘… ‘nın Bitişi (Ek)
Nelath – ‘Mevsim’
Nestirtye - ‘Başka yerde’
Newetik – ‘Kalpsiz / Onursuz (Doğu Lythari Şivesi)
N’Landroshien - ‘Gecenin Karanlığı
Nias – ‘Kabullenmek’
Nikerym – ‘Kısa Kılıç
Niketu – ‘Buzla Kaplanmış Alan (Doğu Lythari Şivesi)
Nikym – Hançer
Nìlaa – Denizci
Nin – ‘En Üstün’
N’Maernthor - ‘Saklı Anayurt (Yüksek Büyü Ayini)
Nor – ‘Zevk’
N’Quor’Khaor - ‘Defetmek’ (Yüksek Büyü Ayini)
N’Tel’Orar - ‘Erozyon (Yüksek Büyü Ayini)
N'Tel’Quessir - ‘Halktan Olmayan (Elf Olamayan Kişilere Söylenir.)
N'Tel'Que'Tethira – Sakin Şehir
N'Vaelhar – Gölge askerler. Tekil Hali: N'Vaelharn.[12]
Nys – Kız Kardeş

O HARFİ

O – ‘Aile’
Oacil’Quevan - ‘Birlik Formları Ve Ormanların Çağı (Yüksek Büyü Ayini)
Ochael- ‘Gezegen Karpri için Bir Elf Terimi’
Ol – ‘Üstünde’
Ol Ahnvae Sehanine – ‘Sehanine’in Gecesinde’ (Ayın Ziyafeti)
Olin – Sır
Olin Aelou – Gizli Buluşma
Olin Gisir - ‘Gizli Korucu
Olin Gisiae - ‘Gizli Korucular
Ol’Iirtal Eithun - ‘Sanat Okları (Yüksek Büyü Ayini)
Olkiir – Yıldız
Omah – Şef/Lider (Doğu Lythari Şivesi)
Omah Nin – ‘Ulu Lider (Doğu Lythari Şivesi)
Onal – Sözcü
Ondath – Barış
Ondrei er Ysele - ‘Sözün Etkisi (Yüksek Büyü Ayini)
Or – Odun         
Ora – “Odunlar’
Or’Tel’Quessir – ‘Ağaçların Halkı
Orar – Aşındırmak
O’Si – Anne
Osi’Nys – Teyze
Osi’Tan – Dayı
O’Su –  Baba
Osu’Nys – Hala  
Osu’Tan – ‘Amca

P HARFİ

Parlu – Sekiz
Penaal – ‘Savaş Ozanı’
Piir – ‘Hazine’
Pye – ‘Dört’
Pyesigen – Dört Kış. Shieldmeet halkı arasında dört yılın geçtiğini anlatan bir sözcüktür.Q HARFİ

Qu – ‘Sarmak’
Quamaniith – Somut Yemin (Yüksek Büyü Ayini)
Quefirre Soora Kan Izzt? – ‘Amnestria, bu gerçekten sen misin ?’
Quex – En fazla
Quex Etrielle – ‘En asil/yüce lady
Qu’Kiir – Bağlayıcı Mücevher
Qu’Kiira – Bağlayıcı Mücevherler
Quess'ar'Teranthvar – Saklı İrfanın Altın Korusu
Quess – Onurlu Bir Elf Erkeği
Quessir – Elf Halkı
Quinpah – Elf Ekmeği
Quor – Birlik

R HARFİ

Raegar – Avcı Köpekleri
Rathla – ‘Kan Kardeşler (Doğu Lythari Şivesi)’
Raun – Geniş
Ri – ‘Çıkmak’
Rua – Yıldız
Ruar – Yıldızlar
Ruar’Tel’Quessir – Yıldızların Halkı
Rua’Coronal – Yıldızların Sözcüsü (Yönetici)
Ruathimaer – ‘Yıldızkanatları’ (Büyü Bozma Aleti)
Ruavel – Yıldız Kılıcı
Ruendil - ‘Cormanthyr'ın Platin Barışı’
Rûn – ‘Bölge’
Rut – ‘Çıkmak’ (Doğu Lythari Şivesi)
Ryniesta – Kahramanlığın Tohumları

