Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Moonstone

Sayfa: [1]
1
Çizgi Roman & Manga / Dr. Jekyll ve Bay Hyde
« : 12 Eylül 2011, 21:29:35 »

Gözü pek, hayalci bir karakter olan Henry Jekyll bilimsel deneyimlerini kullanarak insanı; biri tamamıyla saf, diğeri ise bir o kadar şeytani olacak iki farklı varlığa ayırabileceğine inanır. Bir kişinin özünde bu bölünmeyi yaratacak kimyasal iksiri hazırlamak için yorulmak bilmeden gizli laboratuarında çalışan doktor, sonunda yarım yamalak da olsa bir sonuca ulaşır.

İyi ve kötü yarıları ayırmak yerine Jekyll sadece ikincisini ortaya çıkarmakta başarılı olmuştur. Önceleri bu bile ona bir teselli gibi geldiyse de bu dönüşümde kontrolü kaybettikçe kendini bir kâbusun içinde bulur. Arkadaşları Jekyll’in haline acıyıp her geçen gün daha da kötüleşmesinden endişelenirler.

Jekyll acaba yaptığını düzeltebilecek midir? Ya da her şeyi sonsuza kadar değiştirmiş mi olacaktır?

Robert Louis Stevenson'ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Arunas Yayınları'ndan çıkan çizgi romanı okudum ben.

Uyarlayan: Cel Welsh
Çizen: Lalit Kumar Sharma

Siz başka yayınları tercih edebilirsiniz. Çok severek okuduğum bir çizgi romandı. Okumanızı öneririm. Kitabını okuma fırsatım olmadı henüz.


2
Sinema / Ateş Krallığı (Reign Of Fire)
« : 10 Eylül 2011, 23:30:53 »


Filmin konusu:

12 yaşındaki Quinn, farkında olmadan yüzyıllardır uyumakta olan bir ejderhayı uyandırır. Ağzından alevler saçan bu ejderhanın uyanışı Quinn’in annesinin ve yüzlerce insanın ölümüne neden olur. Üstelik, bu dinozor, neslinin tek temsilcisi değildir. İnsanoğlu, bildiği tüm silahları kullansa da, bu dinozorları alt edemediği gibi, uygarlığa verdikleri zararların daha da artmasına yol açar.

Quinn’in talihsizce neden olduğu bu olayın 20 yıl sonrasında dünya, ağzından ateşler saçan ejderhalar tarafından ele geçirilir ve tüm uygarlık yerle bir olur. Tam bir ananşi sözkonusudur. Bu olaya neden olan Quinn, hayatta kalan az sayıda insandan biridir ve yaşamda kalmak için mücadele etmek isteyen insanların bir kısmının başına geçerek kendisine küçük bir örgüt kurmuştur. Bu örgüt, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken, bir yandan da ejderhaları yok etmek için yollar aramaktadır. Bir gün ejderhaların üremesini sağlayan ve çok iyi korunan erkek ejderhayı öldürüp insan soyunu yeniden egemen kılabilmek için kesin bir çözüm öneren Van Zan adamlarıyla birlikte Quinn’in örgütüyle bağlantıya geçer. Ancak Quinn’le Van Zan, aynı amaca sahip olsalar da bu amaca ulaşmada izlemek istedikleri yol oldukça farklıdır.

Yönetmen :  Rob Bowman
Senaryo :  Gregg Chabot, Kevin Peterka
Oyuncular :  Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler, Scott Moutter
Filmin Türü :  Aksiyon, Fantastik 
Orijinal Adı :  Reign of Fire
Yapımcı Firma :   
Yapım Yılı :  2002
Yapım Ülkesi :  İrlanda/İngiltere
Orijinal Dili :  İngilizce
Filmin Süresi :  105 dakika
Resmi Sitesi :  http://www.reignoffire.com/ 
Dağıtıcı Firma :  Barber/Birnbaum [us]
Vizyon Tarihi : 04.10.2002


Kaynak:http://www.intersinema.com/ates-kralligi-filmi/

Sayfa: [1]