S HARFİ

Saloh’Cint’Nias – Birliğin Hediyesi (Yüksek Büyü Ayini )
Saratycoron – Mercan Taç
Saurot – Leke/İz (Argo)
Seneirril Tathyr – Hilal Ayın Emri
Selarrynm – ‘Yağmurlu Vadi’
Seldarine - Tanrılar
Selkerdrim – Kaptan
Selu – ‘Yüce’
Selu'Kiira – Yüce İrfan Mücevheri.
Selu'taar – Sanat’ın Müridi/ Çırak Büyücü.
Selumista – Yüce Orman
Seanchai – Nadir Yetenekli Ozan
Sept – ‘Bir Ailenin/Klanın Küçük Kolu’
Sha – Arkadaş
Shal – Mızrak
Shanta – Ağaç
Shantar – Ağaçlar
Sharde – Rüzgarlar Esiyor
Sharr - … Kuleleri
Sha'Tel’Quessir – Halkın Arkadaşı
Shaalth – Balta
Shee – Peri
Sheshyrinnam - ‘İmanlıların Evleri (Myth Drannor’da Dinsel Bir Topluluk)
Shessepra – ‘Asa’
Shilmaer - ‘Cormanthyr'ın Altın Parçası
Shil – Gölgeler
Shilmista – Gölgeler Ormanı
Si – Kadın
Sige – ‘Kar’
Sigen – ‘Karlar’
Siiluth – Sahil Körfezi
Siksin Neneweth – Buzul Tenliler (Doğu Lythari Şivesi)
Slaugh – Çamurda Yuvarlanan Köpekler (Orklar)
Soond – Vatansever
Srinna - ‘Limitleri Test Eden Ve Sınırları Koyan Kişi
Ssri'Tel'Quessir – Drowlar
Su – Erkek
Sum – Çocuk
Sumezh – Başıboş Köpek  (Doğu Lythari Şivesi)
Surin – İlahi Mekanlar
Surin’Tel’Quessir – İlahi Mekanların Halkları
Suor – Kutsal
Suoress – Kutsanmış
Suyoll - Dirilme  (Yüksek Büyü Ayini)
Sy - Hırçın
Syolkiir – Hırçın Yıldız (Meteor)
Sy’Tel'Quessir – Vahşilerin Halkı

T HARFİ

Tael – Çırak
Tal – Çabuk
Tan – Erkek Kardeş
Tanar – Göndermek
Tanar'ri - Dışlanmış
Taryaryah – Köpek
Talas – Ruh / Vücut
Te – Şey  (Doğu Lythari Şivesi)
Telardon – Zümrüt Kuleler Şehri
Tel'Kiira – İrfan Mücevheri
Telmiirkara Neshyrr – Dönüşüm Ayini
Tel – …‘ın (Ek)
Tel'Quessir - Halkın
Tel'Teukiira - Ayyıldızı
Ter'Ael - Bileğitaşı
Ter'Ael Veluuthra – Muzaffer Kılıcın Bileğitaşı
Teu - ‘Moon’Teu`Kelytha– Ay Atı
Teuivae – Ay ışığı
Teu’Tel'Quessir – Ayın Halkı
Teuvel – Aykılıcı
Thalver - ‘Cormanthyr'in Bakır Parçası
Thaes – Genç Yabancı Elf
Tham – …’ya yakın olmak
Thammarch - ‘Cormanthyr'in Elektrum Parçası’
Theur – Kalkan/Ekran
Theur’Foqal - ‘Çağrılmış Kalkan (Yükske Büyü Ayini)
Thil – Akşam
Thimae – Kanat
Thimae Kelytha –  Pegasus
Thimaer – Kanatlar
Thor – Yemin
Thraen – Av
Tiru – Kule
Tiru’Tel’Quessir – Halkın Kulesi
Tol'ithraen – Sözleşmeli Hizmetkar
Trunalor – Yıldız Halkı
Tyss – Kuzen
Tyssir – Kuzenler

U HARFİ

U’Aestar’Kess - ‘Bir Yürek, Bir Akıl, Bir Nefes (Yüksek Büyü Ayini)
Uaul’Selu’Keryth – Ayrılma  (Yüksek Büyü Ayini)
Uluemyn – ‘Anadia Gezegeni İçin Bir Elf Kelimesi’
Uluuth Phlarenn – Temizleyici Kılıç
Uluvathae – Servetin Sana Mutluluk Getirsin
U’Osi –  Babaanne
U’Osu – Dede (Babanın Babası)
Uskeche – ‘Ateş/Alev/Ruh/Hayalet (Doğu Lythari Şivesi)
Uuthra – Muzaffer  
Uvahlura –  Elflerin Başka Düzlemler İçin Kullandıkları Bir Kelime
U Werekh Kye We – Ulu Rüzgarlar Doğacak ! (Doğu Lythari Şivesi)

V HARFİ

Va – Baba
Vae – Oğul
Vael – Kılıçlar
Vaelahrn – Savaşçılar
Vaendaan'naes – Hayatın Mücadeleri Arasında Yeniden Doğ ! (Atasözü)  
Vandor – Orman
Vandora – Ormanlar
Vanessaril – Kaybolmak
Vel - Kılıç
Velahrn – Savaşçı
Vel'Nikerym – Kılıç Lordu
Vel'Nikeryma - ‘Kılıç Lordları
Veluthe – Güzel
Veluthil – Akşamın Güzelliği
Veluuthra – Muzaffer Kılıç
Vian - …’ın Nimeti (Ek)
Vil – Kurt (Doğu Lythari Şivesi)
Vili – Kurtlar (Doğu Lythari Şivesi)
Viliniketu – ‘Kış Kurtları’ (Doğu Lythari Şivesi)
Vyshaan : Aşağılıklar. (Vyshaan Klanı Olaylarından Sonra Türeyen Bir Sözcük)

W HARFİ

Walaxyrvaan – ‘Yaklaşan Alacakaranlığın Vaşağı’
Wealdath – Kesilmemiş Odunlar
Wutheh – Aramak (Doğu Lythari Şivesi)

Y HARFİ

Yathaghera – ‘Lurue’ (Unicorn Kraliçe. Kaotik Bir Tanrıçadır.)
Y'Landrothiel – Gezginlerin Yıldızı
Yrryt – Faydalı Kemer
Y'Tellarien – Uzaktaki Tepe
Yulthaari – Myth Drannor’un Vââdi

Z HARFİ

Zenar – Yarıdan daha az. Yarı-elf bir ebeveynden doğmuş kişiye edilen hakaret .
Za – Ulu
Zaen’Sheaen – Her Şeyi Gören Göz
Za’Rua’Coronal – Ulu Muazzam Yıldızlar Sözcüsü(Grand Admiral)
Z’Ress – Hakimiyet Altına Almak

8
Tartışma Platformu / Yazarlık Kursta Öğrenilir mi ?
« : 04 Eylül 2012, 17:00:00 »
Amerika'da popüler olan yaratıcı yazarlık kursları artık Türkiye'ye de yayılıyor. Bu sebeple benim de kafamda bir soru oluştu.

Sizce yazarlık kursta öğrenilir mi ?

9
Liman Kütüphanesi / Ptt Kitap Hizmeti Başladı !
« : 02 Eylül 2012, 15:59:56 »

Kredi kartınız ve banka hesabınızın olmaması yüzünden internetten kitap sipariş edemiyor musunuz ? Kitapçılar evinizden çok mu uzakta ? Size müjdeli bir haberim var.

Artık Ptt şubelerinden doğrudan yayınevlerine sipariş verebilirsiniz. PTT Kargo size en yakın şubenizden siparişinizi alıyor ve daha sonra ister şubeye isterseniz adresinize kitabınız geliyor. Ve daha da iyisi 10 TL üstü kitaplarda kargo bedava !

İçerisiinde 100.000'den fazla kitap bulunduruyor bu hizmet. Çok yakında Ptt Kitap'ın internet sitesinden kitap siparişini verebilirsiniz.

İntenet sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Facebook sayfası ise şurada.

Kitap satın alabileceğiniz şubelere ise buradan ulaşabilirsiniz.

%10-%15-%20 indirimli bulunuyor kitaplar.

Örneğin ;Çok iyi bir hizmet veriliyor bence. Umarım ileride bir sorun çıkmadan yollarına devam ederler.

10
Unutulmuş Diyarlar / Drow Evleri
« : 24 Ağustos 2012, 22:54:10 »

Menzoberranzan'ın haritası

KONSEYDEKİ EVLER

Baenre Evi = 1.ev

Barrison Del'Armgo Evi = 2.ev

Xorlarrin Evi = 3.ev

Faen Tlabbar Evi = 4.ev

Mizzrym Evi = 5.ev

Fey-Branche Evi = 6.ev

Melarn Evi = 7.ev

Duskryn Evi = 8.ev

KONSEYDE OLMAYANLAR

Agrach Dyrr Evi = Önceden 5.evdi, şimdi konseyde değil.

Tuin'Tarl Evi = Önceden 7.evdi, şimdi konseyde değil.

T'orgh Evi
Duskryn Evi
Srune'lett Evi
Horlbar Evi
Kenafin Evi
Druu'giir Evi
Hunzrin Evi
Shobalar Evi
Vandree Evi
Symryvvin Evi
Godeep Evi
Auvryndar Evi
Freth Evi
Millithor Evi
Nurbonnis Evi
Zolond Evi
Ousstyl Evi

YOK OLMUŞ EVLER

Bront'tej Evi = 27.evdi (Barrison Del'Armgo evi tarafından yıkıldı.)
Celofraie Evi = Agrach Dyrr Evi taraından yok edilldi.
DeVir Evi = 4.evdi ( 1297 DR yılında düştü. )
Do'Urden Evi = 8.evdi. (Baenre evi tarafından yok edildi.)
Elec'thiel Evi = (Agrach Dyrr evi tarafından yok edildi.)
H'Kar Evi = 12.evdi.
Hun'ett Evi = 5.evdi. (Do'Urden evi ve Bregan D'aerthe tarafından yok edildi.)
Masq'il'yr Evi = Nasadra eviyle savaştayken yenik düştü.
Mlin'thabbyn Evi = Agrach Dyrr evi tarafından yok edildi.
Oblodra Evi = Baenre evi tarafından yok edildi.
S'sril Evi = Evin varislerinin yok oluşlarıyla soyları tükendi.
Syr'thaerl Evi = Agrach Dyrr evi tarafından yok edildi.
Teken'duis Evi = Baenre evi tarafından yok edildi.
Thaeyalla Evi = Nasadra eviyle savaşırken yenik düştü.
X'larraz'et'soj Evi = Baenre evi tarafından yok edildi.

YOKSUL EVLER

Asbodela Evi
Balartyr Evi
Bluirren Evi
Chueth'duis Evi
Dlaen' Del'Amatar Evi
Fael Olyphar Evi
Hael'lrin Evi
H'tithet Evi
Illith'vir Evi
Ilueph Evi
Ilystryph Evi
Klor'lbar Evi
Llarabbar Evi
Miliskeera Evi
Neereath Evi
Ol'il'isk Evi
Orlzz'Hune Evi
Ouol Evi
Ryrrl Evi
Shun Tahaladar Evi
Ssh'starm Evi
Thadalix Evi
Tirin Evi
Tuek'tharm Evi
Ulutar Evi
Urundlet Evi
Vahadarr Evi
Waeth del'tar Evi
Yulaun'tlar Evi
Yune'duis Evi
11
Genel Kültür / Çeviri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
« : 22 Ağustos 2012, 18:35:25 »
Rıhtım sakinleri belki hatırlayacaklardır. 2 yıl önce ' İngilizceyi Geliştirme Yolları..? ' diye bir konu açmıştım. Onun üzerinden 2 yıl geçti, dediğiniz yöntemlerle kendimi bayağı bir ilerye taşıdım. Artık okuduğumu anlayabilecek düzeydeyim.

Ama anlamak farklı, çevirmek farklı. Okumak dışında en sevdiğim işlerden biri de çevirmektir. Sizce bir çeviri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?

12
Başka Kurgular / Açlık - Knut Hamsun
« : 21 Ağustos 2012, 18:41:30 »


Nobel ödüllü Knut Hamsun'ın yazmış olduğu harika bir eser. 19.yüzyıl Norveç'inde açlık ile pençeleşen bir genç ünlü bir yazar olma sevdasıyla yanıp tutuşur. Ama yazar olmaya çalışırken bir yandan kira borcunu ödemesi ve açlığını yatıştırabilmesi için para bulması gerekir. Türlü türlü işler bakınır hiç birine kabul edilmez. Bu yüzden sokaklarda aç açına parişan bir şekilde gezinir.

Yazıları kabul edilse de o parayla ancak 3 hafta geçinir. Ve sonra. Yine o pislik duygu : Açlık.

Bu romanda açlığın hissettirdiği duyguları, psiklojiyi hissediyoruz adeta. Çaresizliği hissediyoruz, acıyı hissediyoruz, karakterle birlikte deliriyoruz. Duygulanıyoruz, yeri geldiğinde ağlıyoruz. Çünkü yazar öyle bir anlatmış ki kahramanı, kendimizi onun yerine koyup her şeyini hissedebiliyoruz.

Yazarın harika betimlemeleriyle ve Behçet Necatigil'in usta çevirisiyle birlikte roman unutulmaz bir esere dönüşüyor. Hepinizin okumasını şiddetle tavsiye ederim.

 

13
Eğlence & Mizah / Rıhtım'a Yazdığınız İlk Mesaj ?
« : 21 Ağustos 2012, 18:01:31 »
Rıhtım sakinleri foruma üye olduklarında ilk olarak ne yazmışlardır diye merak ediyorum.. :)

Beni mi sordunuz ? Şunu yazmışım : ('Yu-Gi-Oh!' konusuna Haziran 2010'da.)

Spoiler: Göster
Oww. Çok güzel animedir. Fakat sonraki serilerini hiç beğenemedim. Bunun yerini de asla dolduramazlar zaten.

Sonraki serileri:
Yu-Gi-Oh! GX
Yu-Gi-oh! 5D's

14
Yazarlar / Richard Lee Byers
« : 18 Ağustos 2012, 16:44:21 »

Richard Lee Byers

Richard Lee Byers Psikoloji'de ustalık derecesini elinde bulunduruyor. Tampa Koyu'nda psikiyatri tesisinde uzun süre çalıştıktan sonra kendini yazarlığa adadı. Unutulmuş Diyarlar evreninde geçen pek çok kitabının bulunmasının yanı sıra korku türünde eserler de vermiştir. (Yaklaşık 30 tane yazmış olduğu kitabı var.) 

Unutulmuş Diyarlar kitapları sırasıyla şöyledir :


The Halls of Stormweather (Temmuz 2000)
The Shattered Mask (Haziran 2001)
Dağılma (Temmuz 2002) (Türkiye'de 2004)
The Black Bouquet (Eylül 2003)
Queen of the Depths (Ağustos 2005)

The Year of Rogue Dragons üçlemesi

The Rage (Nisan 2004)
The Rite (Ocak 2005)
The Ruin (Mayıs 2006)

The Haunted Lands üçlemesi

Unclean (Nisan 2007)
Undead (Mart 2008)
Unholy (Şubat 2009)

Brotherhood of the Griffon

The Captive Flame (Nisan 2010)
Whisper of Venom (Kasım 2010)
The Spectral Blaze (Haziran 2011)
The Masked Witches (Şubat 2012)


15
Genel Kültür / Reiki
« : 16 Ağustos 2012, 13:01:54 »


Reiki şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Batıya yayılmaya başladığında "Evrensel Yaşam Enerjisi " olarak tercüme edilmiştir.

Ancak ezoterik olarak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi "açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar.

Yani; Reiki bir Ruhsal Şifa Tekniğidir.

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Reiki, 19.YY.da Japon Budusti olan Dr. Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar.

Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir.

Reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz.

Japonya, Amerika ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde Reiki klinikleri bulunmaktadır.

Reiki Türkiye'de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Kaynak : gulum.net

Sayfa: [1] 2